Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 TONEK
#370272
Po nekajletni pavzi je bil ta humanitarni tek spet v središču pozornosti. Odvijal se je v nedeljo, trasa pa mimo mojega praga. Žal sem bil po sobotni Vipavi preveč 'na tleh', da bi se ga bil sposoben udeležiti. Drugo leto bom zagotovo udeleženec, tako daleč kot predsednik Pahor vem da ne bom pritekel, bom pa ubežal vozilu vsaj do Domžal - in direkt pod tuš.
Vabljeni tudi ostali, prijave so že možne.
Link do dogodka.
https://www.wingsforlifeworldrun.com/sl ... ion=rL5elL
 TONEK
#372018
Včeraj je bil izveden jubilejni, že deseti tek. Tekma je povsem humanitarne narave, trasa vodi skozi mojo vas in bi bil greh biti le navijač. Ravninski teki mi pač ne ustrezajo, še manj po asfaltu in vročini, kakršna je bila včeraj. Štart je istočasen po celem svetu, pri nas žal ob enih popoldne, ko je čas kosila in sonce najvišje na nebu. Udeležba je bila po covidnem obdobju zavidljiva, saj sem se na štartu počutil kot na 'lublancu'. :D V veselje mi je bilo videti kar nekaj znanih obrazov. V metropolo se pripeljem z busom že uro pred štartom, pred Maxijem se mi je zahotela osvežitev, pa je bilo zaradi bogatije zaprto. V box se postavim 10min prezgodaj, da me je sonce načelo že pred štartom. :mrgreen: Tam žal izvem, da so traso začetnega dela zaradi cestnih popravil podaljšali za ogled Ljubljane, tako, da sem že v naprej vedel, da me bo avto ujel že pred Domžalami. :--( Res sem se do doma del poti peljal z avtobusom.
Kljub temu sem bil v cilju v prvi tisočerici in četrti v kategoriji. :drink
V nedeljo pa tekma kot se šika - Kucelj vertikal.
https://www.wingsforlifeworldrun.com/sl ... ion=xRbQXg
 vinkop
#372022
z organizatorjem se ni dalo nič zmenit, da bi me premaknil v cono 2, rekli so, da nimam nobenega veljavnega rezulteta iz prejšnjih prireditev Wingsa, tako sem bil primoran startati v boxu z Antonom :-D V začetnih dveh kilometrih sem porabil preveč časa in koncentracije za boljši izplen na koncu, čeprav sem plan dosegel s pretečenimi 30,06 km. Če bi bilo hladnješe in malo več okrepčevalnic po 15. km, bi lahko še kaj dodal, tako pa mi je kar na hitro po 25. km pobralo moči. Zelo me je motilo tud, da so imeli samo vodo in " neprebavljiv" red bull na okrepnih postajah. Tudi kakšen obrok, magari sendvič, bi lahko tekači dobili pri povratku na kongresni trg...Skratka še je prostor za izboljšave.
 TONEK
#372024
Valentina, jaz pa v senci starga hrasta, v tvoji družbi pred gostilno, bi nazdravljala obilno.
Vinko, to je dobrodelni, neprofitni tek in vse kar dobiš poleg, je über. Po celem svetu naj bi bilo enako, tekočine je bilo dovolj, prevozi so bili na visoki ravni. Doseženih 30km je lep uspeh, nekaj dodatne hidracije pa naslednjič le vzemi s seboj, da izboljšaš rezultat. Za željeni box pa sploh ne bi smelo bit težav. Če ne bi bil s hčero (ki me je držala nazaj), bi ograjo preskočil ali pa se splazil pod njo, saj je bila 25cm visoka. :D
 vinkop
#372025
Valentina, naslednjo leto ali kdaj bo spet v živo v Ljubljani, boš lahko stala poleg "hrasta" Antona. :clap:

Anton, že res, da je to dobrodelna prireditev, ampak ljudje niso stroji, da tečejeo enormne kilometre za prazen nič. Pustimo avtobusne prevoze za prevoz nazaj. En kvaliteten sendvič " košta" ravno toliko kot ogaben "sparjen" red bull napitek, ki ga še danes voham kako smrdi...blahhhh
 TONEK
#372027
Salama bi se na vročini usmrdela in bi imel dodatne težave. E, moj Vinkec, kdaj boš odrastel? Pridruži se tistim, ki so v razvrstitvi navedeni na koncu. Vplačajo donacijo in ostanejo doma.

Jaz pa tečem, ker zmorem :laola
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#372033
vinkop napisal/-a:Valentina, naslednjo leto ali kdaj bo spet v živo v Ljubljani, boš lahko stala poleg "hrasta" Antona. :clap:

Anton, že res, da je to dobrodelna prireditev, ampak ljudje niso stroji, da tečejeo enormne kilometre za prazen nič. Pustimo avtobusne prevoze za prevoz nazaj. En kvaliteten sendvič " košta" ravno toliko kot ogaben "sparjen" red bull napitek, ki ga še danes voham kako smrdi...blahhhh

Tile štarti ob 13. uri maja meseca so nehumani za tiste, ki slabo prenašajo vročino. Isto tole s conami. Tako striktno razvrščanje še nisem srečal in če si malo boljši tekač brez rezultata te vržejo v zadnjo cono in potem rabiš precej spretnosti in moči, da prehitiš 2000+ ljudi.
Na trojke 29km bi šel. En dan prej je vsako leto. Zgodnji štart, dovolj jedače in pijače, odlična razgibana proga in izjemno vzdušje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA