prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 atoma
#239625
Ob prekinitvi zaustavim štoparico (paused), navedeni parameter pa imam nastavljen na Disabled.
Zaenkrat pa nisem še uspel primerjati Sports Trackerja s Polarjem na kolesu. Verjetno bom to poskusil šele spomladi.
Uporabniški avatar
 matjazvertus
#254972
France napisal/-a:Muči me zakaj nimam podatka steps 0,0/min.
Ali polarjev pas ki verjetno dela preko Bluetotha je na polnilec ali moraš menjati baterije ?


Meni korake čist ok računa... (Nokia x6)

Me pa jezi da moj pas ki sem ga dobil poleg ure Polar rs300x ni kompatibilen z Sportstrackerjem...

Jaooooooo...
 SMatej
#255666
Za osebo katera uporablja Polarjev Bluetooth oddajnik.
Koliko časa ga že uporabljate?
Namreč glede na bluetooth tehnologijo, katera ni ravno majhen porabnik ter da je v napravi CR2025 baterija me zanima koliko ur treninga je že oddajnik preživel?
LP
Matej
 _Basso
#255735
Pri polni bateriji (Nokia C7) je zdržal pri stalni povezavi GPS in modrozobi povezavi na pas 3 ure+, baterija je bila še vsaj 1/2 polna... Predvidevam, da 5 ur ni problem?!

Recimo E71 je dosti boljši pri bateriji, samo GPS signal je šibka točka!
 SMatej
#255738
Hvala za info za telefon.
Zanima me baterija v Bluetooth oddajniku. Torej na pasu kateri pošilja podatke v telefon. Namreč Ta oddajnik je edini, ki uporablja 2025 gumb baterijo, vsi ostali Bluetooth oddajniki uporabljajo polnilne baterije.
Glede na to, da bluetooth ni majhen porabnik predvidevam da količina ur opravljenih z oddajnikom ne bo blizu klasični frekvenci. Me pa zanima ta količina ur.
Recimo: baterija v Wearlink oddajniku 5KHz drži cca 2 leti pri uporabi 1h/dan
Wearlink W.i.n.d. 2,4GHz oddajnik pa cca 3x več v povprečju 3h/dan cca 2 leti.

Seveda je vse pogojeno tudi z zunanjimi vplivi, stanjem elastike,...

Torej vprašanje koliko ur treninga zdrži baterija v Polar Bluetooth oddajniku.

LP
Matej
 _Basso
#255751
Trenutno je še prva baterija notri, uporabljam pa ga cca. 6 mesecev (okrog 250 ur)...

Zakaj je ta baterija takšen problem?

Stane 1,94 + DDV (http://si.farnell.com/jsp/displayProduc ... 5170681367).

Če jih menjaš vsakih 6 mesecev, je to v dveh letih 10 Eur...

Zato sem napisal podatke za telefon, ker je to šibka točka in edina rešitev je rezervna Nokia baterija, ki pa stane skoraj 40 Eur?!
 love to run
#255752
Mene pa zanima če kdo potem iz telefona prenese svoje treninge na računalnik. Kako se to stori? Namreč meni nikakor ne zazna, ko poskušam prenesti preko bluetootha. Pa v kateri datoteki mora bit, da zadeva zgleda ok za prebrat. Če ve kdo morda :)

Aja, pa še tole. A mislite, da je bolje, da kupim še pas zraven, pa kombiniram sports tracker pa pas za pulz ali naj nabavim uro posebej, ki pride s pulzom?
Recimo nekaj takega: http://www.suunto.com/en/products/Heart ... lack-pink/ (upam, da so Suunto ok ure za tečt)

Upam, da se bo komu dal odgovorit! :)

Fajn tečte! :)
Uporabniški avatar
 matjazvertus
#255758
Podatke jaz prenašam preko telefona direktno na net...
Jaz si posebaj ure nebi kupoval saj imaš na telefonu vse:
razdalja, koraki, narisana pot. Če pa še maš ta pasek pa imaš še pulz.
Z uro neboš nič pridobil...
 love to run
#255763
matjazvertus napisal/-a:Podatke jaz prenašam preko telefona direktno na net...
Jaz si posebaj ure nebi kupoval saj imaš na telefonu vse:
razdalja, koraki, narisana pot. Če pa še maš ta pasek pa imaš še pulz.
Z uro neboš nič pridobil...


Najlepša hvala za odgovor!
Edino, kar me skrbi je sevanje. Če uporabljamo Sports Tracker se vključi GPS, slednji pa vemo, da močno seva. Ko tečem eno uro ali še več in imam telefon ves čas praktično pripetega ob bok, se vprašam kako to vpliva na moje potomstvo. Vemo, da telefoni sevajo. Poškodujejo zdrave celice v organizmu in tudi tako nastane tumor.
Je pa res, da če želimo merjenje pulza, kar jaz primarno potrebujem, je neka naprava neizogibna. Žal. :(
 _Basso
#255772
Telefon seva najbolj ob pogovorih, pri uporabi GPS pa ga je bolje postaviti na manj občutljiva mesta. Npr. na:
- kolesu recimo na torbico ob krmilu
- teku, rolanju, sprehodu na zgornji del desne roke (v posebno torbico z ježkom)
- planinarjenje v zunanji žep nahrbtnika

Glede uporabe pa je vse odvisno od željenih podatkov. Za tek jih je dovolj (pulz, razdalja, višinski profil - brez asc in dsc), za kolo jih je premalo (ni kadence, moči, višincev),...
Uporabniški avatar
 RADKO
#299599
Zdravo.
Imam NOKIA N 6. :)
Že dolgo naložen tudi Sport Tracker. :)
Tudi na comp imam naložen Sport Tracker. :)
Imam tudi "odprt račun na Sport Tracker". :)
Nima wireless. :(
Kako (lahko že shranjene) aktivnosti prenesem iz telefona žično na comp in na Sport Tracker. :?: :? :?:
Hvala za pomoč. :clap:
Radko
 kacajdr
#299647
love to run napisal/-a:
matjazvertus napisal/-a:Edino, kar me skrbi je sevanje. Če uporabljamo Sports Tracker se vključi GPS, slednji pa vemo, da močno seva.


Hmm, a je to res?
Kot razumem, GPS sprejemniki samo SPREJEMAJO signale GPS satelitov in se potem sami trudijo z izračunom pozicije, pošiljajo pa ne.
Skratka, GPS sprejemnik, kot že ime pove, sprejema GPS signale, seva=oddaja pa ne (ajde, zanemarimo EM sevanje, katerega oddaja vsak delujoč hardware, pa magari električna zobna ščetka ali brivnik).
Seveda pa sevajo GSM/HDSPA, bluetooth in WiFi oddajniki, vgrajeni v smartphone. Pa če imajo ti smartphoni vgrajen in aktiven GPS sprejemnik ali ne.
Uporabniški avatar
 Komo
#300610
Pozdravljeni,

sicer ne uporabljam programa na gsm Nokia ampak ga imam na prenosniku (Sport tracker).

Danes sem prenesel jutranji tek na pc, vendar mi ne nariše zemljevida ampak samo sled gps-a. Ima še kdo take težave? In kako ste jih odpravili...

Hvala za odgovore in lp.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#300637
Najbrž tako, da kupiš pravo verzijo SportTracks, ki ti omogoča mnogo več kot zastolj verzija :).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA