Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#358967
Kakšen mesec nazaj sem se prijavila na Crazy Hill Trail, nardit en dober 'trening', pogledat k sosedom, spoznat nove trase in ljudi :juhuhu: :lauf: .
Zraven sem povabila Zajca, ki me verjetno še danes potihem 'preklinja', kam sem ga zvlekla :lol: :mrgreen: . Par dni nazaj je tudi v Ludbregu zapadlo kar nekaj snega, glede na fotografije na Fb-ju je bilo pričakovati 'norišnico' :roll: .
V nedeljo zgodaj zjutraj sem pobrala Zajca in Leona, pogovor je tekel o ultraških zgodbah, kar padli smo v Maribor :D . Bolj smo se bližali Varaždinu, bolj sem se spraševala, kje so hribi, kjer bomo tekli, saj je bila vsenaokrog sama ravnina :o .
Pričakalo nas je sonce, pomladna temperatura, večna dilema, kaj obleči :lol: .
Na štartu se nas je na obeh, 16 in 34km razdaljah, zbralo okrog 400, tudi Marjan in Mojca, prva favorita za zmago na daljši trasi :laola .
Ob 10:30 smo se, eni bolj eni manj tekmovalno, zapodili po začetni ravnini, kjer smo se že kmalu izogibali prvim lužam :) . Že prvi spust po namočenem travniku, je zmočil superge. Nekaj časa sem še iskala najboljšo možno pot, pa sem se na prvem sneženem in blatnem odseku prepustila usodi :lol: . Gamaše so malo pomagale, da mi vsaj blato ni takoj zlezlo v superge, kasneje ne več.
Kolona tekačev se je raztegnila, sem in tja si slišal kako kletvico, pa tudi smeha ni manjkalo. Vmes je bilo nekaj delov makadamskih poti, kjer se je dalo teči, seveda govorim o sebi, ker najhitrejši so verjetno pretekli kar celo traso, vsaj po rezultatih sodeč :clap: :clap: . Sploh se ne da opisati razmer, to moraš doživeti...od snega, blata, vode, prečenje hudournikov, adrenalinskih spustov, kjer si se pogreznil v plundro do kolen, padcev, otrdelih, premraženih prstov na nogah...Pa smo zborbali, vsi, ki smo prišli v cilj, smo zmagovalci :clap: :clap: .
Na dolgi trasi so bile tri okrepčevalnice, sama se nisem predolgo zadrževala, ker me je zeblo v mokre noge, sem imela pijačo v mehu, privoščila sem si politanke in kozarček kokakole, ki mi na tekmah vedno paše.
Še sreča, da je bilo na cilju toplo, nekako sem s sebe zvlekla blatne cunje, se preoblekla in že smo analizirali, se smejali in ugotavljali, da smo pa res malo nori :lol: .
Starostnih kategorij ni bilo, samo moška in ženska absolutno. Marjan je tokrat osvojil 2. mesto, Mojca pa je suvereno pometla z žensko konkurenco in tudi z večino moške :clap: :cast1: :clap: čestitke obema in seveda tudi vsem ostalim!!!
http://3sporta.com/crazy-hill-trail-201 ... -ludbregu/
https://www.youtube.com/watch?v=z7OsR-b ... e=youtu.be
Inotov filmček je zanimiv, vendar je bilo v živo še huje :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA