Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 Lučko
#6522
Hoj forumci!
Danes sem se kot stranski opazovalec in navijač TF, ogledal gorski tek na Lisco. Noro :shock: ! Vsem kapo in gate dol! Udeležba tekačic in tekačev je bila kar dobra, vreme skoraj sončno, tu in tam celo vroče. Med udeleženci pa seveda tudi forumci :lol: : NatašaP, MiroS, Dule in jaz kot navijač :lol: . Kako so garali, neverjetno :shock: . Prvo postojanko za navijanje sem si izbral približno na petem km, pri neki kmetiji, kjer je bil hud, hud klanec. Kako so ga »grizli«! Redko kdaj na tekmah vidim tudi vodilnega, danes sem ga. Ej forumci to je noro, klanca za njega skoraj ni bilo: pšššššššššš mimo mene. Potem drugi, tretji…ploskam, navijam, nato MiroS, ploskam kot nor, NatašaP, Dule… dlan rdeča kar žari. Kako so se borili. Neverjatno :lol: :lol: :lol: !
Kot zanimivost naj povem, da je bilo najbolj pogosto vprašanje tekmovalcev meni: koliko še? Odgovorim: še malo, dejmo, dejmo… ploskam ko nor.
Ko na petem km pospremim vse forumce, se hitro spravim v avto in brž na cilj: na vrh Lisce. Organizator me ustavi približno 500 m pred ciljem tako, da tudi jaz »odfiniširam« do cilja, vendar sem bil že malo prepozen za NatašoP, vendar ujamem MiraS in Duleta. Bučno jih pozdravim in čestitam. Bravo forumci, bravo vsi tekmovalci na Lisco. Res, vsi so si zaslužili medaljo in jo tudi vsi dobili. Če bi jaz pretekel ta tek, bi mi ta medalja pomenila več kot zmaga na 8, 10,12 km. Evo forumci zopet dobili medalje!!!
Kot stranski opazovalec prireditve, pa bi imel dve pripombe. Prva in največja pripomba, je vzporedni pohod po trasi teka. Velikokrat sem videl, da se nekateri »planinci« sploh niso umaknili tekmovalcem. Tako so se morali tekmovalci spopasti s progo in klanci nakar pa še umikanjem nekaterim »planincem«. Druga meni zelo pomembna je tudi organiziran prevoz tekmovalcem v dolino, ki pa naj bi bil po treh urah od prispetja v cilj. Se pravi nekateri tekmovalci naj bi 3 ure imeli prešvicano majico na sebi, brez trenirke, brez vsega? Podelitev bi lahko bila v dolini, na štartu, kjer so bila tudi vozila tekmovalcev.
Tako, to je bilo moje mnenje, moje videnje, moji vtisi, več pa bodo napisali »super akterji« sami, ko pridejo domov. Še enkrat, bravvvoooo TF-ci :D :D :D .
 Odzadnjak
#6525
hoj Lučko,
na Lisco sicer še nisem tekel, na vrsto drugih gorskih tekov pa že, čeprav se jih praviloma izogibam. :P Glede opreme je skoraj vedno tako, da organizator priskrbi prevoz vsaj najnujnejše opreme na cilj (za preoblečt + kaj bolj toplega - bunda, anorak, kapa,..). Je pa včasih treba priti dovolj zgodaj in to opremo oddati pravočasno, da te res čaka na cilju. Če jim je to na Lisci spodletelo, pol je to res velik kiks :!:

Pot v dolino je večinoma potrebno opraviti peš ali v lahkem teku (za "iztek" in kak dodaten km kar dobro pride :idea: ), nekateri pa se pridružijo tistim, ki imajo spremstvo in avtomobil na cilju. Organiziranih prevozov s hriba na cilj je bolj malo.

Planinci se večinoma umikajoikajo, postojijo in rečejo kako vzpodbudno. Vse to je na tekmi zelo dobrodošlo. Kako pa so "vzgojeni" dolenjčki, je drugo vprašanje... Mene so pred leti debelo gledali ko sem tekel, namesto da bi delal na njivi.

Sicer pa bodo akterji povedali več o dejanskem stanju... Čestitke vsem :!:, z ostalimi pa se vidimo jutri na Drenovem griču.
Uporabniški avatar
 Dule
#6528
Še moj Evropski pozdrav vsem TF-cem :wink: !
Lučko vidim, da si konkretno stopil v EU. Jaz ti želim, da bi ti zvezdice še dolgo svetile :P !

Lučko moram te pohvalit za bodrenje in moralno podporo. Gruntam, da če bi bilo ob celi progi razporejeno 10 Lučkov, potem bi pa jaz še zmagal na tekmi tako pa me bremza EMŠO :lol: :lol: !

Lučko napisal/-a:Prva in največja pripomba, je vzporedni pohod po trasi teka. Velikokrat sem videl, da se nekateri »planinci« sploh niso umaknili tekmovalcem. Tako so se morali tekmovalci spopasti s progo in klanci nakar pa še umikanjem nekaterim »planincem«. Druga meni zelo pomembna je tudi organiziran prevoz tekmovalcem v dolino, ki pa naj bi bil po treh urah od prispetja v cilj. Se pravi nekateri tekmovalci naj bi 3 ure imeli prešvicano majico na sebi, brez trenirke, brez vsega? Podelitev bi lahko bila v dolini, na štartu, kjer so bila tudi vozila tekmovalcev.


No vedeti moramo da so bili pohodniki že leta pred nami (tekači v hrib) 1.maja na Lisci tako da se moramo sprijaznit da delajo dren na progi. No mene niso nič motili, glede na mojo počasno hitrost so se vsi uspeli umakniti s proge, pa še vzpodbujali so nas :P .

Ne Lučko prevoz opreme na vrh Lisce je bil organiziran z mini busom, tako da menim da ni bilo potrebe nikomur biti v mokri majčki.
Sam sem jo kmalu po obroku (tradicionalni pasulj je bil super k v armiji - saj se še spomniš Lučko 8) ) peš mahnil po progi v dolino, tako da imam danes v nogah 17 km :) .

Ni pa mi jasno kako so uspeli s mini busom (kakšnih 20 sedežev) v dolino prepeljat 120 tekmovalcev. No nekaj jih je imelo svoj prevoz - naj kdo sporoči kako je bilo?

Danes sem tekel in hodil po pameti, rezultat mi sploh ni bil važen. Začel sem čisto na koncu tekmovalcev (pozdrav tekmovalcu iz Šmarce s katerim sva ene pet minut prijetno kramljala in mi je povedal da mu je to prva gorska tekma - upam da mu je uspelo normalno priti do cilja :wink: ), skoz sem kontroliral pulz da je bil na normalnem delovnem območju tja do 160 :wink: . Potem pa sem dohiteval in prehiteval več tekmovalcev. V ciljni ravnini pa sem imel šprint s mlado tekmovalko (imela kakih 13let), vendar sem kljub bučnemu navijanju Lučko boj izgubil. Ja se je treba sprijaznit, da so mladi vsako leto močnejši, mi pa starejši in "pametnejši" :roll: :o .

Pozdrav tudi NatašiP in MiranuS :D !

Upam, da se vidimo jutri v Drenovem griču :wink: .
Uporabniški avatar
 NatašaP
#6535
Najprej bi se zahvalila Lučku za tako spodbujanje. Meni je bila proga kar težka, ampak z zagrizenostjo kar gre. To je bil hkrati tudi trening za trojke. Organizacija kar uredu, majčke ni bilo, pasulja pa tudi ne jem. :?
Hudič je če si dober :D in moraš čakati na kolajne, ki so bile šele ob dveh.
Bilo pa je naključje, ko spoznam Tonija Vencelja našega odličnega maratonca, ki je prebival prvomajske praznike dva metra stran na istem pomolu in se nisva videla in srečala.Noro, noro.... :shock:
 mirans
#6601
Ja, prav paše če te kdo spodbuja. Ko je Lučko navijal zame, sem se počutil, kot da sem vodilni, zgaran sem bil pa tako, da niti malo nisem mogel pospešiti (kar se ob podobnih prilikah zgodi kar samo od sebe).
Že od nekdaj imam 'kompleks klanca', zato sem se enkrat moral resno spopasti z njim. Ponavadi nimam problema z motivacijo, tu sem se pa že začel spraševati nekaj v smislu 'kaj pa je meni treba tega' in se sam pri sebi odločil, da na tako temo že ne grem več. Med vožnjo domov pa sem že razmišljal, kako trenirati, da bo naslednjič lažje.
Kar se tiče opreme: srečo sem imel. da nas je bilo več in žena od kolega je pripeljala obleko na cilj. Na štartu nisem slišal za možnost prevoza opreme in če bi bil sam, bi verjetno tudi zmrzoval. To bi že lahko malo glasneje objavili.
Po drugi strani bi pa pohvalil organizatorje: nam se je mudilo (kolega je moral v službo) pa smo brez težav predčasno dobili praktično nagrado.
Skratka, težka tekma, ko si enkrat na cilju, je pa toliko lepše.
In vse čestitke Nataši.
 bimbo
#6699
Ampak vreme nam je pa bilo po godu a ne :D .Čeprav je bilo pod Juoštom (tisto cerkvico pod vrhoh) kar prehudo vroče.
Zdi se mi pa, ali pa je sam oobčutek da je bilo letos manj navijačev kot lani, mogoče jih je pobralo nočno praznovanje vstopa v EU :D .
Škoda ker organizator ni malo izkoristil te evromanije, s kakšno "spešl" majčko, ker to bil kao prvi tek v Sloveniji po vstopu,hehe.
Drugače pa drugo leto zagotovo spet zagrizemo v klančine pod Lisco a ne:).
 bimbo
#6700
Odzadnjak napisal/-a:hoj Lučko,
na Lisco sicer še nisem tekel, na vrsto drugih gorskih tekov pa že, čeprav se jih praviloma izogibam. :P Glede opreme je skoraj vedno tako, da organizator priskrbi prevoz vsaj najnujnejše opreme na cilj (za preoblečt + kaj bolj toplega - bunda, anorak, kapa,..). Je pa včasih treba priti dovolj zgodaj in to opremo oddati pravočasno, da te res čaka na cilju. Če jim je to na Lisci spodletelo, pol je to res velik kiks :!:
Pot v dolino je večinoma potrebno opraviti peš ali v lahkem teku (za "iztek" in kak dodaten km kar dobro pride :idea: ), nekateri pa se pridružijo tistim, ki imajo spremstvo in avtomobil na cilju. Organiziranih prevozov s hriba na cilj je bolj malo.
Planinci se večinoma umikajoikajo, postojijo in rečejo kako vzpodbudno. Vse to je na tekmi zelo dobrodošlo. Kako pa so "vzgojeni" dolenjčki, je drugo vprašanje... Mene so pred leti debelo gledali ko sem tekel, namesto da bi delal na njivi.
Sicer pa bodo akterji povedali več o dejanskem stanju... Čestitke vsem :!:, z ostalimi pa se vidimo jutri na Drenovem griču.

no tu bi rad samo omenil da je bilo poskrbljeno za prevoz opreme na cilj, za pot v dolino se nisem zanimal, vem pa da je za to poskrbljeno na teku na Veliko Kozje nad loko ki je v avgustu.
Kar se pa tiče planincev je pa tako da meni ni bil noben v napoto (predvsem zaradi moje ultra hitrosti :lol: :lol: ). Tudi na Grintovcu se ti včasih kdo postavi na stezo, zato je dobro da mu s kakšnih krikom "samo malo" nakazažeš da želiš mimo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA