področje za debato o tekaški literaturi na splošno ter za predstavitve knjig v slovenskem in tujih jezikih. pa še seciranje njih vsebine ...
#274984
"Rojene za tek" sem prebral pred "Ultramaratoncem". Vsaka sicer drugačna, a obe vsaj zame zelo :laola Bi bil vesel kakšnega argumenta, zakaj menite, da je Karno "ameriško sranje" ? Še pri mojih (60+) letih sem pri njem našel nove motivacijske vzgibe! :D
#277076
:laola super knjiga. Naj priznam, prvih nekaj strani me je skoraj odvrnilo od nekakih predhodnih obetov. Ko pa sem prišla do 30 strani , me je kar "povleklo" in sem jo z užitkom prebrala. Ta izvod je bil sposojen iz knjižnice, po vsej verjetnosti pa si bom kupila svoj lasten izvod in jo brala po delih. :D
#277100
vencelj napisal/-a:Kakor ga bereš oz. iz kakšne perspektive ga gledaš. Jaz sem ga iz dveh:
:arrow: knjiga sama je še vedno eno navadno ameriško sranje;
:arrow: v njej je zapisanih nekaj stvari, ki imajo dokaj dober motivacijski učinek;
Sam pri sebi sem se odločil, da bom prvo skušal zanemariti in drugo čim bolj koristno uporabiti. In potem sem našel nekaj boljšega...

LP, vencelj


Pritrjujem Venclju.
Z muko sem se prigrebel do sredine in jo neprebrano odložil.
Knjiga brez leposlovne vrednosti. Trivialno sr. Nekatere zgode in nezgode v njej so neverjetne. Pri branju sem se spomnil na hit "Imenovali so jo dvoje src", ki so jo oglaševali kot resnično doživetje, kasneje pa se je izkazalo, da je šlo za prevaro.

Ampak, okusi so različni in prav je tako.

Zame je v vseh pogledih boljša knjiga pisatelja in rekreativnega maratonca Haruki Murakamija, O čem govorim, ko govorim o teku.


lp
Vlado
#277189
No, kar se pa tiče knjige Rojeni za tek, meni manjka samo malo malček, da začenm z bosonogim tekom. K moji odločitvi so pripomogli najprej Lenči, nato Rolbek in sedaj še McDougall...
#284863
Letošnji dopust mi je omogočil prebiranje tekaških knjig, katerih nekateri deli bi lahko bili uvrščeni v poučne. Pri knjigi Rojeni za tek me moti, da se obrega ob Karnazesa.

mojchka napisal/-a:Dušan Mravlje: Neskončne ceste:
http://alpner.com/sport/files/dusan-mravlje-neskonce-ceste.pdf


Z veseljem sem prebral legendarno knjigo, katero je Alpner digitaliziral. Žal je pri digitalizaciji res nastalo precej napak. Nekatere sedmice so prepoznane kot enice ipd.
Knjiga pa mi je zelo všeč.
#304801
Ker imamo na slovenskih knjižnih policah poplavo teh in onih prevodov knjig za tekače, ki so večinoma ameriškega izvora in nam posredno vsiljujejo amerikanizacijo našega tekaškega vsakdana, tako kot na vseh ostalih področjih, bo kmalu kot alternativa tem buklam na svetlo prišla knjiga o Dušanu Mravljetu. Ne, ne bo tista Neskončna cesta, niti ne bo nadaljevanje nje, niti ne bo osvežena izdaja, ampak je popolnoma nova knjiga, kjer bo:
- kako je naš najuspešnejši ultramaratonec začel teči zaradi Dražgoš, ko je bil v JNA
- od stotke, ker mu za klasični maraton menda nihče ni povedal... :hehe: , do ultramaratona, prek tekem v Švici, doma, Italiji, pa prvi Špartatloni in boji z legendami kot so Kouros, Kruglikov, Santalov, Molnar, Sakurai...
- zmagovita TransAmerica od prvega do zadnjega metra :clap:
- TransAustralia, TransEuropaluaf, Badwter... :clap:
Vse je opisano z dveh strani: s strani akterja, samega Dušana, z vsemi občutki in čustvi :lauf: ter s strani spremljevalca :driver: , kako je videti ultratek ob cesti, ko si tudi sam neke vrste akter

Ampak to še ne bo vse!
Potem pa sledi: priprava na maraton in ultramaraton, kaj obuti in kaj pojesti ter kaj popiti :toast: med treningi in preizkušnjami, oziroma kako se sploh psihično pripraviti na najhujše preizkušnje, poglavje o alkoholu in kavi in še in še iz ust ultramaratonca, ki ga dolgo ne bo takega več! In to ne napisano po strokovno, po znanstveno, temveč zapisano z dušo, s čustvi, z znojem in otiščanci ter žulji. Povedano naravnost, povedano brez olepšav, tako, kot je življenje.

Na koncu presežek, ki ga nihče ne more ponuditi, ker nihče tega nikoli ni delal: diplomska naloga s področja fizioterapije spremljevalca ultratekača (Neža Mravlje na TransAustraliji) :laola

Knjigo krasilo okoli 150 fotografij s celega sveta, večinom še neobjavljenih. Založba Didakta jo bo izdala v drugi polovici poletja.

Kako to vem? Manjkajo mi le še tri poglavja :hack: , pa če povem po pravici, če se ne bi z Mrawlo spričkala :argue: , bi bila knjiga gotova že pred dvema mesecema... Če bom danes na drugem kompu, kjer imam spisano knjigo, vam dam kakšne dele poglavij za poizkušino!
#306167
ZdravkoC napisal/-a:
mojchka napisal/-a:Dušan Mravlje: Neskončne ceste:
http://alpner.com/sport/files/dusan-mravlje-neskonce-ceste.pdf


Z veseljem sem prebral legendarno knjigo, katero je Alpner digitaliziral. Žal je pri digitalizaciji res nastalo precej napak. Nekatere sedmice so prepoznane kot enice ipd.
Knjiga pa mi je zelo všeč.


Povezava do knjige je popravljena "Neskončne Ceste" - Dušan Mravlje. Kar pa se tiče napak, se priporočam za feedback, da lahko zadevo popravim...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA