prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Kse Nija
#342528
- priložen USB kabel mi je nehal delovati po enem tednu (nonstop se izklaplja (sem ga poskusil priklopiti tudi na telefon, tablico...in je isto)...tako, da sedaj pač uporabljam kabel od telefona in je OK. A mislite da mi ga bojo na servisu zamenjali? (ura je še v garanciji)
- sinhronizacija z bluetothom na androidu je katastrofalna. Skoraj vedno je treba poskusiti večkrat preden uspe. Včasih celo napiše da ni uspela pa vseeno prenese. Prek kabla dela vedno brez problema...ampak point je, da bi bluetooth MORAL delati (zato sem jo tudi kupil med drugim). Ko končam s tekom želim takoj sinhronizirati uro z dnevnikom in vedno izgubljam živce (s kablom pač takoj ne moreš ker je ura mokra)



Zamenjajo - ura kupljena aprila, prvič se je prenehala odzivati tako na polnjenje kot na sinhronizacijo v juniju, drugič sedaj... obakrat so mi zamenjali kabel..ta tretjič mi bo pa pokrov dvignilo..
Uporabniški avatar
 StaraKost
#342546
Jaz skoraj vedno sinhroniziram preko USP, sicer imam V800. Ko si po tuširanju posušim lasje, še uro malo s fenom spiham in je suha v nekaj sekund. Ne vem zakaj toliko komplicirate s tem sušenjem ure. Sinhronizacija na iPhone dela BP.
Uporabniški avatar
 Medicius
#342547
StaraKost napisal/-a:Ne vem zakaj toliko komplicirate s tem sušenjem ure.

1. Po tuširanju ne uporabljam sušilnika za lase, :--
2. razmišljal sem že o stisnjenem zraku v spreju,
2. pogosto priklapljanje ure na USB konektor bo ga prej uničilo, kot če bi priklapljal samo za polnjenje in posodobitve... to je dejstvo,
3. ko sem kupoval uro, mi je možnost sinhronizacije preko BT olajšala odločitev, zdaj se lahko tolčem po glavi,
4. drug teden bom uveljavil garancijo. :(
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#342550
Medicius napisal/-a:4. drug teden bom uveljavil garancijo. :(
Skrajni čas. :clap: Upam, da ti bodo probleme uspešno odpravili tako, da boš z uro zadovoljen.
 DrDeeJay
#342558
Kse nija: a si poskušala s kakšnim nepolarjevim kablom (npr od telefona)? Očitno imajo originalni kabli hibo. Z ostalimi lepo prenaša.

Upam da bodo kmalu poštimali tole sinhronizacijo z BT na androidu...ker tole ne pelje nikamor.

btw...če ma še kdo android 6.0 sem na originalnem forumu zasledil da moraš obvezno vklopiti lokacijo (GPS) sicer prenos ne dela...verjetno je to povezano z dostopi ki so drugače urejeni na novi verziji Androida...bom sporočil, ko sprobam naslednji teden.
 DrDeeJay
#342643
V androidu 6.0 syncanje prek BT dela če vklopiš lokacijo.

a mislte da bi na servisu v okviru garancije odstranli tesnilo tud če z njim trenutno ni težav (torej preventivno)?
Uporabniški avatar
 Medicius
#342804
Da ne bom smetil ostalih tem, bom tukaj odgovoril.
Medicius napisal/-a:Dejstvo je, da bom M400 zamenjal, pa če z njo na servisu naredijo čudež. Polar je tu zaje8al, pa če si bo to priznal ali ne. Da bo zaradi skropucalaste zaščite USB porta in BT nekompatibilnosti do sinhronizacije od uporabnikov zahteval odstranitev pokrova in vsakodnevno čiščenje mikro USB porta je predrzno. USB je odporen na vodo, ni pa odporen na snovi, ki jih vsebuje znoj. Lahko temeljito splahuješ vsakodnevno in sušiš, realno gledano vsega ne moreš izplahniti in očistiti, ker je zadeva premajhna (slabo dostopna) in bo v kratkem času zaradi določenih ostankov znoja oksidirala.

ogi napisal/-a:No ravno tako hudo kot ti predstavljas te stvari pri M400 spet ni. Zena ga ima ze kar nekaj casa, pa vse dela brez problemov, in to brez "vsakodnevnega ciscenja USB porta"... no ce smo posteni, ga do sedaj ni ocistila se niti enkrat, pa ga uporablja bolj kot ne vsak dan (plus kot normalno uro). Mogoce ima samo sreco, ampak potem sva kot kaze hudo srecna druzina, ker navkljub vsem problemom obema brez tezav deluje tudi BT sinhronizacija... tako na njenem m400 kot na mojem v800. Pac se ne ukvarjam s tem, kaj mi napise na ekranu ure po koncu sinhronizacije ampak me zanima zgolj tisto, kar je po koncu sinhronizacije videti na Flowu... in do sedaj mi v tem casu kar obstaja aplikacija za Android na v800 ni "unicilo" se niti enega samega workouta, preneseni pa so bili pa vsi.

Lepo, sem vesel, ko nekateri nimate težav. Sam si pa ne izmišljujem zadeve in mnogo drugih uporabnikov tudi ne. Beri malo tuje forume, boš mogoče potem verjel. Pa V800 ne moreš primerjati z M400, ker V800 nima mikro USB-ja z defektnim pokrovom.
 ogi
#342814
Recimo da preberem tudi kaksen drug forum. In o usb nisem govoril v povezavi z v800 ampak o zeninem m400. O v800 sem govoril zgolj o BT sinhronizaciji.
 Urbi Gebrselassie
#342816
Jaz sem uporabnik M400 že skoraj eno leto in ura je TOP za moje potrebe.
Baterija zdrži cca 6 ur na polno. Drugače pa nobenih težav z GPS-om, sinhronizacijo itd.
 DrDeeJay
#342844
Medicus: a si poskusil s hard resetom ure in odstranitvijo ter ponovno namestitijo aplikacije prek google play? Men so to priporočali pod dcrainmaker reviewjem ure...samo nisem tega sprobal ker mi trenutno po vklopu lokacije (ki se zarad boh vej česa zahteva na nexusu 5) sinhronizacija lepo dela.

Na uradnem forumu tud piše da se splača pred vsakim sinhroniziranjem izklopit net, BT, wifi it v aplikacijo, prek nje dovoliti vklop BT in sinhronizirati. Dost bedno da mora bit tak postopek (ker ni nobene logike) ampak boljše to kot 0 (če seveda dela).

Ampak na tvojem mestu bi prvo poskusil s hard resetom in reinstallom. To bom tud jst to prvo naredu če spet crknu...sam zaenkrat ne bom spreminju načina...k sm sam hepi da dela ;)
Uporabniški avatar
 Medicius
#342846
Mah.... probal sem vse živo, kar sem zasledil na netu, nekajkrat je sinhronizacija prek BT delovala, v 99% pa ne. Zdaj lahko le gledam v PolarFlow-u, koliko korakov je ura od ponedeljka do danes naredila na pošti in servisu. :lol: Sicer pa ne verjamem, da bodo rešili težavo z USB portom. Z odstranitvijo pokrova za moje pojme ne rešijo nič.
Sem se že odločil, da bom kupil drugo. Še vedno kolebam med V800 in Fenix 3. :?
Če bi mi kdo pokazal GPS sled Fenix 3 ure na LJ maratonu ali nasploh ali dal kakšno "domačo" informacijo glede GPSa bi bil zelo vesel.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#342854
Sicer ni Fenix 3 ampak kolegu je fenix/tactix/D2 v Ljubljani nameril 21,51 km :D .
 DrDeeJay
#342887
ne odstranijo sam pokrova ampak zamenjajo še USB vhod (tko so mi rekl). Ne delajo pa tega preventivno...ampak samo če je kaj narobe.

fenix3 je pomojem super izbira. z v800 boš mel še kar isto aplikacijo (torej možno tud da iste probleme).

Pridejo pa kmalu 3 nove garminove ure: http://www.dcrainmaker.com/2015/10/garm ... fr630.html fr630 zgleda huda (in draga) ;)
Uporabniški avatar
 klatez
#342890
Zakaj si se ravno za Fenixa tako ogrel?
Ne vem, če je ta najboljša izbira zate.
Fenix cilja po moje bolj na pohodnike.

V začetku leta, ko so se pojavile te garminove novosti, je DC Rainmaker objavil tole:
http://www.dcrainmaker.com/images/2015/01/image4.png

Če iščeš top tekaško uro, ki ima obliko "ure", je to pri garminu FR 6x0.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA