Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 TONEK
#365394
Prireditev sicer ne spada najbolj v to temo, pa vendarle. Meri se čas. Ker je blizu, pa malo noro, sem vedno poleg. :D Tekma se je odvijala v soboto, za večino prisotnih se je končala po dobrih dveh ali treh minutah, dvanajsterico pa je imela ta najvišja stavba v državi kar štiri ure v gosteh. Toliko časa smo imeli namreč na voljo, da 31x po stopnicah premagamo vertikalo s kleti v 20. nadstropje. No, za mladce je to šala mala, jaz pa sem med vzponi rabil malce več počitka, tako, da mi je v treh urah in 51 minutah uspelo priti na vrh samo 29x. :( Med samimi mladci, posebno pa mladenkami sem se počutil še mlajši, oči so se lepo spočile... Štenge so vse enako visoke, pa ni bilo treba stalno gledat pod noge. Razumljivo, dol smo se vozili z liftom. Neto čas vzponov mi je zneslo 2h 7min in 36sek. Najhitrejši vzpon sem imel 4.03, najpočasnejšega 4.47, kar je povprečje 4min. in 24sek. za vzpon. Na tekmi sta razturala Majk in Novak v kategoriji 'ekstremni tek', v naši kategoriji pa je izstopala zamejka Marlies - sva že skoraj pobratena- :lol: , saj sva bila prisotna na vseh tekmah. Nagrad, malice, starostnih kategorij ni, teče pa mleko v potokih. Če ne bodo ponovno skrajšali limita (lani je bil še 5ur), bom drugo leto spet tu.
http://www.alive.si/novice/prenos-dogod ... 18#kazalo1
 klas
#365396
Bravo Tonek za tole tekmo.

Koliko pa je trajalo vse skupaj bruto oz. koliko časa ste morali v poprečju vsakokrat čakati na lift dol?

Čudno, da ni blo na 31x več tekmovalcev, saj je ta štos v osnovi še najbolj privlačen.
#365397
Ja, Tonek,
29 botov si si učke spočil...
štenge si spucal,
dosti mleka popil.

Nisi malce dobil,
niti nagrade,
a vseeno se drugo leto
spet boš po štengah podil.

Nič ne bo kriv limit,
ker boš zanj še prehiter.
kajti mladenke okoli tebe
bojo skrbele za ritem.

Jej, jej, Tonek,
nepoboljšljiv,
a tako vsaj vemo,
da še kako si zelo živ. :D

Bravo! :clap: :clap: :clap:
#365400
TONEK napisal/-a:Topka, ravnokar mi je požrlo besedilo - odgovor @klasu. Ali ga lahko še kje najdem? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zdej ga ziher ne moreš več rešit.
Najbrž si predolgo pisal, da se je v tem času prijava odjavila :D .
Jast sem se navadla, da če nekaj dolgo pišem, še prej kot zadevo Potrdim, zadevo skopiram. In jo v primeru, da me je odjavilo, le nazaj zalimam ob ponovni prijavi.
Če pa te ni odjavilo in si vseeno izgubil napisano, potem pa se rešiš skoraj ziher z uno puščico zgoraj v levem kotu, k te popelje nazaj do napisanega.
Vsaj jast uspešno nucam to taktiko. :D
 TONEK
#365401
Seveda, dolgo sem mečkal, pa sto drugih opravkov vmes imel. Če se mi bo ljubilo, bom jutri še enkrat napisal. Ne vem pa o kateri puščici govoriš. Ja, pa hvala za pesmico, jo bom 'naši' pokazal, ko pride domov.
Pojedel že dva zrela letošnja kakija (od hčere). Njami :D
#365402
Tonek, drugo leto ziher ne bom fotkala 14. februarja še zadnjih kaki, k zorijo :--(
Letos je blo res eno čudno leto.
Na to puščico mislim( k je nakazana v levem zgornjem kotu s puščico in obarvana rdeče, da boš ziher vidu, kjero :lol: )
Priponke
Brez naslova.jpg
Brez naslova.jpg (96.29 KiB) Pogledano 9482 krat
 TONEK
#365409
Ja, Zdravko, v napačni konec mi vleče kri. :lol:
Našel puščico, Topka, vendar prepozno. :(
@klas, pa še tebi dolgujem odgovor, če mi ga ne bo spet požrlo :mrgreen:
Na dvigalo se praktično ne more nihče zgovarjat, skoraj vedno je bilo na razpolago, ko si prisopihal gor. V mojem primeru se je zgodilo dva ali trikrat, da ga ni bilo insicer na začetku tekme, pa še to največ za debelo minuto. Meni je bilo konkretno zares vseeno ali malce počijem na ležalniku v 20. nadstropju ali v kleti na mojem stolčku. Že iz prejšnjih tekem sem si izračunal, da zaradi skrajšanega limita pridem gor le 27-28x z obveznimi kratkimi počitki, no, uspelo mi je še enega dodati, kljub temu mi je ostalo še 9 minut do časovne zapore, vendar se za tridesetko nisem več odločil. Na Triglav tako nisem prišel, se pa čutim dovolj močnega, da bi osvojil tudi Mt. Blanc, seveda v veliko večjem limitu, kar pa ni v interesu organizatorja. Po tekmi nisem imel niti trohnice musklfibra, saj smo se dol vozili. Razlog majhne udeležbe na moji tekmi so sigurno nagrade, saj celo dopoldne tekanja po štengah zagotovo ne privlači nekaj litrov alpskega mleka. Je pa kar nekaj športnikov, ki so sposobni zaključit tekmo z neto časom krepko pod uro in pol.
 klas
#365411
Hvala Tonek za izčrpen odgovor...zdaj razumam jezo, ko ti ga je prvič požrlo :)

Ob tem zdaj vsi vemo malo več in si predstavljamo, kako to zgleda na tekmi....saj ne, da ne bi gledali posnetkov, a mene je zanimala vedno prav ta varianta.

Včasih smo trenirali v stolpnicah na ta štos, smo si pač sposodli en visok blok za jurja ali več (mislim višincev :) , ko je bilo zunaj slabo vreme...
...brisačo, pijačo in stolček pa kar v liftu pustili, ha ha...en pa je bil dežuren, da je zgoraj lift klical.. ja to so bli cajti :lol:

...danes je to skor nemogoče, ker imajo vmesne prehode in še spodaj zaklenjeno...moraš katerega poznati, da ti odklene...

...no pa saj nismo pretiravali s tem, da ne bo kdo kaj napak mislu 8)
Uporabniški avatar
 noteko
#365416
TONEK napisal/-a:Ja, Zdravko, v napačni konec mi vleče kri. :lol:
Našel puščico, Topka, vendar prepozno. :(
@klas, pa še tebi dolgujem odgovor, če mi ga ne bo spet požrlo :mrgreen:
Na dvigalo se praktično ne more nihče zgovarjat, skoraj vedno je bilo na razpolago, ko si prisopihal gor. V mojem primeru se je zgodilo dva ali trikrat, da ga ni bilo insicer na začetku tekme, pa še to največ za debelo minuto. Meni je bilo konkretno zares vseeno ali malce počijem na ležalniku v 20. nadstropju ali v kleti na mojem stolčku. Že iz prejšnjih tekem sem si izračunal, da zaradi skrajšanega limita pridem gor le 27-28x z obveznimi kratkimi počitki, no, uspelo mi je še enega dodati, kljub temu mi je ostalo še 9 minut do časovne zapore, vendar se za tridesetko nisem več odločil. Na Triglav tako nisem prišel, se pa čutim dovolj močnega, da bi osvojil tudi Mt. Blanc, seveda v veliko večjem limitu, kar pa ni v interesu organizatorja. Po tekmi nisem imel niti trohnice musklfibra, saj smo se dol vozili. Razlog majhne udeležbe na moji tekmi so sigurno nagrade, saj celo dopoldne tekanja po štengah zagotovo ne privlači nekaj litrov alpskega mleka. Je pa kar nekaj športnikov, ki so sposobni zaključit tekmo z neto časom krepko pod uro in pol.


Čestitke!

So pa bile nagrade za tek v petkah in pri gasilcih solo precej mamljive ;)
 TONEK
#365417
Hvala, @noteko!
Jim ne zavidam. Prve še nastopile niso, ko sem bil že doma, drugi pa so bili nagrajeni med mojim potenjem, tako da ne vem, kaj so dobili. Jaz sem mleko že spil. :D
Uporabniški avatar
 noteko
#365430
Osebno mislim, da poanta teh tekov niso nagrade, ki pa se mi v tem primeru niso zdele slabe, saj si v zameno za štartnino dobil kar nekaj praktičnih zadev (tudi za v usta :D ).

Kar pa se tiče podelitve prej omenjenih, smo pa dobili lepe nagrade, sem bil pozitivno presenečen ;)
Sicer pa sredi Ljubljane nisem pričakoval tekaškega druženja, kot smo ga vajeni na vaških dirkah, seveda pa se je v bližini že našlo hladno pivo :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA