Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#348163
Meni tudi ni všeč nova proga - se pridružujem mnenju ostalih, da je v tem koncu Slovenije še mnogo drugih možnost za izvedbo maratona oz. polmaratona.

Imel sem občutek, da je bilo vse skupaj nekaj na hitro skupaj spacano, sploh tista zanka pred makadamom na 21 km je bila za lase privlečena.

Drugače pa tako kot vsako leto dobro vzdušje in vročina :clap:

Pohvala za veliko okrepčevalnic z vodo in prigrizki.
#348164
Jaz sem domačin pa mi nova trasa sploh ni všeč. Dobršen del poti imam tudi za treninge, ampak makadama in vijuganja ne maram. Navijanja v G.Radgoni ne poznajo, pravtako na avstrijski strani. Teh 70m višincev na 21km ni za omenjat. Sem bil mnenja, da je stara trasa že dolgcajtna, a sem se motil. Še sreča, da sem šel letos na polovičko. Zahtevamo nazaj 2 kroga! :mrgreen:
#348170
še moje skromno mnenje.
toliko klancev in spustov mi ni bilo všeč.
pa tista tabla na polmaratonu, kjer naj bi bila za nami že dolžina 20,400 metrov je bila, za moje pojme, postavljena vsaj pol kilometra prezgodaj :|
pa rezultati, ali naj bi bili to končni neto časi :?: :?:

ko sem še maraton tekel, so mi navijači v drugem krogu res pomagali. med tekom po Avstriji se pomislil, ali imajo "sosednje" kakšnega vrhunskega tekača, ki prihaja v Radence :?: in seveda kakšnega pravega navijača :mrgreen:

Skratka stara trasa mi je bila veliko ljubša :!:

ste pa že pred menoj dovolj kritike napisali o ovinkih, pentljah,..... in vse to podpiram :?
#348191
Strinjam se, da so imeli letošnji Radenci ponesrečeno izbrano traso in srčno upam, da se bodo drugo leto vrnili na staro, kajti podpora navijačev :clap: :clap: :clap: v drugi krog je neprecenljiva. Res je, da sta dva kroga običajno za maratonce moteča, vendar še bolj moteče pa je, da tečeš po progi ob kateri ni navijačev in v Avstriji jih res ni bilo :?
Pohvala organizatorjem za veliko število okrepčevalnic in tušev na sami progi in v cilj ter masažni šotor, vendar glej ga zlomka (10 minut masaže - 10€) :oops:....
Skratka, nova trasa, ki mi osebno ni všeč, drugače :laola
#348215
Ne bom povedal kaj bistveno novega, vse je bilo pričakovano - pa zato ni bilo nič lažje :) Tisti odvečni klanec na 40-tem kilometru recimo, je bil prav lepo narisan na profilu proge na netu. Da bo vroče je bilo povsem jasno, pa da je 42km odločno preveč, če nisi dobro pripravljen, tudi :) Je pa škoda, tale nesrečni termin, ker je prireditev dobro organizirana, ima svoj šarm, se vsi trudijo, z okrepčevalnicami in tuši in komentatorjem in navijači vseh vrst, pa četudi bolj redko posejanimi. Tisti, ki so bili, so bili ta pravi! Otroški bend na krožišču recimo, pa vaščani pred hišami, glasni so bili v Gederovcih, Skakovci so bili simpatični, pa marsikje gasilci, ki so odpirali n-to pivo, meni so bili vsi super. Tako da ja, gotovo še kdaj, samo prej bo treba matranje pozabit. Vročina me je tako scuzala, da sem na koncu samo še noge prekladal. Toliko o teku :)

primus

ps: Pravzparav sem pa hotel samo preverit, kako tole zgleda na prenovljenem forumu :) Sem še (prikupno) zmeden in še nisem prepričan, da mi je všeč :)
Če sem čisto odkrit, sploh ne maram sprememb , hehe :D
#348282
Meni pa je nova proga dosti lepša od stare. Mogoče je res malenkost težja zaradi klancev je pa lažja zaradi zelooo veliko sence, kater na stari progi ni bilo niti za vzorec.
Je pa res, da se je treba za maraton pripravljati dolgoo časa in da je vsak maraton težeek, vsaj meni!
#348291
meni je blo super...verjetno edini breg v prekmurju pa še tistega smo prelaufali....sicer pa proga na 42 odlična...vreme pa je pač kako je...aja pa še okrepčevalnice odlično založene, mogoče pogrešam Radensko... se vidimo naslednje leto! :D :D
#348324
DeKa975 napisal/-a:meni je blo super...verjetno edini breg v prekmurju pa še tistega smo prelaufali....sicer pa proga na 42 odlična...vreme pa je pač kako je...aja pa še okrepčevalnice odlično založene, mogoče pogrešam Radensko... se vidimo naslednje leto! :D :D


En majhen a zelo pomemben popravek: če misliš tisti zadnji klanec, tisti je bil na Štajerskem in ne v Prekmurju. Prekmurje je na drugi strani Mure, torej ko greš z štajerske smeri preko Mure. Oprosti, ampak domačini smo to kar "haklik" glede tega. Dejansko pa dosti ljudi od MB naprej ne loči razlike med Prekmurjem in Prlekijo.

Aja, ker se že oglašam. Meni kot domačinki maratonska proga tudi ni všeč , zaradi vseh že zgoraj naštetih razlogov. 21-ka pa mi je všeč, razen zadnjega klanca. :)
#348386
robertos napisal/-a:Glede proge mi je bila stara res bolj všeč kot ta nova klanci še nekako,ni mi mi pa všeč tisti odsek makedama poi gozdu dobro da sem tekel samo polmaraton ampak drugo leto se pa vseeno vrnem na polmaraton v Radence.

Ravno tukaj mi je bila proga najbolj všeč, takšne sence v Radencih nismo bili vajeni!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA