Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#20356
Ja verjamem, da ni bilo vse tako kot bi moralo biti.Ampak o tem bi se dalo še in še govoriti.Pač so se potrudili na najboljši možni način, kot ga imajo na razpolago.Glede sredstev je bilo v redu.
Seveda bi se dalo še in še postoriti.A začne in konča se pri cvenku.
Recimo, lahko bi nastavili veliki oder kakršnega imajo na koncertih v Kranju za Kranjsko noč.Potem je še tu možnost postavitve velikega ekrana.Na katerem bi lahko gledalci gledali kaj se trenutno dogaja na progi in ob progi.Seveda z vmesnimi komentarji in podobno.Potem bi lahko vsak tekmovalec na progi dobil na skoraj vsaki okrepčevalnici gel in podobno.
Ali pa bi po končanem teku vsem nam odbrenkal kakšen svetovno znani glasbenik.Lahko bi tudi tekel recimo Stefano Baldini ali njemu podobni.
Samo to so zaenkrat sanje, ampak jaz pravim sanjati je zmeraj lepo in daje ti ustvarjalnosti in novih moči za nadaljne delo.
Lahko bi nam recimo zapel Eros Ramazzoti ali kdo drug zakaj ne?Samo primernega botra moramo dobiti, kot je Bill Gates.
Potem se pojavi problem pri številu udeležencev, ki bi lahko sodelovali na tej tekmi.Ali pa bi napravili še 42,192km pa mali maraton, pa nordijsko hojo in podobno.Samo potem je Jezersko premejhno za vse udeležence, ki bi zasedli to mesto pod gorami.Še in še je idej, še in še je želja, a je treba biti na realnih tleh.Čeprav gledati proti oblakom je pa lepo, ali pa biti tudi na njih.
Skratka Boltezu vsaka čast, za vse skupaj.
Ja na našem ministrstvu za šolstvo in šport.Je pa za njih to premajhna promocija Slovenije izgleda, ker tukaj se pa ne zgovarjamo o mlečnih kvotah v šolah.In o ostalih res bedastih stvareh, katerim se tujci prav lepo smejejo.
Ljudje prihajajo iz Aljaske, Poljske in podobno iz 10mednarodnih držav, kar je za tak maraton spoštovanja vredno pohvaliti.
Kakšna mašinerija je v ozadju Ljubljanskega maratona.Pridejo pa le par Kenijcev, Rusov potem se pa počasi neha.
No ja, tako je, da bi nekateri ljudje v vladi videli, da bi mladi ljudje bili več na ulicah po raznih vogalih, kjer bi počenjali omotne stvari.Kot da bi vlagali v preventivo, da bi mlade seznanjale o tem, da so lahko tudi druge stvari izrednega pomena.Ne samo tisti džointi, ki jim visijo iz ust.Da lahko naredijo kaj več za svoje telo in počutje.Seveda samo to uporabljajo vladni svetovalci samo takrat, ko je treba nabirati politične točke.
Ljudje v sosednjih državah, to lahko potrdijo tudi nekateri drugi udeleženci nekaterih maratonov in podobnih tekov.Da ljudje skoraj dihajo z dirko, da vedo, da se bodo nekateri tekači vrnili v njihov kraj še to leto ali pa v bližnji prihodnosti.
Skratka ob prijetnem vzdušju, ti ljudje odnesejo dobre vtise o njih samih.Podrejo se pregrade sovraštva, spletejo se nova prijateljstva.Spoznamo nove ljudi nove kraje.Seveda, če ljudem dovolimo , da naredijo nekaj za svoj kraj, za svojo državo.In da jim pri tem država tudi na nek način stoji ob strani.Lažje priti do raznih dovoljenj.Potem nuditi pomoč pri prevozih in podobno.Da na teh prireditvah sodeluje tudi vojska, policija in tako naprej.Koliko ljudi bi pustilo kak dolar več v naši preljubi državi :roll: :roll: :lol: 8) 8) ?Ali se zavedajo, ali pa se nočejo, koliko bi lahko konec leta pobrali več davka na dodano vrednost ( bednost ).Če bi tudi oni kaj vložili v te prireditve, kot sem omenil pomagali na kakršenkoli način.
Ko gre človek po svetu lahko vidi zakaj drugje uspevajo velike prireditve.Ali jih podpira tudi država, ali privatni kapital.Ki pa potem dobi razne olajšave pri raznih davkih in podobno.In kar sami potem skoraj iščejo, kam bi primerno darovali.In če dobiš pravega konja ( prireditev ).Si narediš reklamo, o kakršni lahko samo sanjaš.
Samo to je zopet druga zgodba, o kateri bi lahko razpredali še dolgo v noč.Želim vsem le to še rečti, da naj se končno začne prebujati pripadnost Sloveniji.In naj ne bodimo "fovš" kakor radi pravimo ljudje.Strnimo vrste skupaj enkrat za božjo voljo in pokažimo svetu, da znamo narediti nepozabne stvari, pri nepozabnih dogodkih.
Ko bomo sodelovali drug z drugim, se nam bo to bogato obrestovalo kmalu.Mogoče sem malce kaj zašel s teme.Ampak vse kar sem tukaj govoril je resnično v zvezi s samo dobrimi stvarmi za našo "domovino SLOVENIJO"
SKRATKA ŽIVIMO ZDRAVO ZA ZABAVO, KOT BI NEKATERI REKLI!
ČAO!
Uporabniški avatar
 bojanu
#20450
bojanu napisal/-a:.. bi vam glede na vse, kar ste vložili v organizacijo, dala najvišjo oceno.

Mogoče sem malo pogrešal video posnetke s tekme z različnih točk, ki ste jih lani prikazovali in so naredili tekmo bolj zanimivo za spremljanje v cilju. A to je sploh dodatna ponudba...
Želim si, da bi vam tudi za drugo leto uspelo organizirati to zanimivo prireditev v takšni obliki.


Če je mogoče v prispevku od marathona kaj letelo name (mogoče sem spet kaj premalo enoznačno napisal :roll: )

Moja ocena prireditve je jasno napisana. Tisto z videom lansko leto pa je sploh vzeti kot pohvalo organizatorju, saj kaj takšnega pri nas redko vidiš (mogoče nikjer drugje, a ostanimo na varni strani :wink: ). Ko primerjam tri zaporedne prireditve SAM mi pač poleg pohval pride to na pamet. Bohnedaj to razumet kot kritiko ali zahtevo, da mora biti tako na vsaki tekmi, bolj kot namig organizatorju, kako narediti prireditev še bolj zanimivo za gledalce v cilju (tudi netekače, ki jih je veliko ob jezeru in ne vedo za kaj gre), mogoče v sodelovanju z lokalno TV še za širše občinstvo, dobiti na ta račun več sponzorjev, ...
Drugače sem pa ponosen, da sem tam tekel že z Ronom Hillom in še vrsto tekaških legend :lol: In tako dobrega napovedovalca nimajo nikjer...
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#20538
Alora, da takoj stvar bolj pojasnim.Nisem nič hotel, da na nekoga leti to.
Ampak želim, da se imamo skrajno fajn in da pomagamo kakor pač se da.
Z idejami in podobno.
Veselime to dejstvo, da se ljudje dobro počutijo na teku in da so dobre volje.
ČAO!
Uporabniški avatar
 Dule
#20748
Saj sem vedel da bom moral replicirati: in sicer organizatorju (klub trmastih) za poslano CD na katerem je lepo zbrano vse dogajanje na teku (vse živo slike, rezultati, filmček) in še več (pesmi Magnifico in Severine :lol: ).

Skratka pohvalno :D :wink: :!:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA