napovedi strokovnih srečanj, seminarjev, kongresov in simpozijev
 klopotec
#125682
spela* napisal/-a:
janzy napisal/-a:
Nobenega ne prepričujem, samo zakaj pa nebi probal, mogoče a bi lahko bilo bolje, a ni tako? Na tem svetu je vse možno!


Seveda, poleg tega, da bi bilo bolje, je možno tudi to, da bi bilo zaradi tega še slabše. Sploh pri resnih obolenjih. O tem jaz govorim. Ne o zdravih ljudeh, ki jim ta sok najbrž res ne bi škodil.

Zakaj misliš, da bi lahko bilo slabše zaradi tega soka, ali kaj že je?
 spela*
#125720
klopotec napisal/-a:
spela* napisal/-a:
janzy napisal/-a:
Nobenega ne prepričujem, samo zakaj pa nebi probal, mogoče a bi lahko bilo bolje, a ni tako? Na tem svetu je vse možno!


Seveda, poleg tega, da bi bilo bolje, je možno tudi to, da bi bilo zaradi tega še slabše. Sploh pri resnih obolenjih. O tem jaz govorim. Ne o zdravih ljudeh, ki jim ta sok najbrž res ne bi škodil.

Zakaj misliš, da bi lahko bilo slabše zaradi tega soka, ali kaj že je?


Kolikor vem, ni znanstvenih dokazov za to, da koristi, in ni nekih raziskav o stranskih učinkih. Se motim?
 klopotec
#125727
Tega jaz ne vem, če se ti motiš, ker ne poznam ne soka, ne nobenih eventualnih raziskav.
Vprašal sem te le, kako ti veš, da bi lahko po tem soku bilo še slabše. Tu sta si potem z janzyjem enaka. Oba nekaj trdita, noben pa nima nobenih dokazov. No, janzy navaja neke pričevalce.
Uporabniški avatar
 Obivankenobi
#125730
Ste pa napadli tale sok in janzy-ja, kakor, da še nikoli niste videli nobene reklame na internetu... :?: :roll:
Kako že pravijo: vsaka stvar je za nekoga dobra...in jaz verjamem, da sok lahko marsikomu koristi, verjetno bolj kot marsikatere kemikalije v obliki tablet, ki se vsak dan 100 na uro reklamirajo povsod...


Lp! :wink:
 spela*
#125734
klopotec napisal/-a:Tega jaz ne vem, če se ti motiš, ker ne poznam ne soka, ne nobenih eventualnih raziskav.
Vprašal sem te le, kako ti veš, da bi lahko po tem soku bilo še slabše. Tu sta si potem z janzyjem enaka. Oba nekaj trdita, noben pa nima nobenih dokazov. No, janzy navaja neke pričevalce.


Trditi, da je nekaj dobro zato, ker je NARAVNO, je ... hm ... ne najdem izraza za to, ampak tudi zelena mušnica je povsem naravna. :D
Sem pa dala eno povezavo, kjer je pojasnjena tudi morebitna povezava med sokom noni in odpovedjo jeter, tako da ... :roll:
 janzy
#125746
bobr napisal/-a:Če si že pri raku ga lahko preventivno preprečiš tudi na druge načine, recimo zdrav življenski stil. Sam ne podpiram "dodatkov" k neuravnovešenemu življenju z željo da bo to prineslo kaj koristi.


Lahko tudi, vendar še vseh sestavin v današnji hrani prav tako ne dobimo vase, ker je predelana in so vitamini uničeni oz. se nahajajo v manjših količinah kot včasih. Zato je potreben dodatek k prehrani, ker če bi se hrana pripravljala kot včasih nebi potrebovali takih sokov!
 janzy
#125748
spela* napisal/-a:
janzy napisal/-a:
Nobenega ne prepričujem, samo zakaj pa nebi probal, mogoče a bi lahko bilo bolje, a ni tako? Na tem svetu je vse možno!


Seveda, poleg tega, da bi bilo bolje, je možno tudi to, da bi bilo zaradi tega še slabše. Sploh pri resnih obolenjih. O tem jaz govorim. Ne o zdravih ljudeh, ki jim ta sok najbrž res ne bi škodil.


Moje mnenje je, če veš kaj sok vsebuje in se posvetuješ z zdravnikom, ni nobene panike če skupaj ugotovita, da ga bolnik lahko uživa, ni tako?
Saj, če mate izkušnje s tem vam verjamem, samo sam pri sebi nevem zakaj bi kakšna naravna stvar škodila?
 janzy
#125749
Obivankenobi napisal/-a:Ste pa napadli tale sok in janzy-ja, kakor, da še nikoli niste videli nobene reklame na internetu... :?: :roll:
Kako že pravijo: vsaka stvar je za nekoga dobra...in jaz verjamem, da sok lahko marsikomu koristi, verjetno bolj kot marsikatere kemikalije v obliki tablet, ki se vsak dan 100 na uro reklamirajo povsod...


Lp! :wink:


Najlepša hvala, vidim da so tudi dobri ljudje tukaj!! Ko reklamirajo tablete, ki dokazano imajo stranske učinke nihče na to ne pomisli, ko pa jim pokažeš en sok, je pa vse narobe pa ti govorijo da hočeš služit na neumnih pa nevem kaj! Na katerih ljudeh pa služijo firme, ki izdelujejo tablete? Odgovor na neumnih! Jaz ne vzamem nobenih tablet, dokler to ne bo 100% nujno potrebno!!
 janzy
#125751
spela* napisal/-a:
klopotec napisal/-a:Tega jaz ne vem, če se ti motiš, ker ne poznam ne soka, ne nobenih eventualnih raziskav.
Vprašal sem te le, kako ti veš, da bi lahko po tem soku bilo še slabše. Tu sta si potem z janzyjem enaka. Oba nekaj trdita, noben pa nima nobenih dokazov. No, janzy navaja neke pričevalce.


Trditi, da je nekaj dobro zato, ker je NARAVNO, je ... hm ... ne najdem izraza za to, ampak tudi zelena mušnica je povsem naravna. :D
Sem pa dala eno povezavo, kjer je pojasnjena tudi morebitna povezava med sokom noni in odpovedjo jeter, tako da ... :roll:


Pa veš zakaj so tistemu odpovedala jetra?
Ker ni smel v telo dobiti preveč kalija, ki ga ima pa noni kar nekaj, tako da si je kriv sam! Sem 1x pri eni gospe predaval za sok, pa je prvo vprašala koliko ima kalija in ko smo pogledali je takoj rekla da ona tega ne sme!
Tudi ona bi bila lahko v isti usodi, vendar je sama pri sebi pazila kaj da vase.
Uporabniški avatar
 bobr
#125753
janzy napisal/-a:
bobr napisal/-a:Če si že pri raku ga lahko preventivno preprečiš tudi na druge načine, recimo zdrav življenski stil. Sam ne podpiram "dodatkov" k neuravnovešenemu življenju z željo da bo to prineslo kaj koristi.


Lahko tudi, vendar še vseh sestavin v današnji hrani prav tako ne dobimo vase, ker je predelana in so vitamini uničeni oz. se nahajajo v manjših količinah kot včasih. Zato je potreben dodatek k prehrani, ker če bi se hrana pripravljala kot včasih nebi potrebovali takih sokov!

Vsaj tukaj se strinjam da je današnja hrana suhoparna z potrebnimi hranili.
Zdaj me zanima katera vsa hranila vsebuje tvoj sok da lahko nadomesti vsem pomanjkanjem vitaminov, mineralov, zdravih hidratov, beljakovin in maščob? Vsebine hranil me zanimajo na 100g soka.
 klopotec
#125755
janzy napisal/-a:
bobr napisal/-a:Če si že pri raku ga lahko preventivno preprečiš tudi na druge načine, recimo zdrav življenski stil. Sam ne podpiram "dodatkov" k neuravnovešenemu življenju z željo da bo to prineslo kaj koristi.


Lahko tudi, vendar še vseh sestavin v današnji hrani prav tako ne dobimo vase, ker je predelana in so vitamini uničeni oz. se nahajajo v manjših količinah kot včasih. Zato je potreben dodatek k prehrani, ker če bi se hrana pripravljala kot včasih nebi potrebovali takih sokov!


janzy pa nam povej, na kak način je izdelan ta noni sok. Pa ne me odpravit z odgovorom, da gre za "popolnoma naraven način".
 ton
#125757
Tole me spominja na ona verižna pisma iz rane mladosti, ki jih zdaj začenja dobivati že moja hčerka: vse najlepše in super, pazi pa se, če ne boš...

Če želiš, Janzy, ljudem dobro, in je tvoj napitek res čudežen, imaš dve možnosti:
- zadevo registriraj kot zdravilo in jo bodo bolni dobivali na recept ali
- najdi sponzorja in jo taistim bolnim deli brezplačno.

V vseh drugih primerih boš obveljal za dobičkarja, ki služi na človeški nesreči.
Uporabniški avatar
 bobr
#125760
No zdaj mi je že bolj jasno zakaj ima toliko antioksidantov in vitaminov če pa ima polno sadnih sokov stisnjenih v en mega sok :):
Ingredients: Garcinia mangostana purée from the whole fruit, apple juice, pear juice, grape juice, pear purée, blueberry juice, raspberry juice, strawberry juice, cranberry juice, cherry juice, citric acid, natural flavor, pectin, xanthan gum, sodium benzoate.
* One serving = 1 fl. oz. (30 ml)
* Servings per container = 25
* Calories = 13
* Calories from fat = 0
* Total Fat = 0 g
* Sodium = 0 mg
* Total Carbohydrate = 3.2 g
* Sugars = 2.7 g
* Protein = 0 g

Nutritional Components of the Mangosteen Fruit:
Iron, Fiber, Calcium, Vitamin C, Potassium, Vitamin B2, Protein, Cathechins/Tannins, Phosphorus, Sodium, Vitamin B1, Niacin.

Vir: http://www.mymangosteen.com/distributor ... /juice.asp
Glej, saj ne da sem proti tvojemu poslu in prepričanju da sok deluje. Samo ne moreš govoriti da sok zanesljivo pomaga čisto vsakemu in še to na način kot da je to edina najboljša stvar. Je pač ena od mnogih alternativ med dopolnili in pika.
Še to, jaz priznam da jemljem dopolnila v obliki tablet in verjamem da jih mnogo rekreativcev ali resnih športnikov tudi jemlje. To je ena od mojih oblik dolgoročne preventive. Če bi bolniki ki jih omenjaš kaj naredili na preventivi bi marsikdo čudežno ozdravel. Ampak medicina kot alternativa je prepogosto dobičkonosna industrija pa smo spet tam...
 luzr
#125761
Obivankenobi napisal/-a:Ste pa napadli tale sok in janzy-ja, kakor, da še nikoli niste videli nobene reklame na internetu... :?: :roll:
Kako že pravijo: vsaka stvar je za nekoga dobra...in jaz verjamem, da sok lahko marsikomu koristi, verjetno bolj kot marsikatere kemikalije v obliki tablet, ki se vsak dan 100 na uro reklamirajo povsod...
Lp! :wink:


Obi, avtor teme je nastopil z značilnim pristopom v slogu mrežnega marketinga in še vedno reklamira izdelek v razdelku seminarji, kongresi, ..., kamor to ne sodi.

Poleg tega je včeraj za slabih 24 ur odstranil otvoritveno temo in užaljeno napisal relativno provokativen naslov.
Danes je prva tema zelo zvito prilagojena in odstopa od tega:
janzy napisal/-a:Avtor Sporočilo
janzy

Pridružen/-a: 20. 4. 2008, 7:42
Prispevkov: 1

Objavljeno: 20. 4. 2008, 7:44 Naslov sporočila: Posel za ljudi ki bi radi poskrbeli za svoje zdravje!

--------------------------------------------------------------------------------

XANGO SOK

je produkt rastline Garcinia mangostana in je pomemben dodatek k prehrani ( ima kar 17 000 antioksidantov!!!), saj v teh časih dobimo vase premalo hranilnih snovi, ki jih telo potrebuje za uspešno delovanje in za boj proti raznim boleznim modernega časa ( visok krvni tlak, depresija, holesterol, sladkorna bolezen, rak,...). Raste na otoku Sunda v Aziji ( otočje Moluccas ). V Evropo je prišel konec leta 2007 in že sedaj kaže izjemne rezultate na ljudeh, ki ga pijejo in imajo razne težave! Najbolje je, da ga začnete piti preventivno in da prej poskrbite za svoje telo, ne pa potem, ko je že prepozno in ko se telesa skoraj več ne da pozdraviti. Vsak od nas ima 75 razlogov zakaj piti ta sok! Pije se ga po 30ml na dan, najbolje da zjutraj ko vstanemo, zato nam steklenica zadošča za 25 dni! To je priporočena doza za osebe, ki ga pijejo preventivno. Za ljudi z raznimi težavami se pa potem posvetujemo in dogovorimo, kakšno dozo potrebujejo. Tu sem ga le na kratko opisal, več informacij pa imate na linku


Obljubljal torej čudežno ozdravitev "raka".
Nadalje nam je zagrozil, češ kako bomo še prosili za njegov sok;
ko bomo na dializi.
janzy napisal/-a:Takih odgovorov sem že vajen! Ponavadi vsi tako pišejo, ampak ko zboliš pa rabiš tako stvar jo prosiš. Nihče ne misli pred boleznijo ampak vsi začnejo misliti ko je že prepozno in to je dejstvo! Prav rad bi vas slišal ko boste prosili za ta sok. Sodelovc ni verjel, sedaj je pa v kliničenmu na dializi. Dokler ni nič narobe se smejemo takjim stvarem, ko pa je nekaj narobe jih iščemo. Prašajte ljudi ki jim je pomagal pa nej vam oni povejo kašno moč ima sok! LP


Meni to ne deluje kot pripravljenost pomagati. Če pa on poskuša pomagati svoji denarnici naj ne laže okoli o namišljenih izvidih in kvazi ozdravitvi.

Če bo potrebno bom še velikokrat kaj s tem v zvezi napisal. In ukrepal.
 klas
#125762
Ta veseli dan, ali Janzy na sceni.... :hack:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA