prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 blue
#276552
Ne morem si pomagat, da ne bi napisal stavka o moji novi pridobitvi, uri Suunto Ambit. To je ura, ki sem jo čakal in čakal in čakal in ..., končno imam tekaški, trail ruuning in treking pripomoček, za katerega lahko po tednu dni vsakodnevne uporabe z gotovostjo rečem, da je presegel vsa moja, že tako visoka, pričakovanja. WOW. Karkoli bi napisal, bi najverjetneje zvenelo kot pretiravanje, zato bom opisovanje podrobnosti prepustil drugim.
Zapisal bom le: Suunto Ambit v kombinaciji s HR-jem omogoča in dela "čudeže", tako na štadiounu kot v gozdu.
Komaj čakam naseljedni "štart". Aja, to bo že danes popoldan.
Uporabniški avatar
 tabonir
#278698
blue napisal/-a:Ne morem si pomagat, da ne bi napisal stavka o moji novi pridobitvi, uri Suunto Ambit. To je ura, ki sem jo čakal in čakal in čakal in ..., končno imam tekaški, trail ruuning in treking pripomoček, za katerega lahko po tednu dni vsakodnevne uporabe z gotovostjo rečem, da je presegel vsa moja, že tako visoka, pričakovanja. WOW. Karkoli bi napisal, bi najverjetneje zvenelo kot pretiravanje, zato bom opisovanje podrobnosti prepustil drugim.
Zapisal bom le: Suunto Ambit v kombinaciji s HR-jem omogoča in dela "čudeže", tako na štadiounu kot v gozdu.
Komaj čakam naseljedni "štart". Aja, to bo že danes popoldan.



Lahko poveš še kaj več o tej uri?

Kako je z uporabo GPS-a, kako dolgo išče satelite, kako je natančen, trajanje baterije z uporabo GPS-a?
Lahko objaviš kakšno GPS sled?
Kako je s prenosom podatkov na PC, je možen prenos v SportTracks?
Funkcija "FusedSpeed" stvarno deluje in ali je uporabna?
Uporabniški avatar
 klatez
#278747
Tole si že prebral: http://www.dcrainmaker.com/2012/04/suunto-ambit-in-depth-review.html? Poglej komentarje spodaj in našel boš nekaj odgovorov na tvoja vprašanja.

Pa mogoče tole bo zate zanimivo: https://forums.garmin.com/showthread.php?t=27232

In tole glede SportTracksa: http://www.zonefivesoftware.com/sporttr ... 44&t=12115
Suunto Movescount XML imports will be supported in the next update (coming within a day or two)
 recaro
#287901
@blue lahko poveš malo več o uri, sedaj ko jo imaš že precej časa.

Mene predvsem zanima kako je s časovnim delovanjem ure v praksi. Kako dolgo recimo zdrži ura z GPS-om?

Me pa zanima tudi koliko časa zdrži ura v mirovanju? Kako pogosto jo polniš?
 FlashLight
#288440
Živjo,

Ambit v delovanju kot ura lahko zdrži tudi več kot 1 mesec, je pa res, da ko je imaš ne izteče en teden brez da ga priklopiš na PC, za prenos treningov, tak da ni strahu da boš ostal brez baterije.

Na zadnjem testnem treningu in dnevnem preživljanju mi je zdržal 18h, potem je pa indikator pokazal da imam skoraj polovico baterije še na razpolago...

Aja, nekaj dni nazaj sem bil v urarstvu Lečnik s kolegom, pravijo da so ponovno dobili zalogo Ambitov.

LP
 zomirp
#288573
Po enem tednu in 9ih urah treninga je ostalo še 34% baterije. Pred vikendom jo pa ponavadi napolnim.
Uporabniški avatar
 kajza
#289599
Pozdravljeni, moj prvi post...

Ima ambit možnost nastavitve intervalnega treninga in ostalih tekaških funkcij (lap time, avg pace ipd)? Je sploh resna alternativa enemu FR610 ali celo FR210?


lp kajza
 vroom
#289629
Kolikor sem bral reviewe nima možnosti intervalnega treninga; morda se motim, ali pa so to popravili v kakšnem novem updajtu. Ura je baje namenjena predvsem ultra tekačem in nekaterim pohodnikom.
spet pogost link :) http://www.dcrainmaker.com/2012/04/suun ... eview.html

verjetno boš tu našel več podrobnosti glede funkcij ure in pa tudi na strani od Suunta se kaka informacija najde
Uporabniški avatar
 kajza
#289635
Ja, izgleda da se bodo v naslednjem updatu res posvetili še dodatnim tekaškim funkcijam:
The next launch, planned for November, will offer users new training features such as interval timer and compatibility for both the Suunto Foot POD and ANT+ as well as the ability to download community-created features for even greater customization.


plus še kup novih funkcij http://www.suunto.com/global/en/about-s ... ven-better

Kje se da kaj zmenit za ceno pri nas, je morda kdo naročal v tujini?

LP
Uporabniški avatar
 oven
#294406
Hm...res zanimiva zadeva.

Sploh ker kar prihajajo upadati itd...
Nekaj mi naj en razloži.
Baterija drži 15h če je vzorčenje GPS točk nastavljeno na eno sekundo in 50 ur če ti vzorči na 1 minuto, kar je sicer pri teku kar neuporabno...
Zanima me, ali si lahko nastaviš da ti vzorči pozicijo na recimo 10sekund?? Al je samo opcija bodisi 1s ali 1 min?

Ker sem bral o raznih težavah z fr910 glede višinomera, se mi to zdi super alternativa.
Malo počakam na update 2.0 da vidim, ali bo ura imela normalen program za intervale....ma...sicer lahko te intervale tudi prebolim, itak jih ne maram...:D
 dule80
#297771
Lp
Imam eno vprašanje.
Pri ambitu imam polnilec ki se polni samo na računalnik
pa me zanima ali lahko priklopim uro tudi npr.
na polnilec za telefon ki ima priključek za usb?
Lep večer še naprej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA