Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 Ninocka
#26434
Nestrpno pricakujem(o) kaksno (foto)reportazo iz Zaplane!
 dpop
#26439
Bilo je zanimivo, poučno in zabavno... kaj bi si človek še lahko
želel več... ah, ja... pa tudi "jedača" je bila odlična...

Nekaj slikovnega gradiva se je pa tudi nabralo... žal ni ravno "naj kvaliteta",
ker še vedno "šparam" za fleš :roll:

1263 Darko

P.S. Po "obnašanju" obeh bodočih misnistric bo ministrstvo
za žurke v "dobrih rokah"... :wink:
Uporabniški avatar
 runner
#26440
Staša,
dovoli mi da citiram Dušana:
"Kapa dol" za organizacijo!

:lol:

Bilo je odlično ... mogoče sem malo slabo skrival svoje navdušenje nad Mravljetom ampak sem se krotil ... :oops: :oops: :oops:
Ta človek je tudi eden od "krivcov" zakaj tečem. V živo je pa tako preprost in domač... hvala Mravlje in želim ti veliko lepih km še naprej.

Mesečevo gostilno bomo pa še obiskali (onako čoporativno)
Zdaj pa grem spat ... jutri me čaka Kaprun. Sploh ne vem kje je smučarska oprema ... uh... (bom poročal)
Nazadnje spremenil runner, dne 19 Nov 2004, 08:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Barb
#26441
Ja spet smo se imel ful,ful dobr, pa še velik zanimivih stvari smo zvedl.
Da ne govorim o pripovedi vnetja Dušanove stegenske mišice,a ne :roll: :roll: :P ,........ampak ja gregorb,sej sem slišala tudi tisto drugo(vedno poslušaj svoje telo),...in jaz sem že ravnala tako 8)

Hvala Dušanu, Boštjanu(Tupolyewu) in seveda naši Staški.

Drugač pa,draga kolegica ministrica,...če bo tale naš dpop izvajal takšne photoseasions,bo prva stvar obisk pri kozmetičarki, da ne bodo vidne "poreeeee" in druge malenkosti :twisted: (resnost na slikah pa taka) :P
Uporabniški avatar
 Fotr
#26445
V četrtek je bil nabit dan, nabit z dogodki, ne nabit zaradi kakšnih udarcev z macolo ali celo nabit zaradi kakšnih opojnih sredstev, nabit s pričakovanji ob srečanju množice forumcev na predavanju Dušana Mravljeta v Zaplani.

Najprej testiranje na tekoči stezi, razgovor o nadaljnjih treningih, o naslednjih korakih tekaške kariere. Tak dogodek človeka kar dobro okupira, ko se že približa čas za odhod v Zaplano. Tudi ta Zaplana je nekaj skrivnostnega. Nekaj v podzavesti mi govori, da je Zaplana pomemben kraj, da se je tam nekaj dogajalo, a spomin noče odpreti niti enega bajta informacij, da bi se spomnil, kaj je v Zaplani bilo. Freud je rekel, da človek najraje izbriše iz spomina neprijetne dogodke, pri meni pa se brišejo celo prijetni, vsaj tak občutek sem dobil v možganih blizu desnega ušesa, kadar me je spomin opozoril na kraj Zaplana.

Ampak treba bo iti. V Zaplano. V gostilno Mesec, kje bo zbor članov TF in Dušan Mravlje. Naenkrat me prešine spoznanje, ja kje pa je sedaj ta Zaplana, zdaj pa ne veš, zakaj pa nisi natančno prebral sporočila odlične animatorice predavanja Staše in organizatorja Tupolyewa. Nekje pri Vrhniki, menda. Čeprav je še veliko časa, avto kar sam obrne proti Vrhniki. Prevozi tablo z znanimi imeni. Drenov Grič, Lesno Brdo, Bevke, vse to smo že pretekli, nato tabla Horjul, pa Sinja Gorica, Zaplane nikjer, nato Vrhnika, zdaj zdaj bo, konec Vrhnike, pa kje je ta Zaplana? Ko hočem obrniti in peljati nazaj še enkrat pogledat, da nisem zgrešil table, evo Zaplana, zavijem desno, navzgor po serpentinah, zunaj se je že zmračilo in kot odrešilno bilko zagledam Mesec. A ne luno, ampak gostilno Mesec v Zaplani.

Ker je do začetka še veliko časa, se odpravim na lahek trening hoje po Zaplani, obenem pa si hočem osvežiti spomin na to, kaj se mi je zgodilo lepega v Zaplani. Enourna hoja je bila res osvežilna, spomin pa ni hotel odpreti nobenega porta za izvoz informacij.

Potem pa smo se začeli zbirati. Ko sem prišel v salo, so bili glavni organizatorji že na svojih mestih. Počasi se je napolnila tudi dvoranica s samimi znanimi obrazi, no nekateri so bili novi nekateri pa malo manj znani, ampak forumci se razumemo že s pogledom, s pokimom glave, s pomežikom pa ne, da ne bi kdo kaj narobe razumel.

Nato pa predavanje. Dušan Mravlje je tekaški fenomen, kakršnih je na svetu zelo malo kot je na svetu tudi zelo malo resničnih genijev. S podvigi kot so Mravljetovi bi se morali dičiti vsi državljani Slovenije, država bi se lahko hvalila z njim po celem svetu, mora pa Dušan sam s svojo majhno ekipo skrbeti in organizirati tekaške odprave na najbolj nenavadne tekaške preizkušnje. Seveda smo ga vsi poslušali z odprtimi usti, tudi smejali smo se veliko, saj je Dušan ne samo skromen človek, dober pripovedovalec, je tudi duhovit in to obilno kaže tudi v svojih komentarjih. Dušanov način teka, treninga in življenja je enkraten, neponovljiv in ni za navadne smrtnike. To je bila poglavitna misel, ki mi je ostala v glavi ob Dušanovem prikazu njegovih tekov.

Po koncu predavanja mnogo vprašanj, mnogo dobre hrane, bil sem lačen, pa nisem hotel jesti, še kruha ne, pa ga tudi ne bi mogel, ker je imela Nta roko nad njim, jedel pa nisem zato, ker sem bil jezen, da so mi na testiranju izmerili neto telesno težo 99,8 kg. Mislm. Ampak vseeno je bilo prijetno kot vedno, ura je bila pozna, na Zaplano je padla noč, še dobro, da se je pri Mesecu svetilo, cesta ovinkasta in treba je bilo iti, zato sem šel, če je bilo pa treba.

V Zaplano se bom še vrnil zaradi večih stvari. Najprej zaradi dobre gostilne Mesec, zaradi lepe narave v Zaplani, nato zaradi lepega spomina nanjo, še posebno pa zato, da ugotovim kaj se skriva za prijetnimi občutki v hipofizi kadar kdo omeni Zaplano in da ugotovim, kaj se je tam zgodilo. O tem bom seveda poročal, če bo možganska kemijska reakcija sprostila proste elektrone v komunikacijske vode.

Res imamo tudi odlične organizatorje med člani TF, tokrat je treba še enkrat omeniti Stašo in Tupolyewa (upam, da sem napisal prav), šefico Barb, ki je poskrbela za pravi TF imidž z zastavo in skupinsko sliko. Enkraten je bil tudi pogled na polno dvorano forumcev, vsi nasmejani simpatični in dobre volje, to pa je glavno in tako je izpadlo tudi predavanje in vse v zvezi z njim.

Šeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Uporabniški avatar
 tadejk
#26458
Ni kaj napisat, bilo je super. Hvala vsem organizatorjem in Dušanu za njegovo, vedno pozitivno, izpoved. Uživala sva vsako sekundo. (saj se vidi na sliki, ne?)

Žal sva pač iz drugega konca kurje doline in nisva mogla ostati na veselem druženju, ki je bilo prav gotovo prijetno. Pot je bila dolga, noč pa zelo kratka.

Se še vidimo!

Tadej in Maja
Uporabniški avatar
 Staša
#26479
Hojla!

Uf, trebuh boli od smejalnih mišic, celoten občutek je fin, le glava deluje danes nekoliko votla - verjetno je nizek pritisk zunaj :shock:
Hja, najprej ena velika zahvala Boštjanu zato, da me je nahecal, da sva tole speljala. Ima en tak poseben očetovski nagon - je tako lepo skrbel zame in zato, kako naj zadevo speljem, sem samo copipejstala njegove zamisli :wink: Tako da... gre zahvala za izpeljavo včerajšnjega večera predvsem njemu!!!

Uf, sem si pravkar izborila pri šefu, da grem po malci domov! :) Lahko bi se mu zlagala, da me boli glava, pa sem se kar na Dušana izgovorila... Je rekel: Ja pa naj bo, samo da delo ne bo trpelo. :P

No, skratka, Dušanovo predavanje je bilo enkratno! Fotografije (avtor Fevžar) neverjetne, res čudoviti motivi, barvni kontrasti... Najdaljša ravna cesta na svetu, nekje v Avstralski puščavi, naokrog samo skale, pesek in nizko bodičevje, po sredini neskončna cesta, na njej pa Dušan. Kar se tiče fotografij meni do sedaj zagotovo ena najboljših diaprojekcij do sedaj!
Potem pa spremni govor, z ravno prav kančka humorja, samoironije, zanimivimi informacijami, svojo filozofijo... Aja, Dušan ima tako tehniko teka zato, ker je nosil walkman dolga leta v eno roki, pa se mu je povesila! :) Le prehitro so šle fotke naprej, jaz bi kar zrla vanje v nedogled. Ni kaj, bo treba res ponoviti! Sam Runnerju bomo dal prej pomirjevalo. Ma ne, tako pristen si bil, kot en otroček... Predstavljajte si ga, kako se prisede, povesi glavo, pogleda Dušana v oči, in z nežnim, a prodornim balkanskim melosom pravi: "Dušan, ti si bil meni legenda že od vedno. Jaz sem prebral tvojo knjigo, spremljal vse tvoje podvige... In veš kaj se mi potem zgodi... Ko sem zaprosil za državljanstvo in sem moral delat izpit iz jezika, sem dobil vprašanje, kdo je Dušan Mravlje. Jaz bi jim lahko govoril v nedogled..." Smo kar vsi mal rosne učke dobili:)

Sicer pa smo bili on-the-spot še ne vem do kdaj. Aja, do danes se še spomnim, ker je Dušan ugotovil malo čez polnoč, da je že zaje... dan. Tos e spomnim. Pa spomnim se tudi to, da smo ob šanku morali izprazniti Boštjanovo darilo TFja - 4 litre refoška. No, 2 litra smo ga že prej, 2 pa tik pred odhodom: Aleš, Primož, Simon, Boštjan in Dušan. Jaz sem pa nadaljevala z aperativi. Ajajajaja! Pa men sploh ni všeč pit! :) Je bila kriva LUNA!!! Zagotovo.

No, ko smo pokončali še zadnji dcl refoška in pojedli še zadnje grisine, Boštjan spil še zadnje 2 dcl radenske, smo potem počasi res šli. Simon ni hotel, da bi peljala jaz, ker ga je skrbelo, da bi mu bilo slabo:) Aleško se je ustavil še v Logatcu na kofetku. Smo imeli analizo :)

Sicer sem pa prejela sms od Boštjana ob 00 42; HE HE... NA VRHNIKI SO NAJU USTALILI KONUROA (?) ALKOHOLA. PA SE PELJEVA NAPREJ. Ja, menda je treba pihat skozi gornjo prepono.
Pol pa še ob 1 30: ZDEJ JEVA MARMELADO U NJEGOV GARAŽ IN GRUNTAVA, KAKO GREVA PLESAT NA SONCE. KWA JE BLO DOBR!

No, me veseli, da vama je bilo fino. Sta obljubila, da izvedemo še kakšen skupen tek okrog Brda z analizo pri Dežmanu.
Uporabniški avatar
 runner
#26496
Ma ne, tako pristen si bil, kot en otroček... Predstavljajte si ga, kako se prisede, povesi glavo, pogleda Dušana v oči, in z nežnim, a prodornim balkanskim melosom pravi: "Dušan, ti si bil meni legenda že od vedno. Jaz sem prebral tvojo knjigo, spremljal vse tvoje podvige... In veš kaj se mi potem zgodi... Ko sem zaprosil za državljanstvo in sem moral delat izpit iz jezika, sem dobil vprašanje, kdo je Dušan Mravlje. Jaz bi jim lahko govoril v nedogled..." Smo kar vsi mal rosne učke dobili:)

Res je ... toliko dolgo ga že "poznam" (mislim, da sem prvič slišal za Mravljo daljnega, olimpijskega 84ga leta) preko medijev in knjig. Po mojem je že iz vprašanj začutil, da marsikaj vem o njem. Fotke sem pa večino videl... Celo Japončka sem takoj spoznal po kapi in berglah ... Pa tisti beli križ na (zdi se mi) 28 etapi me je še enkrat pretresel. Dobro se spomnim Trans Australia Foot Race. SIOL je takrat pokrival dogajanje preko interneta. Vsako jutro sem prvo pregledal http://transaustralia.siol.net/ (link ne dela več) in Rusu (Kruglikovu) pošiljal mentalna polena pod kolena… :lol:
Mah, priznam no … pravi sem fan. Malo mi je bilo nerodno in nisem hotel preveč to pokazati in sem se pol samo še režal ko patka… dpop je to ovekovečil na sliki.

In zdaj mi je nerodno :oops: :oops: :oops:
saj ne … (no malo pa že)… ok ok spet bluzim … ajd ciao zdaj … pa res pičim proti Kaprunu.
 mojA
#26528
Hvala Dušanu za prijeten in poučen večer. In seveda Staši in Boštjanu. Spoznala sem spet nekaj TF-jevcev in uganjevala kdo je kdo. Mogoče je še kdo opazil, jaz sem vsekakor takoj. Na Dušanovem prospektu je bilo napisano «moje geslo« TEČEM TOREJ SEM. Torej stvar drži, kot pribita. Sem bila prepričana, da je moj izum pa izgleda, da podobnomisleči kujemo podobne sanje. Ali pa se mi je stvar prikradla nekje iz podzavesti? Kdo ve, vsekakor je Dušan Mravlje človek posebnega kova. Resnično sem vesela, da sem ga imela priliko poslušati skupaj z vami.
Uporabniški avatar
 primus
#26532
Hej, runner !
Mislim, da smo vsi samo veseli tudi zate, da si izkoristil priložnost in si doživel zase nekaj res nepozabnega. Sem ti kar malo fouš za obilico čustev...

Smo pa uživali vsi, upam da tudi Mravlja in da je bila tudi zanj zanimiva debata - ne v stilu že stokrat slišano in povedano...

Priznam, potem smo si imeli tudi forumovci med sabo toliko za povedat, da smo ga kar malo zanemarili ampak mislim, da dokler je bil refošk blizu se ni nič pritoževal. :D :D

Je pa z drugega (tekaškega) planeta, ni dvoma. Precej nasvetov je pa v stilu - kids, don't do that at home...

Organizatorji - fajn je blo !

primus

p.s.: še opozorilo - če boste v naslednjih postih pri nekaterih (Nta, pegaz, fotr,..) opažali bistroumja v stilu: 'takla mamo', 'viš, viš', 'ja, ja sej pravm' ipd. - brez skrbi, vse je še vedno pod kontrolo. To so le nekateri stranski učinki včerajšnjega večera. :D
Uporabniški avatar
 Bor
#26537
ja res je blo fajn......hehe
Uporabniški avatar
 gregorb
#26546
Včeraj je blo res prijetno!
Hvala Dušanu, da nam je razkril svoje izkušnje!
Uporabniški avatar
 Pjotr
#26554
Ojla!

Staša bravo za organizacijo tegale predavanja. Zadevca je bila 1a z mašnco :roll: , mislim, da smo vsi skupaj dobili veliko novih informacij in da so marsikaterega po krajši abstinenci ponovno zasrbele noge. vsaj mene so, tako da sem danes že navsezgodaj moral iti tečt (po dobrih 14-ih dneh) saj mi mravljici v podplatih niso dali miru in so me pognali v pravi dir 8) v prebujajoče jutro. Tako da našim vrlim organizatorcam družabnih dogodkov priporočam, da v bodoče poskuušamo v goste dobiti še kakega vrhunskega teča ali tekačico, npr. Romana Kejžarja, Heleno Javornik ipd. Skratka nepozaben večer, ki mi je dal novih moči in entuziazme nad tekom. Upam, da ste tudi kateri izmed vas doživeli podobne užitke. Se vidimo spet v sredo na predavanju Nade Rotovnik , do takrat pa fajn tečte, sploh pa zastopniki TF-ja držte se na teku v Palmanovi! :)

Bye Pjotr
Uporabniški avatar
 mihaperme
#26556
LP

To predavanje je bilo super (Staša hvala)! Seveda je bilo prijetno tudi druženje s :piti: :TF) . Se vidmo v Palmanovi. :D
Uporabniški avatar
 Tupolyew
#26579
Uh... Druga noč, ma ta je bla do jutra in ne tako kulturna kot noč prej z Dušanom... Čistilka je rekla, da naj: "Spizdite pri hiži, da ču lahko pospremiti, bando smotana!" Jej, pa tak posel. Itak, še tole noč prediham pa Palmanovo počas prepuzam, potem bom pa probal kakšnega od športnikov dobit. Lahko zdej za čez zimo dobim kakšnega iz vrst tekačev na smučeh, pa da nam pove kakšno foro kako čez zimo, a? Tamle bi lahko izprosil kakšnega stručkota iz Ihana ziher. Pa še tisti ihanski jastogi na žaru... Njam! Vegeterjanci sploh ne veste, kaj zanemarjate! U glaunem, če ma kdo kakšno idejo, naj pove. Aja, sicer pa se lahk tud tko zgovorimo, samo naj se eden prijavi, ki ima leptopa pa projektor, pa povprašam Jurkota Robiča za foto in film od RAAM, picikel dirke preko ZDA. Tam sem bil tudi zraven... Itak, pri kteri stvari precej brez posebne racionalnosti pa nisem :?: :?: :?:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA