prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 tek42
#350311
Ambit Run menda nima navigacijskih možnosti posebej, ampak greš pod Exercise, izbereš šport in nato z dolgim pritiskom na tipko Next lahko izbereš Activate za npr. kompas.
 gerhard
#350325
tek42 napisal/-a:Ambit Run menda nima navigacijskih možnosti posebej, ampak greš pod Exercise, izbereš šport in nato z dolgim pritiskom na tipko Next lahko izbereš Activate za npr. kompas.


Kot kaže je res tako. Nisem vedel, da so razlike v softwaru med run, sport in peak. Se pa ura na terenu obnese super, tko da bo tudi kakšna programska pomanjkljivost spregledana :clap:
 Zoks
#368598
Lep pozdrav !

Imam Suunto Ambit 3 HR. Imam težave pri sinhronizaciji. Namreč zdaj, ko ni več Moveslinka 2, sem naložil aplikacijo SuuntoLink.
Kjub temu ne morem naložit opravljenih treningov. Držal sem se navodil iz podpore Suunto in brez uspeha. imam Windows 10 Home.
Kaj je za storit. Prosim za pomoč !

Hvala. :cry:
 KadilecSamo
#368603
Oj, malo sem že pozabil vse korake po vrsti, ampak mislim da je bilo nekako tako. Nujno si moraš na pametnem telefonu naložiti aplikacijo Suunto app, brez tega ne gre in ne moreš nič. Ko boš imel taam ustvarjen račun, se boš lahko vpisal v novi suntolink. Sploh ne vem kakšno funkcijo ima suntolink, jaz uro priklopim na kabl samo takrat, ko mi napiše, da moram sinhronizirati aktivnosti, zradi prepolnega polnilnika.. Suntolink ima samo nek osnovni meni in to je to, v njem pa ne moreš nič početi.

Ko boš spet aktiven se ti bodo vse nove aktivnosti vpisovale v suunoapp na mobitelu, v movescountu(ne boš več videl novih aktivnosti) boš lahko samo še upravljal menu ure (kaj hočeš da imaš na zaslonu, nastavitve gps,poda, si narisal zemljevid in ga dal na uro), pri novejših modelih sunta 3,5,7,9 pa lahko to narediš tudi na pametnem telefonu, celo pot lahko narišeš tam če sem pravilno obveščen).

Jaz sem na movescountu ustrajal do oktobra, potem sem prešaltal na suunto app. Sicer s težkim srcem in me je na začetku motilo polno stvari, ampak sedaj po pol leta lahko rečem da je ok.

Upam, da si dobil kakšno koristno informacijo. Naj še kdo drug opiše postopek, če ga ima v boljše spominu.

Lp
Uporabniški avatar
 majcka
#368605
Sama imamsicer zdaj novejšo uro, ampak Ambit 3 run se je zvezal samo, če je bil preko kabla priklopljen. Sicer ni hotel delat ničesar.
 KadilecSamo
#368606
Aja Majcka to ne vem natančno, jaz uporabljam ambit 3 vertical in jo lahko povežem tudi brez kabla, edino nastavitev ne morem spremijati, za to potrebujem nujno kabl in še vedno movescount... Ko sem nazadnje bral neka navodila mi je ostalo v spominu, da pri novejši modelih suunta 3 (navadna 3 ne ambit) 5 7 in 9 .

Glede podpore je res žalostno kako se vse hitro spreminja. Danes si skoraj prisiljen zamenjati uro na vsake nekaj let. Moj Vertical zdrži po 2,5 letih še cca 6 ur v najboljšem načinu sledenja gps, če zamenjam baterijo plačam 45e pri Lečniku in imam potem 10 ur, kar mi je včasih še vedno premalo. Kakor pa zmanjšam sledenje gps natančnosti iz 1 na 10 sekund, se mi to zelo pozna. Na upt mi je v Železnikih na 75km ura kazala cca 60km, kar je v praksi žalostno.

Meni je najbolj pomembna baterija pri uri, tako da razmišljam da bi vzel najcenejšega Corosa pace za 200e, ter da prodam tega Suunta, dokler še dobim kakšnih 70e. Čez eno leto ne bo vreden niti 40e, oz me zanima kako hitro bo baterija izgubjala svojo moč. Za menjavo pa bi dal 45e, pa bi jo še vedno moral dodatno polniti na kakšni ultri, če seveda še bo kakšna letos :--
 Zoks
#368609
KadilecSamo napisal/-a:Oj, malo sem že pozabil vse korake po vrsti, ampak mislim da je bilo nekako tako. Nujno si moraš na pametnem telefonu naložiti aplikacijo Suunto app, brez tega ne gre in ne moreš nič. Ko boš imel taam ustvarjen račun, se boš lahko vpisal v novi suntolink. Sploh ne vem kakšno funkcijo ima suntolink, jaz uro priklopim na kabl samo takrat, ko mi napiše, da moram sinhronizirati aktivnosti, zradi prepolnega polnilnika.. Suntolink ima samo nek osnovni meni in to je to, v njem pa ne moreš nič početi.

Ko boš spet aktiven se ti bodo vse nove aktivnosti vpisovale v suunoapp na mobitelu, v movescountu(ne boš več videl novih aktivnosti) boš lahko samo še upravljal menu ure (kaj hočeš da imaš na zaslonu, nastavitve gps,poda, si narisal zemljevid in ga dal na uro), pri novejših modelih sunta 3,5,7,9 pa lahko to narediš tudi na pametnem telefonu, celo pot lahko narišeš tam če sem pravilno obveščen).

Jaz sem na movescountu ustrajal do oktobra, potem sem prešaltal na suunto app. Sicer s težkim srcem in me je na začetku motilo polno stvari, ampak sedaj po pol leta lahko rečem da je ok.

Upam, da si dobil kakšno koristno informacijo. Naj še kdo drug opiše postopek, če ga ima v boljše spominu.

Lp


Hvala za informacijo .Deluje ! Sicer sem imel že prej naložen SuuntoAApp, ampak prej si naložil preko Moveslinka na Movescount in potem na SuuntoApp. Da pa na Movescountu ne vidim već aktivnosti , pa me zelo moti. Hvala še enkrat in lep pozdrav ! :clap:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA