prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 G-man
#258748
Pozdravljeni,

odločam se za upokojitev svojega starega Polarja in nakup nove ure. Poleg utripa bi si želel še čimbolj natančen izračun porabljenih kalorij (vnos let in teže), pa še merilec pretečene razdalje. Predvidevam, da mora biti to kar navigacija? Če se dela kroge, bi bilo imenitno še, da mi sporoča vmesne rezultate s kakšnim piskom. Je takšno napravico moč dobiti za realen denar?

Veselim se predlogov.
Uporabniški avatar
 dexi27
#258763
Če boš delal kroge najbrž GPS ne bo najboljša izbira :roll: , kaj več ti bo povedal kdo, ki ima več izkušenj z temi napravami.
jaz pač prisegam na Polarja z foot podom :wink:
 spela*
#258768
dexi27 napisal/-a:Če boš delal kroge najbrž GPS ne bo najboljša izbira :roll: ,



Mislim, da ima G man v mislih to, da ura avtomatično beleži podatke po vsakem posameznem kilometru (ali drugi poljubni izbrani razdalji) in da ga na to tudi opozori. Verjetno ne gre za kroge po stadionu, ker tam ne potrebuješ nobenega merilca razdalje - samo štoparico.
O urah pa tudi jaz ne bi preveč pametovala. Imam Garmina - Forerunner 60 (s footpodom) in sem z njim zadovoljna. Ima vse, kar potrebujem, pa tudi cena je v primerjavi z drugimi urami zelo ugodna. :wink:
 G-man
#258778
Ni stadion, je neka urejena sprehajalno tekaška steza iz peska, ki meri cca 1 km. Iz dolgčasa me kdaj pa kdaj zanese kam po cesti, kjer se iz zdravstvenih razlogov in škodljivosti asfalta skušam premikati po bankinah :) . Vsekakor je fino imet nekaj, kar ti meri razdaljo. kolega ima nekega Garmina, ki mu meri razdaljo brez nekih footpadov ki so po mojem precej nenatančni, sploh če uporabnik spreminja dolžino koraka, ali pa se motim.... skratka, Forerun al kaj je od Garmina bi bila očitno dobra zadeva.
 spela*
#258780
G-man napisal/-a:Vsekakor je fino imet nekaj, kar ti meri razdaljo. kolega ima nekega Garmina, ki mu meri razdaljo brez nekih footpadov ki so po mojem precej nenatančni, sploh če uporabnik spreminja dolžino koraka, ali pa se motim.... skratka, Forerun al kaj je od Garmina bi bila očitno dobra zadeva.


Forerunner meri razdaljo s footpodom. :wink:

Za moje pojme je to čisto dovolj zanesljiv merilec razdalje (sploh če ga umeriš). Satelitskim merilcem pa od takrat, ko mi je en Garmin 405 na stadionu nameril 50 metrov višinske razlike (absolutne, od tega 70 v plus in 20 v minus) ne zaupam.
Plus: pri teku v hrib ti bo satelit (ravno zaradi nenatančnosti merjenja višinskih razlik) kot opravljeno pot izmeril zračno linijo oziroma eno od katet (če poenostavljeno rečemo, da gre za pravokotni trikotnik), medtem ko ti v resnici opraviš razdaljo hipotenuze (torej koren od vsote kvadratov zračne razdalje in višinske razlike) :D .
Vem, da se s tem zapriseženi privrženci Garminov 405 on podobnih modelov ne bodo strinjali in bodo rekli, da lahko opravljeno pot naknadno popravljaš na računalniku, ampak to zahteva dodatno delo.

Aja, še tole: čisto vsaka ura ima opcijo, da po vsakem pretečenem krogu (ne glede na razdaljo) sam stisneš gumb "lap" in tako po teku primerjaš podatke po posameznih krogih.
 G-man
#258791
spela* napisal/-a:
G-man napisal/-a:Vsekakor je fino imet nekaj, kar ti meri razdaljo. kolega ima nekega Garmina, ki mu meri razdaljo brez nekih footpadov ki so po mojem precej nenatančni, sploh če uporabnik spreminja dolžino koraka, ali pa se motim.... skratka, Forerun al kaj je od Garmina bi bila očitno dobra zadeva.


Forerunner meri razdaljo s footpodom. :wink:
.


Nisem vedel. Moj kolega se mi zdi, da nosi samo pas za utrip in mu kaze razdaljo. Sedaj pa ne vem... :shock:
 spela*
#258793
G-man napisal/-a:
spela* napisal/-a:
G-man napisal/-a:Vsekakor je fino imet nekaj, kar ti meri razdaljo. kolega ima nekega Garmina, ki mu meri razdaljo brez nekih footpadov ki so po mojem precej nenatančni, sploh če uporabnik spreminja dolžino koraka, ali pa se motim.... skratka, Forerun al kaj je od Garmina bi bila očitno dobra zadeva.


Forerunner meri razdaljo s footpodom. :wink:
.


Nisem vedel. Moj kolega se mi zdi, da nosi samo pas za utrip in mu kaze razdaljo. Sedaj pa ne vem... :shock:


Aja, govorim za svoj model - sem mislila, da si se navezoval nanj.
Uporabniški avatar
 pementos
#258795
Garmin forerunner 405 ti omogoča merjenje vmesnih časov po času, razdalji ali po položaju (na primer, vsakič, ko greš čez štartno črto). Problem je, da je GPS zelo nenatančen ko delaš kroge). V tem primeru je verjetno foot-pod varjanta bolj natančna).
 sitrader
#258803
pementos napisal/-a:Garmin forerunner 405 ti omogoča merjenje vmesnih časov po času, razdalji ali po položaju (na primer, vsakič, ko greš čez štartno črto). Problem je, da je GPS zelo nenatančen ko delaš kroge). V tem primeru je verjetno foot-pod varjanta bolj natančna).


V bistvu je GPS že v defaultu nenatančen in lahko kaže tudi do 20 m mimo (pravim do, lahko v določenem trenutku kaže tudi do metra natančno). Gre za omejitve tehnologije, ki niso vezane na sprejemnik ali izdelovalca. Po drugi strani, so footpodi precej bolj natančni in zanesljivi, vendar pod pogojem da so kalibrirani. Pod temi pogoji ne zgrešijo več kot kakšen meter ali dva na kilometru. Njihova pomanjkljivost pa je, da če spremeniš čevelj, premakneš položaj footpoda (če imaš recimo takšne želje), bistveno spremeniš tehniko teka ali v nekaterih primerih tudi če bistveno spremeniš hitrost, se njihova natančnost poslabša in je potrebna ponovna kalibracija.

Vprašat se je treba koliko ti je pomembna vsa ta natančnost. GPS je mogoče manj kompliciran, vendar če želiš natančne meritve potem moraš poseči po footpodu (in ga umeriti za tebe), poleg tega imaš še zraven merjenje kadence in dolžin korakov, ki je pri gps ni. Če ti je važen višinomer, potem pa imej raje kaj takega ki ima barometrično meritev (gps je way off tukaj, sploh če si še v gozdu). Ampak za enostavno, ne preveč komplicirano rabo gps povsem zadostuje in je čisto ok.

Jaz imam raje footpod, gps pa bolj za dušo včasih da se lahko spominjam kje sem bil (sploh če sem na kolesu). Ampak jaz sem komplikator ;) Odvisno kaj želiš in koliko so ti pomembni detajli. :)
Nazadnje spremenil sitrader, dne 01 Avg 2011, 17:36, skupaj popravljeno 1 krat.
 sitrader
#258804
Aja... še kar zadeva tistih krogov.

Večina HRM (vsaj takšnih kot sem jih jaz videl) ima kje kako opcijo ki bi se ji reklo auto lap. To pomeni, da določiš razdaljo in ko jo pretečeš (recimo 1 km) ti avtomatsko useka krog in se ne rabiš matrat kar naprej pritiskat.


Vprašaj se tudi ali ti je dovolj da HRM beleži celotno krivuljo srčnega ritma ali je dovolj samo da ti zabeleži povprečne vrednosti ob koncu kroga. Od tega bo najbrž tudi odvisen model izbire.
Uporabniški avatar
 mcride
#259341
Toplo ti priporočam, profesionalno uro Polar RS400 ima vse kar so tvoje zahteve, kasneje lahko po želji dokupiš še footpad S1, ki ima večjo natančnost od GPS. Programska oprema Polar ProTrainer 5 je pa itak zakon, imaš kar češ.

lp
 G-man
#259369
Pozdravljeni,

pri polarju me moti ta ločen modul za GPS. Počasi zgledaš že kot božično drevo. Na tebi visi pas, ura, gps modul, potem še kakšen Ipod...... Forerunner 305 ima pa vse v urci, drži? Torej samo na roki in pas?
 sitrader
#259380
Glej vsaka ura mi svoje prednosti in slabosti.

Kar zadeva footpoda, je na copatu. Ne more biti na roki ;) Ni važno katera firma.

Za enostavne, ne preveč zahtevne zadevščine Garmin povsem zadošča. Mene recimo pri Garminu moti, da ima precej več problemov kot Polar z natančnostjo meritve pulza (veliko izpadov in čudih meritev - mogoče zato ker je bolj občutljiv na motnje iz okolja - vsaj modeli ki sem jih jaz probal), neprestana potreba po updatanju firmwara (ker je vedno nekaj narobe in morajo nekaj popravljat - kot da ne morejo prej vse stestirat da bi delalo kot je treba), ura je precej velika (verjetno zato ker ima noter že gps, ki ga reci piši redko potrebuješ saj ti recimo footpod da precej boljše informacije (ali pa bike senzorji če si kolesar)), altmeter je mimo ker se zanaša na gps in ne na barometer, pas je trd (mogoče so to že spremenili pri novejših modelih), in pa ko je enkrat fuč baterija v uri lahko kar vržeš stran uro (ok, to je lahko tudi plus da kupiš novejšo :) ), programiranje treningov se niti ne približa polarju itd.. Res pa je, da je Garmin precej cenejši, in manj kompliciran za enostavno uporabo in če nisi zahteven, je Garmin toplo priporočljiv (sploh če ne misliš komplicirat še s footpodi ker recimo rabiš samo okvirno razdaljo in te kakšen izpad kdaj ne bo motil). Menda ima boljše online storitve pri obdelavi, ampak tega nisem že nekaj časa gledal. Meni osebno bolj leži računalnik, ampak nismo vsi isti. Vse odvisno kaj rabiš in kaj potrebuješ. Da me ne bo nekdo grdo gledal. Garmin je čist fajn urca in v enih pogledih poseka polarja, v drugih segmentih pa je Polar boljši. Odločitev je tvoja. :)

Lepo se imej :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA