prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 sitrader
#286583
Po moje si si malo sam kriv, ki prižigaš uro in hočeš lovit GPS signale v prostoru, kjer jih ni ali pa so tako švoh, da se ti dogaja, kar se ti dogaja.

V zaprtem prostoru ni GPS signala. Zato je vsakršna meritev napačna in jo zavrzi. GPS lahko uporabljaš samo zunaj in še to je lahko problem med visokimi bloki ali v gostem gozdu.

Poskusi če imaš težavo tudi zunaj. Če je ni, potem je to to kar ti pravim.

Upam da ti pomaga.

LP
Uporabniški avatar
 tabonir
#286752
jogijogi napisal/-a:Hoj. Me neki zanima.
Mam 310- ko, kupljeno v ameriki.
Dogaja se mi, da ob vklopljenem gpsu, tudi v zaprtem prostoru in ko je v mirovanju, ura pridobiva km.
Sem imel naloženo verzijo 4.2, pa sem mislil, da bo z nadgradnjo v 4.5 kaj bolje.
nič drugače. NA servisu so priporočali, da ji naredim komplet reset( tipka mode + power), da ko se ura resetira, potem pa bo. Spet nič.
Očitno jo moram res poslat čez lužo, kar pa mi ne diši, saj uro uporabljam najmanj vsak drug dan.
Ali ima kdo kakšno izkušnjo? Morda je kakšna finta v kakšni nastavitvi? Morda kombinacija le teh?
Hvala za info.


To si ti dogaja ko imaš vklopljeno stoparico, ali tudi drugače?
V zaprtem prostoru bi naj ne imel GPS signala!
Na treningu oz. v gibanju zunaj ti pa kaže realne podatke?
 jogijogi
#286753
Tudi ko je štoparica izklopljena se mi ura ¨"sprehaja" in kaže hitrost premikanja, če štoparica ni vklopljena ne naredi sicer 0 km, ko pa jo vklopim, pa dela tudi km.( čeprav stoji 310 ka - na miru)
V zaprtem prostoru se ji včasih dogaja, da sprejema tudi še kakšen satelit( vsaj kaže tako, čeprav ga načelno ne bi smela sprejemat) in dokler sprejema signal kaže neke km in pretečeno - prehojeno razdaljo, potem ko pa zgubi signal, se pa tudi vrednosti postavijo na nulo.
Ne vem, mogoče je kaj z GPS jem.
Ko grem tečt, pa mam vklopljeno štoparico, pa mislim da kaže kar prav, saj dostikrat ponavljam eno in isto progo, pa vedno pokaže približno enako.
LP
Uporabniški avatar
 tabonir
#286754
jogijogi napisal/-a:Tudi ko je štoparica izklopljena se mi ura ¨"sprehaja" in kaže hitrost premikanja, če štoparica ni vklopljena ne naredi sicer 0 km, ko pa jo vklopim, pa dela tudi km.( čeprav stoji 310 ka - na miru)
V zaprtem prostoru se ji včasih dogaja, da sprejema tudi še kakšen satelit( vsaj kaže tako, čeprav ga načelno ne bi smela sprejemat) in dokler sprejema signal kaže neke km in pretečeno - prehojeno razdaljo, potem ko pa zgubi signal, se pa tudi vrednosti postavijo na nulo.
Ne vem, mogoče je kaj z GPS jem.
Ko grem tečt, pa mam vklopljeno štoparico, pa mislim da kaže kar prav, saj dostikrat ponavljam eno in isto progo, pa vedno pokaže približno enako.
LP


Če ti pri vklopljeni stoparici kaže recimo nekaj metrov razdalje tudi ko miruješ ali se giblješ počasneje kot ti predvidoma kaže ura, še po moje ni neke panike, lahko je motnja kakšnega oddajnika. Meni se je ena dva krat zgodilo, ko sem startal v bližini (150m) gsm oddajnika, da me je ura kazala enormne razdalje in tempo. Po pretečenih nekaj 100m mi je kazalo 6-7 km! in še naraščalo, mislim da do 20-25km pri moji realni razdalji ~2km, nato se je umirilo.

Gle na to, da ti med treningom kaže OK, mislim, da je še nima smisla pošiljati v ZDA.

Mogoče bi še v nastavitvah poskusil dati na opcijo "tovarniške nastavitve".
Uporabniški avatar
 klatez
#286796
Še malo pa boste toplo vodo odkrili... :D

GPS naprave imajo svojo natančnost odvisno od sprejemnika, ki je v napravi.
Ker je FR 310xt majhna, tudi sprejemnik ni velik.

Natačnost niha glede na razmere (jasno/oblačno, ovire /drevje, visoke stavbe/),...
Znotraj stavb pa so itak takšne naprave neuporabne zaradi ovir (zidov).

Kot si že ugotovil, ti pri izklopjeni štoparici, naprava kaže neko hitrost, razdalje pa ne prišteva. Če štoparico vklopiš, pa ti bo prištevala tudi razdaljo, saj se ti zaradi slabega sprejema po podatkih, ki jih prejme tvoj garmin, neprestano spreminjala tvoja lokacija.

Če hočeš meriti v takšnih težavnih razmerah, je rešitev footpod, ki ga lahko povežeš s tvojo uro. Ampak footpod pa ima druge pomankljivosti...

Natančnost sprejema GPS podatkov na tvoji napravi lahko tudi spremljaš in sicer tako, da si nastaviš polje Accuracy (verjetno je pri slovenskih menijih prevedeno v natačnost). Sam imam to polje nastavljeno in vedno pred začetkom teka preverim to natačnost. Ko sem kupil FR 310xt sem namreč ugotovil, da je bil hitrejši zagon od predhodnih garminovih naprav, ki sem jih imel, povezan s tem, da je natačnost manjša. In zato me je na začetku na izhodišču precej prestavljalo in so bili podatki za prvi km bolj tako-tako. Zdaj počakam, da je natačnost pod 10 m (običajno pade do 6 m) in potem začnem tek.

Skratka s tvojo uro je vse čisto OK. Čudno, da ti na servisu tega niso znali pojasniti.
 sitrader
#286880
klatez napisal/-a:Še malo pa boste toplo vodo odkrili... :D

GPS naprave imajo svojo natančnost odvisno od sprejemnika, ki je v napravi.
Ker je FR 310xt majhna, tudi sprejemnik ni velik.

Natačnost niha glede na razmere (jasno/oblačno, ovire /drevje, visoke stavbe/),...
Znotraj stavb pa so itak takšne naprave neuporabne zaradi ovir (zidov).




Natančnost GPS je predvsem odvisna od števila decimalk, ki jih satelit (nekodirano) pošilja na zemljo. Trenutno je za civilno rabo decimalk toliko, da je napaka meritve nekje do 20m. Ostale stvari (drevesa, stavbe itd...) pa samo še kvečjemu poslabšajo sprejem in je napaka lahko večja. To ne pomeni, da je vedno napaka 20m, lahko je manjša. Vsekakor pa je kiks že v defaultu postavljen. Res pa je, da za civilno rabo ni taka sila in potreba po natančnosti na en meter. Ali pač?

Zanimivo, da ima US army dovolj decimalk na voljo da določi položaj na 1m natančno (pomembno za napad na taktične cilje). Ko je europa (EU) predstavila program Galileo (neke vrste evropski GPS), so v USA skočili pokonci da omogoča vsem neovirano natančnost na 1m. Šele ko je EU pristala na to, da bi v izrednih razmerah (vojaški napad na zaveznike) lahko USA zmotila evropski signal statelitov in s tem preprečila njegovo izkoriščanje za vojaške namene, so umaknili načrte za sestrelitev evropskih satelitov v primeru napada. Vprašanje pa kaj bodo imeli v načrtu (ali pa že imajo) za ruski Glonass in pa novi kitajski sistem ki bo tudi nekoč v prihodnosti zaživel.
Uporabniški avatar
 Loni
#292480
Nič, jaz bom šla očitno spet malo v Šenčur, ponovno "dihamo" (in to v sončnem in suhem vremenu), poleg tega pa od včeraj tudi zmrzujemo, ostane pozdravni logo, po nekaj urah se je zadeva sicer premaknila dalje, vse aktivnosti, ki so bile v zgodovini, je spravila pod včerajšnji datum in isto uro in jih hotela kot novitete prenesti v Connect, tistih resnično včerajšnjih pa ni bilo nikjer :shock: . Verzijo imam pa gor tovarniško od januarja (4.2).

Rositi je sicer začela tudi Marjanova 405, ampak po 2,5 letih uporabe.
Uporabniški avatar
 Loni
#292483
Urca je od letos in vse, kar je bilo shranjeno v njej, je imelo včerajšnji datum. In dve uri, 16:22, ko je zmrznila, ter 17:52, čas, ko sem jo vklopila doma.
Uporabniški avatar
 tabonir
#292544
SpEkTr napisal/-a:Poglej, da včerajšnjih ni v kakem drugem letu. Meni včasih zabluzi in mi vrže v leto 2007!


To se dogaja!

Ko tečem z footpodom in prehitro izklopim GPS, se kot kaže, ura in datum ne nastavita na dejanski čas, temveč na nek čas in datum v letu 2007.
Uporabniški avatar
 Loni
#294858
No, jaz sem že pri urci številka 4 :shock:
Ta je že imela slovenščino pod možnostjo izbire že gor in ima v primerjavi s prejšnjimi tremi mehkejše gumbe.
Čeprav mene bolj zanima, kako kaj bo dihtala... Testiranja v največjem dežju je preživela, ampak saj tudi prejšnje so navadno "dihale" v sončnem vremenu.
Uporabniški avatar
 Loni
#300311
Bom kar nadaljevala, moja št. 4 se je skregala z ant+ ključkom, ali pa obratno. Ant+ je ne prepozna; če hočem prenesti dejavnosti, jo moram vedno znova upariti, ne glede na verzijo Ant Agenta. In še ko le-to uspe, zadeva melje in melje in melje.
Sem mislila, da je problem v ključu, sem ga zamenjala z drugim (in tretjim), pa se je pojavil isti problem, s prenosom z obeh 405k ni nobenih težav.
Ja, no, mislim, da bo spet čas za obisk v Šenčurju.

PS Diha pa zaenkrat še ne :wink: .
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA