prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 Wega
#278415
Uporabljam cloudrunner 2011. Po 300 km lahko rečem, da mi kar ustrezajo. Preizkusil sem jih tudi na dveh daljših tekih 40 - 50 km (formaraton in Vremenov tek "Proti 50") in so noge lepo preživele. Zanimivo da se za moje pojme še vedno najbolje obnesejo tam, kjer v načelu sploh ni predvideno: tek po klancu in po makadamu. Še najmanj mi ustrezajo po ravnem asvaltu, najbrž zato, ker se še nisem navadil obremenjevati sprednjega dela stopala. Tako me začne vsakih 10 km boleti blazinica pod srednjima prstoma (a se nožnima tudi reče prstanec in sredinec?), kot da bi imel žulj. No, po natančnem pregledu po koncu teka se izkaže, daobmočje ni niti pordelo, kaj šele ožuljeno. Upam, da se bom navadil.

Še to: ne spadam v kategorijo tekačev ki se javljajo v tej temi ampak sem bolj joging tekač, tako da nimam posebnih problemov z 5% višjim ali manjšim tempom. V tempu sam ne opazim bistvene razlike, v regeneraciji po teku pa se mi zdi da. Samo te stvari so vedno subjektivne, tako kot bi nekaterim do boljših rezultatov najbrž pomagal tudi kozmodisk-
Uporabniški avatar
 Ganesh
#278560
Športni inštitut Zurich(tisti, ki so v teh vodah vedo, da ima najvišjo referenco) je opravljal testiranja s 40 tekači. Uporabili so model Cloudsurfer napram najhitrejšim modelom, ki jih sicer uporabljajo ti tekači. Tekače so izbirali po kriteriju 60 min na 15 km ali hitreje. Sodelovali so boljši rekreativni in vrhunski tekači.

Rezultat; z On-kami so bili hitrejši.
Zakaj? Zaradi posebnega blaženja pri pristanku so bili manj utrujeni; posledično hitrejši!
Odriv je načeloma enak kot pri ostalih copatih, ker v prednjem delu kjer se odrivamo
ni blazinic.
Kaj več o tem tukaj:
http://www.on-running.com/

Na krajših razdaljah zagotovo hitrejši kot Cloudsurfer ali Cloudrunner.
 ikocevar
#278577
Prodajam ON Running copte za tek - Cloudster. Praktično NOVI! Vrhunsko blaženje!

Stari so 1 mesec, imel sem jih samo za hojo, obute 3-4krat, zadnje 3 tedne so v škatli! So mi malo premali, rabil bi pol številke večje, zato jih moram nujno prodati!
Številka: 42
Cena: 90EUR

Dodatne specifikacije si lahko preberete na spletni strani:
http://www.tc-sport.si/si/obutev-za-tek ... 3933.shtml

Za vse dodatne info pa me lahko kontaktirate na 040-164-249 ali iztok.kocevar@gmail.com.
Priponke
IMAG0950.jpg
IMAG0950.jpg (147.64 KiB) Pogledano 8005 krat
Uporabniški avatar
 jedrnat
#278595
Ganesh napisal/-a:Športni inštitut Zurich(tisti, ki so v teh vodah vedo, da ima najvišjo referenco) je opravljal testiranja s 40 tekači. Uporabili so model Cloudsurfer napram najhitrejšim modelom, ki jih sicer uporabljajo ti tekači. Tekače so izbirali po kriteriju 60 min na 15 km ali hitreje. Sodelovali so boljši rekreativni in vrhunski tekači.


Vesel sem konstruktivne debate...
Tukaj je poročilo tekača, ki je sodeloval na tem testu: http://benj.n69.ch/tagged/cloudsurfer
Zanimiv je njegov zaključek:
My personal, very short analysis: seems that people could have a heart rate and lactate concentration a bit lower than with their old shoes. The people who conducted the study said “Because we didn’t find a difference in running economy, it is hard to estimate how much the reduction of heart rate and blood lactate concentration would affect race performance.”

Dokazan nižji pulz in nižji laktat pomagata k dolgotrajnejšemu teku, ne pa tudi nujno k hitrejšemu.

Pa saj ni važno...glaven je občutek, ki ga ima človek pri teku. Moje prepričanje pač je, da bodo tisti, ki so vajeni prejšnjega minimalističnega copata in tečejo po prednjem delu stopala s Cloudsurferjem počasnejši. Za Cloudracer pa bi me takšna primerjava prav zanimala...
Uporabniški avatar
 StaraKost
#278603
Od kdaj uporabljam ON copate me noge med in po daljšem ali intenzivnejšem teku ne bolijo več, prej so me skoraj vedno.
Posledično sem zaradi manjše utrujenosti, tudi hitrejši.
 sitrader
#278658
jedrnat napisal/-a:Analiza:

- primerjal sem dolžino koraka (stride length) in število korakov/minuto (cadence); faktor kalibracije je v obeh primerih izenačen



Če je to mišljeno tako, da si na oba copata dal isti kalibracijski factor, potem je meritev "lahko" napačna. Vsi rezultati iz tega potegnjeni so tako tudi "lahko" napačni.

Zakaj "lahko"?

Ker če copata nimata dejansko istega faktorja (verjetno ga nimata - vsaj jaz še nisem videl dveh popolnoma enakih na tri decimalke), potem imaš v rezultatu napačno izmerjeno razdaljo, hitrost, posledično potem tudi napačno izračunano povprečno dolžino koraka. Žal.

Meritev bi moral izvesti s kalibriranim senzorjem (za vsak copat posebej). S3 footpod je merilec pospeška v treh dimenzijah. Načeloma meri dokaj natančno, vendar vseeno prihaja do manjših odstopanj ki se na daljši rok seštevajo. Zato t.i. kalibracijski faktor ki "uravna" te minimalne razlike.

Obstaja pa tudi rešitev. Če imaš morda sedaj "pravi" izmerjeni kalibracijski faktor (za oba copata), lahko z njim (in s podatki iz meritve ko si tekmoval) preračunaš in dobiš prave rezultate. Preprosta matematika množenja in deljenja.


Čeprav rezultat na tekmi najbrž ni samo funkcija copata, kot so že drugi omenili...


Jaz sicer nimam teh copatov, se mi pa zdijo vedno bolj zanimivi. Za kakšen dolg počasen tek, kjer imam največ težav z bolečinami... kadenco imam pri počasnem teku še prepočasno. Hitreje pa "zaenkrat" ne gre na dolgi rok (več kot uro).
Uporabniški avatar
 Miroslav
#278676
Kako ste zakomplicirali!
Jaz osebno sem pri ON-kah opazil, da hitreje kot tečem, višjo imam hitrost!
:lol:
Uporabniški avatar
 jedrnat
#278680
Detajl iz 2 slike (Schrittfrequenz = kadenca = število korakov na minuto) http://benj.n69.ch/tagged/cloudsurfer pravi, da je z onkami kadenca manjša kot z drugimi manj blaženimi copati. To je tudi moja osebna ugotovitev.
Uporabniški avatar
 ris9
#278682
Ko jih bodo Kenijci ali Etiopijci imeli obute na kakšnem izmed večjih maratonov in tam z njimi postavili dober rezultat (za njih seveda :) ) jih kupim tudi jaz, do takrat pa ostajam na Mizunu, ki ima fajn modele za vse načine teka od blaženih do manj blaženih za hitrejše teke :D :D :D
Uporabniški avatar
 StaraKost
#278683
... Kenijci in Etiopijci za nas navadne smtrnike niso nobeno merilo. Tisto kar je dobro za njih ni rečeno, da je dobro tudi za nas. Ponavadi tudi ni.
Uporabniški avatar
 ris9
#278686
Ok. Potem bom pa tako napisal. Ko bodo Kobe, Kosmač, Kosovelj ali kateri drugi izmed top Slovenskih tekačev to nosili bom verjel v tisto da si hitrejši s temu copatom (ali vzdržljivejši) do takrat bo to zame navadna modna muha (draga modna muha).
Uporabniški avatar
 StaraKost
#278690
... spet se ne bi strinjal s teboj. Mene od takrat, ko v njih tečem, noge več ne bolijo med in po teku. Zaradi nebolečih nog, lahko tečem hitreje in daljše teke kot prej, za mene je to dovolj.
V čem teče Kobe in Kosmač, pa mi je popolnoma vseeno :D .
Najbrž v tistem kar dobijo od sponzorja :D .
 davidkopic
#278699
Pa saj vendar ni resno, da vi nekateri "poznavalci teka" govorite, da gre s temi copati hitreje :lol:
Trening, ne pa copat je po mojem recept!
Uporabniški avatar
 ris9
#278701
Bi pa verjetno, če bi res bile tako hitre tele ONke, vsi strmeli k tem, da jih imajo, ker bi z njimi vsi podirali OR ali celo svetovne rekorde ane?? Tako kot je bilo to pri plavalcih z unimi dresi namesto kopalk, ki so jih potem prepovedali.
Bi bilo vredno sprobati ampak ne za tako ceno. Tako ceno bom plačal samo v primerih kot sem jih že naštel (podobno sem se zaj..al z menjavo znamke copat samo zato, da bi kakšen € prihranil nazadnje so se pa uničili že na polovični pretečeni razdalji mizunk). Tako da sedaj menjam samo še pri dokazanih "izboljšavah" :wink: :wink: . Je pa super, da koga manj noge bolijo za isto količino teka. Najmanj pa noge bolijo, če se kar vsedeš na kavč (ali vležeš) :lol: :lol: (mal heca, da ne boš zameril :wink: :wink: ).

Nikoli ne reči nikoli tako da mogoče se pa znajdejo tudi pri meni na nogah...
Uporabniški avatar
 StaraKost
#278705
davidkopic napisal/-a:Pa saj vendar ni resno, da vi nekateri "poznavalci teka" govorite, da gre s temi copati hitreje :lol:
Trening, ne pa copat je po mojem recept!


Pri meni se izkazalo, da trening + za mene "pravi" copat :D .
Pri tem mi sploh ni pomemno ali se z njimi postavljajo svetovni ali slovenski rekordi. Meni je pomembno, da jaz popravljam svoje :mrgreen: .

Mogoče je moj problem specifičen in ne velja za vsakogar. Namreč imam rahlo poškodovane "palčne sklepe" na nogah, ki največ trpijo pri teku. Prav zaradi tega sem se do sedaj izogibal dolgim tekom, ker so me že na 10K začeli boleti. Sedaj komot podvojim distanco. Za mene je to odrešitev.

Tudi prej sem imel dobre copate od Nike, Mizuno Wave Alchemy 10 in nazadnje ASICS GEL-KAYANO. Pri vseh so me boleli "palci", čeprav so bili copati narejeni za dobro blaženje.
Nazadnje spremenil StaraKost, dne 08 Maj 2012, 22:05, skupaj popravljeno 2 krat.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 27

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA