Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#306059
Lep polmaraton je za mano. Čas 1:32:38, skupno 152 mesto od 1222 uvrščenih polmaratoncev. Z rezultatom zadovoljen, podrl sem svoj rekord polmaratona v Radencih. Vremenski pogoji so bili kot ponavadi daleč od idealnih. J... ga. To že vemo in mene osebno ne moti.
Vzdušje na maratonu odlično, po mojem se lahko mirne duše že primerja z ljubljanskim (ali pa ga je že prehitel).
Vse pohvale organizatorjem, vse je delovalo brezhibno.
:clap:
Vsem tekačem, ki ste prišli do cilja, iskrene čestitke.
:laola
Nazadnje spremenil Miroslav, dne 18 Maj 2013, 21:01, skupaj popravljeno 1 krat.
#306088
Meni se je posrecil super tek na 21 in pb boljši za skoraj 3 minute. Veter je malo motil pa je bilo za preživet. Organizacija super, hčerki veseli medalj za udeležbo na otroških tekih... v glavnem smo nasploh vsi veseli:). Aja, še čas: 1:25:53 za polovičko ;)

lp
Danijel
#306094
vencelj napisal/-a:http://www.siol.net/sportal/rekreacija/novice/2013/05/33_maraton_treh_src.aspx

:clap: :clap: :clap:


Opa Kosovelj! Usmerjanje fokusa na gorski tek. Zgleda, da bi to lahko bila dobra odločitev kar se tiče kardialnega dela delovanja. Ampak predvidevam, da optimalno ravninsko atletsko tehniko teka uničiš oz. inficiraš. Mogoče pa zna kaj dobrega priti ven pri dobro zastavljenem eksperimentu?
 storZ
#306107
Moj prvi maraton v življenju s časom 3:57:25. Večina mi je odstevovala prvega v Radencih pa mi je bil to še dodaten motiv. Vzdušje kot vsako leto odlično, Miroslav je omenil, da se lahko mirno primerja z LJ, moje mnenje pa je, da mu LJ po vzdušju ni niti blizu pa čeprav sem zaprisežen "žabar" :) Postaje zelo pogoste, dobro založene, letos tudi voda vseh 42 km hladna, kar je bil v prejšnjih letih problem. Pogoji kot ponavadi težki, sploh močan čelni veter je odnesel kar nekaj minut, ampak na koncu to sploh ni bilo pomembno. Zadnja dva km sem imel kljub zadostni hidraciji pred in med maratonom nekaj težav s krči v mečih ampak se je dalo "pregurat". Največji "ego-boost" seveda na obratu, kjer te navijači neverjetno ponesejo. V cilju pa najslajše, ko sta me kolega pričakala z radlerjem :). Skratka super spomini, nič negativnega, kot se za prekmurje spodobi :) Naslednje leto absolutno spet, če ne maraton pa vsaj polovička.
Aja pa še rešilcev je bilo letos presenetljivo malo, kar je dodaten plus!

Končna ocena 10 za organizatorje :clap:
#306136
Odlično vreme je bilo že vnaprej napovedano.
Ob takšnem soncu in vetru se morajo rekreativci ustrašit dehidracije. Enako je razmišljal organizator in postavil zadosti "napajalnikov".
Zadosti je bilo tudi posod z vodo za namakanje gobic, le da so te bile večinoma na tleh, prepogibanje pa za maratonce ni primerno.
S svojim tekom sem zadovoljen in bi bil še bolj, če bi mi bilo lažje in bi prišel prej :lol:
Nazadnje spremenil ZdravkoC, dne 19 Maj 2013, 23:27, skupaj popravljeno 1 krat.
#306144
tek_v_snegu napisal/-a:
vencelj napisal/-a:http://www.siol.net/sportal/rekreacija/novice/2013/05/33_maraton_treh_src.aspx

:clap: :clap: :clap:


Opa Kosovelj! Usmerjanje fokusa na gorski tek. Zgleda, da bi to lahko bila dobra odločitev kar se tiče kardialnega dela delovanja. Ampak predvidevam, da optimalno ravninsko atletsko tehniko teka uničiš oz. inficiraš. Mogoče pa zna kaj dobrega priti ven pri dobro zastavljenem eksperimentu?


:roll:
No ja, ne vem, če pri Mitji gre ravno za eksperiment. Navsezadnje je bil svetovni prvak v gorskem teku že pri mladincih, nasploh šteje za enega naših najboljših gorskih tekačev, ima številne reprezentančne nastope, bil je svetovni prvak v gorskem maratonu itd.
Res pa je, da je eden redkih tekačev, ki uspešno kombinira ravninske in gorske teke.
(malce izven teme, a si nisem mogel kaj...)
#306149
storZ napisal/-a:Moj prvi maraton v življenju s časom 3:57:25. Večina mi je odstevovala prvega v Radencih pa mi je bil to še dodaten motiv. Vzdušje kot vsako leto odlično, Miroslav je omenil, da se lahko mirno primerja z LJ, moje mnenje pa je, da mu LJ po vzdušju ni niti blizu pa čeprav sem zaprisežen "žabar" :) Postaje zelo pogoste, dobro založene, letos tudi voda vseh 42 km hladna, kar je bil v prejšnjih letih problem. Pogoji kot ponavadi težki, sploh močan čelni veter je odnesel kar nekaj minut, ampak na koncu to sploh ni bilo pomembno. Zadnja dva km sem imel kljub zadostni hidraciji pred in med maratonom nekaj težav s krči v mečih ampak se je dalo "pregurat". Največji "ego-boost" seveda na obratu, kjer te navijači neverjetno ponesejo. V cilju pa najslajše, ko sta me kolega pričakala z radlerjem :). Skratka super spomini, nič negativnega, kot se za prekmurje spodobi :) Naslednje leto absolutno spet, če ne maraton pa vsaj polovička.
Aja pa še rešilcev je bilo letos presenetljivo malo, kar je dodaten plus!

Končna ocena 10 za organizatorje :clap:

Tudi jaz prvič na 42 s časom 3:48:10 in tudi mene je na obratu zajela evforija...ki pa je kmalu splahnela, tempo pa počasi padal. Sicer pa odlično, vzdušje, organizacija, vojaški tuši. Drugo leto spet :D :D :D :D
Uporabniški avatar
 Vreme
#306152
Po lanskoletnem pretečenem maratonu v Radencih mi je v moji zbirki "tekov treh src" manjkal še samo 5 km tek. Tako odločitev na kakšni razdalji bom letos tekel, sploh ni bila težka :mrgreen: . In bilo je super. Sploh zato, ker je tek hitro minil. :D

Tako nama z Marjetko ni preostalo drugega, kot,da se preleviva v navijača v rondoju in narediva nekaj zmagovalnih FOTK, dokler so batarije v fotoaparatu še delovale :oops:

Sicer pa sem nekaj dni prej, čisto slučajno ob gledanju starih fotk ugotovil, da sem prvič nastopal v Radencih natančno pred dvajsetimi leti. Torej sploh ni čudno,da sem letos tekel "samo" na pet km :lol:
Nazadnje spremenil Vreme, dne 20 Maj 2013, 16:40, skupaj popravljeno 2 krat.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA