Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

Uporabniški avatar
 tae
#124965
katrina, ko sem tole prebral, sem se spomnil nase in lanski dogodek, ki mi je še vedno ostal v spominu z rahlim grenkim priokusom. Ampak sčasoma človek pozabi in se skuša iz dane situacije kaj naučiti.

Namreč lani na molniškem teku na 10 km razdalji sem bil najprej kao 3. v kategoriji (to bi bila takrat moja 1. tekaška medalja za uvrstitev). Tako je pisalo na izobešenih rezultatih, katere je kustus celo slikal. Zaradi navdušenja in veselja sem tam več ur čakal na podelitev, čeprav se mi je že pošteno mudilo domov. No, na podelitvi pa sem bil 4. Nič mi ni bilo jasno, ponovno grem pogledati izobešene rezultate in glej ga zlomka, da so jih zamenjali. Sončka in Razi nista mogla verjeti zakaj sem tako razočaran, ampak tako je bilo. Kako in zakaj je prišlo do tega mi še vedno ni jasno in tudi organizatorjev ne briga več, saj je že preteklost. No in prav zaradi tega grem letos spet na ta tek (lahko bi reagiral kontra in bi se mi zadeva zamerila), ampak ne, tekel bom enako progo, isto razdaljo, vendar želim biti po času boljši od lani ne glede na končno uvrstitev.

Je pač tako, da se to povsod dogaja. Vendar imaš 2 možnosti; ali te takšni dogodki dodatno motivirajo in greš naprej ali pa te potolčejo. Izbereš možnost, ki ti je ljubša. Verjemi mi, prilik bo še dovolj, da se dokažeš.

Čestitam ti za 2. mesto. Ne sekiraj se, raje obuj superge in pojdi tečt. :D
 večno mlad
#124970
tae napisal/-a:
Čestitam ti za 2. mesto. Ne sekiraj se, raje obuj superge in pojdi tečt. :D


Tudi jaz ti čestitam za drugo mesto. Škoda je le ker ti ne morem dati še medalje, posebno če je to tvoja prva medalja. Je pa res škoda, da organizatorji, če že podeljujejo kolajne, ne izvedejo tega tako kot je treba. No če pa ti čestitamo tukaj na Forumu pa tudi nekaj šteje. Dober tek in čim več užitkov pri nabiranju kilometrov.
Uporabniški avatar
 pajo
#124974
Čestitam za uvrstitev. Upam, da si v teku in okolici uživala. Mislim, da je to več vredno kot tista nagrada, ki ti jo je nekdo pred nosom vzel. Kar naj jo ima!
 sephadex-75
#124979
Zato se meni zdi, da bi se morale prireditve deliti na rekreativne in tekmovalne. Organizacija vcerajsnjega teka res ni bila na vrhuncu, vsaj kar se tice merjenja in zapisovanja rezultatov. Zato je prislo do takih napak. Saj je fino, da so nagrade, samo se mi zdi, da je treba v takih primerih tudi poskrbeti za to, da pridejo le-te v prave roke.
 edo-brko
#124981
Katrina!

Zelo čustveno (prizadeto) napisan prispevek, ki pa nam, ki nismo bili prisotni, ne more biti podlaga za objektivno oceno tega kar se je zgodilo.Res se take stvari dogajajo (predvsem kjer je organizacija volonterska, malo "šlampava" ali bolj promotorska) vendar se v večini primerov lahko ustrezno rešijo za kar moramo poskrbeti tudi sami.
Nimam dovolj podatkov (razpis, rezultati,ciljni zapisnik), da bi zadevo komentiral ali potrdil, da je vse res kar si napisala. Pri objavi rezultatov je navadno tako, da so prvi rezultati "neuradni" (pritožbeni rok za popravke), ki so potem lahko enaki ali popravljeni in kot uradni gredo na razglasitev. Če se je v tem času, ko si se ti veselila svoje uvrstitve, kdo utemeljeno pritožil (neevidentiran,napačen čas, napačna kategorija) je lahko prišlo do spremembe vrstnega reda. Če si bila prepričana o svojem 2.mestu le na podlagi "neuradnega" rezultata je to slabo (morala bi imeti še kak drug podatek za to), nič ne omeniš na kak način veš da si bila 2. in kako ve ta fant, da je bilo to tako. Se hudovat, da je nekdo drug vzel priznanje za 2,mesto ni ravno prav.Razen, če je to storil vede!? Lahko ni niti gledal razvrstitve in je bil poklican na razglasitev, prepričan da tako je.
Ko si to ugotovila bi morala organizatorja opozoriti (kar si storila, vendar iz opisa izhaja da je bilo to vse bolj mlačno), od njega zahtevati, da preveri tvoje trditve in ustrezno ukrepa (popravi vrstni red, ponovna podelitev,ipd.). Narobe je, če to ni bilo storjeno niti ugotovljeno dejansko stanje. V primeru upravičenosti protesta pa bi moralo biti tudi ustrezno opravičilo. Žal je organizator (ali samo nek posameznik) zadevo improviziral in zadevo naredil še slabšo. Tudi zate je slabše, ker točno ne veš katera si bila oz.zakaj je do tega prišlo.

Vseeno naj te ta dogodek ne odvrne od teka in tudi tekmovanj. Čestitam ti za uspešno pretečen tek (za uvrstitev kasneje, če boš mogoče ugotovila kako je bilo) in želim veliko uspeha na naslednjih tekih. Upoštevaj tudi nasvete, ki sem jih omenil in do kaj takega najbrž ne bo več prišlo.
 sephadex-75
#124982
Mislim, da je ravno v tem problem. Ciljni zapisnik sta predstavljala ene dva cloveka, ki sta stala v cilju in nekaj zapisovala. Rezultatov sploh ni bilo (vsaj jaz jih nisem videla). Pa v bistvu s tem ni nic narobe, ker je bil tek rekreativen. Zato se mi zdi v bistvu bolje, da bi se taki teki organizirali brez nagrad, ker je potem vseeno ce je organizacija slampasta.
Uporabniški avatar
 Nadj@
#124984
CIAO

Res je TAE bil na tem teku med nosilci medalj to je vse na slikah kustosa vidno a na koncu razočaranje objavijo da je bil 4.

KATARINA tudi tebi čestitke za tvojo medaljo.

Pozdravček vsem.
 katrina
#124989
Hvala vsem za čestitke! Očitno pa se to ni zgodilo samo meni, ker je o podobni zadevi napisal tudi TAE.

Ne vem kako lahko edo-brko trdiš da sem si vse izmislila, če pa sploh nisi bil prisoten?? Seveda da vem, da je pred menoj v cilj prišla le ena punca in nikakor vzrok napake nebi mogle biti kategrije, sej le teh sploh ni bilo! Organizator je samo dejal, da je čisto možno da je prišlo do napak ker so tudi punce laufale in niso očitno mogle vsega zapisati. Fant, ki pa je potrdil mojo zgodbo pa seveda da to lahko ve če pa sva prišla skoraj istočasno v cilj. In kot pravi tudi sephadex-75 je bilo zapisovanje rezultatov res bol tako. In če se že gredo neke uvrstitve naj bi le te tudi bile pravilne, ne pa da prihaja do nekakšnih zmot. Mislim da pa si kaj takega tudi nebi šla zmišljevat!
 luzr
#124996
Katrina: Verjamem, se zgodi. Tudi na zelo resni prireditvi v Sežani sem nameril sebi drugačen čas...

Do jutri bom povprašal predsednika društva.
Imaš možnost pritožbe, tudi če ni uraden tek, ampak priložnostno organizirana zadeva.
Še profesionalcem se zalomi pri takih dogodkih. Če pride 500 ljudi je težko izpeljati popolno dogodek v petih urah.
Včasih se kaj takega zgodi, pa zaradi tega prireditve ni treba označevati kot goljufijo in prevaro.
Več goljufij in barabij se zgodi na Študentski organizaciji (ljubljanski in mariborski), da o študentskih servisih niti ne govorim.
 sephadex-75
#124999
Res je verjetno tezko reci, da je bila to goljufija, ker pac ni bilo kaksnega posebnega zapisnikarja in je cito mozno, da se je kaj zalomilo pri zapisovanju, ko si pritekla v cilj.

Katrina, tudi jaz ti cetitam za osvojen dober cas. Se mi zdi, da je to bolj pomembno kot sama uvrstitev. Je rekreativna in prostovoljno organizirana tekma in jo je treba tako jemati.
 edo-brko
#125000
Lp!

Katrina, nisi dobro prebrala mojega pisanja. Nikjer nisem napisal oz.trdil, da si se vse izmislila! Napisal sem, da me ni bilo zraven in da nimam relevantnih podatkov, da bi lahko zadevo objektivno komentiral. Poskušal sem ti opisati kako lahko do takih momentov pride in kako takrat kaj ukreniti. Izrekati neke sodbe na podlagi enostranskega podatka pa ni pošteno,upam da tudi ti tako misliš.

Ti si se udeležila teka. Veš koliko vas je teklo, kod ste tekli, kakšen je bil pregled proge,kako si kontrolirala koliko in kdo je tekel pred tabo,ipd.Najbrž si vedela za propozicije ipd. Če je tisti fant tudi vse to spremljal (videl koliko žensk je bilo pred teboj) bi se dalo takoj zadevo urediti. Tudi on je bil najbrž uvrščen, imel rezultat in ostalo in tako bi se dalo ugotoviti tudi tvoje mesto in videti katere ženske so bile pred teboj.Takoj bi razčistili po času in mestu oz.neposredni prepoznavi udeležencev.Najbrž so nastali kakšni zapisniki prihoda v cilj in vrstnega reda, ki bi se ga dalo koregirati. Če je bila pa zadeva, kot sem napisal "šalabajzasta" , pa je pač kar je.Prebral pa sem na tem forumu tudi kar nekaj pozitivnih sporočil s tega teka, kar me čudi tako kot tebe. Ni bilo glih vse tako v redu kot navajajo oz. si ti občutila tisti slabši del.

Tudi jaz sem ti čestital! Upam, da velja tvoja zahvala tudi zame? Ne bit jezna na moje pisanje, še naprej veselo teči in pa pridi kdaj tudi na teke na Dolenjsko, kjer teh problemov najbrž ne bo, če pa bi se zgodilo bomo to sigurno primerno uredili.
Uporabniški avatar
 tae
#125004
Samo nekaj za tiste, ki mogoče niste brali čisto natančno mojega prispevka. Mene letos na tem teku v Tivoliju ni bilo. Omenjena zgodba je od lani od molniškega teka.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA