Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#279226
Pa še par mojih besed.
Najprej čestitke vsem,ki ste to lušno stvarco organizirali in jo v takem vzdušju spravili pod streho in seveda čestitke vsem nam, ki smo bili del te stvarce :laola .
Ko sem doma oznanila,da grem na 24 ur Primoža,so otroci sanjali o nujni operaciji maminih možganov.Pa je šlo-tudi brez operacije!
Ker sem se k sv.Primožu podala prvič,se z nekimi številkami niti nisem obremenjevala,15 se mi je zdelo absolutno dovolj.Najprej prijava,vpis v knjigo,ena gasilska- pa gremo.Malo gledam,kot jo kdo maha,pa si mislim-dan je še dolg,vse lahko sprobam.1.,2.,3.,4.,5. vmes zdravo, živjo,ojla,pomežik-vse za in z dobro voljo.Začnejo se prižigati lučke,v zraku se čuti romantika-predvsem mišja.Noč se mi je zdela kratka,pogled na tisoče lučk v dolini pa nepozaben.Petje ptičkov naznanja nov dan in ko ob 6h 12x rinem v breg,vem,da bom tudi 15x.Noge,predvsem koleno,že čutijo utrujenost,ko pa srečuješ sotrpine,te vsi ti nasmehi in komentarji ponovno motivirajo.Vročina narašča,2 kroga sta bila huda.Ko v koči vpišem 15,se počutim kot absolutni zmagovalec,do 17h pa je še ohoho časa.In grem po 16 in grem tudi po 17.Pred ciljem me dobi par dežnih kapljic-to je bil moj krst na sv.Primožu!Mojca mi pove,da še gre v dolino,sama pa se odločim za slabe 3 ure družbe z ljudmi,ki jih pravzaprav sploh ne poznam,pa si imamo toliko za povedat.To je ta srčnost,ki daje tem prireditvam pravi čar!
Z aplavzi pričakamo zmagovalce :clap: in na koncu smo zmagovalci vsi :wink:
Še enkrat vse pohvale in nikoli ne reci nikoli....
Kaj pa danes?
Malo boli,ni hudega-Donačka,oprosti,brskala sem v vznožju,vrh me ni videl :wink:
Lp hoja
#279258
Hvala družba. Me zelo veseli, da vam je prispevek všeč, ma da ravno ne morem napisat vsega v dveh stavkih, ker tud nism samo 2 uri se matral.

Še kakšen prispevek od kakšnega mučenika bi bil definitivno več kot dobrodošel. Da vidimo, če ga je še kdo tko najebu kot jst.

LP G
#279298
Rezultati 24 ur Primoža bodo objavljeni tokom dneva na Kamničan. si :D za pokušino vam napišem samo najboljše v vseh kategorijah :clap:

Tekmovalci -
1. Igor ALPNER ( 21 x ), 2. Matej Hribar ( 20 x ), 3. Peter Macuh (20 x),
4. Damjan Zore ( 20x), 5. Simon Skalar ( 17 x ), 6. Franc Malus ( 15 x ),
7. Iztok Pramenko ( 15 x ), 8. Izidor Cimerman ( 15 x ), 9. Dejan Prezelj ( 14 x ),
10. Aleš Kermavner ( 14 x )...

Tekmovalke -
1. Mojca Flerin ( 19 x - nov rekord ), 2. Helena Fric Križanec ( 17 x ),
3. Polona Mlakar ( 15 x ), 4. Jana Pavlič (14x), 5. Suzana Drevenšek(11x)..

Pohodniki-
1. Dušan Markuš ( 17 x ), 2. Vinko Žibert (14x), 3. Simon Kuster (13 x),
4. Marko Spruk ( 13 x ), 5. Janko Žibert ( 12 x ), 6 Brane Potočnik (11x),
7. Miran Uršič ( 11 x )...

Pohodnice -
1. Helena Bogataj ( 16 x ), 2. Irena Podbevšek ( 12 x ), 3. Tina Škrjanec ( 12 x ),
4. Anka Hribar ( 12 x )...

Lep pozdrav Andrej

p.s. na rezultate se čaka tako dolgo zato, da bomo lahko drugo leto hitrejši :D za morebitne napake mene ni bilo zraven :D
Nazadnje spremenil MAKALU, dne 14 Maj 2012, 14:43, skupaj popravljeno 1 krat.
#279313
Dobro vprašanje Hoja, na to pa nisem pomislil, da bo imel satelit res problem dohiteti vas :D bomo najbrž ostali kar pri klasičnih metodah tudi drugo leto :wink: še enkrat hvala, ker si prišla v naš konec in prinesla toliko pozitivne energije :laola se mi zdi, da so bile tiste zaključne tri ure, ki smo jih preživeli skupaj v navijanju najlepše na tekmi :D spodaj sem dodal končne rezultate, kot so bili objavljeni na Kamničan.si :D še enkrat hvala vsem za udeležbo in se vidimo, ko se nam pota srečajo

Lep pozdrav Andrej

http://www.kamnican.si/24-urna-vzdrzlji ... sv-primoz/
#279337
Dejstvo: Organizatorji so zopet blesteli :clap: Srečni in veseli so, ker smo mi srečni, ki seveda tudi smo, ker vidimo njih kako dihajo z dogodkom in se smejijo ter trpijo z nami in za nas :D Pretiravam? Pa če tudi. Njim in vsem dobrim ljudem, ki si ta dan vzamejo za spremljanje in sodelovanje pri tem ultra dogodku, svaka čast in vse pohvale :cast:

Še eno dejstvo: Tudi bolj zakrknjeni tekmovalci in pohodniki se s časoma pričnejo znojiti, telo se utruja in led se topi ter sledijo vedno glasnejši pozdravi ter besede vzpodbude. Trpijo boljši in slabši, vzdržljivejši in šibkejši, trši in mehkejši...vsem nam dobro dene kakšna drobna beseda ali vzpodbuden pogled. Vsi smo bili v zgodbi in prav vsi smo želeli nazaj gor :D Hvala vsem, ki ste v tem dnevu pripomogli, da je bila izkušnja dobra...močna :clap: Se opravičujem, če sem bil kdaj zakrknjen, ker kdaj je bilo pa res zaje.... :wink:

Čestitam vsem ženskam za izjemno vztrajnost, borbenost in nepopustljivost ter seveda Mojci Flerin, ki je vse to združila v zmago z rekordom :clap: :clap:
Čestitke tudi soborcem s Cicmanom in PetromM na čelu :clap:

Popolnoma pa sem prevzet nad zapisom Alenovskega, sploh, če mu je dejansko interes vztrajati v podobnih ultraških projektih! Alen, s takim pogledom in razmišljanjem bi se ti moralo v tem športu še mnogo lepega zgoditi. Fizično ni vprašanje ostalo si pa krasno zapisal :clap:

Hvala moji ljubezni :heart, ki je opravila krasne priprave za nadaljnje zgodbe, fotru Branetu, Martinu Jelenu Fincu oz. Švedu :lol: in Cvetotu za pijačo ter vsem za vzpodbudo :cast:
Ker sem iz Kamnka seveda ni odveč priti tudi prjatlom in tko sem klepetal s Sašom, Matjažem, Anejem, Katjo, Andrejem in Brino ter sestrico Natašo :D

Mater se je dogajal, a 8) :lol:

Hvala mojemu ultraškemu partnerju in frendu http://janimarn.blogspot.com/in modelu, ki raztura pri svojem delu http://www.piriformis.si/ ter http://www.mulebar.si/.

Se vidmo, k se :wink:
#279347
Še utrinek, dokler je vse skupaj še tako blizu, da lahko otipaš
in čutiš. Po 23 urah in 13 minutah prihajam še dvajsetič k Primožu.
Energije je še kar nekaj, počutje krasno, misija izpolnjena.
Tretjič zapored sem naredil 20 vzponov. Vsakič je bilo drugače.
Ko sem pred leti slišal za to dirko, se mi je zdela nenavadna, kar
nerealna. Nikakor se nisem videl v čem podobnem. In si sploh nisem
predstavljam, kako bi lahko 24 ur skupaj tekmoval. Ljudje, ki so to
zmogli, so bili v mojih očeh vsaj vesoljci. Pa so prišli trekingi. In že
sem se prijavil na CCC. In potreboval dober preizkus. 24 ur Primoža bo
prava zadeva. In sem prvič okusil prepovedan sadež, ta napor, ki obenem
lahko da toliko zadovoljstva. CCC sem kasneje lepo opravil, zato sem se
naslednje leto prijavil na UTMB. Spet je dober trening prav prišel. Hvala Primož.
Tudi UTMB je padel, pa čeprav sem ga moral krotiti z antibiotiki v sebi.
In glej, spet sem prijavljen na UTMB. Potrebujem super trening. Primož je pred vrati.
Jaz pa imam težave z desnim stopalom, čeprav je bilo s stopali in gležnji pri meni vedno
vse vredu. Kroničnih težav s prirastiščem desne ahilove tetive ne bom omenjal.
Mi že presedajo. 6 ur Kališča zaradi bolezni spustim. Popotnica pa taka.

In zdaj smo pri Calcitu. Zbira se krasna energija. Vroče je in soparno. Se zaženemo.
Itak prehitro. Po nekaj urah sem bolj ali manj v težavah. Problemi s prabavo, soparo in
zaspanostjo si podajajo roko. Veselo nabiram zaostanek. Pred mano je dobrih deset
fantov in za poklapan ego še dve punci. Tuhtam, kaj se mi dogaja. Bo sploh 15 vzponov
ali kaj? Nerodno. Potem so pa ptiči naredili galamo. Prebudili so jutro. Peter, ki mu
ni šlo, je zapustil prizorišče, Prišel je Peter poln energije. Izračunal, da bo moral
tempo dvigniti na 1 uro in 16 minut na krog. Da bo to dovolj za 20 vzponov.
Padli so prvi jutranji vzponi z 1:03, 1:02 in 1:06 ure. Stvari so se vsedle na svoje
mesto.

Medtem je šel v boks Alen, ki je izjemno začel. Alen, ti boš gotovo še blestel. :clap:
Tudi Cvalenti je bil v prvem delu zelo hiter, pa ga je premagal spanec, Martin.c je
zaključil, ker je čutil koleno.

In kar naenkrat ugotovim, da sem tretji. Do konca je šlo lepo. Moj tekaški kamerad
Matej-jethro :clap: je imel zjutraj še dober krog prednosti. Glede na to, da letos doživlja
tekaško pomlad, je bilo hitro jasno, da lahko razliko kvečjemu zmanjšam. Cicman :clap: je zlahka kontroliral položaj. Za tiste, ki tega niste videli od blizu. Njegovi spusti so
hudo ... hitri. Na koncu pa je super hitro tekel Damjan Zore :clap: . Me je za hip
zaskrbelo kam to pelje. A je bilo dovolj časoven zaloge za obrambo tretjega mesta.

V zadnjem krogu pride nasproti Irena :heart,ki jo je po žici pripeljala Hojca.
Res lepa spodbuda. Je bil samo hiter lubček, pol pa dol pa gor. Tako se je mudilo.

Mojca Flerin je blestela. To pa je vojakinja in pol. Hoja je bila tudi super, a je prej
zaključila, da bo drugo leto še večji napredek. Loni je videti huda nase, čeprav
ima respektibilen rezultat. Bravo punce. :laola

Še kotiček za papagaje. Organizacija je bila z eno besedo super. Pero, šef tekme me je
sredi noči vzel za svojega. Pač soimenjak, je že slutil, da imam krizo. Mi je ponudil
pečeno klobaso, vegiji prosim glejte stran. Samo košček, sem frajer. No, sem si odlomil še dva koščka. Pa sicer jem zelo malo mesa. A to je pasalo. Ali pa redbull, ki se je pojavil
na pultu, prav kos sem bil najbolj zaspan. Sem ga eksno. Adijo spanec, redbull
ti da krila.

Hvala ti Makalu, ki nas dokumentiraš in slikaš in snemaš.
Povej ženi, da so bile polnočne kremšnite krasne. Im da je pecivo z rozinami sedlo.
Ampak, kako naj ob vsem tem človek na 24 urni preizkušnji shujša. Težko.

Hvala vsem organizatorjem, ki vam ne vem imena. Vsem pohodnikom in tekmovalcem.
Ko je človek v krizi, še pozdravi težko. Je poskus nasmeha ali dvig prsta na roki že
maksimum. Ko pa steče, ni problema, pade tudi kakšen dovtip. Če sem se komu zdel kdaj zategnjen, ni bilo osebno, le obrati so bili tisti hip v rdečem območju.

Še drobec statistike.
Pri dekletih je padel nov rekord. Mojca Flerin je naredila 19 vzponov. :clap:
Pri fantih je v vseh teh letih devet mladeničev skupaj 14x doseglo
magičnih 20 vzponov. Pa poglejmo:
AVI 24 vzponov - rekord,
Cicman 23x in 21x,
Vaupi 22x in 20x,
Cveto 22x in 20x,
Izi 22x,
PeterM 20x, 20x in 20x,
Cvalenti 20x
in debitanta na sceni
Matej-jehtro 20x
in Damjan Zore 20x.

Primož je živ dokaz, kako velike so lahko vaške tekme.
:laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA