prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 smotka
#326367
Izgubljena v ponudbi.
Potrebujem nove superge pa ne vem med čem naj izbiram..
Tečem povprečno 3x na teden, 10+ km, zgolj urejena podlaga, teža 65 kg..mnenja, predlogi,..
 vroom
#326371
V katerih copatih tečeš pa zdaj? Sprašujem, ker se lahko glede na tvojo sedanjo obutev (kako ti ustreza ali ne) pogovarjamo o tem, kakšen copat bi imela (več blaženja, manj ipd.)
 vroom
#326389
Kako ti ustreza? Bi rada, da jenaslednji copat podoben? Potem lahko vzameš kar PEgasus 30. ALi pa Nike LunarGlide 5, ki bo zdaj v akciji v Hervisu (polovično znižanje). Oba sta zelo mehka copata.

Adidas ima sicer nekoliko ožje superge, je pa baje tudi nasploh nekoliko trši od Nika. Pri njih bi lahko pogledala Supernova Glide serijo, zdaj je ravno ven prišel nov model, ki ima njihovo Boost blaženje v podplatu. Tudi ta je precej blažen.
 smotka
#326390
superge so mi bile na začetku, ko sem res da s tekom šele začenjala super, sedaj pa imam občutek, da so preveč "krampasti". Mogoče je to le občutek, glede na to, da sem v telovadnici celo zimo migala v enih super mehkih najicah za dvorano.
 vroom
#326400
Če ti je »krampast«, torej preokoren, morda iščeš lažji čevelj, ki je še vedno kolikor toliko dobro blažen? Mizunoti so zdaj v zadnjih izdajah postali nekoliko lažji, ker uporabljajo novo peno, tako da poskusi katere od njih. Tam imaš tako precej dobro blažene (Wave Rider), kot nekoliko manj (npr. Sayonara).

Ena od drugih možnih firm je Saucony, predvsem Kinvara, ki je precej lahek čevelj, je pa res, da je tam potrebno nekaj prilagajanja, ker imaš nižji diferencial med peto in prsti (pri Niku imaš tam okoli 10 mm, pri Kinvari pa 4 mm; in teh šest mm se po nekaj kilometrih pozna v mečih). Je tudi nekoliko trši čevelj od tega, kar imaš sedaj, ker gre bolj v smer narvnega teka, pa je tudi stopalo malo širše, da imajo prsti prostor, da se razširijo narazen ob udarcu s tlemi.
 smotka
#326414
hvala. hvala za izčrpno pomoč. bom sprobala in poročam.

vroom, pijača v dobrem. ;)
Uporabniški avatar
 mare
#326419
Vroom, ti sprašuješ in odgovarjaš čisto napačne stvari. Glavno vprašanje je, kakšne barve je tekaško krilce in majica, da lahko potem svetuješ barvno usklajene copate. :)
 vroom
#326424
smotka: ni problema, sporoči kako bo šlo in katere superge si boš izbrala.

mare povsem prav imaš, posipam se s pepelom in jočem nad svojo neumnostjo :)
 nivesj
#326459
Za nakup dobrega copata moraš res najprej dobro poznati svoje stopalo, ali ga zavračaš navznoter, ali navzven, ali pri teku 'nabijaš' s peto, ali pa 'skakljaš' na prste, ali si hitra, počasna, ali tečeš na vso moč, ali pa le lahkotno tečeš; za tek po urejenih podlagah je ponudbe precej velika. Če ti sicer model Pegasus ustreza, sklepam, da si nevtralni tekač in potemtakem imaš na voljo celo paleto copat, poglej si zadnje teste v prilogi.

Lahko si pomagaš z raznimi podatki na internetu, potem obiščeš trgovino z dobrimi svetovalci in končno izbereš sebi primeren in hkrati tudi všečen model.

http://www.aktivni.si/tek/oprema/veliki ... opat-2014/ ali http://tekaskitrener.si/?MeniID=156
Uporabniški avatar
 oven
#326465
Se strinjam ja...
Za mene osebno je pri izbiri copat pomemben samo tip čevlja(nevtralen itd...) in healdrop ....Slednja informacija je še kar zapostavljena in mora človek kar malo brskat da izve naklon peta-prsti..
Potem pa če sede na nogo lepo je to to :wink:
 vroom
#326470
Je pa pri zvijanju stopala oz. pronaciji/supinaciji tudi precej odvisno od človeka. Sam sem najprej tekel v čevlju s pronacijo, ker naj bi bil oz. sem pronator. Sedaj tečem bolj ali manj v nevtralnih copatih (Adidas Boston, Kinvara, Brooks Launch) in mi to ne dela težav. Je pa res tudi to, da sem relativno lahek (cca. 62kg) in morda to igra vlogo.

Še ena dobra stran za primerjavo copat, tokrat na način, ki omogoča, da človek vidi, kako se izbran copat prilega po velikosti glede na starega, prejšnjega: Running Warehouse. Pri izbranem čevlju se samo klikne na »Show me how it fits« in sledi navodilom.
 smotka
#327339
da se oglasim še po nakupu..

Vzela sem superge Mizuno Sayonara. Po prvem teku odličen občutek. Superge hitre, odzivne, malce sem si obdrgnila ahilovo - nič novega za nove superge, splošni vtis odličen.

TODA..

po četrtem, kratkem, teku mi na desnem supergu začne odstopa prozoren trak, ki je ob robu naliman preko mrežice,pa ravno pri pregibu (prsti)
zapakiram v škatlo in odnesem nazaj v poslovalnico - reklamacija. "prijazni" (navedki z razlogom) prodajalec me prepričuje, da so v prejšnjem tednu imeli podoben primer z Brooksovimi supergi in da je sodni cenilec primer reklamacije zavrnil, ker naj bi odlepljen trak tehnično ne spremenil lastnosti superga. Na vsak način me je želel prepričati naj se s supergi, za katere sm odštela 130€ in so po štirih tekih pričeli razpadati, vrnem domov.
Še enkrat več je do izraza prišla mija gorenjska trma, nisem se dala, ker sem bila mnenja, da tudi če tokrat ne uspem, se lahko kasneje vrnem nazaj (verjamem, da bi se dolžina odlepljenega traku z vsako uporabo povečevala).

2 dni kasneje pa dobim sms, da je moja reklamacija uspešno rešena..pa sdm zopet pred dilemo..vzeti enak model ali izbrati kaj drugega, da se zgodba ne ponovi..
 vroom
#327343
Najprej poglej po internetu, če je to splošni problem s temi supergi (sem probal tudi sam pogledati, pa nisem našel prave besede za odstopanje :)). Sam ima na Kinvari 3 tudi polno nekega prozornega filma (FlexFilm ali kako se že reče), ki je prilepljen čez cel zgornji del čevlja, pa ni niti enkrat začel odstopati. Tako da res nenavadno, še posebej, če so ti rekli, da so »baje« že imeli še en tak primer in to pri neki drugi znamki. Vprašanje seveda, če so ga res imeli, ali pa si ni tega na mestu kar zmislil – vsekakor je njegov argument po mojem mnenju brezpredmeten in bi ti moral brez teženja vzeti čevlje nazaj, če ni bilo neposredno razvidno, da bi napaka izviraala iz npr. slabega ravnanja s copatom ali podobno.

Težko ti svetujem, kaj storiti. Najbolje res, kot sem omenil zgoraj, da še malo po tujih straneh pobrskaš in ugotoviš ali gre za širši problem. Jaz se sicer tega problema iz spomina ne spomnim, ljudje so imeli na tujih forumin na splošno dobre pripombe (npr. na runnersworld).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA