Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 ales
#18022
V mestu Pašman na otoku Pašman vsako leto organizirajo ulični tek prvi ali drugi vikend v avgustu. Tečejo se trije krogi po 2100 metrov, zvečer, proga je osvetljena z bakljami. Večinoma tekmujejo domačini in turisti. Vsako leto organizatorji povabijo tudi koga od boljših hrvaških tekačev(da ne bi prevečkrat zmagali turisti). Ker mi že 30 let letujemo na tem otoku sem se tudi letošnje jubilejne desete Bakljade z veseljem udeležil. Lani sem bil po dolgem času spet malo bolje pripravljen in ko je uradni napovedovalec predstavljal sodelujoče je rekel: "i Mirko Vindiš - Slovenija" Me je čist potrlo. Lani sem potem s težavo pritekel do petega mesta. Še v svoji kategoriji nisem zmagal, ker sva z Vindišem enako stara...

No ampak letos se na štartu ni pojavil. So pa pripeljali aktualnega hrvaškega prvaka na 800m in podprvaka na 1500 m. Sem z njegovim tempom zdržal natanko en kilometer. Pol mi je pa zginil v noč. Z njim še en mlad francoz, ki je bil do cilja v igri za prvo mesto. Mene je prehitel še en francoz, tako, da sem končal na nehvaležnem četrtem mestu. No, saj ni bilo tko hudo. Tudi konkurenca ni bila huda-teka se je udeležilo okrog 30 tekmovalcev.

Naredijo pa domačini ta dan pravi tekaški praznik. Tko ene 150 otrok teče že popoldne na razdaljah od 200-1000m. Sploh je pa potem zvečer cela fešta. Skozi mesto je narejen pravi človeški koridor in valujoča množica ob progi te res kar ponese. Škoda, ker sem letos tako pozno zvedel za točen datum teka tako, da se Lojze in Tini nista mogla udeležit. Pa prihodnje leto.

Aja še malo o štartninah: 20 kun je štartnina, v kar je vključena tudi pogostitev z ribami ali pleskavico v vrednosti 15 kun po zaključku teka. In pa Laško na ta dan točijo po 10 kun. Da ne omenim, da je lani Vindiš za prvo mesto odnesel 1000 kun denarne nagrade. Skoraj ne bi smel delat prevelike reklame med gorenjci, a ne?


p.s.po teku sem mal čvekal s hrvaškimi maratonci. Žal si imen nisem zapomnil, mi je pa en zagrebčan omenil, da pozna in bere tudi TF-mogoče se kdaj oglasi

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA