Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 edo-brko
#270564
Lp!

Nikomur ne oporekam doseženega rezultata in vsakdo pri sebi odloči kako bo na to gledal in mu ni treba "požreti" kakšne besede. Moje mnenje pa je, da bi morali včasih sami pri sebi biti bolj "realni" pri vrednotenju raznih dosežkov, ko poznaš nekatere okoliščine.

"Tae" kot dolgoletni tekač z najrazličnejšimi izkušnjami dobro veš, da " samoumevno " skoraj na vsaki tekmi poskušaš teči "idealno linijo" ki ti večinoma uspeva zato so odstopanja majhna in primerjave zato realnejše. Glede tega teka (po prikazanem zemljevidu), če je bil dan razpis razdalje na podlagi izmerjene in začrtane proge, potem pa je bilo pri izvedbi to spremenjeno ( start v drugo -krajšo smer ) potem to ni to. Če je razlika večja in to občutno vpliva na čas (rezultat) ne le nekj sekund potem je to vprašaj.Kako to kdo sprejme in kakšen pogled ima na to je pa od njega odvisno.

Glede razdalj na posameznih tekih in tudi "vrednotenja" doseženih časov pa še enkrat moje mnenje:

če ima organizator mednarodni "certifikat" (pridobljen po določenih standardih) potem je za verjet uradnim navedbam (če ga organizator močno ne polomi pri izvedbi) in so možna le malenkostna odstopanja (posledica obnašanja vsakega posameznika),

na ostalih tekmovanjih (posebej pa na t.i.vaških tekih) pa je veliko odvisno od zavzetosti posameznega organizatorja. Nekateri se potrudijo, da so dosledni in progo izmerijo in izpeljejo v "piko" ,večina pa improvizira in svojo razdaljo zaokroži navzgor ali navzdol oz.navede približno razdaljo (redko kje navedejo izmerjeno razdaljo, ker je "čudna").Izmerijo 8920 m ali 9190 m napišejo pa da je razdalja 9 km (včasih so odstopanja še precej večja).
Včasih na rezultate (tudi PB) vplivajo še nekateri drugi dejavniki npr. površnost organizatorjev pri izvedbi trase proge in pa naša "poštenost" pri teku ( iskanje oz.izkoriščanje "bližnjic"). Najbolj se to pozna pri tekih, kjer je več ponovitev (krogov) in če to dosledno počneš se na koncu kar pozna. Verodostojnost takega rezultata pa je...

Včasih nazaj na to nismo niti mislili oz.smo verjeli, da je vse izmerjeno in napisano pošteno.Pa tudi neke možnosti,da bi to preverjal ni bilo. Zdaj pa ko nam tehnika to dopušča (skoraj vsakdo že ima sodobne ure) pa prihaja to do izraza. Če so razhajanja pri neki razdalji manjša (nekaj 10 metrov) potem so ta izraz "idealne linije" in "obnašanja" posameznika na progi. Ko pa so razhajanja (+/-) večja (par 100 metrov) pa je to najbrž izraz različne tehnologije (GPS,fotpod,ipd.oz.vrste aparature).
Ko pa so izmerjene razdalje enake oz.podobne (minimalno odstopanje) so pa bistveno (po več 100 metrov) različne od "uradne" potem pa je jasno, da "uradna" razdalja ni točna in kot taka nima svoje veljave oz.verodostojnosti.

Tako je to. Bodo še nekateri teki na katerih bomo dosegli "slabši" čas na razpisani razdalji,ki pa bo dejansko boljši, ker bo pač razdalja nekoliko daljša od razpisane in ne bo PB čeprav bi lahko bil.
Vsega bo samo, da bi bili zdravi in se veselo družili še naprej.
Uporabniški avatar
 gams
#270576
Kar se tiče vrednotenja rezultatov mora vsak sam pri sebi razčistiti, kaj mu tak rezultat pomeni . Pri vsej tehnologiji (garmini, polarji...) točno vsak tekač ve, koliko je tekel na kilometer in če si tekel npr. 4 minute na vsak km, ne more biti čas v cilju 21,1 km 1:23 ali še manj.
Sam sem npr. v Ljubljani tekel vsak km 3:45 pa je bil rezultat v cilju 1:20:17 nato pa v Palmanovi 3:46 pa je bil rezultat 1:19:57. Pri sebi vem, da sem zelo bolje tekel v Ljubljani in tako tudi ovrednotim rezultat.
Vsak pa ve pri sebi kaj mu številke pomenijo in če mu pomenijo novo vzpodbudo je to le pozitivno.

Srečni so tisti, ki imajo sanje še srečnejši pa tisti ki so se pripravljeni potruditi, da se le te uresničijo!
Uporabniški avatar
 lonely
#270579
Ma dejte no...mar ste vsi taki profiji,da vas teh 200 m,pahne v depresijo,dvom v lastne zmožnosti.
OK,prištejte si te sekunde (45 sec pri 3:45...48 sec pri 4:00/ km...60 sec pri 5.00/km...)...in vsi boste "zmagovalci".
Mar ne znate ,v tej temi... pohvaliti sotrpina,ki je posegel po najvišji uvrstitvi... ali organizatorja,ki je v prijetno vasico pripeljal 405 tekačev in s tem,marsikateremu od nas...popestril polepšal dan.
Torej,za vas obstajajo le sekunde,metri...vse drugo,kar se ne ujema z vašo filozofijo teka,je enostavno..bljak.
Super..začnimo teči teke,ki so izmerjeni v nulo..poznate kakšnega? ...Palmanova 21.015 m...LM 21.430 m ?
Jaz poznam le enega...KG 10-ko...ki je izmerjena s koleščkom (Janez Ferlic)...vsi ostali teki so izmerjeni v dobri veri,z raspoložljivimi pripomočki (pa pustimo Bohinjski ali Rokov tek...ogromna anomalija)
Sej,po Gorici,bo enaka off topic debata in posledično temu "konc sveta"..če bo proga krajša npr 28 m...razumem
ah,ah.
Uporabniški avatar
 Arabo
#270586
Lonely, v celoti se strinjam s tvojimi ugotovitvami glede razdalje.

Glede hitrosti pa deloma. Smo si pač različni in vsak ima svoje cilje, želje, ambicije, užitke,..... zaradi drugačnega gledanja na tek, je pač tudi sam tek zanimiv in izziv.

Ker je to tekaški forum je prav, da lahko vsak član napiše svoje mnenje in še vse ostalo (seveda glede teka in tudi nekaj okoli....).
Uporabniški avatar
 Tilcara
#270587
Arabo, v celoti se strinjam s tabo :wink: Pozdravi mi Obalo :!:
No ja, PB si vseeno ne štejem, ampak to me tudi ne skrbi :wink:
Uporabniški avatar
 raf
#270588
je pa zanimivo, da sem dvakrat tekel 30 km na tej prireditvi in tam je bila razdalja vedno taprava, oziroma je bilo vedno kakih 100 m več tak, da meni je vseeno, kar se tiče metrov, ker pač tečem ,da uzivam . V nedeljo je bilo ful dobro, ker sem bil ves čas v družbi Nade, Savota in Justine in na koncu se je pridružila še Cormi , Skratka časa za debatiranje je bilo dovolj, oziroma sva bila s Savotom na nek način zajčka puncam in to tudi šteje, ker si štejem v čast, da sem lahko pomagal tudi drugim.
 nana
#270593
lonely napisal/-a:Jaz poznam le enega...KG 10-ko...ki je izmerjena s koleščkom (Janez Ferlic)...vsi ostali teki so izmerjeni v dobri veri,z raspoložljivimi pripomočki (pa pustimo Bohinjski ali Rokov tek...ogromna anomalija)

Mogoče ima kaj opraviti tudi s tem, da je v KG trasa popolnoma ravna? 5 km v eno in 5 km v drugo stran... Meni je v Medeji Garmin do tistega dolgega mostu (viadukta) kazal popolnoma skladno z oznakami organizatorja. Mogoče je pa tisti ovinek pri preračunavanju "sekal". Od tam naprej se mi je namreč pojavila napaka, potem so bili pa km spet korektno dolgi. Če se to zgodi 2x, je napaka ravno tolikšna, kolikor nam zmanjka (meni npr. 200 ).
 spela*
#270607
lonely napisal/-a:Super..začnimo teči teke,ki so izmerjeni v nulo..poznate kakšnega?


Jaz sem 100-odstotno prepričana le za TF 10ko.
Pa še tam je lahko nastala napaka pri gradnji stadiona ... :lol:
Uporabniški avatar
 lonely
#270611
spela* napisal/-a:
lonely napisal/-a:Super..začnimo teči teke,ki so izmerjeni v nulo..poznate kakšnega?


Jaz sem 100-odstotno prepričana le za TF 10ko.
Pa še tam je lahko nastala napaka pri gradnji stadiona ... :lol:


hehe..jaz pa nisem 100% prepričan..tisti ,ki tečejo po drugem,tretjem...pasu,vsekakor ne morejo imeti enako končno razdaljo..kot tisti,ki se striktno držijo prve,notranje proge :?
 spela*
#270612
lonely napisal/-a:
spela* napisal/-a:
lonely napisal/-a:Super..začnimo teči teke,ki so izmerjeni v nulo..poznate kakšnega?


Jaz sem 100-odstotno prepričana le za TF 10ko.
Pa še tam je lahko nastala napaka pri gradnji stadiona ... :lol:


hehe..jaz pa nisem 100% prepričan..tisti ,ki tečejo po drugem,tretjem...pasu,vsekakor ne morejo imeti enako končno razdaljo..kot tisti,ki se striktno držijo prve,notranje proge :?


To je njihov problem. Na prvi progi ni nobenega primanjkljaja metrov, pač pa so na drugi, tretji itd. presežki. :wink:
Uporabniški avatar
 lonely
#270629
biji napisal/-a:Na prvi progi je primankljaj metrov, saj je pomerjena 30 cm od notranjega roba.


biji..spela*...vse te anomalije..4,6,8 , na krog..imam v "malem prstu"...ma ne bom debatiral več.,,ah,ah :?
Nazadnje spremenil lonely, dne 19 Jan 2012, 06:41, skupaj popravljeno 1 krat.
 biji
#270636
... če se že gremo metre ali vreme ali konfiguracijo..., nikoli ne pridemo do konca. Vsaka proga je nekaj posebnega in nemogoče jih je enačiti.

Jaz sem bil z Medeo zadovoljen, tako s progo (konfiguracijo in dolžino), vremenskimi razmerami, svojim tekom, rezultatom, organizacijo, vzdušjem. In to je za letošnjo Medeo vse. Upam na podobno prireditev tudi drugo leto.
Uporabniški avatar
 lonely
#270637
biji napisal/-a:... če se že gremo metre ali vreme ali konfiguracijo..., nikoli ne pridemo do konca. Vsaka proga je nekaj posebnega in nemogoče jih je enačiti.

Jaz sem bil z Medeo zadovoljen, tako s progo (konfiguracijo in dolžino), vremenskimi razmerami, svojim tekom, rezultatom, organizacijo, vzdušjem. In to je za letošnjo Medeo vse. Upam na podobno prireditev tudi drugo leto.


E..prijatelj..tako se govori (piše) :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA