Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 iqfree
#18291
Pozdrav vsem skupaj,

minil je lep polmaraton, ki sem si ga zapomnil predvsem po naslednjih stvareh :
-vse maratonske stvari je potrebno pripraviti dan prej(jaz sem pozabil championchip) :(
-upoštevajte nasvete izkušenejših forumovcev (zbor v Celovcu okoli 6:30)
Mi trije (Mare,Janez Jeras in jaz) smo prispeli v Celovec okoli 07.10. Parkirali smo v blizu ciljnega prostora, se napravili nakar ugotovimo da od 7.30 naprej ni nobenega vlaka več za prevoz do starta. Po nekaj pregovarjanjih smo se odločili za taxi in ostali brez 10 EUR vsak. Kljub vsemu, mislim, da je to vseeno kiks organizatorjev, saj je bilo v tem trenutku sigurno še vsaj 100 ljudi tam, ki niso imeli prevoza na start in še so prihajali...Ne vem zakaj je potrebno toliko prej prenehati s prevozi...

No po vseh peripetijah smo startali pravočasno in moram rečt da je bil ambient prav krasen. Kar veliko ljudi, kar nekaj bendov ob progi z dobro muziko(ne govedina), dovolj okrepčevalnic (razen mogoče manjkala ena na koncu), okolica vrbskega jezera je pa itak zeloooo lepa.
Proga ni težka, motilo me je par nepravilnih km tabel (predvsem tista na 20 km). V cilju je dobro poskrbljeno za tekmovalce, tuširali in kopali smo se lahko kar v jezeru....skratka vse OK.

Potem pa smo spili pivo ob prijetni glasbi po mojem neprofesionalnih(ampak ok) muzkontarjev in če ne bi bila pot nazaj še dolga bi bilo prav prijetno spiti še kakšnega....

Skratka meni se je kar dopadlo in drugo leto bi bilo fajn imet kar vikend časa za tole zadevo.....

Upam da nisem bil predolg... :o
Tone
 dragons
#18292
Druščina !
Vsem čestitke za izredne rezultate. Morem rečt da sem vam bil danes kar fouš.Ampak vzemite to pripombo kot dobronamerno.
Uporabniški avatar
 ero
#18315
Hojla,

tudi jaz sem se danes v Celovcu prav fajn imel - vreme super, družba odlična, proga hitra, ravna, malce navzdol, organizacija 1A. opazili smo kar nekaj stvari, ki bi jih lahko uporabili tudi naši organizatorji.

a naj začnem pred začetkom. tale tek naj bi zame bil šprint na čas do 1:30. zato naj bi se dobro pripravil in delal intervale. z intervali ni bilo nič, priprave bolj tako, za nameček sem pa še v torek pri odbojki na mivki nategnil bedrno mišico, tako da sem v sredo še po stopnicah težko hodil, kaj šele da bi tekel. zapovedano je bilo strogo počivanje in trikrat dnevno mazanje z maratonikom. in je pomagalo! danes zjutraj v bistvu nisem vedel, kako naj se lotim zadeve, saj od torka še nisem naredil hitrejšega koraka. na ogrevanju sem videl, da me noga drži, načrta pa še nisem imel. in ko sva se s Tinijem rinila na štart (ker sva bila malo pozna, sva se vrinila kar v sektor za tek na 1:20), sem si rekel - grem kakor hitro in kolikor hitro mi bo pasalo. tako sva start prečkala 30 sekund za prvimi in vlekla tempo svoje skupine, no, tu nekje. do sedmega km sem stalno jamral, da bi mogoče vseeno malo upočasnila, ker drugače bo kriza. a je kar šlo. nekje pred polovico sva se s Tinijem ločila in potem sem sam vlekel do cilja. ko sem videl, da bo šlo celo pod 1:35, sem stisnil še zadnja dva kilometra in prisprintal v cilj v neto času 1:33:01 - osebni rekord in izpolnjen drugi letošnji cilj - polmaraton pod 1:35. in to čisto brez načrta in po poškodbi. očitno mi počitek pomaga.

zahvaljujem se vsem za dobro družbo, še posebej Tiniju za vožnjo in družbo med tekom. fajn je bilo in še bomo prišli...

še par grafik - najprej polarjev graf:

Slika

višinski profil ni tako hud. najvišji skok na 6. km je 8 metrov

še nekaj slik, ulovljenih iz Garminovega SWja, da vidite, da je v bistvu neuporaben. sicer je Garmin nameril 21,2 km, kar zna biti kar prav.

Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
 jcerni
#18318
Štart polmaratona je bil v mondeni Vrbi (Velden), kateri posebni čar daje Vrbsko jezero in razkošna hotelska infrastruktura. Cilj teka pa v Europenparku v Celovcu, ki je na drugi strani jezera.

Na štartu teka smo opazili, da so označbe: elite, 1:20, 1:30, 1:40, kar nam je pomagalo pri postavitvi na štartu. Malo kasneje so prizadevni organizatorji začeli pisati balone s časi. Balon s časom 1:30 je nosil udeleženec olimpijskih iger v Atenah 2004 Michael Buchleitner - najboljši avstrijski maratonec.

Odločil sem se, da ga sledim. Kmalu po štartu sem ga dohitel, potem pa tik za njim vse do 10 km. Nato mi je do cilja ušel približno za 2 minuti.

Ta Avstrijec teče res graciozno in pravi užitek ga je bilo slediti. Želja je bila, da ga držim do konca, a razum mi ni tega dovoljeval. Mogoče bi mi uspelo s skrajnimi napori, a tokrat ni bil pravi dan.

Slika

Drugače ga je pa sledilo kar nekaj tekačev. Na posameznih okroglih kilometrih nam je oziroma jim je govoril, ali smo znotraj načrtovanega časa. Skozi je bilo O.K. Ima odličen občutek za hitrost teka. Tekače je opozarjal na sproščanje med tekom, s pomočjo visečih rok. Prav vsega pa ga niti nisem razumel.

Malo mu je samo nagajal balon, ki ga je občasno popravljal na mestu, kjer ga je imel pritrjenega. Ta balon je nekajkrat zadel tudi mene, vendar brez večjih posledic, ker je peresno lahek.

Na cilju smo se srečali o ostalimi TF-ci, kjer smo se gasili žejo z napitkom iz magnezija. Pestro je bilo tudi na podelitvi medalj. Absolutni zmagovalec je bil Kenijski atlet Simon Maiyo s časom 1:03. Med prvih dvajset pa so bili tudi slovenski tekači. Damjan Slapnik iz Kamnika je bil s časom 1:10 dvanajsti, Pavel Pori pa s časom 1:12 štirinajsti.

Ostali rezultati so na spletni strani: http://www.pentek-timing.at/

Nekaj mojih slik pa: http://www.sportosplet.net/galerija/index.php?cat=10270

Slike uradnega fotografa prireditve pa: http://www.maxfun.cc/, povezava "bilder und videos"
_________________
Rekreativni tek je sprostitev in zabava.
Nazadnje spremenil jcerni, dne 23 Avg 2004, 15:31, skupaj popravljeno 9 krat.
Uporabniški avatar
 milkec
#18338
Ja... prvi tek po 1 mesecu, pa še z ravno nezdravim palcem, ampak ob takem vzdušju je nemogoče, da ne bi prelaufau, čeprav moram reči, da me je na koncu malce zmanjkalo, kar sem pa tudi pričakoval.

Edina stvar, ki me je motila je to, da sem po okrepčevalnici moral malce bolj paziti, da nisem stopil na kakšen bananin olupek, ker so delili polovičke neolupljenih banan. Drugače je res bila kakšna kilometrska oznaka napačno postavljena, predvsem 20.

Škoda, ker je bil v soboto dež, tako da je tistim, ki so gor kampirali malce vreme zagodlo. No je pa vsekakor to primeren termin, da se gre za cel vikend kampirati, mogoče ogledati minimundus, malce prekolesariti in za piko na i odlaufati tek. Vzdušje je ful fajn, ogromno tekačev, še več navijačev čez celo progo!

Bi še prišel na ta tek!
Uporabniški avatar
 THOMAS
#18493
No pa še moje sporočilo iz teka....
Do danes sem se že spočil, sem si v ponedeljek kar frej dan vzel v službi..
Tekma mi je bila full všeč, proga prej lahka kot težka..organizacija dobra razen prevoza na start(jebi ga bo drugič bolš). :x :x
S svojim časom sem tudi zadovoljen. To je moj drugi najboljši čas.
Če bo šlo tako naprej, bom za Lj.maraton pripravljen.
Motilo me je tudi to da so se nekateri na štartu malo precenili in šli v štartni prostor, kjer je pisalo 1:20 ter s tem seveda dosegli boljše čase(a ne Ero???) :D :D :D
Drugače pa bi si morali organizatorji Lj. maratona malo pogledati kako se stvari streže.
Se vidimo prihodnje leto! Jst sm za 1. Mare
Uporabniški avatar
 ero
#18736
THOMAS napisal/-a:Motilo me je tudi to da so se nekateri na štartu malo precenili in šli v štartni prostor, kjer je pisalo 1:20 ter s tem seveda dosegli boljše čase(a ne Ero???)


ni blema. prihodnjič se vsi postavimo pod tablo 1:10, da vidimo, če to res pomaga :) :twisted:
Uporabniški avatar
 jcerni
#19158
Avstrijca Michaela Buchleitnerja sem sledil v Celovcu na polmaratonu 10 km, ko je nosil balon kot tempo tekač za 1:30. Videl sem ga tudi v Villachu, ko je zmagal na 6 km po ulicah Beljaka. Zato sem se odločil, da ga bom spremljal na olimpijskih igrah v Atenah, ko bo nastopil na maratonski preizkušnji.

Slika
Vir: Teletekst orf 1, 29. avgust 2004

Slika
Na maratonu v Atenah je zmagal Italijan Stefano Baldini, drugi je bil american Meb Keflezighi, tretji Brazilec Vanderleija de Limo , ki je bil napaden med tekom, Michael Buchleitner je bil 29, Roman Kejzar pa 53

Slika

Slika

Vir: RTV SLO 2, avgust 2004
Uporabniški avatar
 triman
#19943
Malo pozno pa vseeno. Tudi sam sem se udelezil teka v Celovcu in sicer četrt maratona. Meni se je zdelo vse skupaj super organizirano, ogromno število spodbujajočih gledalcev, ansambli ob progi, ogromno hrane v cilju in še in še. Moj izkupiček šesti absolutno in drugi v kategoriji. Res pa da na četrt maratonu ni bilo niti približno takšne konkurence kot na pol maratonu. Malo me je čudilo da so razdelili nagrade samo prvim trem absolutno, ne pa tudi po kategorijah. Ali pa nisem dovolj dolgo cakal in sva se z zeno sla prehitro kopat v bliznje kopalisce. :))
Uporabniški avatar
 MajdaPR
#19989
Bravo Miran! :lol: Dobro si tekel. :clap:
Nagrad po kategorijah za cetrt maraton niso podelili.
Tudi Mirko je bil drugi v svoji kategoriji na tej dolzini.
Tam smo bili konca podelitev, nagrade so podelili samo prvim trem absolutno.
Dober tek!
Majda
Uporabniški avatar
 triman
#19991
Majda hvala. Zdaj vsaj zagotovo vem, da ni bilo nič.
Lep pozdrav :))
Uporabniški avatar
 MihaPR
#21413
Danes dobil domov diplomo in slike :)
Uporabniški avatar
 THOMAS
#21505
Tud jst sm dons dobil diplomo in slike iz teka.Moram rečt da so me prijetno presenetili s pošiljko. Še enkrat več bi si organizatorji Lj.maratona lahko ogledali kako se stvari streže.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA