Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 TONEK
#371156
Prva tekma nove sezone je za mano. Ko sem se nanjo prijavljal, sem se videl kako gazim sneg nad Trbovljami, tako pa je bila čisto normalna tekma, še blata ni bilo. 50 km vožnje v 50 minutah, parking pa sem iskal četrt ure. Kmalu po štartu je peljala pot v breg in to mi je bilo všeč. Malce sem se jezil na paličarje, saj jih je bila polna steza, no na srečo so kmalu poniknili. Temperatura pravšnja, vetra skoraj ni bilo. Steza povsod praktično speglana, brez ovir. Glavna okrepčevalnica super, kar nisem se mogel posloviti od nje. V cilj takoj s hriba, nobenega dodatnega kolovratenja po mestu, kot npr. v Kranjski Gori. Postrežba v ogrevanem prostoru fantastična, ni da ni. Čisto blizu smo imeli tudi tuš, ki sem ga z veseljem koristil. Malicat so nas poslali kilometer stran. Dobil sem sicer odlične makarone, je bila pa v tej gostilni organizacija porazna, saj so trije fantje brezglavo begali, ker je bila kapaciteta jedilnice za nekaj deset tekačev, ne pa tako množico. No, jaz sem imel srečo, ker sem bil tam med prvimi. Nisem bil pa med prvimi v cilju, saj me je Timotej prehitel skoraj za 100%, no kljub temu sem bil za mesto boljši kot Žan (Kranjec). :-D
Ja, pa na eno 'cvetko' , ki me je v razpisu do solz nasmejala, sem skoraj pozabil. Časovni limit za takratko (16km) je 8 ur. Mislim, da bi ta limit ujel po vseh štirih in to v rikverc.
Nazadnje spremenil TONEK, dne 08 Jan 2023, 08:56, skupaj popravljeno 1 krat.
 TONEK
#371159
Hvala za rezultate, Valentina. Si kje zasledila tudi kakšne slike?
 TONEK
#371170
Sem jih že našel, Valentina!
Vidim, da je bila to bolj vaška tekma (16km), kamor so šli domačini na sprehod. Dober pokazatelj stanja je moja uvrstitev 33 mesto v absolutni kategoriji od skupnih 128 mladcev, kjer sem bil zopet najstarejši udeleženec. :mrgreen:
Uporabniški avatar
 Tedi
#371172
TONEK napisal/-a:..to bolj vaška tekma (16km)


Tonek se ti ni zdi 1,88 € - 2,5 € / km, da bi bila vaška tekma :lol: :D :wink:

Mislim, da so organizatorji le malo več se potrudili, da bi bili na nivoju "vaške tekme" 8)
 TONEK
#371173
Napačno si me razumel, Tedi! Tekma je bila dobro organizirana. V takratki poleg Timoteja ni bilo veliko zvenečih imen, saj ji je namenil osem urni limit :rol: . Cena štartnine je zares visoka in se s tabo popolnoma strinjam.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#371174
Po dolgem cajtu malo pogledam na TF in seveda z veseljem preberem :D
 marepn955
#371182
Še jaz podam svoje mnenje glede Knapa. Vesel sem bil ko sem izvedel, da so Knap zopet obudili (da se ni potrebno vozit v Italijo na prvo januarsko tekmo, čeprav je tudi tam lepo). Bil sem na vseh tekmah, ki so jih organizirali, vedno daljšo varianto in vedno je bilo fajn in dobro organizirano. Prvo leto mi je v spominu ostal Leon ki je pri lovski koči "cumpral" funšterc, potem mi je ostalo v spominu leto 2017 ko je bilo na štartu pri britofu -13 stopinj in cel dan se ni temperatura dvignila nad -5. Pijača v bidonih je zmrznila po 20 minutah pili smo v glavnem samo po kočah kjer je bila večino okrepčevalnic, skratka posebno doživetje za spomine. Trase so bile vedno razgibane in dobro označene. Letošnja trasa je meni osebno najboljša, zelo malo asfalta in veliko gozdnih poti. Okrepčevalnice bogato založene in prijazni prostovoljci. V darilnih vrečkah so bili " hoodie-kapucarji" kar je meni takoj prav prišel ker sem jakno doma pustu. Prostovoljci so mi povedali, da naj še pridem, da bo drugo leto še boljše, pa sem jim reku naj ničesar ne spreminjajo, ker je tako super in bo kvečjemu slabše :D . Glede cene startnine, pa se strinjam da ni najnižja, sploh za tiste na 16 km ko pride 2,5€/km, na 51 km pride km malo ceneje pa še več "škode " naredimo na okrepčevalnicah :D. Za zaključek čestitke Iztoku in ekipi za izvedbo ter nasvidenje januarja 2024.
Lp Marko

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA