prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 ribic
#340145
GPS je potem ko se nastavi natančen na 5 do 10 metrov. Kar je pri 100 metrih od 5 do 10 % pogrešek, pri 200 pa polovica tega. Za kratke razdalje verjetno kar veliko, če je to pomembno veš ti....
V takem primeru je edina prava meritev črta na začetku, črta po 200 metrih in tako naprej. Arhaično ja, ampak zelo natančno...
 vlade
#340148
GPS ure zadnje generacije imajo bolj izpopolnjene senzorje.
Pri mojem garminu 220 čakam od 3 do 10 sek.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#340151
Za kratke razdalje se ti mogoče splača nabaviti brezžičen dodatek footpod, ki ga ponujajo , vse firme športnih ur. Namestiš ga na tekaški copat in, ko ga pravilno skalibriraš, je bolj natančen od GPS signala.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#340155
Če tečeš na odptri ravni liniji, je meritev GPS-a, tudi za tek krajših intervalov, uporabno natančna. Ne smemo pa misliti, da lahko zamenja meter. Enako velja za footpod. Footpod je bolj natančen pri merjenju trenutne hitrosti, ker manj varira, pri merjenju razdalje niti ne, razen na stadionu, kjer GPS ne more čisto natančno meriti razdaljo v ovinkih. Na koncu na stadionu imamo razdaljo natančno izmerjeno, takrat GPS uporabljamo samo za kontrolo tempa.
Jaz si nastavim avtolap na 500m in prikaz avg tempa avtolapa, kar je dovolj natančen podatek za kontrolo tempa. Na zelo kratke razdalje, pa itak tečeš po občutku in ne gledaš na tempo, ki ga kaže ura.
 tilen007
#340156
Sam tečem po stadionu z 200m progo. Šprintam pa cel krog. Zdaj kako hitro (v smislu m/s ali kako to misliš?) morda ni tako pomembno (bi bilo pa zanimivo vedet :) ), bolj pač to, koliko potrebujem za en krog. Bi foot pod prišel v mojem primeru v poštev?
Me pa tudi zanima kaj morda bolj konkretno priporočate? Sedaj sem imel v mislih Garmin Forerunner 220, ki jo v petek dobim tudi na probo. :)
Uporabniški avatar
 StaraKost
#340159
Ko probaš uro, ti bo bolj jasno o čem govorim. Na stadionu distanco natančno poznaš in za njo ne potrebuješ ure. Čas izmeri svaka ura, za hitrost ali tempo, potrebuješ GPS ali uro, ki podpira footpod. Prikaz hitrosti/tempa je za tekače največkrat v min/km, lahko pa daš tudi na km/h, kot uporabljajo kolesarji .
Zaradi niske hitrosti je podatek koliko potrebuješ za 1 km, bolj natančen podatek.
Nazadnje spremenil StaraKost, dne 11 Avg 2015, 21:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#340160
Za to koliko časa rabiš za en krog je dovolj navadna štoparica, ki jo na cilju stisneš. Ali pa si v Hoferju/Lidlu kupi navadno športno uro z srčnim pasom za 15 EUR. Več kot dovolj za te potrebe.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba ... ga-utripa/


Za prikaz sprotnega tempa na 200m so GPS ure neuporabne, ker se podatki ne "osvežujejo" dovolj pogosto. Itak pa pri šprintu težko zraven še gledaš na uro. Povprečno hitrost za 200m autolape bo pa vsaka dovolj natančno pokazala.
 tilen007
#340161
Glede hitrosti sem imel bolj v mislih, da bi jo kasneje preveril (ter tudi spremljal napredek), ko bi podatke prenesel na računalnik, ampak saj to ni tako važno.

No, vseeno bi potreboval neko, ki bi imela še osvetlitev. :) Torej neko najcenejšo, ki jo pač najdem bo v redu?
Uporabniški avatar
 StaraKost
#342695
:lol: povej koliko ti je nameril Garmin polovičko v Ljubljani ?
 ogi
#342696
tevz85 napisal/-a:ko smo pri odločitvi za uro se odločite za Garmina ker je najboljsi!

Bo kar drzalo ja ;)
http://fellrnr.com/wiki/GPS_Accuracy

Razen ce si bil sarkasticen, pa tega nisem ugotovil ;)

StaraKost napisal/-a::lol: povej koliko ti je nameril Garmin polovičko v Ljubljani ?

Ja pol celega maratona... se pravi 27km :D
Uporabniški avatar
 tabonir
#342697
tevz85 napisal/-a:ko smo pri odločitvi za uro se odločite za Garmina ker je najboljsi!


:lol: Zakaj že?
To se dobre ure. Dokler delajo, seveda!!!
Problem pri Garminu je, da skoraj vsaka druga crkne, vsaka tretja pa zagotovo :lol: .
Ne govorim na pamet!, ima tri Garmine, ena dela v 95% ok, ostali dve pa tak-tak.
Uporabniški avatar
 Medicius
#342702
Sem imel Polar F6, katera se je pokvarila nekje po treh letih, potem RC3 nad katero sem bil navdušen in zdaj M400 nad katero sem razočaran. Ne bi vse pogojeval s firmo, dosti je odvisno od posameznih modelov. Sicer sem M400 poslal na servis, a kljub temu razmišljam o menjavi. V mislih imam V800 ali pa bom malo počakal in nabavil Garmin Forerunner 630 (nekje v mesecu Novembru), katere predstavitev najdete tukaj: http://www.dcrainmaker.com/2015/10/garm ... fr630.html
Nad predstavitvijo 630ke sem navdušen. Bom videl kako in kaj.... :roll:
 papikele
#342703
Jaz sem predvsem razočaran nad tem, da se ne dela na natančnosti. GPS in GLONASS podpira samo peščica ur pa še te niso natančne! Medtem ko za Beidou (Kitajska) še ni podpore. Morda tudi zaradi tega ker je Beidou na drugih kanalih kot GPS in GLONASS. Medtem pa proizvajalci pametnih telefonov že izdelujejo telefone, ki podpirajo vse tri sisteme in naj bi dosegali natančnost pod 2m (GPS 5m GPS+GLONASS 3m). Galileo še nekaj časa nebo operativen tako, da o natančnostih pod 1m lahko samo sanjamo.
Da ne govorimo o okvarah. Proizvajalci te urce delajo za na k**ce. Ura, ki naj bi zdržala 10m pod vodo ne drži niti dežja. Se pa zelo dobro obnesejo če želiš to vlago dobiti iz nje.

Garmin forerunner 110 je na LM nameril 42,47 . Do 15km je delal super! potem se je pa začelo odstopanje. To odstopanje pa zna biti zelo točno. Na TF10ki mi je namerila 10,41km točno 1 krog preveč. Timing mi je poslal čase tako, da sem prepričan v napako.
Moja naslednja ura bo tista, ki se bo na testih natančnosti obnesla najbolj ne glede na ceno. po vsej verjetnosti bo to Polar V800

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA