Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 pajo
#340693
Bil in prvič, da sem imel kmalu dovolj teka. Če hočemo, da se tradicionalni tek obdrži in , da ima spet toliko tekačev kot na začetku so nujne spremembe. Vsaj sam si tega želim pa mislim, da se bi kar nekaj tekačev z mano strinjalo, da ta datum in te vročine ne gredo skupaj. Upam, da se drugo leto vidimo spet in večjem številu.
Uporabniški avatar
 ero
#340704
Hoj in najprej čestitke vsem, ki ste (smo) danes nastopili v Domžalah.

Ni bilo lahko, kot je rekel že Pajo. Lep sončen dan je bil za nekatere žal prevroč. Še dobro, da je streha tribune metala senco na ciljno ravnino, tako da smo v soncu tekli le tričetrt kroga.

Hvala vsem, ki ste bili zraven in vsem, ki ste kakorkoli pomagali k uspešni izvedbi teka. Velika hvala Romanu in njegovi ekipi. Res ste pravi ASovci :)

Ob 14:44, ko smo se podali na 25 krogov po atletski stezi, je bilo res pošteno vroče. Čas starta je bil pač umeščen v urnik atletskega mitinga, v okviru katerega smo gostovali s TF10ko. Druga možnost bi bil start pred začetkom mitinga - tam nekje ob 7:15. takrat bi nas pa zeblo :)

Slabih 30 prijavljenih udeležencev je pač premalo za samostojno prireditev in vse stroške, ki so povezani z njo. Zakaj nas je tako malo in ali bi nas bilo več, če bi bil tek v drugem terminu? Rad bi slišal vaša mnenja na obe vprašanji - preden podam svoja ;)

Za konec - jaz sem se imel super in sem se ves čas zelo zabaval. Hvala vam za dobro družbo!
#340712
Na vreme se ne da vplivati, tako da je datumsko po moje popolnoma v redu. Ura je bila res nerodna ampak taka vročina in sopara ni ravno predvidena za ta konec avgusta ali pač? .. Mi je bilo všeč tudi to, da je bil tek del mitinga in sem še malo pogledal mlade upe atletike pri nas.

Letos je bilo vse izvedeno tako kot se za gre!

Čestitke organizatorju.

Upam, da se nas v prihodnje zbere še več..
#340722
Res je bilo zelo vroče, predvsem pa zelo soparno. Še nikoli prej se mi na 10-kilometrskem teku ni zgodilo, da bi imela krizo že na 2. km. Že tam sem namreč videla, da ne bomo mogla teči niti blizu načrtovanega tempa, pa čeprav sem ta načrt pred samo tekmo popravila precej navzdol. Tudi izdatno polivanje z vodo ni pomagalo, posledica je bila le, da sem bila čisto mokra. :lol:

Vseeno pa je bilo lepo, škoda pa je, da nas ni bilo več. TF 10ka je bila včasih priložnost za malo bolj množično druženje, zdaj pa ...

Upam, da se vidimo naslednje leto in da nas bo takrat več!
#340724
Organizirano je bilo vse OK. Sem vroče je bilo pa fuuul :-)
Moram še malo analizirat podatke garmina, ker mi kaže, da sem pretekel 10.41km. Ampak na prvi pogled je res ura za točno 400m preveč pokazala. Pročakoval sem čas okoli 41;00 in prvih 10 krogov je še kar šlo potem se je pa mašina pregrela :lol:

Zakaj je premalo udeležencev?
Po mojem mnenju zato ker, zelo malo ljudi ve za to prireditev. Mogoče bi lahko kako nafehtal Timing Ljubljana, da prireditev označijo kot uradno pripravo na LJ maraton ali pa, da vsaj enkrat omenijo na FB in kakšnem mailu, kot so to lani storili za eko maraton letos pa za Konjiški maraton.
Temu še prilagodiš termin na konec septembra. Ko se lahko zgodi, da bodo potem pritožbe zaradi mraza :D
#340725
Po mojem mnenju se priklop na druge prireditve ne obnese, tako je se izkazalo že takrat, ko je bila TF10ka v okviru nočnega teka na Vrhniki. Tudi sprememba termina (iz nedelje na soboto in iz zjutraj na zgodnje popoldne) je po mojem mnenju zgrešena.

Pred leti, ko smo imeli po teku še piknik, se mi je zdelo super. Že tako srečujem vedno manj tekačev, pa smo se potem vsak 1x na leto zbrali in kakšno rekli. Takšno Tf10ko pogrešam.

Čestitke vsem, ki ste tekli v tem vremenu :clap:
Nazadnje spremenil nana, dne 30 Avg 2015, 13:28, skupaj popravljeno 1 krat.
#340727
Jaz sem bolj novinec, zato bom mogoče kaj usekal mimo, a vseeno:

forum sem redno začel spremljati nekje lani jeseni in v tem času sem videl tu vabila na mnoge zelo zanimive prireditve, a ljudje to objavijo le nekaj tednov pred tekom, takrat si je pa težko spremeniti letni načrt, se mi zdi. Podobno je blo s TF10ko, razpis je šel ven šele junija. Po mojem bi bilo to treba storiti precej prej in bi bilo več tekačev.

Jasno je, da je ta vikend precej drugih prireditev, celo dva polmaratona in en maraton. V naslednjih tednih jih bo pa še več. Po moje ne bi bilo slabo razmislit o zgodnje spomladanskem terminu pred začetkom prvih polmaratonov. Da se najti malce bolj prost vikend in tudi vreme bo boljše. Jaz se zaradi mraza gotovo ne bom pritoževal. :)

In pa tudi že omenjeno oglaševanje. Če bi ljudje vedeli za to, bi gotovo prišli. Navadnih vaških 8 do 12 km tekov je milijon, ta 10ka na stadionu je pa ena in bi po logiki morala pritegniti več tekačev. Morda se naredi še dodaten tek za 5 km, vendarle je precej začetnikov, ki jim je 10 km še prevelik zalogaj.

Glede teka včeraj: noro vroče, ja. Prvih 9 krogov je šlo v dokaj enakomernem tempu, potem sem pa moral nardit nekaj korakov hoje vsake toliko časa. Dobro, da je bila vsaj tista senca na četrtini kroga. V cilj sem tako prišel, čas za pozabit, a vse skupaj nova izkušnja na moji tekaški poti, kar je le dobro.
#340748
Čestitke vsem, ki ste tekli !
Upam pa, da so prišli vsi tisti, ki ne prenesejo tekačev, ki po njihovem sploh nismo tekači, ki so jim rezultati pod njihovim časom nerazumljivi in se valjajo od smeha če vidijo nekoga ki /srečen/ prisopiha v cilj nad 1:30 in maraton nad 3 ure! Tu je bila res lepa prilika da se dokažejo ! Če že v Lyonu ni bilo nikogar, bi vsaj tu lahko pokazali svojo brzino , pa bi bila udeležba takoj višja! LP
#340756
Jola napisal/-a:Čestitke vsem, ki ste tekli !
Upam pa, da so prišli vsi tisti, ki ne prenesejo tekačev, ki po njihovem sploh nismo tekači, ki so jim rezultati pod njihovim časom nerazumljivi in se valjajo od smeha če vidijo nekoga ki /srečen/ prisopiha v cilj nad 1:30 in maraton nad 3 ure! Tu je bila res lepa prilika da se dokažejo ! Če že v Lyonu ni bilo nikogar, bi vsaj tu lahko pokazali svojo brzino , pa bi bila udeležba takoj višja! LP



Pa nehajte, no. To res k ničemur ne pripomore. O tem razpravljaj tam, kjer poteka razprava o tem. Tu naj bi bilo govora o prireditvi TF 10ka - in čisto nihče od pišočih ni napisal nič, kar bi ti dalo razlog ali opravičilo za citirano. :evil:
Nazadnje spremenil spela*, dne 31 Avg 2015, 11:01, skupaj popravljeno 1 krat.
#340760
Jola, tudi mene je zmotil tvoj zapis!
Si si mogoče ogledala startno listo in rezultate?
Ne vem če je bil med udeleženci, kateri, ki bi podcenjeval rezultate sotekačev, oziroma tekačev na splošno?
Včasih - v začetkih TF smo se med seboj bodrili, ne pa podcenjevali in se kregali med seboj.
Bili smo ena velika družina, sedaj se pa izgleda, tudi to, že počasi spreminja.
Škoda!

Drugače je pa bila to lepa prireditev. Vročina primerna letnemu času, samo letos je pač bila bolj ekstremna. Tudi mene je malo motila, zraven, mi je pa bila motivacija, da sem tek, kljub pomisleku, da odstopim, dokončal. Sicer ni bil bleščeč čas, ampak sem zadovoljen, da sem pritekel v cilj!

Tudi o tem, da je bilo premalo oglaševanja ne bi govoril. Vsi pravi forumaši vedo, da je vsako leto ta dogodekin pridejo nanj, če pa ne morejo, pa ne pomaga nobena reklama.

Tudi meni je bilo všeč, da smo mogoče "starejši" tekači malo popestrili atletski miting!

Se vidimo prihodnje leto, če bodo prizadevni organizatorji še voljni organizirati prireditev?

Pa lep pozdrav!
#340761
Se opravičujem, zelo me je prizadelo tako pisarjenje o tem, kdo je tekač in kdo ne, kdo hodi in kdo teče, pa to tudi v dveh temah ne daleč nazaj , ki niso imele s tem nobene zveze !
Tu sem pa razmišljala s tem v zvezi in nizko udeležbo ! Moj namen temu pisanju je bil zgolj poziv, da bi se takega teka lahko ti tekaški "kritiki "udeležili in pokazali svojo nadarjenost !
Tudi sama sem veliko slišala o prijetnem druženju na tem dogodku, pa sem zaradi vročine odnehala s to mislijo !
Lep pozdrav vsem !
#340846
Jola napisal/-a:Se opravičujem, zelo me je prizadelo tako pisarjenje o tem, kdo je tekač in kdo ne, kdo hodi in kdo teče, pa to tudi v dveh temah ne daleč nazaj , ki niso imele s tem nobene zveze !
Tu sem pa razmišljala s tem v zvezi in nizko udeležbo ! Moj namen temu pisanju je bil zgolj poziv, da bi se takega teka lahko ti tekaški "kritiki "udeležili in pokazali svojo nadarjenost !
Tudi sama sem veliko slišala o prijetnem druženju na tem dogodku, pa sem zaradi vročine odnehala s to mislijo !
Lep pozdrav vsem !


No to je že lepše. Na tekmi pa so očitno bili odlični tekači, (očitno sami odlični šprinterji) ,ker sem bil zadnji in to vključno z ženskami. Aplavza in navijanja zame pa je bilo še več kot za zmagovalca. :D Tako , da še pridem :D
Pa ključek smo dobili, pa potico jedli, pa sadje, pa okrepčevalnica je bila vsakih 400 m in to v senci .. :clap:
#340896
Živjo vsem skupaj in čestitke vsem udeležencem!

Imela sem resen namen priti na TF 10-tko na kateri sem tekla pred leti in je bilo izjemno.

In zakaj me ni na koncu bilo? Ne datum pač pa ura, nikakor nisem mogla zadevo vključiti nikamor (praznovanje rd). Včasih je bil tek ob 10.00 uri, še bolj bi mi bilo všeč ob 9.00 in če bi bilo ob 7:15 - bi mi bilo še bolj všeč :wink: .

Dragi TF-jevci! Ne se kregat in prepucavat. Bodimo strpni... Včasih je dobro na lasten ego malce pozabiti. Je največkrat glavni krivec za razno - razna SR....

lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA