prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 vencelj
#365342
šuh :arrow: šuhe :arrow: Schuhe :arrow: ćevlji po slovensko.

Zakaj rabiš goretex? Po mojem mnenju je to vse preveč zaprto, noga se prekuhava "v lastnem soku", če je mokro, pa voda najde pot v čevelj in tam tudi ostane, noče več ven. In to sranje za bistveno več denarja.
 Cemmac
#365343
Tele cevlje res kupujem, samo za 3 ali4 zimske mesece. Druge bodo pa za suhe letne case.
Rad imam vsaj kako uro suho, ceprav je plan vsaj 3 ure hoja/tek.
Se ena stvar, pa je zascita pred mrazom, karcje tudi super.
Uporabniški avatar
 zz topka
#365347
trac napisal/-a:ZZ topka - oguljeni copati niso enakovredni bosonogemu teku. Dejansko se ti noga potem zvira, odvisno kako so pošvedrani.

Ja, sej jast sem mislila bolj na to, da imaš podplat tolk zguljen do nule, da čutiš, kot da si bos in si spotoma še akupunkturne točke "šlataš" :D
 MatkoD
#365350
Cemmac napisal/-a:Inov-8 so preveč tekmovalni, premalo blaženi..


Ne veš, kaj zamujaš.
Meni je recimo HOKA zanič. Nekaj jih poznam, ki jim je kar hitro razpadla, moji (speedgoat in torrent) so še zaenkrat celi, a me žuljajo na trasah, daljših od 20 km...
kar se pa tiče GTX, pa mi je kombinacija SealSkinz nogavic in katerihkoli čevljev boljša. tako imam več izbire, kaj obuti.
 Cemmac
#365351
Jaz sem HOKA samo sprobal v štacuni, pa so se zdeli zares udobni...v praksi mogoče res ni tako.
SealSkinz nogavice, odlična ideja tnx, ampak morda kasneje..
#365352
Oprosti če sem preslabo prebral temo, ampak najprej moraš vedet za kakšen teren boš uporabljal čevlje. Lansko leto sem v Ljubjani po sneg tekel morda 10 krat... Veliko vlogo igra tudi dejstvo iz katerega konca Slo si in po kako obljudenih boš tekel/hodil, ali bodo shojene, ali boš gazil ti...
Inov8 so me prepričali predvsem oprijemom, če ga priemrjam z Asics sonomo 3 je tako kot noč in dan. Blaženje meni ne igra tako veliko vloge, meni več pomeni padec prsti-peta. Ker rotiram čevlje tečem od takih brez blaženja, do Hoke kjer ne čutim sploh podlage :lol: , tako da se ne navadim samo na en par copat in lahko tečem skoraj v čemurkoli, le da je številka taprava :lol:

Če si bolj "priložnostni" tekač in ne treniraš za neke hude podvige, je po mojem Asics Sonoma 3, 4 , Trabuco in Adidas Tracerocker čisto dobra in OK izbira (gledano cena/kvaliteta). Jaz v takem vremenu kot je sedaj raje obujem Sonomo, ker mi jo ni škoda za blato in dež. Itak pa je počasi čas za nabiranje baze in počasnih kiometrov, tako da me malo slabši oprijem ne ovira :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA