prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#216174
Želim kupiti eleptik, ki bo kvalitetno nared, da ne bo škripu ali še kaj hujšega. Ne rabim na njem raznik funkcij, ki ti prikazujejo razne podatke, ki jih že prikazuje polar. Želim le osnovno funkcijo - kvalitetno gibanje.

Katera firma je znana, da izdeluje kvalitetno in ima model, ki je brez funkcij prikazovanja cenovno ugoden?
#216195
V življenju sem pokupil že kar nekaj fitnes naprav in vedno se je pokazalo isto. Kadar sem kupil napravo namenjeno za domačo uporabo, je "škripnila" zelo hitro, tudi če ni bila poceni. Ponavadi takoj po izteku garancije.

Ko sem kupil napravo za profesionalno uporabo v fitnesih, je stvar zdržala več kot deset let in še to se ni mehansko pokvarila, ampak je šel računalnik. Uporaba je bila povprečno več kot uro na dan.

Slišal sem, da naprave, ki so namenjene za domačo uporabo, kljub garanciji, niti niso namenjene za ne vem kakšno treniranje. Menda so proizvajalci fitnes naprav ugotovili, da 95% kupcev naprave pospravi, po začetnem navdušenju, v kot in se na njih nabira prah.

Ostalih 5%, ki naprave redno uporabljajo in se jim zaradi tega tudi hitro pokvari, so pa razdelili v nadaljni skupini. Prva večja skupina niti ne poskuša z uveljavljanjem garancije, ali popravili in kupijo novo napravo.
Druga skupina uveljavi garancijo, a zaradi majnega skupnega števila, se računica še vedno zelo dobro pokrije.
Z vidika firme je torej bolje delati slabe naprave in jih tu in tam menjat, kot pa dobre naprave, ki stojijo pri večini v kotu nerabljene.

Druga stvar je seveda s profesionalnimi fitnes napravami. Te morajo biti zaradi velikega števila ljudi, ki se menjajo na njih in velike količene uporabe, še boljše kot bi bile sicer.
Firme bi predrago prišlo garancijsko menjanje ali popravila, do katerih bi v takem slučaju sigurno prišlo.
Zato so te naprave narejene res strokovno in delujejo dolga leta. Imajo pa eno slabost - so izjemno drage.

S tega vidika torej meni niti ni preveč važna sama znamka, ampak iščem predvsem zadeve, ki so namenjene profesionalni uporabi.

Moraš pa sebe dovolj dobro poznati, da veš ali je to le trenutno navdušenje, ali boš zadevo res uporabljal.
#235568
Se morda kdo spozna na eliptike? Sama ravnokar kupujem novega. Sicer se odločam med bolj cenovno dostopnimi eliptiki, bi mi pa prav prišle kakršnekoli informacije, izkušnje ipd.
Uporabljala bi ga bolj pozimi, kakšne 3 - 4 krat na teden po slabo urco.
Trenutno se odločam med: Eliptik JEC-4205 in pa Eliptik Kettler Verso 109 razred Basic.
Ima kdo kakšen nasvet?
#235569
jaz sem kar nekaj časa preživel na eliptiku, predvsem pozimi.
Imam Energetics 5.1, če bi zdaj kupoval, bi kupil večjega, boljšega.

Moje mnenje.
Eliptik preizkusi v trgovini, da vidiš kaj kupiš. Predvsem mora biti stabilen in kompakten. Tak, da že ko ga vidiš veš, da ne bo pokalo pod tabo.
Drugo kar je zame pomembno, da je tih. Ok, vsakega je malo slišat, ampak tak kot je bil star orbitrek..ojoj :bum:

Zavedat se moraš, da 3-4 ure na teden je kar nekaj in moraš imeti pod seboj dobro zadevo, drugače se ti še zameri in še zrola k si na mestu in ne prideš nikamor + poslušaš škripanje.

Dober nakup ti želim...
#235604
Najlepša hvala za mnenje.
Sem tudi jaz prej imela orbitrek iz topshopa, ki se je ga je slišalo še v zgornje nadstropje. Je pa zdržal kar okoli 8 let precej redne uporabe. Zdaj kakor vem, imajo vsi magnetno zavoro (mislim, da se reče tako) in so zato veliko tišji.
Sicer sem poleti nabavila prvega od zgoraj naštetih med katerimi se odločam. Vendar sem imela z njim kar nekaj težav, ki pa so bile predvidevam zaradi tovarniške napake, tako da so se v trgovini odločili, da mi denar vrnejo, sama naj se pa potem odločim katerega bom vzela. Morda se malo čudno sliši, da se zdaj še vedno odločam ravno med tem, ki sem ga morala vrniti... Moram reči, da mi je bil drugače všeč (če odštejemo to napako) in glede na ceno mislim da ponuja precej, prav tako pa se mi zdi dovolj kompakten. Edino kar me skrbi je ravno ta napaka - levo pedalo se mi je drgnilo ob ogrodje orbitreka. Kot sem že rekla, sama predvidevam da je bilo to tovarniško narobe, vendar se vseeno bojim, da bom ob nakupu novega naletela na podobno napako.
#237882
A mogoče veste kje se da preizkusiti Eliptik Kettler Verso 109 razred Basic? V okolici Celja še nisem naletel na ta model...večinoma prodajajo starejše modele ali dražje. (hervis, gigasport, intersport..imajo še kje drugje eliptike?)

Zanimiv je tudi model Eliptik Hammer Ellyptech 4000, ga že kdo ima? Na strani piše, da ima 16kg vstrajnik, kar je daleč od konkurence za ceno 200€. Ampak ga zopet ne najdem v nobeni trgovini, da bi ga preizkusil. Da se ga naročiti samo prek spletnih trgovin.

http://www.mimovrste.com/artikel/405002 ... ptech-4000
#237927
Bom še tole javno vprašal=)

V intersportu gledam eliptike energetics, in je naveden podatek teža vstrajnika in teža vrteče mase.

V vseh drugih trgovinah pa je navedena samo teža vstrajnika.
In ti energetic modeli imajo majhno težo vstrajnika oz skoraj pri vseh modelih okoli 5, 6kg. Teža vrteče mase pa imajo od 14 do 20kg.

Pri vseh drugih firmah pa je napisan podatek samo o teži vstrajnika in začetni modeli od 12 kg naprej. Torej 6kg je pri drugih modelih zelo slab.
In zdaj ne vem ali vse druge firme mečejo v isti koš težo vrteče mase in težo vstrajnika in to dvoje mešajo in napačno pišejo ali pa so ti energetics modeli po težavnosti vadbe tako malo obremenjeni in teža vrteče mase nima nobene vloge? :?:

..bolj ko natančn prebiram te eliptike manj mi je jasn :?
#238710
Sicer tale tema bolj sameva.. pa vseeno upam na kakšen odgovor..
Zdaj imam v ožjem izboru 3 (no bolj prva dva) orbitreka:
Reebok I-Trainer 1.1. (max obremenitev 120kg, 15kg vztrajnik..., 4 leta garancije, cena 380€)
Hammer Ventano XT (max obremenitev 130kg, 18kg vztrajnik..., 1 leto garancije, cena okoli 280-290€)
Kettler Calypso 600 (max obremenitev 110kg, 12kg vztrajnik, 2 leti garancije, cena 380€)

Trenutno se najbolj nagibam k Reeboku zaradi garancije, čeprav moram reči, da me zanima, kako to, da je cena Hammerja tako nizka glede na ponujeno. Kettler me kot firma najbolj privlači, saj sem si glede na izkušnje drugih ustvarila mnenje, da so Kettlerjevi orbitreki nekje najbolj zanesljivi, bolj kot Reebokovi. Res pa je, da sem trenutno najbolj gledala ceno, vztrajnik in pa garancijo, saj sem glede orbitrekov bolj kot ne nova in niti ne vem kaj točno je pomembno.
Zaenkrat razen Kettlerjevega nisem še nobenega preizkusila, imam pa namen v naslednjem tednu. Bi pa bila vesela kakršnihkoli priporočil - glede teh 3, in pa morda tudi kakšnega drugega v približno istem cenovnem rangu...
#240444
Živjo,

tudi jaz kopujem eliptični trenažer. Rada bi kupila kakovostnega, saj bo kar veliko v uporabi. Gledala sem eliptike, pri katerih se cene vrtijo okoli 700 €. Mi lahko kdo kaj svetuje?

Med brskanjem po spletu sem naletela tudi na tega:
http://www.sportsartfitness.com/saf/residential/ellipticals/E80G.asp

Ima morda kdo izkušnje s to firmo?
Morda veste, kje v Ljubljani imajo veliko izbiro trenažerjev?

Vnaprej hvala in lep preostanek večera!
#240999
Kolikor sem jaz pregledala ponudbo, bi rekla, da v Lj velike izbire orbitrekov ne boš našla. Je pa tako, da tiste ki se prodaja v trgovini načeloma ne dobiš na spletu in obratno.
imaš orbitreke v hervisu, gigasportu, intersportu. V hervisu se mi zdi da neke blazno velike ponudbe orbitrekov okoli 700eur nimajo, gigasport ima prav tako trenutno bolj sušo s tem (vsaj dva tedna nazaj je bilo tako). Intersport ima pa tako ali tako samo eno znamko orbitrekov, katerih cena je od 200 pa do 1000, kar je mene že na začetku odbilo. Vsekakor se ti splača pred nakupom pogledati, mogoče ti bo pa kateri ustrezal.
Glede na tvoja merila glede cene, bi ti pa predlagala da pogledaš še trgovino v hali a, ki ima malce dražje orbitreke (jaz prav veliko preučevala tega nisem, ker nisem bila pripravljena toliko plačati). Nahaja se pa v pritličju, bolj proti koncu hale.
#241019
@spellaa: Morda bi kazalo omeniti še trgovino Bauer (Hala9) ali Velo Črnuče (stara opekarna) ali Velo (HalaA, klet). V teh štacunah je možen preizkus eliptikov, trenažerjev.

@smejka: v rangu 700€ (+-100€) dobiš več kot spodobne modele. Svetijem ti lahko obisk zgoraj omenjenih trgovin, kjer bo postrežba dobra. Sploh v Črnučah si lahko brez skrbi.
#246596
Živjo,
prosila bi vas za pomoč, ker nisem ravno najbolj načitana glede teh stvari: kupujem eliptični trenažer, in sicer imam nagledanega ENERGETICS Eliptični trenažer ET 5.5 Magnetic. Rabim ga za redno vadbo (5x tedensko 45 min). Ima kdo izkušnje z njim oz. kaj svetujete?
Hvala!

Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA