prostor za obvestila in debato o forumu samem - delovanju, uporabi, težavah, predlogih, ... torej tehnični in ne vsebinski vidik uporabe foruma
Uporabniški avatar
 ugor
#304818
RoKo napisal/-a: Letos je bil Trst težji kot prejšnja leta Radenci.

Se ne strinjam. Bilo je manj vroče in soparno kot v Radencih. :--
Uporabniški avatar
 Radolca
#304821
ni kej, je treba čestitat in se poklonit vsem "matrajočim" :cast1: v tistem vročem dnevu

Ris, če so bili že črnci zmatrani, normalno da si bil še ti :lol:

Zgledaš pa res nekam scagan :?
 nana
#304822
ugor napisal/-a:
RoKo napisal/-a: Letos je bil Trst težji kot prejšnja leta Radenci.

Se ne strinjam. Bilo je manj vroče in soparno kot v Radencih. :--

To drži, ampak toliko vetra (itak v prsa :roll: ) v Radencih nisem srečala v petih letih :wink:
Uporabniški avatar
 ris9
#304826
Radolca napisal/-a:ni kej, je treba čestitat in se poklonit vsem "matrajočim" :cast1: v tistem vročem dnevu

Ris, če so bili že črnci zmatrani, normalno da si bil še ti :lol:

Zgledaš pa res nekam scagan :?


V tem ciljnem delu sem še dober :wink: :wink: .
V bistvu še nikoli nisem doživel, da bi 10km teka razmišljal samo o tem kako zborbat, da pridem v cilj. Nikoli se mi malo iz klanca in čista ravnina zdela tako kot bi tekel v 15% klanec. Tudi hoja med tekom po ravnini (8,5 km pred ciljem (400m)) se mi še ni pripetila. Sreča, da me je ena ženska, ki je zgleda samo tako malo zraven trimčkala, prehitela, ker takrat sem si rekel, da tako hitro kot gre ona bom pa že odtekel še tistih 8km, ki jih na precej tekih doma odtečem za ogrevanje + iztek.
Skratka mučno ampak poučno. Je pa zanimivo, da se mi tek ni prav nič priskutil in sem včeraj že opravil en regeneracijski tek in to ne prav kratek in ne preveč počasen (zgleda je bil že tisti tek in hoja zadnjih 10km nekakšen iztek :D :D ).
Sem pa bolj "pussy" varianta tekača zgleda, ker marsikdo bi šel do limita in še čez preden bi shodil, jaz pa sem se zavedal, da sem blizu tega in sem raje del odhodil in vseeno malo prišel k sebi.

So pa zgleda vsi imeli nekaj problemov.

Za konec pa lahko rečem samo, da že komaj čakam naslednji maraton ampak se bom vseeno prej malo spočil in na novo pripravil na njega (bom upošteval nasvete maratonskih "mačkov").
 vlade
#334521
Ali sta štarta za maraton in polmaraton ločena? Je polmaraton primeren - ob odsotnosti burje - za recimo osebni rekord?
LP
Uporabniški avatar
 ris9
#334525
Štarta polmaratona in maratona sta ločena. Teče se iz celine v Trst to se pravi, da maraton ni krožen.
Pri maratonu je nadležen predvsem dolg vzpon, ki se začne tam nekje na 19tem km in se potem vleče do 24tega km. Mene je tam "zabilo" in nisem se več pobral do cilja. Za osebni rekord (če ga imaš že tako "nabitega") ta trasa ni primerna. Drugače je seveda polmaraton, ki se štarta že na sredini vzpona in imaš vzpon v prvem delu dirke, kjer si še pod adrenalinom in ti ta vzpon ne predstavlja neke spremembe ritma. Potem sledi spust in ravnina zadnjih 9km. Na tej trasi pa bi se dalo narediti dober čas, čeprav po rezultatih to ni vidno.
Je pa fajn tek in dobra organizacija tako da se splača tečt.
Sam sem bil na obeh razdaljah in če bi me vprašal kaj bi raje izbral, bi ti predlagal polmaraton. Jaz pa po vsej verjetnosti letos štartam tam na maratonu, ker imam s traso še neporavnane račune :D :D :lol: :lol: ..
Uporabniški avatar
 ugor
#334535
Letos je proga spremenjena. Štart maratona je v Lipici, nato gre skozi Bazovico, Občine, Križ, Miramare, Trst. Štart polmaratona pa je isti (Devin,....Trst).
Uporabniški avatar
 matej712
#334536
Jaz sem v Trstu 2x popravil svoj OR. Je pa proga kar zahtevna, vendar nekaterim očitno ustreza. Kadar piha burja, je težaven del pred vzponom in zadnjih 7 km. Je pa maraton v začetku maja in zna biti že zelo vroče.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA