prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Zgank11
#367564
Pozdravljeni,

sem sicer nov na forumu, vendar sem tukaj že zasledil ogromno koristnih informacij zato me zanima ena stvar. Tukaj bi se obrnil predvsem na uporabnike Polar Vantage V ure.

Sam sem pred mesecem dni kupil Polar Vantage V uro in ura od začetka ne dela vredu. Težave, ki sem jih do sedaj zasledil so bile sledeče

1 Nikakor nisem mogel posodobit ure(šele v nekem 10 poskusu mi je uspelo)
2 Višina, ki jo ura prikazuje se razlikuje do 50 metrov ali celo več in uporabljam vedno isto traso. Da štartni višini ne govorim vedno drugače (cca 30-40 metrov razlike v začetku glede na prejšnje vadbe)
3 Ko grem na tek pokaže takoj na začetku včasih že 0,5 km pretečenega pa ne naredim niti 10 metrov.
4 Pretečene metre šteje 4x ali celo 5x glede na pretečeno razdaljo
5 Touch screen občasno čisto neodziven.
6 Telefon in Polar Flow se nikakor ne moreta več povezati. Kak teden je delalo potem ne več
7 Izbira športov se kar naenkrat podvoji, potroji oz. se določeni športi sami od sebe zbrišejo/se ne prikažejo

Skratka, da ne dolgovezim in pišem več vseh napak in problemov me zanima ali je še kdo imel toliko težav s eno uro. Sicer sem prej uporabljal V800 in morem povedat da sem trenutno zelo razočaran nad Polarjem. Sploh ker sem pričakoval, da bo ura vsaj približno na nivoju V800.

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
 husein
#367566
Sam uporabljam VV eno leto. Deluje brezhibno, od baterije, ki je odlična, do gps-a, ki je načeloma kar zanesljiv (razen v bližini blokov, visokih objektov), prav tako višinomer (gps+tlak).
Update, zadnji 5.0, sem vedno naredil prek računalnika (Polarjevo priporočilo) in ne prek telefona, treninge pa vedno sinhroniziram prek telefona in avtomatsko v Stravo.
Poizkusi še factory reset.
Sicer pa kontaktiraj servis (www.urca.si) ali uradnega zastopnika (Sport Agent v Trzinu).
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#367588
Imam to uro eno leto in deluje brez težav.

Če tovarniška ponastavitev ne bo pomagala, gre po opisanih težavah za defekten primerek ure in me čudi, da že prej nisi uveljavil garancije.
 Akultep
#368014
Pozdravljeni.
Tudi sam sm uporabnik te ure. Zanima me ce ima se kdo tezave s števcem korakov(meni jih steje skoraj x2)
In pa tudi porabljene kalorije so nekaj velike številke.
Uro sm resetiral, ponastavil.... vse. Ampak tezave se vedno?
Mogoce kasno mnenj, imam kaj narobe nastabljeno?
Hvala.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#368015
Pri Polarju števec korakov ni samo koliko korakov narediš v 24 urah, ampak vse gibanje čez dan preračunajo v enote korakov.
Za pravilen izračun kalorij moraš vnesti vse osebne podatke kot so teža, starost, spol, izmerjen najnižji in najvišji srčni utrip itd.
Ima pa vsak proizvajalec ur svoj logaritem za štetje kalorij tako, če si navajen od drugega proizvajalca ur, lahko pride do odstopanj,

Priporočam ti, da si preneseš priročnik od ure, kjer so pojasnjene vse lastnosti in funkcije ure
Povezava je spodaj:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... zHFH3seM41
 Akultep
#368019
Hvala za objasnitev,
vidim ja da so neka odstopanja od proizvajalca do proizvajalca.
Ocitno je to pol to.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA