področje za debato o tekaški literaturi na splošno ter za predstavitve knjig v slovenskem in tujih jezikih. pa še seciranje njih vsebine ...
#312087
Dari1 napisal/-a:Baje naj bi bilo organizirano svetovno prvenstvo v tisoč - urnem igranju nogometa, pa je odpadlo, ker se je prijavila samo Slovenija ;).

V Sloveniji smo res svetovni prvaki v promoviranju ekstremnih tekem... s kolesom čez celine, plavanje med krokodili, tek do onemoglosti.
Verjamem, da je v trening in za same tekme tipa Raam ali pa ekstremno dolge teke v takšnih in drugačnih razmerah potrebna določena mera norosti. Slovenci jo imamo na pretek. In dokler se najdejo sponzorji...
Menim pa, da teh dejavnosti ne bi smeli imenovati "šport", kajti gre za nekaj drugega, bolj za priganjanje lastnega telesa do skrajnega roba oziroma čez.
#312088
Dari1 napisal/-a:Baje naj bi bilo organizirano svetovno prvenstvo v tisoč - urnem igranju nogometa, pa je odpadlo, ker se je prijavila samo Slovenija ;).

V Sloveniji smo res svetovni prvaki v promoviranju ekstremnih tekem... s kolesom čez celine, plavanje med krokodili, tek do onemoglosti.
Verjamem, da je v trening in za same tekme tipa Raam ali pa ekstremno dolge teke v takšnih in drugačnih razmerah potrebna določena mera norosti. Slovenci jo imamo na pretek. In dokler se najdejo sponzorji...
Menim pa, da teh dejavnosti ne bi smeli imenovati "šport", kajti gre za nekaj drugega, bolj za priganjanje lastnega telesa do skrajnega roba oziroma čez.
Uporabniški avatar
 Jurcho
#316290
Glede na to da vas kar nekaj bere, ali pa ste že prebrali, me zanima, če se je kdo že zavzel za napako na strani 270.. Oz. - na strani 268 se stavek normalno zaključi, stran 269 je slika, na 270. pa začene sred stavka razlagati o poteku etape.. Vmes pa ne nekaj manjka .. :)

Drugače pa ja, knjiga je zelo berljiva in mi je super! :)
Uporabniški avatar
 Vreme
#316292
@Jurcho, jaz sem ravno na 254 strani. Sem pa pokukal na omenjeno stran, pa res nekaj manjka.

Sicer pa se knjiga na trenutke bere kot komedija, včasih tudi kot kriminalka. Do sedaj se je izkazala kot odlično branje.

Sicer pa me je njegova knjiga Neskončne ceste navdušila že davnega 2004 leta. Sem jo prebral kar večkrat. Tudi Tek-moja norost bo verjetno treba prebrati večkrat. :cast:
 mojA
#316311
pred 14 dnevi sem prebrala Neskončne ceste, fajn! SUper! Komaj čakam, da končam Running with the mind of meditation (mimgrede, priporočam: gre skupaj s Chi Running) - pa ne zato, ker je ta dolgočasna. Ta je pač bolj "tehnična". Bolj zato, ker bo tale ta nova sigurno še boljša...taka za jokat in smejat hkrati. Hvala ustvarjalcem, predvsem seveda Dušanu. :clap:
Uporabniški avatar
 HUDMA
#316322
Knjigo sem prebral pred kakim tednom. Rezerviral sem si jo še preden je prišla v knjižnico in jo dobil v roke praktično deviško. Berljiva, zanimiva, posrečena. Morda bi nekoliko drugače zapisal poglavja z nasveti za tekače začetnike, jih zavil v zgodbo.
In če že ocenjujete 3 ekstremne športnike, naj podražim že našega BoFa - "pisatelj" Nejc Zaplotnik je svojo POT zapisal še bolj napeto in zanimivo, kot ti Mravljetovo! :-- :-- :--
#316392
Jaz moram pa po resnici povedati, da mi je knjiga napisana - slabo.
Rešuje jo fenomenalni Dušan Mravlje. Njegova življenska pot je carska, tekel je z najboljšimi, v žep spravil Karnazesa in na piedestal postavil Jureka. Nabral si je nebroj prijateljev, za tekaški uspeh menjal tudi ženo :laola (kolateralna škoda :)).
Dušan je res taka legenda, da ne rabi pretiravanja v tekstu, nekih lame for na prvo žogo za penzionerje, pretirane sočnosti... Pri takih carjih je dovolj, če se samo malo bolj doživeto opiše doživljaje pa bomo tekači itak že čist "zrajcani".
#323880
Mene je na začetku mogoče rahlo zmotil pretirano "prijateljski" slog pisanja....ki pa mi je proti koncu prav prirastel k srcu.
Res je, da sem šla brati knjigo popolnoma brez pričakovanj...ampak nevem, se mi je zdele da sem nekako skozi branje "začutila" kakšen človek je Mravlje"...preprost. Enostavno popolnoma predan teku.
Najbolj pa me je navdušilo v knjigi prav to, da zagovarja dejstvo, da obstajamo "vsejedci" in da kljub vrhunskim rezultatom pije, je in počne kar ga veseli... V današnjem svetu nas preprosto preveč posiljujejo s temi "prehranskimi dodatki, dietami itd" ampak dejstvo je, da če poslušamo svoje telo-se enostavno ne moremo zmotiti. Uglavnem - knjiga je prav prijetno branje! Priporočam. :wink:
 pipi666
#323890
Dzoni Wajsmiler napisal/-a:Jaz moram pa po resnici povedati, da mi je knjiga napisana - slabo.
Rešuje jo fenomenalni Dušan Mravlje. Njegova življenska pot je carska, tekel je z najboljšimi, v žep spravil Karnazesa in na piedestal postavil Jureka. Nabral si je nebroj prijateljev, za tekaški uspeh menjal tudi ženo :laola (kolateralna škoda :)).
Dušan je res taka legenda, da ne rabi pretiravanja v tekstu, nekih lame for na prvo žogo za penzionerje, pretirane sočnosti... Pri takih carjih je dovolj, če se samo malo bolj doživeto opiše doživljaje pa bomo tekači itak že čist "zrajcani".


Se podpišem pod tole.
Fenomenalni Dušan :laola ...in neposrečeno napisana knjiga.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA