Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#354440
majcka napisal/-a:https://photos.google.com/share/AF1QipPpaV6ItJ5fdXQCMwiQJR7_Hi0UPcT3GfkxYW9V_ERcpv5hI7jik6Z9sQ_0IPrY9g?key=dVJvd1ktRkI5OHpFQ00ydDdVNXVPdlRJSG9yZFNB

Ta bi menda zdaj moral delovat.


Super slikce in album kot celota!
#354453
zz topka napisal/-a:DOBRO JUTRO! :D
MOJE POROČILO:
http://tindi-zztopka.blogspot.si/?zx=70045e09bd1b1756


Draga moja,
malo je trajalo, da sem uspela tole prebrat. To pa zato, ker so se vrinili vsi s FB. :lol: Za to si pa čist sama kriva! :lol:
Znova dokazala, da si navijačica, tekačica in pohodnica z največjim srcem in zlato dušo! Čestitkeeee! In objem!
#354470
100 UTVV - 106 KM ULTRATRAIL VIPAVA VALEY
Trail v Vipavski dolini je eden lepših panoramskih trail tekov kar sem jih v moji kar dolgi tekaški zgodovini tekel, zato sem ga že kmalu dal na seznam priotetnih tekov karerih se bom udeležil tudi v letošnjem letu. Ker so ga letos premaknili na zgodnejši termin mi je malo šlo navzkriž z 100 miljami Istre, le tri tedne razlike med obema, zato me je skrbelo kako bo z regeneracijo. Nevšečnost sem delno rešil tako, da sem v Istri tekel le 110 km progo. Vse bi klapalo če, nebi na Istri moral za zmago zaradi hude konkurence praktično celo progo iti do dile.Tako sem v vmesnem času med tekmama opravil le počitek in nekaj regeneracijskih iztekov, ter upal, da je regeneracija uspešna.
V Ajdovščino se odpravim že zgodaj popoldan, vmes se ustavim na Predmeji da malo prečekiram v kakšnem stanju bo proga, glede nato da je tri dni zlival dež je presenetljivo uredu, zato se odločim, da bom tekel v supergah z gladkim profilom.
V kampu Tura v Gradišču pri Vipavi prevzamem št. številko 72, pogledam predavanje o Trailih v Sahari kolega Tonija, ter se odpravim spat. Moja nepogrešljiva spremljevalca na trailih - Katarina in Mark prideta jutri zjutraj na prvo okrepčevalnico na Otlici.
Vstanem ob pol petih, zunaj kar močno piha in je hladno, vsaj zame, ki mi odgovarjajo bolj prijazne temparature. Kljub temu se odločim, da bom tekel v kratkih pajkicahin majici ter rokavčkihin ter rokavicah, ves čas pa bom imel za pomoč v strme klance tekaške palice.Na štart nas v bližnjo Ajdovščino odpeljejo z avtobusom.
Ob šesti uri sledi štartamo, potegnem kot da bi tekli na 10 km in ne na slabih 110. Po prvem kilometru zavijemo z asfalta v gozd prvič pogledam nazaj kje je konkurenca.Kljub tempu okrog 3:30 je prvi zasledovalec blizu.Anže se je zgleda odločil, da me danes ne izpusti naprej, ker pa je trail dolg se zavedam, ne smem sam sebe uničiti ter spravit v kako krizo, zato nadaljujem hitro vendar tako da imam še vedno vse pod kontrolo.Na prvi okrepčevalnici mi Katarina da izotonik, gel ter topel čaj,tu sem več kot deset minut hitreje kot lansko leto vendar Anže zaostaja le nekaj več kot dve min.Nadaljujem s tekom po lepi panorami - po robu do Predmeje, od tu na najvišjo točko Mali Golak.Tekmec Anže je ves čas za mano izven vidnega polja vendar po podatkih ki sem jih dobil ves čas okrog dveh minut.Spust z Golaka nadaljujem hitro vendar pod kontrolo. Sledi vzpon na Čaven,pod vrhom se uzrem nazaj opazim vztrajnega zasledovalca na minuti in pol. Odločim se da  ga bom počakal in preveril kako je dejansko stanje. Na hitro opravim malo potrebo ter nadaljujem proti koči na Cavnu. Tukaj vidim da imava oba svoje navijače. Njega čaka mama, mene pa Katarina in Mark.Z spustom nadaljujem malo bolj na izzi tako da me Anže ujame točno pred kočo na Mali Gori. Na hitro se okrepcava ter prvič danes skupaj nadaljujeva naprej. Še vedno ostajam spredaj vendar taktično počasneje diktiram tempo ob katerim lahko počivam za nadaljevanje katero bo danes še pestro.Tako nadaljujem do Kuclja, tu pa na spustu prvič prepuščam diktiranje tempa tekmecu. Nameravam malo pocivati za njim in kasneje napasti ter pobegniti naprej.Kmalu po nekaj minutah spusta Anže pade, sam sem za njim kakih deset metrov, hitro se pobere vprašam če je vredu.  Nadaljuje z ne zmanjšanim tempom naprej.Tempo je na ravnih delih kar hiter tako, da mi ustreza lepo teči za njim, kake tri km pred KT v Vitovljah pa se odločim, da bom ponovno malo pobegnil in pojačal tempo. Kmalu pri kar visoki hitrosti padem. Pri belem dnevu vidim kar nekaj zvezd.Dobim udarec v glavo,  koleno in ramo. Za nekaj časa se ustavim, medtem priteče Anže. Na srečo sem cel,  le odrgnine na nogi rami in sliva pod očesom me še vedno spominja na dogodek, večkrat pa moram na vprašanje kaj se mi je zgodilo pojasnjevati, da sem padel na teku- kljub temu, da me poznajo imam včasih občutek, da mi ne verjamejo sliva resda spominja na poškodbo ki nastane na drugačen način :)  Napad sedaj odpade, do KT Sv . Martin v Vitovljah nadaljujeva skupaj. Tu sva 15 min hitreje kot lansko leto. Na hitro spijem kozarec Coca-Cola in nadaljujem. Anže se zadrži dlje kar mi omogoči do KT v Batujah nekoliko bolj sproščen spust. V Batuje pritečeva skupaj. Katarina in Mark mi data gel ter plastenko izotonika. Nadaljujem naprej skoraj brez postanka. Katarina mi želi očisti rano pod očesom in na kolenu vendar ne pustim,  saj ni tako hudo. Koncno so tudi malo segreje in ni več mraz. Od tu naprej uklopim tempomat in nadaljujem enakomernim tempom in držim razliko ki je nastala na KT. Po kakih 10 km malo pojačam da razlika naraste vendar se kljub izkušnjam in treku na uri na razpotju kakih sto metrov izgubim, da je mera polna pa sem moral še na potrebo.Pred KT Stjak je tako prednost padla na minuto. Kljub temu da mi je Anže tako vstrajno zasledoval me ni grabila panika, saj sem se počutil dobro in sem vedel da če le  ne bo kake krize tekmo varno pripeljem do konca. Iz Stjaka do Podnanosa sem malo privil enako je verjetno storil tudi Anže, saj prednost ni dosti narasla. Sledi le še ura resnice,  dobrih tisoč višincev do vrha Nanosa. Prvo polovico do Lovske Koče zadržim vso prednost skoraj dveh minut, naprej ko pritečem iz gozda na odprto pa piha močan kontra veter. Ker sem bolj lahek me kak sunek vetra skoraj prestavi.
Tekmec za zmago se mi počasi približuje,  vendar ni sam, z njim teceta še dva. Planinki ob stezi,ki je slikala namignem če lahko reče spremljevalcema,  da nama prepustita, da sama odlociva kdo je močnejši brez posrednikov kar spremljevalca tudi storita. Anže ker si novinec verjetno nisi vedel vendar spremstvo tekačev na trailu ni dovoljeno pomoč je lahko le na okrepčevalnicah.Upam,da mi  ne zameris tega, ker drugače sva imela res epski in fer boj za zmago kakršnega bi težko zrežiral še Hickok.
Da nadaljujem, ko je prednost padla na okoli minute sem se sprijaznil, da me boš verjetno ulovil, vendar kot star ( maček) Trailrunrer po novem,
taktično odpočijem noge in jih pripravim na finale. Spust z Nanosa. Mislim,da sem poznan kot eden izmed boljših spustasev pri nas in ko gre zares mi v tej zvrsti parira le redkokateri.
Na vrh prideva z Ažetom praktično skupaj, na okrepcevalnici spijem požirek ali dva vode ter se kot bi rekla Ilka # se vržem dol #. Po skoraj 100 km v nogah hitreje skoraj ne gre, v igri je zmaga na 100UTVV. Nekajkrat preverim s pogledom nazaj, počasi le popušča, v izogib, da se kateri od naju razbije na zadnjih dveh km, kjer je proga za kako evforično divjanje prenevarna poskušam razrešiti dilemo že sedaj. Na okrepcevalnici na Abramu se sploh ne ustavim grem kolikor nesejo noge do zadnjih dveh km.
Šele tu malo popustim s tempom ter varno odtečem  do cilja.
CILJ , noro nor čas, sam se sigurno nebi tako preganjal, Čestitam Anžetu za odlično predstavo, ves čas si bil blizu in zavedam se, da samo ena manjša kriza in stvari bi se hitro obrnile v tvojo korist,  noro v treh tednih dve stotki , kar težek fait, podoben kot sem ga imel že na na Istri z francozom prav tako za zmago.
Priznam Ponosen, da mi uspeva v tem kar počnem. V veliki meri pa sta za to zaslužna moja Katarina in sin Mark zato HVALA, ker mi pomagata in me pri tem podpirata.
Hvala pa vsem, ki ste zame držali pesti me bodrili ter navijali ob progi in na družabnih omrežjih....Čestitam pa tudi vsem ostalim ki ste borbali na progi -katera  mislim da je celo bolj zahtevna kot Istra vsaj prva polovica - sigurno.
Organizatorjem pa odlična ocena za izvrstno izpeljana prireditev že tretje leto, zagotovo se vidimo tudi naslednje leto. :laola
#354482
MARJANZUP napisal/-a:Ob šesti uri sledi štartamo, potegnem kot da bi tekli na 10 km in ne na slabih 110. Po prvem kilometru zavijemo z asfalta v gozd prvič pogledam nazaj kje je konkurenca. Kljub tempu okrog 3:30 je prvi zasledovalec blizu.

Tukaj pri 3:30 nekje sem kavo pljunil in s stola padel ... :mrgreen:

Človek bi mislil da bere poročilo tekme na 5 km. Ker ta tempo je nekak takšen kot jaz šopam, ko se testiram na 5 km (pa potem dol padem) - tukaj je pa o štartu 110k traila govora :)

Ne, resno zdaj, to so dosežki o katerih lahko mi navadni "trail smrtniki" zgolj sanjamo.

Marjan, si legenda ni kaj. Kapo dol za Istro in za Vipavo.
Za Anžeta pa pred to tekmo, priznam, še nisem slišal. Lep način da se predstavi "širši trail javnosti" :o

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA