Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 Tuareg
#17876
Tu smo, naši smo! Čevapčiči s Širokega se niti dobro še ulegli niso
(štruklje sem prepustil drugim), ko je bilo že spet treba pisat prijavnico.

A glej ga vraga :twisted: , plačam štartnino, vzamem majico, po 2o m
se spomnim, da nimam številke. Grem nazaj, številke ni več. Jo je pač
(se ve) kdo odnesel. Dobim seveda drugo, 1099, kot se vidi na fotkah
(hvala fotografi). Včasih smo rekli, papir pamti, kako se reče danes?

In tako se je zgodilo, da so v uradnih rezultatih pripisali številko 1099
in moj čas 44:07:43 Hribovšek Vladimirju, meni pa pripisali njegov čas
50:12:74 s številko 1093. Če bodo popravili tole prav, če ne, pa tudi.
Z rezultatom sem več kot zadovoljen, počasnejši sem bil za dve stotinki
od lanskega leta.

Prireditve ne bi kritiziral, ker vem, kam se podajam in kaj lahko pričakujem. Je pač v stilu: prideš, tečeš, odideš, tudi z (dodatno) ponudbo, ki ne sodi na tekaško progo in brez tiste, ki pa bi bila zaželjena.

Je pa zato članstvo TF tisto, ki ustvari enkratno vzdušje pred, na in po prireditvi, z zelo pomembnimi aktivnostmi, kot so med drugimi navijanje ob progi, spremstvo na kolesu, skrb za nadomestilo izgubljenih kalorij ali pa v borbi z ramo ob rami za dober rezultat, če se omejim zgolj na čas
teka.
 mojA
#17899
bosin napisal/-a: In verjemite ali ne , Extremovci znamo narediti tekmo. Vendar ne, če stiskanih letakov in plakatov (prejšnja leta) v KG enostavno ne razdelijo in ne razobesijo, če funkcionar turističnega društva na vse pobude in ideje samo odmahne z besedami .."v Kranjski Gori ni šans", če ne najdejo niti enega lokalnega sponzorja in niti ene nagrade, ki bi jo dal kdorkoli iz KG....Tam gor enostavno ne gre.In, ne sprašujte se ničesar,če naslednje leto "desetke" ne bo. ZAradi zadovoljstva tekačev in mirne vesti Extremovcev.

p.s. Morda bom šel drugo leto na ta dan na kako tekmo.Kot tekač. Z veseljem in užitkom.



Živjo vsem skupaj! Letos se na mojo veliko žalost nisem mogla udeležiti. Se pa strinjam s teboj Bosin! Extremovci znate narediti dobre tekme ! Zame ste garancija, da bo tekma dobra ! V KG sem bila lansko in predlansko leto. In če bom le mogla bom UPAM ŠE lahko prišla. Ker mi je enostavno všeč. Od Gorenjcev enostavno ni za pričakovati radodarnost, kaj češ. Letos je bilo verjetno nekaj podobnega kot lani. Ne vem, jaz po tekmi tako ali tako ne morem jesti tako da tega nikoli ne pogrešam. Še kadar je, ne jem. Mogoče grižljaj pomaranče. V KG se vračam, ker sem bila navdušena predlani. Všeč mi je lepa narava in vzdušje ter naelektrenost ozračja. Proga. Še čez škrte Gorenjce nimam nič. Taki pač so. Če pa kdo pozna tega nesrečnega funkcionarja bi ga pa mogoče lahko malo obdelali (pa ne s pestmi). Saj gre vendar za promocijo njihovega kraja !
Uporabniški avatar
 jcerni
#17902
Tuareg napisal/-a:In tako se je zgodilo, da so v uradnih rezultatih pripisali številko 1099in moj čas 44:07:43 Hribovšek Vladimirju, meni pa pripisali njegov čas
50:12:74 s številko 1093.


Taureg,
skrivanje ti je prišlo v kri. Jaz te pa iščem na filmu okoli 50 minut.

bosin napisal/-a:In, ne sprašujte se ničesar,če naslednje leto "desetke" ne bo. ZAradi zadovoljstva tekačev in mirne vesti Extremovcev.


Kranjskogorska desetka je ena redkih prireditev na Gorenjskem, mogoče še projektno organiziran Alpski maraton in Bohinj, na katerega pridejo tekači iz Gorenjske, Dolenjske in Primorske v dokaj velikem številu. Zato bi bilo škoda ukiniti ta tek.

Če bi pa pošiljali letake o prireditvi na dom, tako kot počnejo v Avstriji, pa bi bilo verjetno še več udeležencev.

Vsako leto se na Šmaren organizira tek okoli Pressegger See v bližini Villacha in redno vsako leto dobim vabilo, kljub temu, da tam še nisem nikoli nastopil. Poleg tega pa tam privabljajo najboljše tekmovalce z denarnimi nagradami. Merjenje z champion chipom pa je na malo večji prireditvi praksa. Imajo tudi spletno stran http://www.maxfun.cc/, kjer se lahko na določene prireditve spletno prijavijo in plačajo. Gre pač za sodelovanje časomerilca Pentak, podjetij s področja turizma, spletnega oglaševanja itd., in v končni fazi za služenje denarja.

V Avstriji se pač zavedajo, kako pomembno je zadovoljiti gosta z raznimi dogodki v turističnem kraju. In za dobre storitve so ljudje pripravljeni tudi marsikaj plačati.
Nazadnje spremenil jcerni, dne 17 Avg 2004, 09:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Tuareg
#17912
jcerni napisal/-a:
Tuareg napisal/-a:In tako se je zgodilo, da so v uradnih rezultatih pripisali številko 1099in moj čas 44:07:43 Hribovšek Vladimirju, meni pa pripisali njegov čas
50:12:74 s številko 1093.


Taureg,
skrivanje ti je prišlo v kri. Jaz te pa iščem na filmu okoli 50 minut.



Po številki so me skrili v kategorijo do 50 let...
Uporabniški avatar
 miro
#17921
Kranjskogorski turistični delavci so v resnici prave lenobe. Mislijo , da bo čudovita narava delala namesto njih. Mogoče bi moral tajnik -plačana funkcija??, vsaj mislim da je , le malo bolj pomigati.
Ugibam , verjetno ima fiksno plačo ,ne glede na to koliko se v KG naredi na področju turizma.
Skratka , KG spi spanje pravičnega na področju turizma ,to se vidi tudi na udeležbah - rekreativnih ,udeležencev je vedno manj , vsak pride preiskusit gostoljubnost , potem pa se poslovi z grenkim priokusom.
Če ne bo drugo leto več KG desetke je pač ne bo !! Škoda za Gorenjce , kranjskogorci pa si je tako ne zaslužijo.
Spomnim se teka treh dežel - Toje bil zame eden daleč najlepših tekov , ko še nismo bili v EU smo družno tekli s sosedi , brez večjih formalnosti na mejah, pa je ta tek zamrl ,ocenjujem , da ravno zaradi Slovencev.
Pri nas ni bilo medijske podpore - škoda , ker jo niso prevele Novice Ekstreme , V Avstriji pa so delili letake že kakšen mesec prej, pri nas pa je bilo obvestilo na teletekstu TV Slovenija samo dan prej pred prireditvijo in temu ustrezna je bila tudi udeležba Slovencev.
Po kranjskogorski logiki so zato verjetno krivi tekači sami ,saj se ne udeležujejo prireditve. Seveda je bila prireditev združena tudi z gorskikmi kolesarji, ki pa so bili tudi predvsem iz Avstrije in Italije.Meni je še danes žal za to prireditev.
Res sem občan KG , vendar ne morem pri tem storiti nič.
Prepričan pa sem da je v KG precej gostincev , ki bi bili pripravljeni sodelovati , samo pravi pristop bi moral biti.
Toliko o tej temi!
Lp
Miro
 erik
#17935
Kranskogorci so ze odkar Kranjska gora obstaja, nezainteresirani za karkoli. Njihova turisticna animacija je na psu. Pri njih se dogaja le kadar je kaj zastonj, ali pa jim narava kaj podari. Preprican sem da so fantje, ki so pripravili dirko, po tehnicni plati naredili vse. Kranjskogorci pa so cakali
cakali cakali cakali cakali, kdaj se bodo tekaci pobrali domov, da jim slucajno ne bi bilo treba delat.
Uporabniški avatar
 Miki
#17951
Mhm, mogoče malo "off" ali pa "back to the topic", pa vendar: ali mogoče kdo pozna in ve kako je kranjskogorsko desetko odtekel srebrni, nekako naj bi tekel okoli ene ure v kategoriji do 40 let :?:

Zanjga naj bi bila to tudi prva tekma ... pa vendar se nekako nismo spoznali, morebiti pa sem jaz prej odšel ...

Se je komu morebiti predstavil? Sem gledal dvometraše in malo nižje, samo so bili vsi zelo vitki ... nič odvečnih kil, pa noben ni imel modrega dresa, kot je to nekako napovedal srebrni pred tekmo ...
Uporabniški avatar
 Lucifer
#17956
Pozdravljeni! Ja kranjskogorci so očitno navajeni organizacije VEEEEELIKIH tekmovanj ala smučarija in Planica. Tekači smo pa tko kr neki in v končni fazi se mi zdi, da mamo še srečo, da sploh kej dogaja. Glede na to, da smo na meji je sramota, da sta dirkala dva italijana in en nemc (rezultati). A je tko težko zadevo mal širše zastavt sej Kr. Gora ma en ime zaboga!?? Je pa še en problem. Na tekmi je bilo SAMO sedem domačinov (trije iz tekaškega kluba in štirje amaterji)s tem da je v Ratečah eden največjih in najuspešnejših tekaških klubov v Sloveniji, da o smučarskem klubu KR.Gora ne govorim. Kluba sta polna našutanih mladcev in mladenk, pa očitno še teh ne znajo prvabt. No to je že druga debata, ampak vseen!
Da ne bo pomote sem občan občine Kr. Gora - selo Rateče in spadam med amaterje! LP Luci
 t
#17982
Zivjo vsi skupaj!
Mi smo se peljali v Kr. goro čez Begunje in Breznico, tako da smo se izognili kači avtomobilov, ki je nastala že pred koncem avtoceste. Sicer pa je guzva na tem koncu prav vsak konec tedna, to nedeljo pa je bil še verski praznik in množica ljudi na Brezjah.
Na progi je sonce na prvi polovici prav nabijalo v obraz. Jaz s svojim tekom nisem prevec zadovoljna, ker sem en dan prej (t. j. v soboto) še ful tekla in kolesarila. In si mislila: pa saj bo na tekmi samo 10 km, zraven pa kar nekako pozabila, da bo na krajši razdalji tudi tempo bolj oster. Popolna začetniska napaka. Utrujenost v misicah skoraj na celi progi. Še ko sem zacela pospeševati zadnja dva kilometra, mi je zmanjkalo moči za zadnjih sto metrov. Skratka to ni bilo to.
Pogrešala pa sem vsaj eno juhico, tako ki so jo gostinci v bližini ponujali za 600 SIT. Na majici cel kup sponzorjev, pa nič o tem, kje se je vse skupaj dogajalo??????????????? A je to običajno?
Nisem najbolj redna udeleženka tekaških prireditev, ampak ene 10 majic pa vseeno imam in na vsaki piše, za kakšen tek je šlo.
Ljudi se mi je zdelo kar nekam malo. Sicer pa, kot so ste že napisali, nobene reklame po Kr. gori. Škoda. A lahko vlečem tu vzporednico z zimsko Kr. goro in njihovimi predpotopnimi smučarskimi napravami?
Sicer pa jaz nisem šla iz Ljubljane talo daleč samo tečt za dva jurja. Je bilo še cel kup drugih stvari zraven, tako da se zaradi (ne idealne) organizacije ne sekiram. Verjetno se bom udeležila tudi teka naslednji teden v Bohinju.
Uporabniški avatar
 bosin
#18013
Ocitno se nisem vsega pojasnil. Pa, saj mi ni tezko.
Majice: Sponzorji, ki so natiskani na majicah, so tisti, ki sodelujejo z drustvom Novice Extreme pri pripravi sportnih dogodkov preko celega leta.In vsak, ki ima malo pojma o tem, ve, da se v ta namen sestavijo pogodbe, ki dolocajo nacine sodelovanja vsaj za eno leto...ne pa za posamezno prireditev.Razlog, zakaj na majicah ni napisa "Kranjskogorska desetka"je pa ekonomija. Namrec, majico je treba kupiti in dati natiskati,kar ni zastonj (tisti, ki mislite, da jo podari neki "sponzor", se motite.) In pomislite, kaksen cirkus bi naredili, ce bi jih pri prijavah slucajno zmanjkalo.Torej jih je treba narociti precej vec od predvidenega stevila tekacev.In kam potem z majicami, ki ostanejo? In kako pokriti stroske? Ce pa tega napisa ni, se jih lahko deli na naslednji tekmi. Logicno? Posteno?
Uporabniški avatar
 lojzeP
#18031
Živeli ! :D

Vidim, da sem zamudil nekaj velikega. Sodeč po napisanem je bila zadeva kar pestra.
Organizacija je itaq faktor subjektivnega pomena, kar pomeni, da je nekako vsak svoje sreče kovač. :shock:

Ne bi bilo slabo spoznati kako novo TF obličje, pa tudi z nekaterimi se že kar nekaj časa nismo vedeli, tako, da, če se je komu te dni kaj kolcalo vedite - po sredi sem bil jaz - in ne četrtek :ignore:

Poleg vseh tekaških užitkov me veseli tudi, da se je nadaljevala ( famozna ) tradicija analitičnih dejavnosti, ker le utrjuje naše vezi.

Sicer mi nekam cuker pada zadnje čase, in se že zelo veselim naslednje tekme, B vitamin pa, ah, o tem pa ne bi takole javno ... :toast: :-- :drink morska idila PRESS


2x LP
Uporabniški avatar
 Barb
#18039
LojzeP napisal/-a:Sicer mi nekam cuker pada zadnje čase....

...spt moram napisat:Saj smo ti rekl, da ne hodi na dopust :!: :!: :P
Uporabniški avatar
 Filipid
#18040
lojzeP napisal/-a:Sicer mi nekam cuker pada zadnje čase,


Ejga Lojze, da nisi ti preveč treniru :lauf: , al pa pozabu B vitamin uzivat :wink:
Uporabniški avatar
 lojzeP
#18042
Ah, Filipid - iz tvojih ust u božja ušesa :oops:

Da bi le bilo tako, pa ni bilo - žal

Je bilo bolj malo treniral, pa kar precej B - ja užival ( ljubljanske žolne PRESS )


2x LP
 Gost
#18111
Živjo, Kalček tukaj.

Nekaj bi dodal k oceni prireditve v Kranjski Gori, kot sem jo videl sam, ko sem se s kolesom po trasi peljal za vsemi tekmovalci. Ne zato, ker so za tekmo tehnično poskrbeli moji fantje iz Extrema in naši kranjskogorski prijatelji, temveč zato, ker vem, kako so organizirane druge tekme, lahko rečem, da je govoriti o slabi organizaciji tekmovalnega dela težko. Vsaj če Kranjskogorsko desetko razumemo kot rekreativni tek. Proga je biila lepo varovana, kilometri označeni, okrepčevalnice z vodo pa tam, kjer morajo biti. Tudi štart je bil ob najbolj primerni uri za ta čas.
Ker je trasa namenjena vsem obiskovalcem Kranjske gore, je seveda za nas tekače ne moremo povsem izprazniti, tako da bi ne bilo nobenega pešča, rolkarja ali kolesarja. Kar sem videl, ni bilo kočljivih situacij.
Morda bo komu k razumevanju tehnične pripave tekme pomagala opomba, da je bil štart in cilj sredi mesta in to sredi največje sezone. Zapreti cesto takrat je vsaj v Kranjski Gori kar manjša umetnost.

Druga stvar pa je tisto, kar se je dogajalo po tekmi. In kar seveda tudi spada k lepemu tekaškemu dogodku. Tu pa se žal v Kranjski Gori ni že vsa leta, kar Novice Extreme gostujemo pri njih, ni spremenilo nič. Razen nekaterih posameznikov iz Turističnega društva, pa gorskih reševalcev tovrstne tekme ne zanimajo nikogar. Zato tudi skupni vtis po tekmi ne more biti najboljši. Extremovci smo tega že navajeni, vi tekači pa ne in prav je tako, vso pravico imate, da poveste, kaj vam ni všeč. Le tako se bo morda počasi kaj spremenilo. Na boljše.

Morda velja priti v Bohinj in ugotoviti, kako zelose lahko razlikujeta dva gorenjska kraja. Pa čeprav je tehnični izvajalec isti.
No, upam, da bo želja teči okoli jezera večjka kot pa to, da za 2000 tolarjev dobiš tekmo, čas, majico in malico.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA