Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 MajdaPR
#22477
:cast: :cast1: Tudi jaz ČESTITAAAAAAAAAAAAAAAAM!!!!!!!! :laola
Uporabniški avatar
 tmp
#22479
Bravo, Matjaž. Čestitke. :cast1: :clap:
Uporabniški avatar
 H2O
#22492
way to go matjaž :D
verjamem, da ta uspeh ni bil zadnji :D
Uporabniški avatar
 obi
#22547
Tudi z moje strani čestitke.

Tako se predstavlja Tekeški forum.
Uporabniški avatar
 Tuareg
#22563
Vse čestitke tudi v mojem imenu! :lol:
Uporabniški avatar
 mihaperme
#22564
:clap: :cast1: :cast1: :clap:
Uporabniški avatar
 MatjazV
#22565
Drage forumovke in forumovci, najprej hvala za čestitke!

Danes sem končno prišel spet domov. Mojemu prvotnemu poročilu bi, tako kot sem obljubil, dodal še nekaj podrobnosti.

Maraton, kot tudi ostali teki (21 km, 10 in 5 km) so potekali na območju muzeja Cumberland Heritage. Štart in cil sta bila na posestvu, ki je del omenjenega muzeja, kjer smo potem odtekli še en krog v dolžini 1 km. Preostali del proge je potekal po cestah in je vodil skozi manjša mesteca oz. naselja. Maratonci smo tekli dva kroga, po terenu, ki je bil precej valovit. Dokaj nizka temperatura, 13 st. C, mene ni motila. Na rezultat je vplival veter, ki nam je pihal v prsa več kot pol proge. Od drugega km sem tekel sam, ob spremljavi kolesarja in motorista, tako da je bilo na momente že kar dolgočasno. Ob progi so nas spodbujali številni gledalci. Okrepčevalnice so bile vsakih 5 km, na 15. in 30. km pa smo dobili tudi Power gele. Prvi del proge sem tekel za minuto prehitro, to pa se je na koncu še kako poznalo. Iz priložene tabele se vidi, da sem v zadnjem delu teka precej poustil.


Slika

To je ena od klasičnih napak, ki jo običajno storimo maratonci.

Glede na to, da sem bil v Kanadi več kot teden dni, sem imel tudi nekaj časa za razgledovanje naravnih lepot in znamenitosti v Ottawi in njeni okolici. Oba vikenda so po mestnih ulicah organizirali dobrodelne tekaške prireditve. Na prvi, ki je bila namenjena zbiranju prispevkov za obolele ženske za rakom na dojki, se je na teku in hoji na 10 km zbralo več kot 10.000 udeležencev. Obenem so zbirali tudi oblačila ter hrano za brezdomce in tiste, ki so potrebni tovrstne pomoči.

Nekaj posebnega pa je sprehod, tekanje, rolanje ali pa kolesarjenje ob znamenitem Rido kanalu, ki obkroža večji del mesta. Prav to, jesensko obdobje, ponuja izjemen pogled na slikovito naravo, odeto v nešteto odtenkov barv listja drevja v parkih in gozdovih.

Tule najdete še zbrane fotke s teka in potepa po Ottawi, zgradba parlamenta, muzej...

http://www.sportosplet.net/galerija/thumbnails.php?album=238

Kaj več pa ob pivu!

Lep pozdrav!

MatjazV
 loti
#22714
:lol: Matjaž, čestitke in še tako naprej :lol: :arrow: :idea:
Uporabniški avatar
 gorazd
#22968
Čestitke tudi z moje strani.
Uporabniški avatar
 ben
#22970
Čestitam sodelavcu Matjažu, prav on je eden od tistih, ki me je lansko leto navdušil za tekanje in predvsem v zmernost pri teku. Je pravi tekaški profi...

:D
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#22975
Kaj naj drugega rečem, kot najlepše čestitke ob tej zmagi.Ne glede na to, da konckurenca ni bila tako močna.
Najlepše pa je to, da si popravil svoj osebni rezultat.To ti daje novega zagona in novih motivov za nove zmage, ali pa za izboljšane rezultate.
Skratka v veliko veselje mi je, da poznam takega tekača kot si ti, ki ni vzvišen in mu je v veselje se pogovarjati in družiti s slabšimi tekači.
Deliti svoje vtise iz posameznih tekov, ki jih je pretekel.
Konec, koncev je pa to izredno pomembno, da se sliši o naši domovini širom po svetu.Da spoznajo ljudje še bolj, da smo dežela v kateri ljudje delajo prave čudeže glede na število prebivalcev.
Samo predstavljajte si, da nas je 2miljona in toliko tekačev.V nekaterih mestih pa je število prebivalcev neprimerno večje, kot pa v celotni Sloveniji.
MATJAŽV :laola :laola :cast: :cast: .
Upam, da se vidimo na kakšni analizi.In da bomo lahko poslušali tvoje vtise kako in kaj.
ČAO!
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#22978
Pozdrav!

:cast: MatjazV, tvoj uspeh je lahko solski primer stopnjevanja forme do pravega trenutka. :cast: Cestitam. :!: Zmaga, tek in cas so vsega spostovanja vredni. :laola

lp, oranzni slon

p.s.: Rutka je pa itak zakon. :)
Uporabniški avatar
 triman
#23594
Iskrene cestitke za zmago. Bravo !!
Moram pa povedat da Matjaz ni edini Slovenec, ki je zmagal v Kanadi. Meni se je to posrecilo ze dvakrat. Lani septembra v Waterloo-ju blizu Toronta na 8km in letos avgusta v Whitehorsu v zvezni drzavi Yukon na 21km. Kanadcani res niso tako tekmovalno razpolozeni kot Slovenci in jim je glavni cilj koncati tekmo. Prav smesno je recimo na startih njihovih tekov, ko se z lahkoto postavis v ospredje. Pri nas je seveda cisto drugace. Samo spomnite se recimo prerivanja na ljubljanskem maratonu in v Radencih. Tudi konkurenca v Kanadi ponavadi niti približno ni taka kot v Sloveniji. Izjema je mogoče nekaj tekov kot recimo maraton v Torontu pa verjetno še kakšen.
Lani sem tekel tudi v Torontu na 21, tam je bila zadeva pa malo drugacna. Prvi je bil nek Kenijec s casom 1:03, sam sem bil s casom 1:19 "komaj" na 37. mestu.
Je pa seveda super obcutek zmagat in sem vedno s ponosom povedal od kod prihajam. Kanadcani tako in tako ponavadi ne vedo, kje je Slovenija in jim je potrebno to razlozit. :)) Ce se bo nadaljevalo zmagovanje Slovencev na kanadskih tekih, bodo vedno bolj vedeli kje je Slovenija in predvsem da imamo pri nas dobre tekace. :))

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA