napovedi strokovnih srečanj, seminarjev, kongresov in simpozijev
 luzr
#125783
Sebastjans napisal/-a:Luzr, ti se zdravi z zdravili mi se bomo pa s sokom in smo domenjeni, že tvoj nik mi pomeni vse, Če bi bil samo malo ponoson na svoje ime ali priimek bi se poimenoval po svojem imenu, že to mi da vedet da nisi ponosen nase in da nimaš pojma o življenju, boš moral še veliko dat skozi da boš to ugotovil.


Kaj pa pomeni luzr? Zakaj si tako pokroviteljsko negativen?
Pridi in me pouči o življenju...
Nazadnje spremenil luzr, dne 23 Apr 2008, 13:03, skupaj popravljeno 1 krat.
 janzy
#125784
spela* napisal/-a:
janzy napisal/-a:
spela* napisal/-a:
janzy napisal/-a:
spela* napisal/-a:
klopotec napisal/-a:Tega jaz ne vem, če se ti motiš, ker ne poznam ne soka, ne nobenih eventualnih raziskav.
Vprašal sem te le, kako ti veš, da bi lahko po tem soku bilo še slabše. Tu sta si potem z janzyjem enaka. Oba nekaj trdita, noben pa nima nobenih dokazov. No, janzy navaja neke pričevalce.


Trditi, da je nekaj dobro zato, ker je NARAVNO, je ... hm ... ne najdem izraza za to, ampak tudi zelena mušnica je povsem naravna. :D
Sem pa dala eno povezavo, kjer je pojasnjena tudi morebitna povezava med sokom noni in odpovedjo jeter, tako da ... :roll:


Pa veš zakaj so tistemu odpovedala jetra?
Ker ni smel v telo dobiti preveč kalija, ki ga ima pa noni kar nekaj, tako da si je kriv sam! Sem 1x pri eni gospe predaval za sok, pa je prvo vprašala koliko ima kalija in ko smo pogledali je takoj rekla da ona tega ne sme!
Tudi ona bi bila lahko v isti usodi, vendar je sama pri sebi pazila kaj da vase.


Vidiš, sam priznavaš, da je nisi opozoril na to, kar je bila TVOJA DOLŽNOST, ne pa, da je morala sama spraševati o tem. Pri zdravilih so pač navedeni stranski učinki in kontraindikacije. Pri tem soku ne. Obljubljaš, da "ne more škoditi, ker je naraven" (tvoje besede), če pa komu škodi, si je pa sam kriv. :!: :?:


Če je nekdo bolan, pa mu zdravniki rečejo da ne sme jesti kalija, se more sam pozanimati kaj vzame, jaz sem mu dolžen povedati, ampak me more on opozoriti pa se posvetovati z zdravnikom! Pa to ni stranski učinek če ne sme jesti kalija, ker potem ne sme jesti banan, ki imajo tudi veliko kalija!



Citiram tvoje besede:
sam pri sebi nevem zakaj bi kakšna naravna stvar škodila?


Glej, zdaj zapadaš še globlje. Prej si trdil, da ne veš za morebitne škodljive učinke. Zdaj si priznal, da si že pred pisanjem na forum vedel, da v določenih primerih lahko škodi. Torej si priznal, da si prej zavajal ljudi.


S tem se ne strinjam da zavajam ljudi!! Če jim ponujam nekaj dobrega ni zavajanje! Če pa pač kdo ne sme, ga pa ne sme, prav tako ni vsaka stvar za vsakega, tudi s tem se strinjam!
 spela*
#125785
luzr napisal/-a:
janzy napisal/-a:Stanje hude astme je možno regulirati z zdravili. ;)


A ni to čudno, spet se zdravila omenjajo!!! S tem ste pa vsi zadovoljni :)


:D Pridita na kak tek, resno mislim. Kolega naj pride brez zdravil, samo sok naj ima s sabo.
Še zame.[/quote]

Hej, pa zame tudi. Ti, a misliš, da bova, če spijeva ta sok pred tekom, prehitela bobra in druščino? :lol:
 janzy
#125786
spela* napisal/-a:
janzy napisal/-a:Stanje hude astme je možno regulirati z zdravili. ;)


A ni to čudno, spet se zdravila omenjajo!!! S tem ste pa vsi zadovoljni :)


Hm ... zakonodaja zahteva, da so zdravila klinično testirana. Kar za "prehranske dodatke" ne velja.[/quote]

To je res, pa zdravila imajo tudi stranske učinke, kaj pa na to praviš?
 spela*
#125787
janzy napisal/-a:
To je res, pa zdravila imajo tudi stranske učinke, kaj pa na to praviš?


Seveda jih imajo. A ti stranski učinki so navedeni (MORAJO biti navedeni) v deklaraciji, ki je priložena prav vsakemu zdravilu.
 janzy
#125788
spela* napisal/-a:
janzy napisal/-a:
To je res, pa zdravila imajo tudi stranske učinke, kaj pa na to praviš?


Seveda jih imajo. A ti stranski učinki so navedeni (MORAJO biti navedeni) v deklaraciji, ki je priložena prav vsakemu zdravilu.


Ja, na soku jih pa pač ni, ker jih nima! Za bolane ljudi se je pa pač treba prej prepričati če lahko uživajo!
Sej na koncu bomo prišli do skupnega jezika, samo malo vroče krvi je preteklo, kar pa ni nič hudega :)
Vsak pri sebi ve kaj bo delal in užival!
Ne bit hudi če sem to ponudil, kdor hoče naj proba, kdor pa noče naj pusti pri miru.
Nazadnje spremenil janzy, dne 23 Apr 2008, 13:10, skupaj popravljeno 1 krat.
 klopotec
#125789
bobr napisal/-a:
klopotec napisal/-a:Saj ni velike razlike. Si pač nasedel nekomu drugemu in ne jazyju. Ti si po eni strani mogoče še na slabšem, ker jemlješ sintetične zadeve, jazy pa ponuja en tak pasteriziran sok. Po eni strani si pa na boljšem. Tvoje tabletke so mnogo, mnogo cenejše.
Prava alternativa enemu in drugemu pa so sveže iztisnjeni sadni in zelenjavni sokovi. Ob ostali uravnoteženi hrani (tudi če je kaj mesa vmes) ne potrebuješ ne enega ne drugega.
In za 50 EUR, kolikor približno stane en liter jazyjevega soka (po moje mu je krivično reči zvarek), ti jaz naredim še in še litrov svežega soka iz korenčka, kopriv, regrada, brokolija, špinače, jabolk, .......In pred mojim sokcem se lahko jazyjev in tvoje tabletke skrijejo.

Me prav zanima koliko kil sadja in zelenjave boš dnevno stiskal za primerjavo z mojimi tableti :wink:

Ne veliko bobr, ne veliko. In vse to kar je v tvojih tabletkah, raste za vogalom moje hiše (hiša je na deželi, ki je zelo redko poseljena) in na mojem vrtu. In vsi vitaminčki in encimčki in.... iz mojega sokca so dosti lažje dostopni tvojemu telesu, ker so živi, tvoji pa so sintetični in jih rabiš pojesti dosti več, da jih potem pride do tja, kjer so koristni.
Upam bobr, da je najin dialog dobro nameren. Sem hodil okoli zdravnikov z mojim artritisom ves sključen, pa sintetika ni nič pomagala. Sokci pa se me pripravili celo do Palmanove, kjer sva celo spregovorila nekaj besed. Brez njih bi jaz doma jamral, ti pa tam užival. Seveda pa ne mislim, da ti ne smeš jest svojih tabletk. Samo pravim, da obstaja boljša alternativa. Pa to ti bodo povedali celo tisti, ki tabletke izdelujejo in prodajajo.
 janzy
#125790
Lahko tudi, vendar še vseh sestavin v današnji hrani prav tako ne dobimo vase, ker je predelana in so vitamini uničeni oz. se nahajajo v manjših količinah kot včasih. Zato je potreben dodatek k prehrani, ker če bi se hrana pripravljala kot včasih nebi potrebovali takih sokov![/quote]
Vsaj tukaj se strinjam da je današnja hrana suhoparna z potrebnimi hranili.
Zdaj me zanima katera vsa hranila vsebuje tvoj sok da lahko nadomesti vsem pomanjkanjem vitaminov, mineralov, zdravih hidratov, beljakovin in maščob? Vsebine hranil me zanimajo na 100g soka.[/quote]

Se bom točno pozanimal za to!
 janzy
#125791
klopotec napisal/-a:
janzy napisal/-a:
bobr napisal/-a:Če si že pri raku ga lahko preventivno preprečiš tudi na druge načine, recimo zdrav življenski stil. Sam ne podpiram "dodatkov" k neuravnovešenemu življenju z željo da bo to prineslo kaj koristi.


Lahko tudi, vendar še vseh sestavin v današnji hrani prav tako ne dobimo vase, ker je predelana in so vitamini uničeni oz. se nahajajo v manjših količinah kot včasih. Zato je potreben dodatek k prehrani, ker če bi se hrana pripravljala kot včasih nebi potrebovali takih sokov!


janzy pa nam povej, na kak način je izdelan ta noni sok. Pa ne me odpravit z odgovorom, da gre za "popolnoma naraven način".


Noni sok je iztisnjen cel sadež, dodano mu je malo arome grozdja pa borovnic, da se ga lažje popije ter nato za 3 sekunde pasterizirano, da ne uničijo hranilnih snovi!
 luzr
#125793
janzy napisal/-a:Lahko tudi, vendar še vseh sestavin v današnji hrani prav tako ne dobimo vase, ker je predelana in so vitamini uničeni oz. se nahajajo v manjših količinah kot včasih. Zato je potreben dodatek k prehrani, ker če bi se hrana pripravljala kot včasih nebi potrebovali takih sokov!

Vsaj tukaj se strinjam da je današnja hrana suhoparna z potrebnimi hranili.
Zdaj me zanima katera vsa hranila vsebuje tvoj sok da lahko nadomesti vsem pomanjkanjem vitaminov, mineralov, zdravih hidratov, beljakovin in maščob? Vsebine hranil me zanimajo na 100g soka.[/quote]

Se bom točno pozanimal za to![/quote]

To bi moralo biti navedeno na embalaži ali priloženi deklaraciji!
Uporabniški avatar
 Mitch
#125794
Sebastjans napisal/-a:Ko berem ta forum, opazam da nekateri ljudje govorijo tja v tri dni niti ne vejo za kaksen sok gre, niso ga niti probali kaj sele da bi kaj o njem vedeli. Ta sok pijem ze priblizno dva meseca in je fenomenaln, rezultati od uporabnikov ki ga uzivajo so pa naravnost čudežni. Preden kdo začne pisat kretenizem, pravljice naj se prepriča in če kdo želi lahko dobi telefon od dotičnih oseb ki se jim je zdravje v zelo kratkem času bistveno izboljpalo in so bili presenečeni da lahko nek sok ki se prodajo kot živilo in ga dobivamo iz Avstrije naredi take učinke. Če bi kdo samo malo prebral preden kaj blekne bi videl da ga uziva Carl Lewis in pravi da je to zanj naravni doping, da so prodali tega soka v svetu že v prvem letu delovanja za 50 miljonov $, v drugem kar za 450 miljonov $ in v 3 650 miljonov $ letnega prometa. Da imajo plan v 7 letih naredit miljardo $ letnega prometa, da dajo 7 % dobička za otroke ki nimajo doma. Da ustanovitelj xangota je prej odkril noni tudi zelo zdrav sok, sedaj pa je nasel sadez ki naj bi bil se bolj zdrav in ravno zato ker zmeljejo cel sadez v flaso. Če pa koga interisira gre pa lako to soboto na Dunaj, ker pride Joe Morton ustanovitelj in naj mi javi na zasebno sporočilo in bo iz prve roke zvedel vse o tem soku. Drugače pa želim vsem en lep dan in naj se vzdrzijo komentarjev ce nimajo pojma o soku o podjetju in ljudeh ki jim je pomagal. Primerov je se ogromno ne bom jih nasteval, sam sm zelo tezak asmatik in se mi je bistveno izboljsalo, zato sem odgovoril na take in drugacne komentarje.


Ta Korle je pred vsakim tekom baje popil samo kozarec vašega soka, pa poglejte kakšne rezultate je dosegel, in to brez vsakega treninga..Sebastjans pa janzy, vaju pa prosim za uslugo. Ko se bosta v soboto vračala z Dunaja se prosim ustavta na najbližjem travniku in mi naberta mal regrata, ga stisnita in zapakirajta v lično steklenico, pa začnita prodajat. Pa pozdravta mi Joe Mortona prosim.
 janzy
#125795
luzr napisal/-a:
janzy napisal/-a:Lahko tudi, vendar še vseh sestavin v današnji hrani prav tako ne dobimo vase, ker je predelana in so vitamini uničeni oz. se nahajajo v manjših količinah kot včasih. Zato je potreben dodatek k prehrani, ker če bi se hrana pripravljala kot včasih nebi potrebovali takih sokov!

Vsaj tukaj se strinjam da je današnja hrana suhoparna z potrebnimi hranili.
Zdaj me zanima katera vsa hranila vsebuje tvoj sok da lahko nadomesti vsem pomanjkanjem vitaminov, mineralov, zdravih hidratov, beljakovin in maščob? Vsebine hranil me zanimajo na 100g soka.


Se bom točno pozanimal za to![/quote]

To bi moralo biti navedeno na embalaži ali priloženi deklaraciji![/quote]

Saj piše, samo čakam da v slovenščini dobim, da ne bom kšne neumnosti napisal :)
 Sebastjans
#125796
Nimam časa se ukvarjat s takimi, kot ste tu na forumu, ker sam nikoli ne bi govoril čez neko stvar ki je ne poznam, najprej bi preveril potem bi komentiral. Kar se tiče teka se lahko domenimo sploh ni problem in ne rabim nobenih zdravil, če koga to zanima (lahko samo potrkam), ker je prekratek čas da bi lahko govoril da je stanje dobro, upam pa na najboljše. Sem pa testiral mišice pri prijatelji ki dela po neki kitajski metodi in ni mogel verjet kaj se zgodi ko zaužiješ sok. Za vse na forumu tega soka se ne da kupit, dobi se ga samo v Avstriji in ga kupujete sami.
Uporabniški avatar
 Mitch
#125798
Sebastjans napisal/-a:Nimam časa se ukvarjat s takimi, kot ste tu na forumu, ker sam nikoli ne bi govoril čez neko stvar ki je ne poznam, najprej bi preveril potem bi komentiral. Kar se tiče teka se lahko domenimo sploh ni problem in ne rabim nobenih zdravil, če koga to zanima (lahko samo potrkam), ker je prekratek čas da bi lahko govoril da je stanje dobro, upam pa na najboljše. Sem pa testiral mišice pri prijatelji ki dela po neki kitajski metodi in ni mogel verjet kaj se zgodi ko zaužiješ sok. Za vse na forumu tega soka se ne da kupit, dobi se ga samo v Avstriji in ga kupujete sami.


Povej! Sama ušesa so me. :D
Uporabniški avatar
 bobr
#125799
bobr napisal/-a:
Me prav zanima koliko kil sadja in zelenjave boš dnevno stiskal za primerjavo z mojimi tableti :wink:

Ne veliko bobr, ne veliko. In vse to kar je v tvojih tabletkah, raste za vogalom moje hiše (hiša je na deželi, ki je zelo redko poseljena) in na mojem vrtu. In vsi vitaminčki in encimčki in.... iz mojega sokca so dosti lažje dostopni tvojemu telesu, ker so živi, tvoji pa so sintetični in jih rabiš pojesti dosti več, da jih potem pride do tja, kjer so koristni.
Upam bobr, da je najin dialog dobro nameren. Sem hodil okoli zdravnikov z mojim artritisom ves sključen, pa sintetika ni nič pomagala. Sokci pa se me pripravili celo do Palmanove, kjer sva celo spregovorila nekaj besed. Brez njih bi jaz doma jamral, ti pa tam užival. Seveda pa ne mislim, da ti ne smeš jest svojih tabletk. Samo pravim, da obstaja boljša alternativa. Pa to ti bodo povedali celo tisti, ki tabletke izdelujejo in prodajajo.

Vsak ima svoje kajne.
Jaz bi rade volje šel v naravo živet in uživat sveže zdravo sadje z zelenjavo. Ampak ker sem del meščanske potrošniške družbe in veleblagovniške uvožene sadjarskozelenjavarske srenje si ne morem drugače pomagat. Še dobro da žena občasno kako solatko vzgoji na najinem malem meščanskem vrtu :roll:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA