Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#262258
Najprej pohvala za enkratno organizacijo teka na našem Štajerskem koncu.Pripomno bi samo, da naslednje leto preverite funkcionalnost čipov za enkratno uporabo, saj nas veliko tekmovalcev z nedelujočimi čipi sedaj ni uvrščenih, čeprav smo pritekli celo progo.Tekel sem tempo tekača z balončki v skupini in me na koncu tudi napovedovalec napovedal, vendar sem tudi brez uverstitve.To se je zgodilo tudi veliko sotekmovalcem, ki so med progo že ugotavljali da čip ne deluje-ne zapiska.Škoda za to pomembno pomankljivost ob tako dobri organizaciji!!!
#262281
Mitja Ploj napisal/-a:Super je da imamo tudi v Mariboru tekaško preizkušnjo. Organizacija je vrhunska! Edino progo bi lahko probali speljati bolj po ravnini. Ogromno tečem po Mariboru in vem da je to možno, problem je verjetno v zapori cest. Drugače pa super!

kaj? a vi ste meli kakšne hričke? :wink: :wink: Hec mora bit. :D

Kolk mislite, da bi lahko odštela minut od svojega rezultata, če bi bili pogoji taki kot so na Ljubljanskem? Se pravi ravnina in cca 16°C. Čas na 10k sem imela 1:03:08. Načrt sem imela pod eno uro ampak ni ratal.
#262330
Letos sem se prvič udeležila Eko maratona. Bilo je fantastično, organizacija super. Res lepo je biti med vami Štajerci, še lepše vas je poslušati. Pogrešam le fotke iz teka na 10 km. Mogoče se kje le najdem, da bo za spominček. Drugo leto se zagotovo spet vidimo.
Irena iz Primorskega konca.
#262346
Za višinski profil vzemi podatke barometričnih meritev. Sicer niso čisto točne, vendar je napaka nekje +- 5m maximum. Sploh če je nespremenljivo vreme brez močnega vetra.
Višinomer po mapi je ponavadi precej precej mimo, ker niso mape dovolj natančno izdelane (razen specialke, ki pa niso prosto dostopne), GPS višinomer pa ima napako več deset metrov in je zgolj približen (problem je tu tudi ko useka meritev poti mimo, recimo če zgreši da tečeš po elektrarni in te prestavi samo 10m desno zraven imaš takoj 20m višinca plusa ;) ). Tako recimo je nelogičeno da je imel ekomaraton prek 150 višinskih metrov. Če kdo ne verjame, naj si pogleda na kakšen hrib moraš laufat da narediš 150 višinskih metrov. In takega hriba ni bilo na ekomaratonu, tudi če bi tiste vzpončke skup seštel. Sicer pa... koliko natančno so ti važni ti metri? Od tega je odvisno kaj vzameš.

Tudi jaz se pridružujem čestitkam k odlični organizaciji. :)

LP
Nazadnje spremenil sitrader, dne 22 Sep 2011, 10:25, skupaj popravljeno 1 krat.
#262387
Klopotec, mi ta fini smo mal bl akleh, kar se tiče obiskov tekmovanj, kjer je razdalja "kratka" :rol:

letos še nisem odlaufal uradnega polmaratona v Sloveniji, pa ga tudi ne bom.
nekam prekratko :? se mi zdi 21 km odlaufat :D
namen sem imel sicer tečt na polmaratonu na Bledu ali na Brdu pri Kranju, pa oba odpadeta, jupi :laola
#262412
Vreme napisal/-a:Radolca, a tebi je tudi že vse prekratko??' :D



...mogoče prehitro, če upoštevamo rek, da nikoli ni lažje, samo hitrejši si :D .
#262446
Vreme napisal/-a:Radolca, a tebi je tudi že vse prekratko??' :D


kvajzej ultraš vreme :?:

res se mi zdi 21 km kratkih, na njih je treba kar malo našponat samega sebe, če imaš željo in cilj dober čas postavit. pred leti sem bil pred štarti malega maratona poln energije in vzhičenja pred štartom. lani konec leta v palmanovi in letos v gorici sem pa na štart prišel skoraj brez pozitivne treme. en razlog za to je bil v tem, da sem bil, vsaj lani, preveč utrujen od tekaške sezone. podobna zgodba se je ponovila letos. pač, premalo sem počival pred tekmo. trenutno tekam iz čistega veselja. tekem skoraj ne obiskujem.

maraton sem začel bolj "spoštovati" kot polmaraton. vsaj jaz moram na 42 km drugače razmišljat kot na 21 km. pravi mali test razmišljanja opravljam na maratonu. zato sem se tudi letos odpravil iz celja v smeri logarske doline. pa sem kapituliral zaradi glave, tam na (ne)srečnem kilometru št. 58. kaj hitro sem pa ugotovil, da me je miselnost tam pustila. telo bi še zmoglo :!:
toliko o mojem načinu sprejemanja krajših in najdaljših prog.

PS: tri leta nazaj sem se udeležil skoraj vsake tekme na gorenjskem, ni da ni :!:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA