prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 čara
#318266
Mi imamo svega in svašta od teh naglavnih svetil 1x sencorjevo, accu 2x, superbean in še nekaj na novo, zna biti petzl in še eno ki je pri motoreviji oz. amzsju prišla zraven Takara.

Pa kot šofer...lepo vas prosim bodite oblečeni v odbojna oblačila! Magari odsevni telovnik, gamaše, kup kresničk....Ker mi blazno dvigne pristisk, ko nekdo trimčka čez prehod in je preslabo osvetljen, ali še huje OB robu ceste. Jaz grem v temi ven ko krispan!
Uporabniški avatar
 Medicius
#318607
Danes sem v Hervisu za 35€ kupil Tikka Plus 2, ki je zamenjal mojo staro že ubogo čelno svetilko. Presenetila me je lahkotnost, prileganje svetilke na glavo in seveda zelo dobra svetilnost. Tikka Plus 2 sveti v ECO načinu enako močno, kot moja prejšnje pri polni moči. Zaenkrat navdušen nad vsemi lastnostmi nove svetilke. :)

Lp, M.
Uporabniški avatar
 Asparagus
#318609
Včasih tečem ob robu ceste. Takrat nosim poleg lučke, ki jo imam večinoma kar v roki, odsevne trakove na rokavih. Videla sem tekače, ki imajo na sebi utripajoče okrasje ovito okoli rok ali nog. Kljub temu, da zgleda, kot da je pred tabo manjši NLP, kadar slediš takemu tekaču, bi rekla, da je učinkovito.

Kako se imenuje ta pripomoček in kje se kupi?
Uporabniški avatar
 Medicius
#318627
Asparagus napisal/-a:Včasih tečem ob robu ceste. Takrat nosim poleg lučke, ki jo imam večinoma kar v roki, odsevne trakove na rokavih. Videla sem tekače, ki imajo na sebi utripajoče okrasje ovito okoli rok ali nog. Kljub temu, da zgleda, kot da je pred tabo manjši NLP, kadar slediš takemu tekaču, bi rekla, da je učinkovito.

Kako se imenuje ta pripomoček in kje se kupi?

Jaz sem tak trak kupil v SportDirect, nekje 2 ali 3 leta nazaj. Malo poglej v Inter Sport-u, Hervis-u in drugih športnih trgovinah s tekaško opremo. Včasih se marsikaj najde, včasih nič pametnega.
Uporabniški avatar
 Mutasti
#318642
Pozdravljeni

Zgolj dobronamerna pripomba...veliko tečem v temi in uporabljam Tikka 2 plus. Sem zadovoljen, za "lep" teren zadostuje. Za lastno vidnost so odsevniki super zadeva, kaj več pa je že čudno, ker sem tudi sam doživel, da nisem dobro vedel, za kaj gre. Zdelo se mi je, da je sosedu spi***l drevešček z balkona, ravno tako je izgledal prihajajoči tekač. Kaj hočem povedati...prav je, da smo opazni, pa vseeno do neke mere.

Lep pozdrav, vesele praznike in veliko srečnih kilometrov vsem.

M
Uporabniški avatar
 guinness
#319754
Meni pa naglavne svetilke ne ustrezajo, snop svetlobe me prav moti nad betico, da se mi zdi, da mi prevec pokvari nocni vid.
Katere rocne svetilke priporocate ali kaksno drugo alternativo?

A obstaja kakrsnakoli nova LED lucka, ki ima bolj rumen spekter svetlobe. Mene ta belo modra svetloba precej moti in je nadlezna ob bolj slabem vremenu, ker se moder spekter prevec odbija od kapljic, megle... Kot kaksne meglenke pri starih francozih, ce se kdo spomni.
 jezdc
#319765
Živjo

Poglejte svetilke Fenix, ki so res enkratne za normalno ceno.

http://www.batteryjunction.com/flashlight-head.html
ali
http://www.fenixlight.si/

Problem preintenzivnega svetlobnega snopa se pokaže pri beli svetlobi 5000-6000K.
Če si kupite svetilko z 2000-3000K je ta problem dosti manj moteč.

Kar se tiče svetilnosti so vse svetilke (govorimo za tekače po neurejenih podlagah - gozdovi,...), z manj kot 250 lumni max svetilnosti NEUPORABNE.

Kar se tiče postavitve svetilke, je bilo narejenih že kar nekaj testov, na katerih se je izkazalo, da je "naglavna" lokacija najbolj ustrezna, ker je max. poravnana z očmi in so sence svetlobe zato najmanj moteče.
Uporabniški avatar
 matej712
#319767
Naglavna lokacija je najbolj praktična, vendar zaradi 'poravnanih' senc ne daje pravega vtisa plastičnosti terena. Dokler je teren kolikor toliko raven oz. predvidljiv še gre - pri off roadu pa zaradi pomanjkanja senc ni dovolj informacij o konfiguraciji terena. Kot je že nekdo prej omenil, se zadeva poslabša v mokrih pogojih (vlaga - kapljice v zraku in na tleh npr travi).
Uporabniški avatar
 muc
#319786
zajc napisal/-a:Meni gredo naglavne lučke na živce, ker mi stiska glavo. Če bi jih uporabil enkrat na leto, bi še šlo, ker pa jo uporabljam 200x na leto, mi gre pa na j*.

Ali obstaja kakšen sistem, da bi lučko npr. pripel na obleko, za pas...? Priznam, pred vprašanjem nisem poguglal, zato raje tukaj vprašam, mogoče ima kdo kakšno izkušnjo.

Drugače imam Tikko Plus 2, z USB polnjenjem in mi za tek ponoči zadošča (10 ur močne svetlobe). Zanjo pa sem dal z litijevo baterijo vred 30 EUR (januarja 2013) in sem zadovoljen.


zajc evo pa sem najdu neki zate oz. za vse, ki jim lučke na glavi glih ne odgovarjajo najbolj :wink:

sem pa na tole stran čist slučajno naletel in pojma nimam kakšna je kvaliteta, cena, dostava itd...če se bo pa kdo kaj bolj poglobil v zadevo naj pa le napiše svoje ugotovitve. :D

http://gomotiongear.com/shop/index.php? ... ucts_id=10
Uporabniški avatar
 guinness
#319804
Fenix svetilke so pa taksen jajc, da ni vecjih. Imam jih pet (!) in niti ena ni zdrzala brez okvar eno leto. Meni je to zelo pomembno, ker se dosti gibam v naravi dalec od civilizacije in v vseh vremenskih pogojih. Reklamiral sem tri, pri zadnjih dveh pa izgubil potrpljenje in se otroci igrajo z njimi...
Petzl so glede tega super vendar navaden kinder jajcek pa se svetlobe dajo od sebe za en naprstnik tople vode. Led lenser imam dve, rocni tudi, vecjo na 4aaa in tamalo na 1aaa, slednja pocasi odpoveduje ampak je stara 7 let in se prezivela vse otroske igre..

Ima kdo se kaksno zamisel, ne bi rad placeval za rocno svetilko 200eur zato, da jo potem lahko uporabim kot obtezilnik za papir. Sem pa pripravljen odsteti se enkrat toliko denarja, da je stvar res bulletproof. Magari samo 100lm svetlobe ampak, da lahko z njo razbijam kamne, ce je treba.

Zalostno je, da trenutno tecem s telefonom samsung B2100, ki ima vgrajeno led lucko in je star 5 let. Deluje brezhibno, se v morju je plaval... :?
Uporabniški avatar
 ZHAK
#319809
guinness napisal/-a:Fenix svetilke so pa taksen jajc, da ni vecjih. Imam jih pet (!) in niti ena ni zdrzala brez okvar eno leto.

Si jih kupul pet naenkrat v TV prodaji ali si se petkrat nategnil. Ne vidim smisla, zakaj bi kupil peto, če si bil že s prvimi štirimi nezadovoljen.
 jezdc
#319825
Guinness.....poskusi z Lupine svetilkami.....so sicer bistveno drazje, vendar mogoce bi pa zadovoljile tvoje IZJEMNE zahteve in zamenjale telefon, ki ga uporabljas.....ceprav dvomim!
Glede na to, kaj vse si ze unicil, ti svetujem da se v mraku zadrzujes doma :)
Uporabniški avatar
 gumpy
#319826
Sem lastnik naglavne svetilke Petzl Tikka XP2>http://www.petzl.com/en/outdoor/headlamps/universal/tikka-xp

Uporabljam jo za nočni tek po urejenih poteh, kot tudi za nočni treking po gozdnih poteh, hribih, tudi tekel sem na smučeh na Pokljuki v temi z njo :D

Zaenkrat jo lahko samo pohvalim :clap:
Sploh njeno lahkotnost , odličen oprijem pasu okrog glave in njegovo res hitro nastavitev. Superca je tudi dodatno ročno dvigajoče se stekelce, ki razprši snop svetlobe. Baterij po 5 treningih in cca. 12 urah uporabe še nisem menjal :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA