Stran 1 od 2

5. Slapenski tek, 28.11.2004

OdgovorObjavljeno:28 Nov 2004, 19:48
Napisal/-a MatjazV
Danes je po lepem sončnem vremenu TD Burja iz Vipave organiziralo 5. Slapenski tek v Slapah pri Vipavi. Tekov na 5 in 10 km se je udeležilo tudi 19 Tforumovk in Tforumovcev. Proga je bila v primerjavi z lansko nekoliko podaljšana in še vedno zahtevna. Najdaljši klanec se je vlekel več kot 2 km, na progi pa je bilo tudi nekaj strmih makadamskih spustov. S progo so vsi tekmovalci (več kot 200) uspešno opravili. TF je bogatejši za 5 medalj, ki so jih priborili Tanja, Nataša, Tina in Matjaž na 10 km ter naš novi član Darko, ki je zmagal v teku na 5 km.

Slika
Skupinska pred štartom

Prilagam še ostale fotke.

Jaz sem za to sezono zaključil s tekmovanji, tako da se vidimo v Logarski.

Tekaški pozdrav!

MatjazV

OdgovorObjavljeno:28 Nov 2004, 20:56
Napisal/-a mihaperme
Res lepa tekma, no tista 2 km smo bolj na škrge dihal, saj je kr šlo. Drugač sem pa s tekmo zelo zadovoljen, čeprav sem po Palmanovi rekel da razen v Dolsko ne pridem več tekomovat, ampak sta me Gaga in MihaPr prepričala, da sem šel. In ni mi blo žal. Posebej zanimiva je bila degustacija vin v eni od kleti, kjer smo probali tam okoli 10 sort vin in poslušali našega gostitelja. Čeprav se nam je na koncu vedno bolj smejalo :lol: :shock: :shock: :lol: :lol: . Drugač pa še enkrat hvala za lepo družbo do Slapa in od Slapa domov (sej veste kateri) :D :D

OdgovorObjavljeno:28 Nov 2004, 21:18
Napisal/-a tomaz.zupancic
Ja kljub sedaj že dokaj pozni uri pa mi srce ni moglo, da ne bi napisal oziroma opisal današnjega teka.Veliko je že napisal MatjažV.
Bilo je enkratno vzdušje sama proga pa je kot vsaka proga katera nam mogoče nebi bila všeč ali pač bi bila.
Ja meni je bila še kar v redu saj je bila razbijaška menjavanje ritma gor dol, kot da bi tekel fartlek.Vreme samo na tekmi je bilo fantastično kot naročeno, prijetno toplo sončni žarek je ravno pravšnji čas pokukal skozi prosojne oblake.Ni bilo kakega večjega vetra, skratka imeli smo idealno vreme.
Na sami progi so bili ljudje, ki so spremljali samo tekmo korektni.Tudi kar se tiče avtomobilistov.Nisi imel nikakršnega občutka, da si odveč ker tečeš.Sprejeli so to prireditev za svojo.Okrepčevalnica je bila v redu, čeprav sam nisem zaužil tekočine, ker je nisem potreboval.Nekateri so jo pač potrebovali, tudi to mora biti.Ja v spominu pa mi je ostala piščančja farma mimo katere smo šli hočeš nočeš, je prihrumel vonj ki jih spuščajo ta bitja.
Kar se tiče toplega obroka so poskrbeli res v redu.Ne samo to, ko si prišel skozi cilj si imel takoj na razpolago topli čaj, sok, jogurt in pa jabolko.Potem še topli makaroni, niso bili ala Palmanova bili so pa resnično v redu.Prijetna podelitev ki je minila v množičnem podeljevanju nagrad, ki smo jih kar nekaj prejeli.Konec dober, vse dobro.
A glej ga zlomka, nam ta žilica ni dala miru smo se še odpravili proti domačiji BENČINA.V kateri nam je gospodar postregel resnično s prvovrstnimi vini.Imeli smo degustacijo, ki se jo bom še dolgo zapomnil.Toliko vin preizkusil na enem mestu pa resnično ne boli glava prav nič.Se pa vidi da je bilo tudi tukaj vzdušje fenomenalno pristno.
Začeli smo z odlično izbiro belega vina.Mislmi da je šlo nekako v tem vrstnem redu: LAŠKI RIZLING, RENSKI RIZLING, PINELA, REBULA, VENČEK, ZELEN, CHARDONNAY, MODRI PINOT, CABERNER SAVIGNON, MERLOT IN PA BENČINOVO RDEČE VINO.
V začetku smo še nekako registrirali vse njegovo predavanje oziroma razlago kako in kaj se prideluje in na kakšen način.Proti koncu pa so se pogovori razkropili samo okoli tega katero vino je boljše in podobno.
Hja bilo je plemenito vzdušje, s plemenitim vinom, nimaš kaj.
Tini ( GAGA )hvala za prijetno vožnjo in varen prihod v Ljubljano.
Bilo mi je v veselje, da smo se imeli tako prijetno lepo.
Dan je minil kot bi mignil en, dva, tri pardon popoldan.
V začetku se mi je ura zdela malce pozna, ampak izgleda, da imajo izkušnje in da vedo kdaj postaviti uro za start teka.
:lol: :lol: :lol: :oops: Hja ta Benčinova domačija mi je dala zopet nekega zagona v smislu pisanja.
Se mi že roji po glavi kaj bi bilo v redu napisati.
No ja tako na kratko.Nekaterim pa je to predolgo, ampak glavno da je bilo lepo in veselo.
Se vidimo na naslednjem teku, če bo vse po sreči v Štanjelu.
ČAO!

OdgovorObjavljeno:28 Nov 2004, 22:36
Napisal/-a GaGa
Sej sta že oba sopotnika razložila potek dogajanj... jaz sem se imela fuuuuullll lepo :D , še lepše pa potem, ko smo se poslovili od klancev! Pa ne za zmeram, mislim da bom prihodnje leto spet v teh vinogradih :? .


mihaperme napisal/-a:Drugač sem pa s tekmo zelo zadovoljen, čeprav sem po Palmanovi rekel da razen v Dolsko ne pridem več tekomovat, ampak sta me Gaga in MihaPr prepričala, da sem šel.


Nisva se kaj dosti mučila s prepričevanjem :lol: , si bil kar hitro za!

OdgovorObjavljeno:29 Nov 2004, 07:23
Napisal/-a rainbow
Tud jst sem bila del včerajšnje res lepe prireditve, verjamem pa, da bi bilo v vaši družbi še lepše... :) Bo že še kaka priložnost, da se tud osebno spoznamo.

Ampak dragi moji forumovci...nihče ni opozoril na tole mazohistično dirko, haha. Ja, se je poznala mal slabša pripravljenost zarad vseh poškodb, ki so me pestile zadnje čase, tko da me je v tist klanec pošteno pobralo :D SIcer pa vse odlično, vključno z vremenom!

Pohvala organizatorjem, čeprov se mi še zmer zdi, da so se mi mal zlagal glede višinske razlike na progi, hahaha.....

OdgovorObjavljeno:29 Nov 2004, 08:56
Napisal/-a Dule
Pozdrav vsem :wink: . Ja včeraj je bil zelo lep dan v Vipavski dolini in okoliških gričih. Spet zelo lepi spomini na tek in analizo (smo pametno ugotovili da večina nas teče samo zaradi analize :lol: :lol: ).

Kljub temu da po vabilu ni zgledalo na preveč množični obisk TF-ja nas je bilo 20 na 10km, nekaj pa tudi na 5km, kjer je za TF zmagal Darko. Čestitke vsem zmagovalcem :wink: (to pa smo itak vsi, kajne :D ).

Pohvala organizatorjrem za vzorno speljano prireditev pa čeprav so nam za dobro minuto podaljšal progo, tko da ni blo nič od osebnega rekorda :( . Ne vem ali je MihaPR šel po bližnjici, ker je dosegel kljub daljši progi boljši čas od lani :?:

Pohvala obem Ntam (na tretjem in osmem km) za glasno podporo :P

Ostalo dogajanje pa se podpišem pod posti ostalih :wink:

OdgovorObjavljeno:29 Nov 2004, 21:05
Napisal/-a lojzeP
živeli ! :D

Lepo ( hladno ) jutro v naših krajih je napovedalo, da je bila odločitev za udeležbo na sobotnem teku pravilna. :clap:
Prišlo nas je kar lepo število, sploh ženski del je ( zopet ) blestel - predvsem z odličnimi rezultati. :cast:
Sem bil zelo vesel, da smo se z nekaterimi zopet videli ( če mine kak teden ali dva, ko se ne vidimo je tako, kot bi minila cela večnost ).
Pa pogrešali smo tudi kar nekaj "standardnih" obrazov; Staša, pa Barb, pa Klaudi je bila videna večkrat zadnje čase, pa Popoviče, pa ... uh, k nas je pa tooooolk velik.
Saj bistvo dneva je bilo itak v obisku Benčinove vinske kleti - je res zanimivo, kako čas hitro teče v takih prostorih, pa še nikamor se nikomur ne mudi, pa tko veseli smo bli vsi - ja kolk je blo to fletn.
Ampak vince pa tako, da .... ga pejte kr sami probat, he, he. :--
In je bila že trda tema, ko smo jemali slovo prijaznega gostitelja, avtomobili so bili polni žlahtne pijače, le za "karjolo" je pa zmanjkalo prostora, a ne de BojanU. Kdo ti je pa kriv, da moraš dobit glavno nagrado, pol pa ne veš kaj z njo. Ja prav ste prebrali, naš velecenjeni fotograf, in vedno boljši tekač ( menda ima pri teku doma že primat ) :wink: je "trofu" šajtrgo, kot glavno nagrado na srečolovu - živela vrtičkarska opravila.
Opažena je bila tudi :laola sekcija - zelo pohvalno.

A gre tekaška sezona res že proti koncu :--( - jah, kaj bomo pa zdaj, pa ravno nove adidaske imam :shock: hvala Igor !

OdgovorObjavljeno:30 Nov 2004, 00:00
Napisal/-a bojanu
Ma vse kar sem si želel je bla ena vrečka polente 8)

Ponavadi jih slišim doma, da se preveč šparam. Tokrat sem klanec gor in dol odtekel precej na polno in sledilo je zasluženo plačilo :lol:

Pri Benčini, seveda, da ne bo pomote :wink: Z užitkom smo poslušali zanimivo pripovedovanje in poskušali žlahtno kapljico. Vmes smo še malo podebatirali o drugih stvareh, saj je koncentracija popuščala z vsakim sodom, katerega vsebino smo sprobali. Nekaj malega smo vzeli še s sabo, da spomin na Slap ne bo prehitro zbledel :D


Nekaj malega je ujel tudi fotoaparat, vendar se rokca kar ni hotla umiriti

PS za že omenjeno karjolo je lepo poskrbel Lojze, ki se mu najlepše zahvaljujem.

OdgovorObjavljeno:30 Nov 2004, 23:43
Napisal/-a ero
hoj,

ja, vse v nedeljo je bilo prijetno in lepo. vreme, družba, ne preveč dolgočasna proga, pašta, ...

tombolo in podelitve sem žal preskočil, ker sem bil na sestanku za primorske teke 2005. sestanek sem predčasno zapustil - na srečo, saj sva s Pio ravno uletela na degustacijo rdečih vin :) prva liga! flaškon, ki nas doma spominja na degustacijo, je že bolj prazen :wink:

v galerijo sem zložil dve grafa s profilom proge, da boste videli, o čem nekateri jamrajo :lol: hja, vse klance smo premagali, tako ali drugače :!:

komaj čakam Štanjel...

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2004, 09:32
Napisal/-a Bajsi
Helou!
Ero, priznaj, da si na šestem zahodil, ali pa si bil tik na tem!!?
Drugače pa, jebački klanec!

(samo ti priznaj, mi več sve znamo press)

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2004, 09:57
Napisal/-a ero
priznam in se ne sramujem :D ene parkrat sem zahodil! a sem skoraj vse tiste, ki so me navzgor prehiteli, navzdol ujel...

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2004, 10:51
Napisal/-a nada
Ej, Bajsi hujš k jebački je bil ta klanec, a ne Ero :wink: ( jaz sem tista, ki se stalno pritožujem in na cilju morim naš'ga šefa) :oops: !

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2004, 12:48
Napisal/-a Bajsi
Helou!
Zakaj bi se pa sramoval?!?
Jest sem v Padovi na 15. zahodil in potem še nekajkrat marširal. Pa se tudi jest ne sramujem. Mi gre pa na ku...!

Glavobol?

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2004, 21:06
Napisal/-a mirc
Dušan Benčina me je danes klical in vprašal, če smo se dobro imeli in če je imel kdorkoli kakšne probleme.
Sem ga napotil na naš forum, da si prebere vtise. Mislim, da glavobola po
degustaciji ni imel nihče.

Vremenske razmere na teku so bile zelo dobre, sicer pa je bil tek skoraj enako hribovit kot lansko leto. Profila si lani še nisem meril, letošnji je v galeriji:
višinski - hitrostno pulzni profil mojega teka.

Iz bojanu-ove nagradne šajtrge se je v avtomobilski prtlažnik skipal ostanek všajtrgodanih nagrad udeležencev TF:
- vrečka z dolgimi hlačami Jockey 54/XL,
- vrečka z majico 'bodi vedno sonček', rutko in ravnilom,
- mlinotest futr garnitura(moka,polenta) + 2 x cvirn,
Javite se.

Lp Mirč

Re: Glavobol?

OdgovorObjavljeno:02 Dec 2004, 07:42
Napisal/-a Dule
mirc napisal/-a:Dušan Benčina me je danes klical in vprašal, če smo se dobro imeli in če je imel kdorkoli kakšne probleme.
Sem ga napotil na naš forum, da si prebere vtise. Mislim, da glavobola po
degustaciji ni imel nihče.




Ja res pravi čarodej je tale g.Benčina. Po vsaj desetih kozarcih različnega vina bi človek pričakoval velikega mačka na grbi in ostale spremljajoče težave, pa je bilo le veselo razpoloženje 8) .