prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 DejanM
#228424
Uro sem včeraj prvič preizkusil na terenu (10km) in meni osebno je zelo v redu. Res pa je, da nisem hudo zahteven uporabnik. ura ti naenkrat lahko prikazuje pretečeno razdaljo, srčni utrip in trenutno hitrost ali tempo. Ura in štoparica je oddaljena 1 oz. dva pritiska na gumb, lahko pa namesto srčnega utripa prikazuje štoparico ali uro.

Po vsakem pretečenem kilometru prikaže čas, koliko časa si ga tekel in povprečno hitrost.

GPS deluje super, brez prekinitev, pa sem tekel veliko pod drevesi. Po treningu si preneseš podatke preko kabla na Garmin connect recimo, kjer ti postreže s kar dosti informacijami (tisit, ki imate Garmine verjetno poznate).

Avtonomije ima baje za 8 ur treninga z vklopljenim GPS in pasom za srčni utrip. Če želite uporabljati uro vsak dan (kot klasično uro), se čez nekaj časa (2 minuti) izklopi iskanje gpsa in srčnega utripa, tako da ne kuri baterije na polno. V takem stanju naj bi zdržal 3 tedne.

Na splošno sem z uro zelo zadovoljen, res pa je, da sem do sedaj uporabljal Garmin EDGE 305, ki sem ga držal v roki med tekom :lol:
Če koga še kaj zanima naj vpraša.
 marjand
#229445
Kupil sem si uro forerunner 110 in neznam naložit programa, da bi si ogledal treninge na PC. Ima morda kdo to uro in je že naložil program.... Ura je pa super!
Uporabniški avatar
 flister
#229455
Naj verjetneje moraš instalirat Training Center in pa ANT agenta - vsaj tako je za FR 405.
Vse dobiš na spletu (google: garmin training center).

Zanima me kako je z ascentom (višinci) pri FR 110? LAhko kdo naloži kako znano turo (kak tek, maraton, PST,...) da lahko primerjamo?
 rzidar1
#242504
vprašanje za uporabnike.

Recimo, da imam uro Garmin FR 110w. Grem na moto turo, ki je "predolga" za to uro in se ugasne (z vključenim gps-om). Potem pridem domov in dam uro polnit. A si zapomne pot, od vklopa do izklopa ali se pot ne zabeleži, ker se je vmes ugasnil?

za odgovor se že v naprej zahvaljujem.
Uporabniški avatar
 klatez
#242509
Vidim, da ožiš izbor. :D

Sicer nimam 110tke vendar mislim, da ti pri vseh GPS Forerunnerjih ostane opravljena pot v spominu ure kljub nenadnemu izklopu.

Glede na tvoje ostale zahteve, bi verjetno zate bil bolj FR 210, če bi ga dobila za kakšno pametno ceno. Ne vem, če je pri nas že dobavljiv. Sicer je to v bistvu FR 110, vendar ima omogočeno funkcijo dodajanja footpoda. Nikoli ne veš...
Pa še nastavitev intervalnih treningov omogoča, kar za nekatere tudi ni tako nepomembno.
https://buy.garmin.com/shop/compare.do? ... duct=63511
 bopi
#271900
Mene pa zanima kako je s tem gps-om.
Imate kaj problemov s tem da bi ura izgubljala signal.
Pa poleti ko je veliko listja, ali to kaj moti signal.
Ne bi rad kupoval uro, potem pa ne bi služila svojemu namenu.
Me pa že nekaj časa mika ena taka stvarca :D
lp
Uporabniški avatar
 polpiskra
#271906
bopi napisal/-a:Mene pa zanima kako je s tem gps-om.
Imate kaj problemov s tem da bi ura izgubljala signal.
Pa poleti ko je veliko listja, ali to kaj moti signal.
lp


Zdravo!
Imam 210tko in lahko rečem, da je izgubljanje signala minimalno. Če pol traso na GoogleEartu gledam se opazi na par mestih (kakšne grape ali strma pobočja) pretrgana linija. Ampak to je res minimalno, par metrov.
Če primerjam signal z mojo staro eTrex Visto je hitrost vzpostavitve signala neprimerljivo boljši (novejši gps čip).
Same pohvale za serijo 110/210. Enostavna ura. Počakaš, da se signal vzpostavi, stisneš start in gasa .... po koncu teka pa stop. Brez nekih nastavitev in brskanja po menijih. Aktivnosti pa pol doma analiziraš na računalniku, saj urica ne omogoča spremljanja nekaterih parametrov (npr. nadmorske višine ) na uri sami. Jih pa beleži.
Moti me edino, da zadeva ni za v vodo (da bi plaval z njo) in pa relativno kratek čas baterije z vklopljenim GPSom (8 ur). Zato pa so večji brati (310 in 910), ki pa so tudi težji (€).
Je pa lušna urca in jo lahko nosiš tudi v "civilne" namene.
 bopi
#272040
Pozdravljeni!
Sem prebral kar nekaj tem na forumu v zvezi z tekaškimi urami pa še zdaj ne vem, katera ura bi bila najbolša zame.Mogoče sem le še bolj zmeden :D

Zaenkrat sem se odločil le glede tega, da ne rabim gps-a ker se mi zdi foot pod bolj zanesljiva rešitev.
Malo sem si ogledal tole urco:

http://www.iafstore.com/eng/scheda.asp?num=973&pa=p

Če poznate kakšno uro ki bi mela približno take lastnosti kot ima ta in da ima še višinomer bi bil pa še bolj zadovoljen.Malo sem gledal suunto ampak nisem našel primernega modela.Mogoče zaenkrat res še ne rabim ne vem kakšne analize treninga ampak sčasoma mogoče pride tudi to. :D

Me pa tudi zanima kako natančen naj bi bil foot pod pri polarju predvsem kadar se ti skrajša korak zaradi utrujenosti, pri intervalih, ali če tečeš bolj v hrib.
Hvala za odgovore,lp
 rio
#272066
ura ne zgublja signal :) tista prekinjena črta je ob preteku kilometra, če imaš vklopljen avtolap, takrat žal kakih 20 m ne beleži :). najcenej jo ma pa trenutno intersport 149 eur, ja pa s hrm pasom, da ne bo pomote. sem z njo pretekel ogromno po golovcu, poleti med listjem, niti enkrat ni izgubila signala....


lp
 marioj
#276381
zdravo vsem, imam Garmin Forerunner 110 hr že nekaj mesecev (in sem ga kupil v Intersportu) in sem zelo zadovoljen z njegovo uporabo in enostavnostjo.

Prosim pa za informacijo, če kdo ve, kako naj uro nastavim, da bi mi med tekom prikazovala trenutno hitrost ali tempo in ne poprečje, kot mi kaže sedaj.
Hvala in lp :)
Uporabniški avatar
 StaraKost
#276395
.. na uri slabše "kakovosti" je edino avg hitrost dovolj natančna, da je smiselna. Trenutna hitrost, če ne tečeš s skoraj konstantno hitrostjo, je tudi pri GPS urah višjega razreda vprašljiva.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA