Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 milk
#369815
V petek se je v Kamniku zgodila prireditev »zaključek sezone gorskih tekov in podelitev nagrad najboljšim za leto 2021«, na katero sem bil tudi jaz povabljen. Prepričan sem bil, da zato, ker sem osvojil naslov državnega prvaka, pri teku navzgor, v svoji kategoriji.
Tekom prireditve se je izkazalo, da so bile to samo moje »utvare« in da so samo potrebovali publiko, da so organizatorji prireditve »legalizirali« svoje početje.
Na prireditvi so bili športniki več ali manj nujno zlo, zato da so si vsi ostali, predvsem funkcionarji, medsebojno podelili priznanja. Omenjenih je bilo nekaj mlajših športnikov in članov, veterani pa smo bili popolnoma prezrti, čeprav nas je na gorskih tekih večinoma več kot polovica od vseh udeležencev.
Spet je bilo slišati veliko lepih besed o prihodnosti gorskega teka, toda resničnost je obratna in tega ne potrjuje. Tekem je vsako leto manj, tudi udeležba na njih je precej slaba, saj primanjkuje motivacije. Pokala tudi letos očitno ne bo, saj je zanj tudi tekem premalo. Temu pa ni kriva samo korona.
Predstavniki gorskega teka bi morali biti taki, ki bi zanj tudi kaj konkretnega naredili, ne pa da si vsako leto podeljujejo medsebojna priznanja; taki ki bi razumeli, da gorski tek ne pomeni samo kakih 5 reprezentantov in 50 funkcionarjev, da smo tu tudi vsi ostali.
Razumem, da organizatorji prireditev, potrebujejo pohvalo in vzpodbudo, toda namesto, da jim vsako leto podeljujejo »priznanja«, ki jim najbrž ne pomenijo prav dosti, bi bilo bolje, če bi jim zveza čimbolj pomagala pri organizaciji in financiranju tekem, vsaj tistih, ki so v koledarju označene kot prvenstvene.
Ko se je zamenjalo vodstvo, sem bil vesel, saj sem pričakoval precejšne izboljšanje, toda postalo je še veliko slabše. Glede na videno na prireditvi me je pošteno zaskrbelo, da se gorskemu teku ne piše najbolje in glede na to, kar sem slišal na prireditvi, očitno gorski tek ne bo šel »v maloro« samo v Sloveniji, ampak tudi na celem svetu!
#369820
Mile, gorski tek ne bo šel v maloro, prej bova šla midva. Opažam, da si vse zadeve preveč jemlješ k srcu, važno je, da si zdrav in z lahkoto obdelaš kakšen hribček. Tekem bo vedno dovolj, nič bat. Konkurenca bo sama opravila svoje, dobičkarji bodo počasi izpuhteli. Tik za mejo je tudi veliko lepih tekem, pa še penzjonerjem prijazne so.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA