področje za debato o tekaški literaturi na splošno ter za predstavitve knjig v slovenskem in tujih jezikih. pa še seciranje njih vsebine ...
Uporabniški avatar
 Matej
#2109
Opažam, da v maternem jeziku tekaške literature nimamo ravno v izobilju. Doma imam "Od jogginga do maratona", pa se mi zdi v nekaterih delih že kar malo zastarela. Pa še prevedena in prirejena je res slabo. Kupil sem si tudi "Sproščeni tek", ki pa je z vidika "resnega" treninga :P :wink: precej necelovita.
Sedaj pa malo brskam po Amazonu in iščem knjigo, ki bi bila dovolj celovita, strokovna in oh in sploh. Pred seboj imam: "Runner's World Complete Book of Running". Kaj mislite o tej knjigi in nasploh, kaj svetujete, se splača naročiti.

Pozdrav
Uporabniški avatar
 Matevz
#2190
Knjiga, ki je po mnenju mnogih najbolj popoln tekaški priročnik je knjiga Tima Noaksa Lore of Running. V njej je obdelana fiziologija, trening (povzeti so različni pristopi drugih avtorjev), poškodbe in njihovo zdravljenje, nekaj motivacijskih zgodb o velikih tekačih preteklosti.

Močno priporočam. :D
Uporabniški avatar
 Matej
#2196
Hvala Matevz, na tvoje mnenje je treba nekaj dati. Knjiga je že naročena.
Uporabniški avatar
 Matevz
#2206
Pozabil pa sem omeniti, da rabiš tudi precej časa, ker ima knjiga cca. 1000 strani :lol:
Uporabniški avatar
 nada
#2211
Matevž, koliko časa pa potuje knjiga do Slovenije in koliko je potrebno plačati za ta štos? Jaz sem jo danes poskušala naročiti, pa mi ni ratalo, ker nam je v službi nagajal internet,

LP
Uporabniški avatar
 Matej
#2216
nada napisal/-a:koliko časa pa potuje knjiga do Slovenije in koliko je potrebno plačati za ta štos?


Jaz nisem prav redni kupec, vendar običajno kupujem v angleški (ne ameriški) podružnici. Knjiga pride približno v 14 dneh. Potrebno je plačati poštnino in carino (to te pride par tisočakov, ne vem natančno), vendar je stvar kljub temu hudo cenejša, kot če kupuješ v npr. Konzorciju.

Pozdrav!
Uporabniški avatar
 Matevz
#2218
Jaz kupujem večinoma v USA, ker so knjige toliko cenejše, da je razlika v poštnini nižja od te razlike (primerjal sem sicer z nemško podružnico, prihodnjič pa preverim še za angleško). Traja cca. 10-15 dni (večinoma pri spodnji meji)
Za zadnje naročilo, ki je bilo dano 26.jan:
Items shipped on Jan 26, 2004:
Delivery estimate: Feb 9, 2004 - Feb 20, 2004
Knjige pa sem dobil enkrat konec prejšnjega tedna t.j. 5 ali 6. feb.

Za vrednost pod 80 EUR (se mi zdi) plačaš DDV in carinski postopek.

Jaz sem v zadnjem naročilu plačal 24 USD za knjige, 13 za poštnino in potem 2.100 SIT za DDV in carinski postopek.
Uporabniški avatar
 MihaPR
#2226
En nasvet, z osebjem, ki skrbi za stike s strankami se dogovoriš, da napišejo na paket, da je to povratna garancijska pošiljka in ti na naši carini ne carinijo :)
Uporabniški avatar
 Matevz
#2227
Ali to laufa za Amazon? Se mi zdi, da je tako velika firma težko tako fleksibilna.
Uporabniški avatar
 MihaPR
#2232
Za Amazon še nisem probal, sem naročil le en LP, k je bil dost pocen in ni bil sploh ocarinjen. Treba probat :) Je pa res, po prvem maju ce bomo narocal iz EU amazona ne bo carine :)
Uporabniški avatar
 Matej
#2455
Včeraj sem prejel "Lore of running". Naročil sem jo na angleškem Amazonu. Od naročila je trajalo 8 dni. Je pa to res prava bukla. Težka že za nosit, kaj šele za brat.
Uporabniški avatar
 primus
#3217
Glede tuje literature še moj piskrček:

na spodnjem naslovu, se nahaja knjiga 'Marathoning - Start to Finish', ki samo čaka na vaš klik. Lahko si jo namreč sprintaš - poglavje po poglavju - in kar je najvažnejše - zastonj ! :D :lol: :D

http://www.teamoregon.com/publications/ ... tents.html

Tudi če ne nameravaš teči maratona je v njej sigurno za vsakogar nekaj, od osnov, do treningov, pehrane, poškodb, stretchinga.. in na koncu tabel.
Sigurno je še precej boljših knjig - ampak - ne bomo gledali v zobe, ne ? :wink:

Poleg tej podobnih knjig mi je pa zelo všeč knjiga 'First Marathons' (Gail Waesche Kislevitz; preko Amazona), ki opisuje 37 zgodb tekačev, ki so končali svoj prvi maraton. So od pravih profijev do povsem običajnih in neobičajnih ljudi, ki so se srečali s tem izzivom. Če komu manjka motivacije - nekatere zgodbe te kar sunejo skozi vrata... In potem te kmalu začne glodat en črv - zakaj pa ne bi še jaz, enkrat, ko bom bil velik...

primus
 Marko M
#61035
mogoče so to težke knjige za rekreativne tekače. jaz priporočam založno Human Kinetics pri njej izdajajo najboljši avtorji na svetu. podružnica je v Angliji tako, da se za knjigo čaka 2-3 tedne.
tekačem, ki niso tako zahtevni priporočam FITNESS RUNNING avtor: Browna.
super knjiga za vse, ki se jim ne da preveč ukvarjat s treningi. napisana zelo simpl, kratko jedernato pa razumevanjoče. drugače pa itak LORE OF RUNNNIG, ampak je bolj namenjena tistim, ki se radi spuščajo v podrobnosti, bolj za trenerje in tekmovalce, ki trenirajo sami.
v Sloveniji je pa večina knjih zastarela, edino Dnevnik tekača, ki je brezplačno po trgovinah s športno opremo.
 antonija
#84755
Odlocil sem se nabavit "lore of running" od humankinetics. Ce se kdo rabi to knjigo se lahko zmenimo za deljeno postnino. :wink:
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#84777
antonija napisal/-a:Odlocil sem se nabavit "lore of running" od humankinetics. Ce se kdo rabi to knjigo se lahko zmenimo za deljeno postnino. :wink:

Jaz sem interesent.

A bos kupil preko Amazon-a?

KEr potem se lahko dogovorimo ker jaz kupujem se nekaj druge literature pa bi zdruzil.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA