prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#370542
Jou.

Zanima me sicer za palice nordijske hoje, a palica = palica.
Skratka, na tehle za nordijsko hojo sta gumijasta čepka postrani - zaradi kota, pod katerim se drži palico ob odrivu.

Danes mi je uspelo na makadam stezi poleg gozda močno zahaklati palici, ob čemer je čepek z leve odletel neznano kam.

Kako poskrbite, da čepek ne odleti s palice?

P.s.: Dostopa do sekcije foruma za nordijsko hojo nimam, sicer bi objavil tam.
#370684
Evo leckota :clap:

Čepek pa težko dol odleti sam, se treba kar potrudit da se ga dol odstrani. Je pa odvisno tudi od prileganja. Menda obstajajo različne debelne čepkov. Samo bi domneval da imaš novo opremo in da se prilega. Dol lahko odleti samo, če je preširok za palico, bi rekel.

S čepki je pa tko...po makedamu pa po gozdu sanm in večin tekmovalcev brez čepkov, ker ni nobenga oprijema oz je slab. Na suhem asfaltu so predvsem uporabni kot dušilci zvoka. Večina tekmovalcev v nordijski hoji pravijo da so hitrejši s konicami na asfaltu.
Po kakšni ulici z veliko objektov kar odmeva zvok golih konic ob asfalt. Odmeva tudi z makedama.
Čeprav se da z močnim prijemom palice in pravim kotom hrup ob zvoku gole konice po asfaltu delno zmanjšati.

Pa še anekdota iz pohoda ob žici..ko sem v hitrejšem tempu hodil po makedamskem delu , so me dvakrat nadrli :roll: starejši občani, zakaj da ropotam, tako da hrup dejansko povzročajo
#370691
Pa ko se je že ravno spet odprla nordijska debata..bom pripel dober video, ki v 3 minutah pokaže osnove PRAVILNE nordijske hoje. Bistvo je v tem, da zapestje se premakne tudi nazaj, za boke, in da se roka premika tudi v rami , da moćno pritiskamo v tla in s tem aktiviramo trup in roke. 90% hodačev s palicami ki jih vidimo pri nas in v svetu pa teh gibov ne izvaja, ampak samo rahlo premikajo v komolcu skrčene rok , ramena so pa fiksirana, pritisk v tla zelo rahel. Saj ni s tem tudi nič narobe, samo ni pa to učinkovitra nordijska hoja, ki jo razne INWA , ENWO in ostale zveze prakticirajo, je bolj sprehos s palicami-
https://www.youtube.com/watch?v=zAmsHhc2zCw&t=92s
#370695
Palice res prinesejo svoje breme, že samo s tem da so v rokah, brez da bi jih intenzivnio zabadali. Sem opazil npr. hitra hoja brez palic ali z njimi je takoj vsaj 10% višji utrip pri enaki hitrosti.

Seveda ni mišljeno da bi se hodilo ves čas enako. Najbolje je tako kot opisuje kolega Kao-Nordijc, spremenljivo, npr. počasneje začeti, pa ko se vse ogrej mal hitrej ipd. Veliko ljudi opažam da s palicami hodi isto progo, v istem tempu. Tega se psiha naveliča, pa tudi telo ne napreduje. Podobno kot pri teku obstajajo tudi pri Nordijski hoji isti principi treniga, npe. območja treninga , ki jih lahko opišemo s conami utripa . Pa npr. kratkii intervali, ko gre na polno in potem počitek.
#370696
Pa če kak nordijc kdaj pozabi palice, ni treba spustit treninga.Lahko pa se proba kar tako za mal drugačen trening. V nemčiji se temu reče powerwalking, v Italiji je zelo popularna pod imenom Fitwalking, to je manj ekstremna oblika tekmovalne hitre hoje, namenjena rekreaciji. Koraki so dokaj normalni, ni zvijanja bokov, edino delo rok je intenzivno.

https://www.youtube.com/watch?v=ia3iEhW86_4

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA