prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 majcka
#347152
A lahko prosim dobim informacije za blondinke???

Imam uro Suunto Ambit3 run....za na Istro sem si jo pripravila tako, da je bilo označeno:

interval snemanja.....10 s
natančnost GPSa.......OK, 100 ur življenja baterije

Po moji blont logiki, bi morala baterija zdržat do konca tekme (se pravi v mojem primeru dobrih 27,5 ur), pa je bila po 15 urah tako slaba, da sem jo ugasnila in poskušala nadaljevanje tekme posneti z enim kolesarskim Garminom.

Na moževi uri se je dogajalo ob enakih nastavitvah seveda enako.

Prosim koga, ki razume to logiko, da mi razloži, kako moram naslednjič uredit zadeve, da ura zdrži dlje.
Uporabniški avatar
 Boych
#347155
majcka napisal/-a:A lahko prosim dobim informacije za blondinke???

Imam uro Suunto Ambit3 run....za na Istro sem si jo pripravila tako, da je bilo označeno:

interval snemanja.....10 s
natančnost GPSa.......OK, 100 ur življenja baterije

Po moji blont logiki, bi morala baterija zdržat do konca tekme (se pravi v mojem primeru dobrih 27,5 ur), pa je bila po 15 urah tako slaba, da sem jo ugasnila in poskušala nadaljevanje tekme posneti z enim kolesarskim Garminom.

Na moževi uri se je dogajalo ob enakih nastavitvah seveda enako.

Prosim koga, ki razume to logiko, da mi razloži, kako moram naslednjič uredit zadeve, da ura zdrži dlje.


Natančnost sistema GPS in varčevanje z energijo
Pri prilagajanju športnih načinov lahko v nastavitvi natančnosti
sistema GPS v storitvi Movescount določite interval ugotavljanja
položaja GPS. Krajši kot je interval, višja bo natančnost med vadbo.
S podaljšanjem intervala in zmanjšanjem natančnosti lahko
podaljšate trajanje baterije.
Možnosti za natančnost sistema GPS so:
• Best (Najboljša): interval ugotavljanja položaja 1 s, največja
poraba energije
• Good (Dobra): interval ugotavljanja položaja 5 s, zmerna poraba
energije
• OK (Srednja): interval ugotavljanja položaja 60 s, najmanjša
poraba energije
• Off (Izklopljeno): brez ugotavljanja položaja GPS
Uporabniški avatar
 majcka
#347157
Boych...

Sprašujem, zakaj ura ni naredila tistega, kar je obljubljala. Možnost za nastavitev snemanja je 1 s ali 10 s...nastavljena je bila na 10 s. Res da piše, da 60 s interval omogoča.....vendar ga ni mogoče izbrati.


Možnost natančnosti je bila nastavljena na OK, kar zagotavlja delovanje baterije 100 ur....po 15 urah je crknila.

Tisto, kar si ti nalepil od nekje prepisano, je tudi meni jasno....ampak kot pravim, ni mi jasno, zakaj ni delala 100 ur, če pa piše, da naj bi.
 rio
#347159
No,to je definitivno premalo. Moj ambit Peak zdrži 15 ur z najboljšo natančnostjo. Tvoj RUN bi moral zdržat 7 ur z najboljšo natančnostjo. Z nastavitvami, kot jih pa opisuješ pa vsaj 10-krat dlje. 2 vprašanji imam: Je bila ura polno napolnjena pred tekmo? koliko ti pa ura zdrži med tvojim tedenskim treningom? Ker je model ša kar nov in je v garanciji bo morda najbolje da vprašaš pri Lečnik-u (pooblaščen servis), kako je s tem.

lp
Uporabniški avatar
 majcka
#347163
rio napisal/-a:No,to je definitivno premalo. Moj ambit Peak zdrži 15 ur z najboljšo natančnostjo. Tvoj RUN bi moral zdržat 7 ur z najboljšo natančnostjo. Z nastavitvami, kot jih pa opisuješ pa vsaj 10-krat dlje. 2 vprašanji imam: Je bila ura polno napolnjena pred tekmo? koliko ti pa ura zdrži med tvojim tedenskim treningom? Ker je model ša kar nov in je v garanciji bo morda najbolje da vprašaš pri Lečnik-u (pooblaščen servis), kako je s tem.

lp


Uro vedno napolnim pred vsakim treningom do 100%. Med krajšimi treningi jo imam na 1 s in odličen GPS, pa ni nobenih problemov. Do zdaj se je baterija spraznila 1-krat, ko je bila ura še nova in je nisem popravila na slabšo kvaliteto, pa je nehala delat po cca 7 urah.
Uporabniški avatar
 Charly01
#347175
majcka napisal/-a:A lahko prosim dobim informacije za blondinke???

Imam uro Suunto Ambit3 run....za na Istro sem si jo pripravila tako, da je bilo označeno:

interval snemanja.....10 s
natančnost GPSa.......OK, 100 ur življenja baterije

Po moji blont logiki, bi morala baterija zdržat do konca tekme (se pravi v mojem primeru dobrih 27,5 ur), pa je bila po 15 urah tako slaba, da sem jo ugasnila in poskušala nadaljevanje tekme posneti z enim kolesarskim Garminom.

Na moževi uri se je dogajalo ob enakih nastavitvah seveda enako.

Prosim koga, ki razume to logiko, da mi razloži, kako moram naslednjič uredit zadeve, da ura zdrži dlje.


Domnevam, da si nastavitve urejala v programu Movescount. Ko to narediš, moraš uro ponovno sinhronizirat, da se nastavitve prenesejo v uro (se ne prenesejo avtomatsko ob spremembi nastavitev), oz. se bodo naslednjič, ko jo spet priklopiš in se podatki in nastavitve prenesejo. Če spreminjaš nastavitve, je najbolje, da uro priklopiš po tem, ko spremeniš nastavitve v Movescountu v nasprotnem primeru moraš sinhronizacijo ponoviti.
 drap
#347178
po mojih izkušnjah Suunto Ambit še v nobenem primeru in nastavitvah ni zdržal več kot 19 ur.
lp
Uporabniški avatar
 Charly01
#347179
drap napisal/-a:po mojih izkušnjah Suunto Ambit še v nobenem primeru in nastavitvah ni zdržal več kot 19 ur.
lp


Odvisno od modela. Za moj Ambit 2 (obstaja več različnim modelov) lahko potrdim, da tole drži:

Here is some guidelines to know how to set your settings before you undertake your trekking with Ambit2:

– Best GPS accuracy and 1 sec recording interval rate and using an HR belt: battery life 16 hours; log capacity 20 hours.
– Best GPS accuracy and 1 sec recording interval rate without using HR belt: battery life 16 hours; log capacity 27 hours.
– Best GPS accuracy and 10 sec recording interval rate using an HR belt: battery life 16 hours; log capacity 50 hours.
– Best GPS accuracy and 10 sec recording interval without using an HR belt: battery life 16 hours; log capacity 86 hours.

– Good GPS accuracy and 1 sec recording interval using HR belt: battery life 24 hours; log capacity 22 hours.
– Good GPS accuracy and 1 sec recording interval without an HR belt: battery life 24 hours; log capacity 29 h.
– Good GPS accuracy and 10 sec recording interval with HR belt: battery life 24 hours; log capacity 58 hours.
– Good GPS accuracy and 10 sec recording interval without using an HR belt: battery life 24 hours; log capacity 111 hours.
 MatkoD
#347192
Movescount ima DVE nastavitvi snemanja. Označiš šport > RECORDING INTERVAL 1 ali 10 s. Spodaj klikneš na Show advanced settings > GPS FIX & RECORDING RATE off ali 1 s ali 60 s. In ta zadnja nastavitev najbolj baterijo žre ali spara... Je pa zelo odvisno, koliko mora satelite iskat, tj na kakšnem terenu si...
Uporabniški avatar
 majcka
#347202
OK. Ali mi lahko kdo razloži, kje na temle je napisano 60 s?? Oz, kaj je nastavljeno narobe???

Brez naslova.jpg
Brez naslova.jpg (67.63 KiB) Pogledano 12032 krat



Nastavitve so bile pa res narejeje takrat, ko je bila ura priklopljena na računalnik. Se pravi da je možno, da bi morala uro snet in še enkrat povezat????
 micok
#347205
Drži.

Ko spreminjaš nastavitve, se le te naložijo šele ko ponovno priključiš uro in se opravi sinhronizacija ure in movescount računa.
 ixTilen
#347208
NI treba odklopit in še enkrat priklopit, lahko tudi tukaj klikneš na Synchronize settings
Priponke
sync.png
sync.png (6.71 KiB) Pogledano 11900 krat
Uporabniški avatar
 majcka
#347216
ixTilen napisal/-a:NI treba odklopit in še enkrat priklopit, lahko tudi tukaj klikneš na Synchronize settings
micok napisal/-a:Drži.

Ko spreminjaš nastavitve, se le te naložijo šele ko ponovno priključiš uro in se opravi sinhronizacija ure in movescount računa.


Hvala. Bom naslednjič manj blont in takole naredila. :lol:
 gerhard
#350304
Pozdravljeni!
Imam vprašanje glede dodajanja displejev na uri Suunto ambit3 run.
Ko izberem START/STOP imam na voljo naslednje opcije: LOGBOOK, DISPLAYS, RECOVERY in EXERCISE.
Ker želim dodati opcije npr. MOBILEAPP ali COMPASS, "poskrolam" do DISPLAYS, izberem NEXT ... in imam na izbiro samo tri opcije: End activity, Countdown, Stopwatch.
Kje pa je vse ostalo?

Hvala za pomoč... :-)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA