prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 ogi
#344845
Ne vem zakaj v resnici ne bi bilo povsem iste natancnosti kot pri footpodu. Acelometri so verjetno zelo podobni, ce ne celo boljsi, potem je pa samo se kako zelis sprogramirati stvar, da pobere in predstavi zelo iste podatke. To ali imas acelometer privezan na nart ali pa na zapestje, je pa zgolj stvar programerja in interpretacije podatkov.
Je pa vprasanje, ce je Polarju v interesu, da bi z uro lahko naredil isto, kot z dodatkom, za katerega moras poleg ure placati se 70eur.
 rider123
#344865
sicer malo offtopic, ampak vseeno sorodna tema...

Imam uro Polar V800, in imam par vprašanj glede strani PolarFlow, in sicer:
-kako oz. ali je sploh mogoče, pogledati skupne višince za mesec/leto?
-ali je možno kako poimenovati dejavnosti, saj mi gre precej na živce da nemorm enostavno najti neke dejavnosti iz prejšnjega meseca in podobno, pri garminu je bilo to bistveno lažje, saj sem enostavno vsako dejavnost lahko imensko poimenoval, tako da se točno vedel kaj sem počel
-kako ste nasploh zadovolni s PolarFlow? Jaz sem nad uro navdušen, sama stran/aplikacija PolarFlow je pa porazna in zastarela...tako da si pomembnejše dejavnosti kopiram na Stravo
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#344876
Nisem šel preverjat, vendar iz glave

1. Ne
2. Ne
3. Aplikacija je v bistvu precej moderna in všečna, vendar je žal premalo usmerjena v bolj analitični prikaz. Sicer se praktično mesečno izboljšuje in vedno dodajajo nove funkcionalnosti, vendar ji seveda še precej manjka.

Predlagam, da jim svoje predloge pošlješ na njihov kontaktni elektronski naslov ali preko facebooka, kjer so tudi precej aktivni. Kolikor vidim po njihovih odgovorih, se praktično vsi tovrstni predlogi pošljejo naprej ustreznemu oddelku v obravnavo. Kaj bo dejansko implementirano, bo pa pokazal čas. :)
 rider123
#344877
Žal sem prej uporabljal garmina, ki ima za moje pojme, bistveno boljši program, zato sem še toliko bolj razočaran :roll: Ksreči je pa sama ura toliko bolj vrhunska :D

Kar se tiče izboljšav, so zeloooo počasni in neodzivi, kolikor berem po tujih straneh in tudi faceboku, zato se ne mislim s tem obremenjevat. To da so uredili povezavo Polar-Strava je trajalo celo večnost, hvala bogu je sedaj to urejeno, da lahko vsaj na Stravo avtomatsko dejavnosti kopiraš, in imaš tam bolj analitično urejene zadeve :D

Upam da kmalu uredijo tudi eno večjih pomanjkljivosti, in sicer da lahko na uro naložiš gpx sled, in te potem ura vodi po vnaprej načrtovani poti. Sedaj je opcija le da prek PolarFlowa naložiš sled, ki je že bila izvedena, od drugega Polar uporabnika, kar je pa žal bistveno bolj kompleksno in omejeno. Ampak ksreči mi ta zadeva ni toliko pomembna. Je pa žalostno, ker uro je zelo zmogljiva in na nivojo, sam program pa zastarel :(
 ogi
#344890
To z nalaganjem tracka je resljivo ze sedaj. Ne sicer direktno, se pa da relativno lahko narediti ze sedaj.
Drugace pa, kot je napisal ze Jorgamesh stvar ni zastarela, je zgolj namenjena sirsim mnozicam... taksnim, ki jih podrobna analiza ne zanima prav pretirano. Po eni strani razumljivo, po drugi pa popolnoma nerazumljivo. Ampak ce racunas, da ima verjetno vec kot 90% ljudi v800 kot navaden activity tracker in ne kot training watch, ti je jasno, da so podrobnejse analize itd. dalec dalec zadaj na prioritetni listi, medtem ko so (za training watch) nore ideje kot npr. phone/social media notifications na uri na prvem mestu.
Uporabniški avatar
 nordnung
#348944
Sem prebral celotno debato :clap: , pa me zanima, če ji imel kdo ta problem.
Pri sinh. s kablom mi prenese le treninge, dnevne aktivnosti pa ne. Javi mi tudi napako sensor-connections - btdev. Takrat ko priklopim kabel usb mi tudi pobriše napredek z ure (tisto v okvirčku).
Sinh. z BT in androidom deluje ok po tistem daljšem receptu.
lp
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#348950
Džabe si bral celo temo. :roll: Prvi zadetek na googlu. Trenutno imajo probleme s sinhronizacijo in pospešeno delajo na tem, da odpravijo napako.
 papikele
#348966
Obvestilo Polarja na FB
We are still working on to solve the issue with activity data transfer. In the mean time do not do the factory reset to your wrist unit. Activity data is safe in your wrist unit and can be transferred, once the issue is solved
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#348970
nordnung napisal/-a:Se potem sploh splača obiskat servis zaradi garancije te "malenkosti"?
kakšne garancije? To je softwarski problem in noben servis ti ne bo pomagal. Treba počakat, da polarjevi programerji odpravijo tale hrošč. Najverjetneje bo tale teden urejeno.
 MaliFric
#348977
Meni gre zadeva čez z bluetooth-om, res da malce traja, ampak se da. Kabla pa sploh ne zazna več. Edina stvar, ki me moti je, da mi ne zbriše vseh aktivnosti za nazaj, tako da me skoz opozarja, da je spomin skoraj poln.
 gerhard
#349973
Dve zadevi me zanimata v zvezi z m400:
- Kako deluje sledenje dnevne aktivnosti? Z merjenjem srčnega utripa ali brez? Nošenje traku okoli prsi cel dan (pa še ponoči?) se mi zdi premoteče...
- Prikaz sms-jev in telefonskih klicev verjetno deluje preko bluetootha. Torej samo, če je telefon v neposredni bližini. Drži?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA