Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 majcka
#359751
mojchka napisal/-a:aja, v cilju me je Pika pričakala z browniji (in Majcka z objemom!), tako kot je na štartu v Gočah obljubila, hvalaaa.


Pika je obljubila v Gočah....da ne bo kdo mislil, da sem jaz obljubljala kake objemčke...saj me v končni fazi v Gočah sploh ni bilo.

Objemček je bil obljubljen mnogo prej samo Kajzerci (ko se je še zmišljevala, ali bi sploh šla na to vipavsko 100-tko)....vsi ostali so se pač zgodili silom prilike. :lol: :lol: :lol:
 Tina79
#359762
Najprej en velik bravo kolegu Andreju :) ! Tako čudovito si opisal svojo zgodbo. Res te občudujem, da s takim potrpljenjem in voljo prenašaš svojo zoprno prijateljico. Drugo leto se srečava na kakšni daljši :roll: ?

Potem pa še čestitke vsem tekmovalcem, vsem nepogrešljivim prostovoljcem in organizatorjem. Na tem domačem dogodku še nisem manjkala in vsako leto je boljše in lepše.

Super mi je prebirati vaše zgodbe o doživljanju dogodka in vse se mi zdijo zanimivejše od moje. Tudi meni je bil ta trail drugačen od prejšnjih, veliko je bilo enih "prvič" kljub temu, da proge nisem pretekla prvič. Ko bom našla pikič časa, bom tudi jaz kaj napisala, do takrat pa bom brala vaše zgodbe.
Uporabniški avatar
 zz topka
#359763
Andi, ma,... sej bo, njede ? Slika
In še kdo, prosim :?:
Tonek, npr., ta glavni si na TF in pole napišeš samo, da je grroooozzzaaaa, če si šel eno uro več kot lani. Napiši pa vsaj, kaj se je v tisti uri viška zgodilo, ja.... oštja. :lol:
 TONEK
#359764
Ja mal sem zalegu, ne. :D
Topka, samo mene priganjaš, ubogega počasneta. :( Sem le ena od 670 tekaških duš na tekmi in niti ne vem, če imam sploh pravico glasa, ker sem bil na takratki.
No, pa ker si me izzvala, naj ti bo - na kratko, ker je bilo kratko. Z Razdrtega se spustim po stari cesti, da v Podnanosu, kjer trasa prečka cesto, pustim palice. (s katerimi sem imel kar nekaj kolobocij, da sem prišel na tekmi do njih). Kaj hitro se znajdem v Vipavi pred šolo, a mladenka me napoti parkirat nekam na konec drevoreda. Nimam niti številke, avtobus v Goče bo kmalu odpeljal, a ona flegma pošilja tastarga nekam daleč na sprehod. No, parkiral sem čisto ob šoli. Na srečo vožnja z avtobusom ne traja tako dolgo, kot z Umaga v Buzet in sem obdržal vsaj še nekaj adrenalina. Pred štartom Ivotu omenim moj predviden čas v cilju, pa me kaj hitro postavi na realna tla. 5km - ena ura. Me prav zanima, koliko je bila proga v resnici daljša od lani. Najlepši del tekme mi je vzpon do Pleše, spust pa je v večini trase zahteven in hazarden, saj nikoli ne veš, kje te bo odsekalo. Kljub previdnosti in počasnosti, me od Abrama ni prehitel skoraj nihče, (seveda, ko so bili že vsi pred mano) razen nekaj pedesetakov, ki sem se jim spoštljivo odmikal. Tudi letos je za palice poskrbel hribovski prijatelj Feliks, saj jih od Nanosa naprej nisem več rabil. Organizacijo tekme bi označil kot zgledno, oznake so zares super (razen pri vratih pred oddajnikom), zelo so me veselile tablice oddaljenosti do cilja. Okrepčevalnice so bile kar dobro založene, juha na Abramu je bila perfektna, coca cola v cilju tudi , mislim, da jo v enem dnevu nisem toliko spil že 50 let. Me je pa močno motilo, da je bila pri oddajniku samo vodna postaja, saj bi se po strmem klančku prileglo kaj konkretnejšega. Pa še nekaj: Na tekmi nismo vsi F1 in s svojo hitrostjo zaprašimo okrepčevalnico, marsikomu se prileže minuta ali dve počitka (med uživanjem dobrot) sede za razbremenitev hrbtenice.
V soboto pa vabi Blegoš.
 maximus
#359792
Pa še moje skromno poročilo.Po tisočih pretečenih višinskih,ravninskih in globinskih kilometrih sem se tudi sam odločil ,da pretečem svoj prvi trail.Ker moja tekaška hitrost ni prav specialnost in ker ne rad tečem na visokih obratih sem sklepal ,da je trail tisto pravo.In res je bil,umirjen start ,nizek utrip,pogovori z sotekači,kilometri minevajo kot za šalo,okrepcevalnice kjer postaneš .kakšno rečeš in umirjeno nadaljuješ.Ali se je poznala moja močna tekaška baza,ali mi ta zvrst teka usreza ne vem ,vem pa da se bom na ta in še kakšen trail zagotovo vrnil.
 Tina79
#359810
Tokrat je bilo vse drugače. Ni bila več prva, zato ni bilo tistega znanega vznemirjenja, veselila pa sem se vseeno.
Letos je bilo čudno leto. Že od lanske jeseni so se izmenjevala obdobja, ko sem dobro trenirala z obdobji, ko zaradi takšnih ali drugačnih motenj nisem tekla praktično nič. Skupni izkupiček: srednja žalost :)
Vendar se nisem dosti sekirala, saj je to domača tekma in nimam daleč do doma, tudi če se mi kje zatakne. Seveda nisem razmišljala v tej smeri. Poleg tega imam nekaj tekaške podlage, tako da bi moralo bit vse ok.
V soboto zjutraj se od doma odpraviva skupaj z Urošem, on kot organizator v Ajdovščino na Majski tek, jaz pa peš na start 50ke, ki je od doma oddaljen kakih 500m. Nekaj malega vzpona pride ravno prav za ogrevanje. Aja, hitim, ker sem imela dodatno delo z menjavo meha za vodo in sušenjem nahrbtnika, ker sem tik pred odhodom opazila, da je meh spuščal.
Najbrž sem zadnja na startu. Še par minutk ostane za klepet. Opažam, da je že precej toplo, precej bolj kot lani, ko sem se pred startom še zavijala v debel pulover. Najbrž nam bo vroče.
No, pa pejmo. Začnem sproščeno, a vseeno malo pohitim, da bom čimprej na ravnini, kjer je konec ozke stezice. Sam še do Zztopke potegnem ;), potem pa takoj upočasnim, saj je pot še dolga. Pot poteka brez posebnosti in kilometri mi kar hitro minevajo. Poslušam glasbo, ki jo ugasnem vsakič, ko se mi kdo približa, da malo poklepetam. Na Erzelju me še enkrat dohitita Sonja in Iris, vsakega znanega obraza se razveselim. Na okrepčevalnicah pijem vodo ali redek izotonik in kot ponavadi jem sladkarije. Pozabim tudi, da sem v naglici v meh nalila samo vodo, izotonik je namreč spuščal. Neverjetno mi je vroče, ne pomislim pa, da bi morala ukreniti kaj tudi v zvezi z izgubo soli.
Drugače se še dobro počutim. Do Trebižanov nekaj časa tečem z Borisom, na katerega sem naletela, ko se je v Gaberjah pobiral s tal. Na srečo ni bilo hujšega.
Na Štjaku me pozdravita prostovoljca Borut in Maja, jaz pa spet tankam v bidon in vase ogromne količine vode. Še nikdar toliko. Sol in čips samo zviška ošvrknem s pogledom. Ugotovim, da mi ne gre tako fajn kot lani. Čase s kontrolnih točk sem si približno zapomnila in Urošu povedala, kdaj me lahko pričakuje v cilju.
Proti Podnanosu gre samo zato, ker je navzdol. Sicer je na enem delu novost, saj se je treba strmo povzpeti še do Socerba, ki smo ga lani obšli. Po poti razmišljam, da mi je težko, da bi se rada ustavila, da bi bilo fajn iz Podnanosa se kar odpeljat v cilj in spit pivo. Ja, res. “Zakaj bi se mučila, pejdi uživat, prevroče je, loh te še kap!” mi pravi Hudič Skušnjavc :twisted:
In potem se spomnim na Uroša in Kristino, ki sta sigurno že v cilju Majskega teka in jih bom kmalu videla v mojem cilju. Če bom prišla do njega. Pomislim tudi kdove kje se klati Andi, ampak tudi približno si ne morem zamislit, kje bi lahko bil. Pomislim na prijatelje in družino, ki gotovo misiljo name…
Nikoli prej še nisem na trailu pomislila na odstop. Odstop?! Kaj se pa grem? Me bolijo noge? Mi kaj manjka? Ok, malo mi je slabo zaradi vročine, pa glava me boli, ampak na Nanosu se bo gotovo lažje dihalo. Samo zaradi tega, ker se mi ne ljubi, pa res ne bom odstopila! Si mlada, imaš noge, gremo!
V Podnanosu se še vedno smilim sama sebi in se nalivam z vodo. Gledam sotekača, kako namaka paradižnik v sol in se pri sebi zmrdujem: Bljak, jaz pa tega že ne bom. Bom raje še malo čokoladke. In se odpravim naprej.
Razmišljam, da sem lani v hrib proti Nanosu precej lahkotno prehitela kar nekaj tekmovalcev. Pa tudi sicer mi na trailih bolj steče v drugi polovici. Danes pa se ne počutim, da bi lahko koga prehitela. Ko zagrizem v klanec, se mi začenja spati, kljub temu, da sem startala naspana. Nestrpno pričakujem gozdiček in senco, nakar me skoraj kap, ko se spomnim, da so velik del tega gozdička posekali in me čaka še en del, kamor sonce nabija direkt. Ko se mi vedno bolj spi, se zavem svoje napake. Šit, kje so zdej uni pomidori s soljo?!
Končno pridem do sence, tu se začenja oblačiti, prihajajo prve nevihte.
Kljub temu, da se ne počutim najboljše, prehitevam tekmovalce. Očitno je tudi drugim težko. Z vsakim izmenjam nekaj besed. Alenko sem dohitela pred Podnanosom. Prepričana je bila, da ne bo nadaljevala. Vendar je trmasta borka prišla do cilja. Sebastjana dohitim na poti do lovske koče, on ima težave z želodcem. Pri lovski koči pa požrem besedo in pomidore veselo namakam v sol. Čez še pomaranče in nadaljujem kot nova. Pa vročine ni več. Malo preveč navdušeno tečem po lepi gozdni potki, ko mi zmanjka tal pod nogami. Hitro se poberem in malček podrsana nadaljujem proti Pleši. Dohitim še Andreja, ki se tudi bori s svojimi težavami. Vsem, ki premagujete sami sebe, kapo dol!
Ugotovim, da sem že več kot pol ure za lansko časovnico, zato pokličem Uroša in mu povem, naj me pričakuje kasneje, sicer sem pa ok.
Že sem na Pleši, se nafilam z vodo, sedaj pa še spust. Tu mi kar gre. Do naslednjega akrobatskega vložka. Zvijem si gleženj, vidim vse zvezde in spet sem na tleh. Za minutko se ustavim, nadiham in skušam nadaljevati. Sprva mislim, da ne bo šlo, vendar mi uspe nadaljevati. Zelo previdno.
Srečam še nekaj skupinic s krajše proge in že sem pri Tekačih Vipavske dolina pri Abramu. Med odlično postrežbo izmenjamo nekaj besed, nato pa še zadnji del poti.
Tu je nekaj ravninic in položnih vzpončkov, ki so mi kot vedno odveč. Tu so moje noge že utrujene, čutim, da bo jutri musklfibr. Z zadnjim spustom opravim bolj previdno kot je v moji navadi in skoraj ob vsakem koraku zastokam. Kilometer pred ciljem mi pride nasproti fantek (po naglasu sodeč je Štajerc) in me vzpodbudi: “Samo še kilometer imate do cilja. A vas pospremim?” Od presenečenja onemim, a mi je takoj žal, da nisem privolila (sem ga pa pozneje v cilju srečala in se mu iskreno zahvalila za vzpodbudne besede).
Tako kmalu pritečem v težko pričakovani cilj. Pred ciljem in v cilju so znanci in prijatelji, moj prihod napove Anja, sledi še nekaj stiskov rok preden se vržem Urošu v objem. Slučajno pridejo mimo še moji fantje: “Oj, mama, a si že tu?”
Ta trail je bil drugačen. Spoznala sem, da je včasih težko vztrajati. Vendar je nagrada velika. Veselje in zadovoljstvo, da si uspel premagati samega sebe.
Uporabniški avatar
 zz topka
#359815
Miha??? Zdej je tako.... uno pjačko, k si mi bil dolžan za tabelco,... je vse poravnano. Nisi več dolžen. :wink:
Ma, zdej bi jast dobila en drug dolg... :shock: In sicer, na poti na mojga sem narisala strokovno, vse po geodetsko :lol: , eno tablo, na kateri sem zaukazala, da, kdor se ustavi, mora mus pogledat proti tvojim 3V. In sem jih tudi strokovno označla. :D Tko, da sem ti nardila eno fejst reklamo.
Po odzivu v košarci sodeč ( k sem jo imela zraven...), se je kar polhno folka ustavlo. ( BTW- bravo in hvala vsem, da ste spravli papirčke nazaj vanjo. Niti enga nisem dobila po tleh! :clap: )
Ma, kej zdej ti misliš, da si jast za tako fejst reklamo upravičeno zamišljam novo pjačko? Al ne? :shock: 8) :lol:
Slika
 spela*
#359816
majcka napisal/-a:Tako se mi je od petka do nedelje nabralo:
• Nekaj malega spanja (oziroma bolj dremanja)
• Nekaj pravažanja na KT-je
• Obilico 'zajebancije' v pozitivnem smislu, seveda in
• Precejšen del resnega dela, ki pa je bil v pretežni meri opravljen z nasmejanim ali vsaj vedrim obrazom.
Menim, da je moja izkušnja zgolj in samo POZITIVNA. Upam, da so 'delodajalec' in 'uporabniki' z mojim delom zadovoljni. Se vidimo kmalu.


Bravo! :clap:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA