prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 andrejl
#333852
gapez napisal/-a:Ambit sport nima funkcije seštevka vzponov/spustov, ker nima barometra, zato je primerna za izključno ravninske tekače. Takih je pa malo.


Daleč od tega. Pač ne računa višinske razlike preko klasičnega barometra, ampak prek GPS-a.

Malo več glede tega piše v tem testu, kjer se primerja Ambit2 in Ambit2S. Prvi ima barometer, drugi ne. Kot se vidi, so razlike v višinskih metrih minimalne.

http://www.dcrainmaker.com/2013/04/suun ... eview.html
 rio
#333879
uf. s temle se ravno ne strinjam. dcraimaker je stestiral prikaz višine in minimalno višinsko razliko ( pa že pri višinski razliki je bila razlika ogromna. če gledaš v %). dejstvo je, da gps merilnik ni nikakor primeren za merjenje višinskih razlik ( nisem rekel višine). to pa zato ker je zelo nenatančen in prepočasen. to povem iz prve roke. za vikend redno pretečem sicer skromnih 450 m višinske razlike in ko sem za hec naložil aplikacijo za merjenje višincen na podlagi GPS-a je bil rezultat kar smešen. fusedalti od ambita 2 REDNO nameri tako dvig kot spust 430 m ( +-15 m) medtem kot gps merjenje +-150 m. dejstvo je, da gps ne zazna premika npr dviga za 1-2 m in takoj zatem enakega spusta. pač ne zazna, ali pa zazna samo eno od tega. barometer je pa zato zelo občutljiv. no barometer ima pa spet druge slabosti, sprememba vremena, ki hitro nanase krepkih par 10m v skrajnih primerih......skratka. ura z gps lahko kar solidno prikaže prikaz višine, nikakor pa ne prikaze ustrezno prikaz višinske razlike pri teku.
Uporabniški avatar
 andrejl
#333882
Ja, vse je možno. Priznam, nisem še testiral v praksi.

Bom jutri. Doma imam tako Ambit1 (ki sicer nima Fusedalti funkcije) , kot Ambit2 S (ki nima barometra).

Jutri imam v planu malo več višincev in bom lahko videl razliko.

Bom poročal.
 rio
#333887
super :). poročaj o rezultatih. moje predvidevanje je, da bo ambit1 znatno bolj natančen.

je pa tko, če bo linearen dvig navzgor in potem linearen navzdol, bosta podobno pokazala. ambit1 bo pa znatno bolje zabeležil recimo dvig 5m, spust 3m, dvig 10m, spust 6m. (skupno 15m dviga in 9m spusta) v takih razmerah gps odpove. če si iz LJ se da idealno primerjat na golovcu ali rožniku.

lp
 gapez
#333893
3 Sport res ima funkcijo kumulative, za katerega pa res ne vem, koliko je natančna. 2S tega ni imel, vem zato, ker sem najprej kupil to uro, potem pa sem jo zaradi tega nesel nazaj. Na Lečnikovi strani je pisalo, kot da to ima, na uradni strani pa pravilno, da tega nima. Zamenjali so mi uro bp.
Uporabniški avatar
 andrejl
#333905
Kaj je to kumulativa? Da ti prikaže seštevek ascent+descent? Če je to, je zadeva preprosto rešljiva z app-om, ki ga sam napišeš.

No, danes sem primerjal višince z Ambit1 in Ambit2 S. Razlika je; kako velika je pa stvar posameznika. Ampak se strinjam z riom, da bo treba poskusit še na bolj razgibani progi. Danes so bili trije vzponi in trije spusti, vsak nekaj 100m višincev.

Ker Movescount še ne deluje, lahko pogledam samo v logbook: Ambit1 1514 gor/1506 dol, Ambit2 S pa 1446 gor/1456 dol.

Torej dobrih 50m na 1500 višincev.Veliko ali ne, pa kakor za koga.
 jezdc
#333908
Pod kumulativo je verjetno mišljeno primerjanje podatkov iz GPS-a in barometra, za doseganje čim realnejšega višinskega profila poti.

Kakor je pokazal tudi ta test je ura opremljena s funkcijo "FusedAlti" v večini primerov (razen v primeru hitrih vremenskih sprememb) gotovo natančnejša, vendar še vedno bistveno premalo natančna za kakršnokoli profesionalno uporabo. Za rekreativno uporabo pa je njena natančnost več kot zadovoljiva....prav tako pa tudi natančnost ure brez barometra.

...tako da je tu odločitev zopet na posamezniku....
Uporabniški avatar
 Markolinux
#345509
Zdravo,

Imam vprašanje glede Ambit3 Sport in kumulative. Kateri app naj uporabim, da mi bo prikazovalo kumulativo (total ascent/descent meters - trenutno mi prikazuje le najvišjo in najnižjo točko?)?

Hvala
 rio
#345512
Markolinux napisal/-a:Zdravo,

Imam vprašanje glede Ambit3 Sport in kumulative. Kateri app naj uporabim, da mi bo prikazovalo kumulativo (total ascent/descent meters - trenutno mi prikazuje le najvišjo in najnižjo točko?)?

Hvala



ambit 3 sport nima barometra in zato ni najbolj primeren za merjenje višinske razlike. višino že zna pokazati, a za pravilno in učinkovito merjenje hitrih razlik je gps bolj kot ne neuporaben, barometer pa to nalogo opravlja zelo dobro. poskusi z aplikacijami ascent, total accent, descent.....če sploh kaj od tega funkcionira na gps-urah

lp
Uporabniški avatar
 thinkblue
#345613
Na spletnih straneh movescount.com najdeš pod zavihkom "watches & devices" svojo uro Suunto Ambit 3. Klik ti odpre meni "sport modes". Izberi svoj željeni tek in klikni na edit.
Pojavi se ti okno "Select what you want to see on a display." Tam pa si nastavi svoj pogled na uro in sicer pod Altitude imaš možnosti "Altitude, Ascent, Descent in Vertical speed".
Vse funkcije delujejo za moje pojme zelo dobro ;)
LP, TB :wink: :wink: :wink:
Uporabniški avatar
 klatez
#346477
Mogoče kdo ve, kje bi se dal najugodneje dobiti Suunto Ambit 2.

Suunto Ambit 2S in Suunto Ambit 2R me ne zanimata.
Uporabniški avatar
 klatez
#346479
Kako pa je z garancijo?

Koliko časa je trajalo od naročila do dostave?
Uporabniški avatar
 Charly01
#346495
klatez napisal/-a:Kako pa je z garancijo?

Ne vem. Predlagam, da preveriš najprej pri našem servisu in v kolikor ne sprejemajo blaga kupljenega v tujini, potem pošlješ direktno tja kjer si kupil (preveri, če imajo kaj napisano v pogojih ali pa jim pošlji email) ali pa na servis v Avstrijo.

klatez napisal/-a:Koliko časa je trajalo od naročila do dostave?

3-5 dni
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA