Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 TONEK
#372045
Že ob razpisu te tekme sem bil prepričan, da bom njen udeleženec. Kaj je dvesto kiometrov za mojega konjička, ki je kar 60 let mlajši od mene. Pa še z avtoceste ni daleč v hrib, čeprav sem šel previsoko na izlet z njim, kjer nadaljujejo samo še koze :oops: in sem s težavo obrnil. Ker sem ziheraš, sem imel še veliko časovne rezerve, bal sem se le, da ne bi zamudil odvoza prtljage. Seveda sem ob povratku takoj našel kraj dogajanja. Tako kot v Ajdovščini, sem parkiral tik ob britofu, sto metrov stran od mesta prijav. Kar nekaj znanih tekačev, med njimi Ivo (član predsedstva PGT), od katerega sem izvedel veselo novico - uporaba palic je na vertikalu dovoljena. Juhuhu. Pred štartom poteka vse tako, kot je treba, ob desetih se poženemo v breg. Seveda sem, (tako, kot vedno) takoj močno zaostal za glavnino, vendar brez vsakega strahu, saj so šle vse komponente tega teka meni v prid. To je strmina, hlad, palice in seveda majhna udeležba, kjer ne izgubljaš toliko energije med prehitevanjem. Z njim sem namreč začel že v prvi hujši strmini, kjer sem prehiteval najprej sebi enake, proti vrhu pa sem gledal v hrbet tudi do sedaj še nikoli premagane. :D Energije sem imel vsaj še za dvesto, tristo višincev, vendar Kucelj je samo kucelj. :D
Na vrhu, pa tudi že malo nižje je bila burja zelo močna in sem se moral nekajkrat na kratko zaustavit, da sem prišel do sape. Na vrhu naredim kljub zahtevnim razmeram nekaj fotk, ob sunkih sem se oprijemal križa, da me ni prevrnilo. Seveda sem tu pogrešal kakšno zavetje ali vsaj anorak. Vsa leta mojih tekem na Grintovec sem si kak dan ali teden pred tekmo gor dostavil in skril pod skale najnujnejše cunje in v suhem sestopil do Kokrškaga sedla, kjer nas je čakala oprema. Če bo ta tekma zaživela, naj organizator računa, da v podobnih razmerah čisto na vrh dostavi vsaj anorake. Marsikateri tekmovalec bo tako ohranil zdravje.
Hitro in previdno po mokrih skalah in črni zemlji do avta, ki nas je s suhimi cunjami in zelo dobrodošlim toplim čajem čakal slabih deset minut oddaljen od vrha. Vmes sem posnel plantažo narcis, ki so bile v najlepšem razcvetu. Med sestopom se priključim domačinu Bernardu, ki pozna vse tamkajšnje stezice v nulo, tako, da smo bili mimogrede nazaj v Vrtovinu. Naj ob tej priliki omenim in apeliram, da se oznake proge odstranjujejo šele, ko je na izhodišče sestopil zadnji tekmovalec, ne pa že 'metla', ki spremlja zadnjega v cilj.
Pred podelitvijo odlična pogostitev, požrešnež je zmazal dva zvrhana krožnika pašte. Vsekakor sem zadovoljen tudi z uvrstitvijo in to v najštevilčnejši kategoriji, ki je štela 8 duš. Po dolgem času sem bil zelo vesel navijačice Valentine, ki pa njenega vzpodbujanja ob progi tokrat ni bilo...
Tu pa slike in zasilni rezultati.
V soboto pa na Blegoš!
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... Q2bXhZTldn
Uporabniški avatar
 zz topka
#372047
O, sem srečna, sam, da si mene omenil :-D :lol:
Pa čestitke še enkrat :cast1: :driver: :cast1:
Ja, tokrat sem prišla samo na klepet after in podelitev. Pa en taler pašte sem morala pojest, ker so me prijazne "kelnarce" vsaj petkrat prosile, če mi jo lahko dajo, da poskusim, kolk je njami. In je res bila! Super njami z riomare omakco. :clap:
Ja, Kucelj je le redko brez vetra na vrhu in na severni strani...je pa takoj bolje le par korakov pod njim na jug. Če bi bilo vroče, nihče ne bi nič pogrešal, bi še pašalo mal vetrička. :-D
Čestitke vsem skupaj. Simonu itaq, ker ta je iz rostfraja 20/10 ne 18/10 :lol:
In pa vsem bejbam...kar tri so letos reprezentantke. Varineja, Dominika in Anja. :laola
In nenazadnje en poklon tudi Jožetu in Marjetki, ki se še vedno ne dasta...btw, teden prej sta zmlela 60-ko na UTVV, naslednjo soboto pa sta že na KBK. :laola
Bravo seveda tudi organizatorju. :clap: :clap: :clap:
Jast nisem vidla nič narobe. Če bi, veste da bi stegnla jezik :ignore: :lol:
 Jožko
#372051
No ZZT zdej te pa omenim še jaz :laola in da ne pozabiš na PTRF, da boš do časa snela svojemu :) rjuhe in jih prinesla v Durnik :) fajn bodi in lep pozdrav vsem tvojim :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA