Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Vaša ocena prireditve:

(1)
Brez glasov
0%
(2) slabo
Brez glasov
0%
(3)
Brez glasov
0%
(4) še kar
Brez glasov
0%
(5)
1
14%
(6) srednje
3
43%
(7)
2
29%
(8) kar v redu
1
14%
(9)
Brez glasov
0%
(10) super
Brez glasov
0%
Uporabniški avatar
 ero
#3184
hoj,

začnimo na koncu - punce so bile v kategoriji B 3., 4. in 5. - Z*, S* in pia - bravo :!: no, trudili smo se pa vsi :)

nadaljujmo na sredini s profilom proge, da boste videli, da je bila res ravninska. v enem krogu (od treh) se je nabralo za celih 20 metrov vzpona:

Slika

zdaj pa zares od začetka:

- vzdušje odlično, še posebej med forumovci, ker smo Ljubljančani (širša okolica) spoznali štajerke in se dobro ujeli. pred startom je lokalni kamerman kar nekaj kadrov porabil za nas in naše majčke. če se bo to videlo na kaki TV, pa ne vem...

- proga sama je bila nezahtevna, ravninska in asfaltna. če se spomnim primorskih tekov, je bil to pravi izlet. le pri sekanju ovinkov smo se srečali s travo in malce snega

- organizacija - kar nekaj minusov. omenil sem že sekanje ovinkov, ker niso bili postavljeni trakovi in tam ni bilo redarjev. na progi ni bilo kilometrskih oznak in okrepčevalnice. v cilju je bojda zmanjkalo čaja. na prijavnici niso imeli sponk. v rezultatih ni imen klubov oz. krajev, ... plusi? sem že omenil, da je bila proga prijetno ravna?

- sam zaključek s pogostitvijo in podelitvijo je bil OK. bili smo v stari telovadnici, kar bi ob slabšem vremenu znali precej bolj ceniti

aja, kako smo tekli? po svojih zmožnostih, bi rekel :) malo me moti, ker ne vem, koliko je bila proga zares dolga. bojda krog meri 3,3 km a zaradi sekanja ovinkov smo gotovo naredili precej metrov manj. če predvidim, da sem zares pretekel, 9.8 km, je bil moj tempo 4:06, kar je sumljivo dobro. bigfrik se je spustil pa pod 4min/km...

tako, to so moji prvi vtisi. nekaj fotk s podelitve še sledi ...
Uporabniški avatar
 ero
#3199
dobro jutro in da ne bo kake slabe volje po nepotrebnem -

v gornjih rezultatih v veliko primerih manjkajo podatki o klubu / kraju udeleženca, ker organizatorji tega podatka niso posredovali Vasji, ki je 'imel čez' obdelavo rezultatov.
Uporabniški avatar
 bigfrik
#3200
se tud jest mal bojim da je bla proga mogoce mal krajsa,ker se mi zdi to mal predober rezultat za ta cas,kam pa se pridemo,ce bo slo tko naprej,ha,ha,.....
Uporabniški avatar
 matjaz
#3201
:D :D :D :D :D :D bravo!!!!!!!!! zal se ne morem udeleziti nobene dirke ker imam probleme s petnico in hodim na lasersko terapijo. no v petek pa bom sel na nas tek pa ce pete stran padejo. 5trca, ne smej se! :D :D :D
Uporabniški avatar
 Dule
#3204
Matjaž, tudi jaz držim pesti zate da se vidimo v petek :D :D :D .

Čestitke vsem za dosežene čase v Slovenski Bistrici :D :D !
Uporabniški avatar
 Tjaša
#3206
Hojla, forumovci!

Če sem pred dnevi že tako svečano napovedala izgubo tekaške deviškosti, se mi zdi prav, da se oglasim tudi sedaj, ko je to za menoj. Opozarjam vse tiste, da bo zgodba nekoliko solzava in nimam namena dolgočasiti tistih, ki ob tem dobijo ošpice. Namenjam jo še deviškim tekačem, ki že dolgo cincajo, ali bi, ali nebi.

Torej v soboto sem spoznala peščico forumovcev in bila zelo prijetno presenečena, ker so to ful fejst ljudje!! :D Zelo hitro smo vzpostavili komunikacijo, kot da se poznamo že celo večnost. Malce smo poklepetali in se skupaj ogrevali, na kar je napočil čas za štart.

Kot popolna nevednica in zeloooo počaaaaaaasna »tekmovalka«, sem se postavila na rep množice, da ne bi ovirala hitrejših. Prvih nekaj 100 m sem še sledila množici, nato se mi je oglasila ura, ki ni in ni hotela utihniti, in ponoreli srčni utrip (mislila sem, da se je ura pokvarila) :shock: , zato sem tempo zmanjšala. Dohitela sem še eno tekmovalko mojih let, v hodečem stanju. Vsa vesela se mi je pridružila in vseh nekaj sto metrov čebljala o tem, kako je včeraj trenirala s sinom maratoncem in o drugih razlogih, ki so jo potisnili na rep. :roll: Čez nekaj časa pa se je ustavila, prav tako še tri dekleta za menoj. Priznam, da mi je v glavi utripala misel :?: »ali ni bolje častno odstopiti in si izmisliti kak konkreten razlog, kot sramotno pricapljati zadnja v cilj«. Z veliko muko :mrgreen: sem to misel vso pot odganjala.

Seveda sem po pol drugem kilometru iz vida izgubila skupino in tek (jogging) nadaljevala sama po precej slabo označeni progi za samotnega jezdeca brez izkušenj. Varnostniki in policaji (ups, policisti) so bili zelo zaposleni z pomembnejšimi zadevami, kot je usmerjanje. Ko sem jo primahala mimo dveh, sta imela zelo zagreto debato, zato sem jo ravsnila kar naravnost. Čez čas slišim klice »gospa, pa ne tam, tuuukaj!« Obrnila sem se in se vrnila na pravo pot. :oops: :oops: Še dobro, da sem imela toliko dela z dihanjem, da občutka sramu takrat še zaznala nisem, ker sem falila progo.

Ko sem pretekla prvi krog, je napovedovalec že napovedal zmagovalko, ki je zaključila tek. Šok :shock: , groza :x , sem res tako zelo počasna?! :twisted: Govorila sem si »Tjaša skuliraj se, tečeš za trening. okolica te ne zanima«. Spet tista misel, naj odstopim? :( Ne, če storim to, nikoli več ne bom tekla.

Medtem so me začeli prehitevati tudi fantje v tretjem krogu, ki so na veliko krajšali progo čez travnik. Zakaj pa ne, sem si rekla in čof, čof po blatu, tudi sama oskrunila superge. Razdevičenje mora biti opazno, ali ne? :wink: BIGFRIK, hvala za spodbudo, je delovalo! :P

Bližala sem se cilju in v meni se je sprožil pravi čustveni kaos veselja, sramu, nemoči in sreče, k čemur je prispevala tudi Pia, ki mi je pritekla naproti in ves čas nekaj čebljala (Pia, oprosti, sploh se ne spomnim kaj) in Nada, ki sta me spremili v cilj. Punce, hvala, bilo je nepozabno in precej časa sem požirala solze in še danes nisem ravnodušna, če se spomnim na to. Vajine geste res nisem pričakovala in bila je tako božajoča!!! :cry:

Pod črto:
- verjetno si za debi nisem izbrala pravega tekaškega dogodka, saj se mi zdi, da je primat imela tekmovalnost, rekreativnost pa je bila tam nekje v ozadju;
- opazila sem, da so štajerci dobro organizirani tekači pa tudi dobro trenirani, ne glede na starost,
- ko sem v dnevnik vpisala svoj rezultat, sem presenečena ugotovila, da sem bila skoraj 1 minuto/km hitrejša od vseh mojih treningov. Odlično, glede na to, da sem na progi grešila le enkrat in še to ne omembe vredno, in da sem zaradi kiksa proge pretekla še nekaj dodatnih 10 m.

Ero, hvala za majčko, prvič pa jo bom oblekla takrat, ko bo moja hitrost neopazna (nekje na spodnji sredini) in jo bom lahko s ponosom nosila.

Dragi začetniki, prepričana sem, da se boste slej ko prej soočili s podobnimi konfuznimi občutki, zato ne čakajte, pridružite se nam!!! :P
Pozdravček,
Uporabniški avatar
 matjaz
#3207
:D :D :D Bravo Tjasa, naj ti na kratko opisem svoj prvi tek, jaz butec sem se prijavil kar na duatlon. v glavnem, ko sem jaz prisel v cilj, le tega sploh ni vec bilo, ker so ga ze pospravili, cakal me je nek mozakar in mi povedal da sem zadnji, tekmovalci ki so dirko koncali vsaj uro prej so se s pivom v roki krasno zabavali, ni mi bilo najbolj prijetno, ampak ko sem se z avtom peljal domov sem bil zelo ponosen, saj sem prisel do cilja. po tem sramotnem zacetku sem se pravega teka sele lotil in po 6-mesecih pretekel tudi svoj prvi maraton (3.38.32) in presegel sebe. Bodi ponosna saj si zmogla, vsi ki smo posteni do sebe smo ponosni nate saj smo bili vsi enkrat prvic na startni ctri.
Uporabniški avatar
 Dule
#3211
Čestitke Tjaša tudi od mene :wink: :D . Ja vsak od nas je bil na začetku začetnik.
Sam sem bil na začetku na kar nekaj tekmah čisto v ozadju (rekord imam ko sem prišel v cilj 14 minut za predzadnjim :lol: :lol: ) pa vseeno nisem izgubil poguma saj sem pri sebi vedel da sem dal vse od sebe po svojih tedanjih zmožnostih. No sedaj se uvrščam nekje na "spodnji sredini" oziroma na začetku zadnje tretine uvrščenih. Še vedno pa so občutki enaki kot na mojih prvih tekih: potrudim se po svojih zmožnostih in zadovoljstvo je enako.

Torej v soboto sem spoznala peščico forumovcev in bila zelo prijetno presenečena, ker so to ful fejst ljudje!! Zelo hitro smo vzpostavili komunikacijo, kot da se poznamo že celo večnost.


Se strinjam s tvojo ugotovitvijo. Kako bomo domači šele po kakšnem letu druženja 8) .
 dragons
#3214
Tjaša napisal/-a:
Čez čas slišim klice »gospa, pa ne tam, tuuukaj!« Obrnila sem se in se vrnila na pravo pot. :oops: :oops: Še dobro, da sem imela toliko dela z dihanjem, da občutka sramu takrat še zaznala nisem, ker sem falila progo.

- verjetno si za debi nisem izbrala pravega tekaškega dogodka, saj se mi zdi, da je primat imela tekmovalnost, rekreativnost pa je bila tam nekje v ozadju;

Ero, hvala za majčko, prvič pa jo bom oblekla takrat, ko bo moja hitrost neopazna (nekje na spodnji sredini) in jo bom lahko s ponosom nosila.

Tjaša kot prvo ti moram najprej čestitat k tvojemu prvemu osebnemu uspehu :lol: v tekaški srenji.
Obenem pa bi rad komentiral tri odlomke iz tvojega komentarja.
To da si zgrešila stezo ni posledica tvojega počasnejšega tempa ampak posledica slabe organizacije prireditve.Ker če bi bilo za to poskrbljeno se ti to ne bi smelo zgoditi pa tudi ovinkov se ne bi sekalo.To da nisi izbrala pravega dogodka boš iz tekme v tekmo spoznavala , da so skoraj vse tekme podobne, se pravi tekmovalnost v ospredju .Na koncu pa glede majčke.Ti jo kar na vsakem teku obleči in bodi ponosna na sebe vsakič ko prideš skozi cilj neglede na okolico, ker osebna zmaga je tvoja in nobeden ti jo ne more vzeti.
Lep pozdrav in upam da se vidimo na teku Tekaškega foruma če ne tam pa na kakšni drugi prireditvi.
Uporabniški avatar
 milkec
#3219
No pa še jaz nekaj...

Zgleda, da sem dal kar najvišjo oceno do zdaj, ampak sem stvari mogoče malce preveč realno pogledal, predvsem pa sem bil popustiljiv zaradi tiste 2. v naslovi teka. Pač pri 2. teku se še spregleda kaka malenkost, ampak bomo že drugo leto videli kako bo in takrat en bo milosti. Mogoče me je vse malo bolj spominjalo na Mirnopeški tek, kot mi je razlagal Ero, kjer je vse podrejeno fešti in tukaj se mi zdi še najbolj organizirana zadeva fešta na koncu.

Na največje težave so bile sekanje proge, kolimetrske oznake, ki jih ni bilo in pomanjkanje čaja na koncu. No za to so mogoče krivi tudi neodgovorni pivci, predvsem kakšni netekači, ki so se prišli nalivat! Pa mogoče še ena zadeva za začetnike kot sem jaz in so prve štartne številke ful motivacijske, tukaj pa smo jih mogli vrniti. S tem, da so to bile slabše številke kot na LJ maratonu ali na Vogrskem in podobno! Ja pa knoflce....

Ampak ne bodimo tako pikolovski, važno je, da sem dan namesto brezdelnega poležavanja preživel med meni podobnimi in hitrejšimi na proste z rekreacijo. Tukaj pa si lahko organizator zasluži 10.
Uporabniški avatar
 milkec
#3220
Pa še nekaj za Tjašo:

1. postavila si najhitrejši čas; 1-0 zate
2. pretekla si prvo prireditev v lepi majički; 2-0 zate
3. 2x si pretekla cilj, tako kot vse ostale tekmovalke, tako da ste v tem izenačene; 3-0 zate
4. premagala si vse svoje sodelavke in še na miljon drugih, ki jih ni bilo na teku (pomisli kako bi laufali uni, ki morajo pred Intersparom parkirati pred vhodom, ker je na običajnem parkingu predaleč, in ki se s težavo spravijo iz avta); 4-0 zate
5. svojo motivacijo, ponos in veselje si napolnila za eno veliko stopnjo; 5-0 zate

Torej, doživela si tekmo, kjer si dala 5 golov, nobenega pa prejela! Torej.....

Sicer pa kilometer po kilometru pa bo! Zdaj bo zunaj pomlad, tvoj tek boš prenesla ven in se bo samo od sebe odvijalo. Jaz sem na svojem prvem teku dol padel po 2 km, ker nisem mogel več. Drugi tek je bil 7 min na km, potem pa z vsakodnevnim tekom sem prišel na 6 min/km, pa na 5.30 min/km pa na maksimum 5.15 min/km. Na tekmi je šlo pa kar 4.45 min/km, pa sem bil vseeno v ozadju. Pa who cares! Sem si rekel, da sem cilj videl tolikokrat kot vsi ostali. Pa kot sem tvojemu možu rekel, premagali smo vse tiste, ki se teka niso udeležili. Verjemi, da 1/2 vseh ne bi niti prehodila te razdalje, kaj šele, da bi bili pred tabo! Sicer pa verjemi, da boš čez eno leto na 3. bistriškem teku laufala tako hitro, da boš pot zgrešila zaradi tega, ker boš prehitra!

Baj de vej... Nisem bil zadnji v svoji kategoriji :twisted: :twisted:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA