prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#214283
Živjo,

odločam se za nakup tekaških copatov Salomon XT Wings GTX ali Salomon XA PRO 3D ultra GTX. Namreč tečem po neurejenih površinah, zelo malo po asfaltu (10%). Sem tekač težje kategorije (100kg). Zanima me če ima kdo izkušnje s tema dvema copatoma in katerega bi priporočili ? Namreč v trgovinah sem že spraševal pa mi ne znajo svetovati.
Za Salomon se odločam zato, ker je material gore-tex (nepremočljivost), zato drugih znamk nisem gledal, mogoče bi se pa kaj našlo tudi pri drugih.

Hvala za odgovore in nasvete.
#214307
Salomon XA PRO 3D ultra GTX imam od novega leta dalje. Namenjene so za teke po neurejenih podlagah. Z njimi sem do sedaj pretekel nekaj nad 180 km v glavnem po snegu . Meni so zelo dobro "sedle" na nogo :D .

Salomon XT Wings GTX pa so primerne za tek po brezpotjih in po urejenih podlagah.
Imel se že Adidasove Vanaka z Goreteksom, pa mislim, da so Salomonke boljše vsaj zame.
Pa lep pozdrav
#214313
Imam oboje. Pro 3D mi bolj pašejo takrat, ko je res "neurejeno" in ko mora superga prijeti (npr, brezpotja treking lige). Imajo malo trši podplat od Wings in jih imaš mirno tudi za hojo po nižjih hribih.

Wings so mehke, super, samo profil na podplatu ni tak, da bi bil res za blato, listje, ampak je bolj za to, če rabiš za mešano podlago, ker 3D PRO so težke za asfalt in lep makadam.
#215899
@wawer: Najcenejši nakupi utegnejo biti najdražji...

Lahko naročiš preko wiggle.co.uk... ;) In če boš tam naročal se ti bo še Mazi priključil z enim naročilom. :S

Poglej še v Formaplus.
Načeloma morda ni ne vem koliko popusta za model Speedcross. Dobiš jih za okoli 100€. Sicer pa je vedno možno dobiti vsaj nekaj popusta. S kartico kake prireditve (hervis, intersport), s kartico ugodnosti (tomassport, hervis).
Ne boš pa jih dobil za pol cene... :mrgreen:


@Mirosan: Tisti model ni ravno tekaški, milo rečeno. Verjetno je čisto uporaben kot pohodniški. A po drugi strani, če si vajen teka s klasičnimi copati izpred dvajsetih let, boš z njimi verjetno zadovoljen. Seveda na krajših relacijah...
#359165
Obujam staro temo...

Ker se mojim gtx asics supergam pocasi stejejo zadnji kilometri, bo pocasi cas za nakup novih...

Probal bi kaj drugega, budget max 100eur.

Hervis ima sedaj neko akcijo za 70eur, model salomon atika2 gtx.
Na netu ne najdem nic uporabnega, ima kdo od vas izkusnje z njimi?

Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA