prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Jure18
#342827
StaraKost napisal/-a:
zajc napisal/-a:Danijel, malo iz konteksta. Ali si slučajno meril tudi število korakov? Kenijci naj bi jih naredili 30.000, navadni smrtniki pa 45.000. Zanima me koliko jih imaš ti.


Skoraj, da je nemogoče teči s korakom krajšim od enega metra.


Kakšna pa je povprečna dolžina koraka pri teku?
Uporabniški avatar
 tabonir
#342840
Jure18 napisal/-a:
StaraKost napisal/-a:
zajc napisal/-a:Danijel, malo iz konteksta. Ali si slučajno meril tudi število korakov? Kenijci naj bi jih naredili 30.000, navadni smrtniki pa 45.000. Zanima me koliko jih imaš ti.


Skoraj, da je nemogoče teči s korakom krajšim od enega metra.


Kakšna pa je povprečna dolžina koraka pri teku?


Moji podatki teka na 10km na atletskem stadionu v MB:
https://connect.garmin.com/activity/641775789

Ob predpostavki, da je proga točna mi je foodpod nameril dolžino koraka 1,39m, pri kadenci 101 oz. 202 korakov/min. Glej dinamiko teka na levi strani v g. connectu na prilepljeni povezavi.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#342842
Jure18 napisal/-a:
StaraKost napisal/-a:
zajc napisal/-a:Danijel, malo iz konteksta. Ali si slučajno meril tudi število korakov? Kenijci naj bi jih naredili 30.000, navadni smrtniki pa 45.000. Zanima me koliko jih imaš ti.


Skoraj, da je nemogoče teči s korakom krajšim od enega metra.


Kakšna pa je povprečna dolžina koraka pri teku?


Dolžina koraka je odvisna od hitrosti in kadence s katero tečemo.
Pri meni je na primer na polovički, ki jo tečem v tempu 4':24'', kadenca okoli 182 in dolžina koraka okoli 125 cm. Kar znese okoli 227 m/mim in ustreza tempu ali času teka. Merjeno je z Polar V800 in BT footpodom.
Ko tečem na 10-ki je kadenca okoli 184, dolžina koraka okoli 130. Pri intervalih pa še višja.
Pri počasnem teku pa je moja dolžina koraka okoli 115 cm.
 encitro1
#342843
@StaraKost tole pa ne bo držalo. 182 oz. 184 je število korakov, ki jih narediš v eni minuti. Tvoja kadenca je 91 oz. 92.
Kadenca je namreč število, ki poda kolikokrat v eni minuti stopi stopalo s senzorjem korakov na tla.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#342852
Drži. Napisal sem 182,čeprav mi Polar kaže 91, zato, da je za večino lažji izračun, če računajo natančnost, ker se množi število korakov z dolžino koraka, da dobimo pretečeno razdaljo v eni minuti. Pri meni izačun dolžine pride zelo blizu realne dolžine.
Danijel je rekel, da pri njemu takšen izračun, ne drži. Ne vem zakaj. Očitno zaradi napačnih meritev/podatkov.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA